Şimdi Ara

Apple iPhone 15 / iPhone 15 Plus [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.214
Cevap
130
Favori
120.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-03ECCCBA8

Bence gayet yapılabilir kamerada çağ atlarsın

Biraz daha iyi olabilir fakat çağı sanmıyorum. Dxomark bugün yarın inceler.
  • C. S C kullanıcısına yanıt

S23 mükemmel geliştirmelerle gelmedi, s22 çok sorunlu bir telefon olduğu için hataları giderildi ama o da 4x4’lük değil kamerasını hiç beğenmiyorum.

• Arkadaşlar selam, 14 pro ile düz 15'in kamerasındaki ana sensör aynı mı?
  • BPG2004 kullanıcısına yanıt

Evet hatta 15’in kamerası daha iyi bile olabilir

• iphone 15 satisa ciktiginda 14’lerin fiyati daha da duser mi?
  • A16 14 prodaki ile tamamen aynı mı? Fazla ısınma sorunları vardı bu işlemcinin
  • Şimdi okudum usb 2.0 olayı şaka mı gerçek mi ?
  • hendrickk H kullanıcısına yanıt
    Tabi bide o var büyük bir eksi
  • ihsnlky kullanıcısına yanıt
    Apple’da düşmez ancak Amazon, Hepsiburada gibi satıcılarda düşebilir
  • SxDark kullanıcısına yanıt
    Rezaletin son perdesi diyebiliriz
  • Diğer konuda da değil demişler
    piksel boyutu küçük, diyafram aralığı geniş diyorlar. İkisi de 48mp olduğu için mi karışıyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BPG2004 -- 13 Eylül 2023; 22:28:4 >
  • Ben dedim. Burada da söyleyeyim sensörler kesinlikle aynı değil. Her iki telefonun ana kamera çözünürlüğü aynı olmasına rağmen piksel boyutları farklı. Bu da ana sensörün aynı boyutta olmadığının kanıtıdır. Dediğim gibi iPhone 14’teki ana sensörden %5-6 civarında daha büyük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 13 Eylül 2023; 22:42:37 >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sağolun. Düz 15 yerine 14 pro için 10 bin daha vermek mantıklı mı sizce? Kafamda 2 soru işareti var. Biri 120 hz ekran diğeri 3. Kamera.

3. Kameranın olayı tam olarak nedir? Kimler tercih etmeli?

Sanmıyorum hocam yine de bekleyip görmek lazım da düz 14'ün kamerası 13 pro maxten daha iyi uçup kaçan bir fark olmasa da, bu mantıkla 15 kamerası da 14 pro'dan daha iyi olabilir. Bir de baya geliştirme var yazılım algoritmalarla

• Şaka gibi bi olay daha action tuşunu sadece pro serisine koyulmuş

Apple iPhone 15 / iPhone 15 Plus [ANA KONU]
  • BPG2004 kullanıcısına yanıt
    Senin için ne kadar ehemmiyet teşkil ediyor bunu tartarak seçim yap. Mesela ben iPhone 14 Pro alacaktım ama iPhone 14 Plus aldım. 120 Hz benim için önemli bir konuydu ama diğer taraftan pil ömrü ve büyük ekran da önemliydi. Şehir dışına günübirlik çıktığımda yanıma adaptör almıyordum. Tüm gün yetiyordu bana. Yarı yolda bırakmıyordu. Ama iPhone 14 Pro maalesef pil olarak pek de iyi sayılmaz. Buna küçük ekranı çabuk ısınan A16 işlemcisini de eklemek gerek.

Üçüncü kamera telefoto kamera oluyor. Yani portre çekimlerinde bokeh efekti sağlayan kamera. Yani bir nesnenin fotoğrafını çekerken arka planı tamamen flu yapma olayı. Bu iPhone 15’te de yapılıyor ama tabiki donanımsal bir telefoto kameranın seviyesinde değil. Ama yeterli mi yeterli. Daha da garibi bu kamera iPhone 6 Plus/6s Plus/7 Plus/8 Plus modellerinde var.

Apple iPhone 15 / iPhone 15 Plus [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 13 Eylül 2023; 23:29:7 >

A15 halefi A16'dan daha iyi bir işlemci bence. Daha serin ve verimli çalışıyor. Kağıt üzerinde ufak bir performans farkı ama o da uzun yıllar hissedilebilir seviyede değil zaten.

• Kullanmakta olduğum temiz iPhone 11 64 gb telefonumun 15 bin tl ye alıcısı var. Satıp düz 15 e geçip geçmemek konusunda kararsız kaldım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.