Şimdi Ara

Apple iPhone 13 / iPhone 13 Mini [ANA KONU] (355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: toxaa Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
12.156
Cevap
324
Favori
795.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuru 16.5 alıyorlar şu an sanki. iPhone 13 fiyatı 18K iken 13.5 civarındaydı galiba kur. 800 dolarlık telefonun fiyatını 26500 olarak hesapladım ben, %70 total vergi vardı galiba. Büyük ihtimalle dediğiniz gibi bir fiyattan gelecek de o fiyatlar artık saçmalamak oluyor açıkçası.

Yani şu an Android tarafında Snapdragon 8+ Gen 1 çok iyi bir performans sunuyor, A14'e oldukça yakın, belki biraz daha iyi. Şimdi durum böyleyken gidip de her şeyi Apple'dan almam gereken bir sistem kullanacağıma, gider Android alırım. iPhone 13, Galaxy S22 Ultra fiyatında neredeyse ve yazılım-donanım uyumu + pili dışında bir artısı yok neredeyse. Samsung'un çok daha fazla artısı var, kalem desteği var en başta. Apple'ı çok zora sokacak gibi 14 serisi.

Bekleyip göreceğiz ne olacağını. Zaten artık iPhone 15 ile Avrupa Birliği kararına göre USB Tip-C'ye geçmek zorunda kalacaklar. 13 varsa elinizde 15 beklemek daha mantıklı, hem ülkenin nereye gittiği de az çok belli olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt

En son fiyat güncellemesi 6 Haziran'da geldi. O günkü kur 16,5 civarında. İşlem hatası yapmadıysam Apple en azından iPhone 13 128 GB özelinde kuru 14'ten almış.

Cep telefonlarında telefonun vergisi fiyatı üzerinden ayrı ayrı yüzde 1 Kültür ve Turizm Bakanlığı kesintisi ile yüzde 12 TRT bandrol ücreti alınıyor. Bu iki kalem vergisiz fiyata eklendikten sonra toplam tutar üzerinden önce yüzde 50 ÖTV alınıyor. Daha sonra bir önceki toplam tutara bu ÖTV tutarı eklenip yüzde 18 KDV alınıyor. Kuru 17,9'dan alırsak iPhone 13 128 GB'nin fiyatının 28.500 TL civarında olması gerekiyor.

Yalnız işlem hatası yapmadıysam iPhone 13 Pro 128 GB için kur 15'ten alınmış gözüküyor.

• Merhabalar,

Bu telefon için güzel ve sağlam bir kılıf önerisi olan var mı?

Özellikle kamerayı koruyabilen bir model olursa daha iyi olur.

• iPhone 13 iOS 15.6 safaride biraz fazla takılınca ısınma yapıyor sanki, evdeyim ekran parlaklığıda %30 larda oysaki normal mi sizce, havalar sıcak ve elimde sıcak acaba o yüzden mi bana öyle geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Inferioress kullanıcısına yanıt
    Spigen Slim Armor alıp geçin. Pahalı olmasına takılmayın, dokunma hissi bile farklı. Tam koruma sağlıyor, iki parça ve cihazı masa üzerine koyabilmek için standı var.

Spigen Core Armor ve Liquid Air da kullanıyorum, Liquid Air çok ince, Core Armor ise tam kararında ama koruma olarak Slim Armor'dan çok az farkla geride. Slim Armor cihazın köşeli kısımlarını yumuşatıyor, uzun süre cihazı elde tutmak kolaylaşıyor. Tough Armor bulabilirsiniz belki ama arkası açık olduğu için (Apple logosu kısmı), önermem, arkası cam olan bir cihazda açıklık olmasını saçma buluyorum.

Bahsettiğim bütün kılıflar kamera kısmında bir yükseltiye sahip sadece, ekstra bir numaraları yok o konuda. Kamerayı kesin korusun derseniz kamera etrafında sürgülü sistem olan kılıflar da var. Ama cihaz çok kalınlaşabilir. Nilkin markaydı sanırım sürgülü olanlar. Ayrıca kamerayı şöyle bir yere doğrultup hemen çekim yapmanızı da engelleyebilir sürgülü sistem. Bana kalırsa Spigen kılıf + kamera koruyucu jelatin alın. Ortayı bulmuş olursunuz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Jimmy77 J kullanıcısına yanıt

Aynı sorunu yaşıyorum özellikle ekranın en alt kısmında sıcaklık hissediliyor. Dfu modla temiz kurulum yaparak yükledim. Sanırım versiyondan dolayı .

• salih_2828 kullanıcısına yanıt

evet benimde ekranın alt kısmı ısınıyor...

• 13 ün kasasında ki renk atmaları hızlanmaya başladı. Hiç garantiden değişim yapabilen oldu mu arkadaşlar? Müsait olduğumda göstermeyi düşünüyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • FaTeeH kullanıcısına yanıt

Cihazınız hangi renkti?

• BVBLİFE kullanıcısına yanıt
    Midnight

Teşekkür ederim hocam

• Ios 16 beta hala çok şarj yiyor mu?

• ykurtulus kullanıcısına yanıt
    Evet hocam

• 3 gündür kullanıyorum şarjı emiyor şaka gibi. Bu sorunu yaşayan var mu

• onur01 kullanıcısına yanıt
    Değilim

• Arkadaşlar iphone 13 Türktelekom kullanıyorum VoLTE'yi aktif etmekte sorun yaşıyorum bununla ilgili sorun yaşayanınız oldu mu hiç

• onur01 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam 9 aylık cihaz pil ömrü %95 e düştü son 1 ayda 😅 bu aralar memnun değilim

• ferber F kullanıcısına yanıt

Hocam arkada çalışan bazı gereksiz uygulamalar var.

Ben konumu Bluetooth’u tamamen kapattım. Ayrıca “Hey Siri” otomatik tetiklemesini de kapattım çünkü her an beni dinliyordu telefon.

Androidden farklı olarak tamamen kapatmanız gerekiyor. Eğer geçici ayarlar menüsünden kapatırsanız yarıya kadar kapatma oluyor sadece. Neden böyle bir şey yapmışlar anlamadım. Yani şu butonları koymak o kadar zor olamaz değil mi?

Bence Samsung’ların ekran dışında çok büyük bir artısı yok. Ben S6’yı da kullandım ama Xiaomi gibi markaların kullanıcı deneyimi daha iyiydi.

Özellikle S22 Ultra‘yı ele alırsak, eğer kalemi kullandığınız bir use case‘iniz yoksa bence öyle nispeten küçük bir ekranda kalem olmasının çok büyük bir artısı yok.

• Return to Monke kullanıcısına yanıt
    Siri bende kapalı, arka planda uygulama yenileme kapalı. Bluetooth u kapatmam mümkün değil, saat ve kulaklık kullanıyorum bazen.

• 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.