Şimdi Ara

Apple iPhone 15 / iPhone 15 Plus [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.215
Cevap
130
Favori
120.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iPhone 16 da ölü doğacak.
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Yani hocam kim verir ki 50-60 bin. 60HZ, AOD yok, telefoto kamera yok. Önemli eksiklikleri var cihazın.
  • ___Lawyer___ kullanıcısına yanıt
    Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Normalde her seride bir önceki pro serisinin sensörünü kullanıyordu ama bu sefer aynı şey olmadı. Her ne kadar 48 megapiksel çözünürlüğü destekleyen sensörle gelmiş olsa da bu sensör iPhone 14 Pro’daki sensör değil. Ondan daha küçük bir sensör. Çünkü 2 mikronluk piksellerin olduğu belirtildi. Oysa iPhone 14 Pro’da 2.44 mikronluk pikseller var. Yani bu da demek oluyor ki iPhone 14’deki sensörden %5-6 civarı daha büyük bir sensör. Ama yine de USB-C ciddi bir değişim ve 2-3 yıla şarj soketi yüzünden bile geçmiş yılların proları yerine iPhone 15 tercih edilebilir.
  • Düz modellerin en göze batan özelliği arkasıydı bence. Yeni buzlu cam 15’de bunu kapattı, özellikle siyah renk çok premium duruyor
  • ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt
    Aslında hatayı burada yapıyoruz hocam. Senin benim gibi geekler buna dikkat ediyor ama dünya genelindeki genel alıcı kitlesi bunlara dikkat etmiyor. Nitekim iPhone 14 bunun kanıtı oldu ve serinin en çok satan modeli konumunda. ABD’de çoğu kişi kullandığı telefonun işlemcisini ve teknik özelliklerini bile bilmiyor. Yani demem o ki sokaktaki insan açısından bu çok da önemsenen bir konu değil.
    15 ve 15 Plus'ta Hep Açık Ekran özelliğinin olmaması çok büyük eksi. Ben tüm 15 serisine geleceğini düşünmüştüm.
    14 pro daha mantıklı arada 7-8 bin bar suanda

ürün geliştirirken hiç mi rakibine bakmaz insan? S23 serisi, s22ye oranla mükemmel geliştirmelerle geldi. Apple’da, 15, sanki mecburen çıkarılmış. Dinamik ada ve type c güzel ancak aod ve 60hz kabul edilemez.

Ben 12den 15 plusa geçerim diyordum ama s24 ultrayı bekleyeceğim. Beğenirsem samsung alırım. Gerçi Apple ekosistemindeyim ama…

• C. S C kullanıcısına yanıt
    Zaten suan için en ideali 15 pro bütçede sıkıntı yoksa düz 15 dedıgınız gibi sacma
  • 2023’te tanıtılmış cihazda 60 hz ve 25 yıl önceden kalma usb 2 bulunuyor şaka gibi.
  • 50k'ya 60 hz, aod olmayan ve 25 yıllık usb teknolojisini almak ister misiniz? Evet efendim k.rizler topluluğuna hoş geldiniz. Takıntılı olmaya devam!
  • S23 ten 15 e geçiş yapabilirim diyordum, fakat bana kalırsa hiç gerek yok.
  • Konu şimdi hareketsiz gibi gözüyor ama 14 - 14 plus konusu gibi sonradan açılır 😄
  • Anthropomancy kullanıcısına yanıt

Bence gayet yapılabilir kamerada çağ atlarsın

• scanh kullanıcısına yanıt

14 sayfası hala açılamadı 1 yıldır 75 sayfa  

• myigity kullanıcısına yanıt

Kesinlikle benzer düşünüyorum. Yani bu özeliği destekleyecek bir ekran özelliği olmasına rağmen hep açık ekran nasıl gelmez anlamak mümkün değil. Apple hala pro modellerini sokak tabiriyle masada ayırt edilmesini sağlayacak küçük şeylerin peşinde ama bu kadar basit bir özelliğinde günümüzde gelmemesi garip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Lawyer___ -- 13 Eylül 2023; 12:3:36 >
  • SxDark kullanıcısına yanıt

Prolar garip bir duruma doğru evriliyor. Çünkü siz dünyanın parasını verip pro model cihaz alıyorsunuz bir sene sonra hemen hemen bir çok özelliği baz modellere veriliyor. Böyle bir durumda iş biraz anlamsızlaşıyor. Şöyle bir düşünürsek bugün 12 pro max , 13 pro max sahibi olmak oldukça demode bir durum algısı oluştururken normal 14 sahibi olmak ise böyle değil. Bu algıyı en çok hisettiğimiz yer ise ikinci el piyasasında oluyor. Kullanıcıların birçoğu 13 pro max'i ikinci el almak yerine sıfır 14 almayı tercih ediyor. Toparlayacak olursam sürekli sat - al yaparak telefon güncelleyenler için pro serileri beklenen durumu veremiyor gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Lawyer___ -- 13 Eylül 2023; 12:9:24 >
  • Açılmış hali işte hocam 😄
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.