Şimdi Ara

Apple'ın patent başvurusu yeni bir paketleme yöntemini işaret ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
5.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın patent başvurusu yeni bir paketleme yöntemini işaret ediyor

Sattığı ürünlerde genelde beyaz ve sade kutulama yöntemini seçen Apple, paketleme standardını geliştirmek amacıyla yeni bir patent başvurusunda bulundu.

Geçtiğimiz Aralık ayında yapılan başvuruda "aktif elektronik medya cihazı paketleme" hakkında detaylar anlatılıyor. Bu yöntemde bir veya birden fazla elektronik etiket, paket içine veya üzerine entegre ediliyor.

Yeni yöntemle Apple'ın NFC veya RFID gibi kablosuz iletişim teknolojilerinden yararlanarak cihazın daha fazla reklamını yapacağı düşünülüyor. Böylece bu teknolojilerin okuyucu modülünü taşıyan cihazlarla tüketiciler, modeller hakkında daha fazla bilgi veya indirim bilgisine ulaşabilecek.

Başvuruda belirtilen diğer bir husus da hareketleri algılayabilen sensörlerin de kullanılabileceği. Bu sayede modelin önüne bir müşteri geldiğinde veya modelin önünden geçtiğinde içerisindeki demo otomatik olarak görüntülenmeye başlıyor.

Diğer başvurularda olduğu gibi bu başvurunun da kesin olarak gerçek hayata entegre edilebileceğini söylemek mümkün değil. Ancak paketleme standartlarına yeni bir çehre kazandıracağından şüphe yok.

• Apple'ın en sevdiğim yönlerinden biriside paketlemedeki özen ve nizam.
  • google elini çabuk tut sen al bu patenti
  • Suana kadar ki suphesiz en iyi, sade, şık kutulama yöntemi apple da... Bu patentle bir adım daha ilerleyecektir. Ancak yeni Htc One serisinin kutusuda çok hoş olmuş
  • adamların özel lab ları var kutu açma ve denem amaçlı
  • Kutunun gorunumunun bi onemi yok,asil onemli olan icindeki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

Apple'ın en sevdiğim yönlerinden biriside paketlemedeki özen ve nizam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

Kutunun gorunumunun bi onemi yok,asil onemli olan icindeki.

çoğu kişi sizin gibi düşünmüyor, ben de onlardan biriyim..

bence kutulama ve ürünün ilk anki intibası çok önemli.. birçok marka elektronik eşyanın kutuları hemen deforme oluyor ve öyle çok özenli paketlenebilecek durumda olmuyor.. Ancak Apple'ın paketleme konusundaki hassasiyeti ve paketlemede kullandığı materyal kalitesi o kadar güzel ki insanın telefonun veya tabletin kutusunu atası gelmiyor, saklıyor biryerlerde..

varsa eğer bir arkadaşınızda bir iPhone kutusunu inceleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız

sonuç olarak 1500-2000 lira veriyoruz bu cihazlara, insan her santiminin özenli ve güzel olmasını istiyor aldığı şeyin..

• patent almanın cılkı cıktı
  • biraz ucuz mal satmayada bu kadar özen ve nizam verseler ya.
  • yarın birgün şıçma patentide alırlar bak biz amuda sıçıyoruz bunun patentini alalım derler bu apple lın paten muhabbeti çok sıktı ve ayrıca aplee benim ilgimi hiçmi hiç çekmiyor param olsa samsung alırım samsung bana yerli malımış gibi geliyor şımarık apple şirketini hiçmi hiç sevmiyorum ürünleri hem pahalı hem kazık ayrıca apple aldıktan sonra herşeyi paralı yani bi ata sözü deveyi diken insanı s..k..n yaranır muamelesi yapıyolar çoğu kişide yiyor bu muameleyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydvd

yarın birgün şıçma patentide alırlar bak biz amuda sıçıyoruz bunun patentini alalım derler bu apple lın paten muhabbeti çok sıktı ve ayrıca aplee benim ilgimi hiçmi hiç çekmiyor param olsa samsung alırım samsung bana yerli malımış gibi geliyor şımarık apple şirketini hiçmi hiç sevmiyorum ürünleri hem pahalı hem kazık ayrıca apple aldıktan sonra herşeyi paralı yani bi ata sözü deveyi diken insanı s..k..n yaranır muamelesi yapıyolar çoğu kişide yiyor bu muameleyi

şimdi marklaraın üstünlük tartışmasına girmeyeceğim bölyle tartışmalrı çok saçma buluyorum zaten. samsung veye diğer ürünleri tercih etmememin sebebi. Anroid de henüz bir standart yok. mesela app store dan birşey aldığımda cihazıma uyacağını biliyorum aynısı firmwareler için de geçerli yılda 50 e yakın cihaz çıkıyor 1 yıl geçmeden yazılım desteği kesiliyor. Omnia 1-2 ve galgxy tab tecrübeme dayanarak konuşuyorum. nezamanki yazılımsal standart oturur ozaman diğer markalar da tercih edilebilir diye düşünüyorum

• Kutuyu sergilemek isteyenler için paketleme tabikide önem taşıyor!

Galaxy s2'nin kutusunu attım dolaba öylece duruyor yani masada dursa ne olacak ?
  • adamlar en ince ayrıntıya bile önem veriyor apple sevmem ancak adamlar işinde cıddiler yazılım desen kesinlikle on numara .
  • önümde iphone 4 ve galaxy s kutusu var..Samsung bu isi biliyor arkadas..
  • Paket olayı daha ziyade kozmetik, mücevherat vs. gibi sektörlerde daha önemlidir gibi geliyor bana, Elektronikte çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Cihazı almadan önce zaten en ince detayına kadar araştırıp, almaya karar vermiş bir şekilde gidiyoruz markete. Çok kaliteli 100 lira maliyetli bir kutu yerine oldukça kaliteli 30 lira maliyetli kutuya koysunlar, bana 70 lira ucuza versinler. Elektronik cihazlarda kar marjları kutu maliyetinin tamamını üreticinin üstlenebileceği kadar yüksek değil malum.
    Ama hediye olarak bir takı seti alıyorsam mesela, 150 lira maliyetli çok çok kaliteli bir kutu kullansınlar ve mümkünse bunu bana yansıtmasınlar, kar marjları bunu kaldırıyordur ne de olsa...
  • Apple acaba bugün neyin patentini almaya çalışacak diye bi beklenti oluşmaya başladı bende..paranoyak ettin lan bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

önümde iphone 4 ve galaxy s kutusu var..Samsung bu isi biliyor arkadas..

Samsung kendini cidden aşmış

Galaxy s kutusuna bakalım;

Birde iphone ilk neslinin kutusuna bakalım;

Birde iphone 3g kutusuna bakalım;

Başkada samsung galaxy tab 10.1 kutusuna bakalım;

Birde ipad kutulamasına bakalım;

Hani apple haklı kardeşim baksana kutusunun tasarımını biçimini bile çalanlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

Kutunun gorunumunun bi onemi yok,asil onemli olan icindeki.

çoğu kişi sizin gibi düşünmüyor, ben de onlardan biriyim..

bence kutulama ve ürünün ilk anki intibası çok önemli.. birçok marka elektronik eşyanın kutuları hemen deforme oluyor ve öyle çok özenli paketlenebilecek durumda olmuyor.. Ancak Apple'ın paketleme konusundaki hassasiyeti ve paketlemede kullandığı materyal kalitesi o kadar güzel ki insanın telefonun veya tabletin kutusunu atası gelmiyor, saklıyor biryerlerde..

varsa eğer bir arkadaşınızda bir iPhone kutusunu inceleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız

sonuç olarak 1500-2000 lira veriyoruz bu cihazlara, insan her santiminin özenli ve güzel olmasını istiyor aldığı şeyin..

Bence o kadar onemli degil sonucta kutu sadece cihazi bana gelene kadar korusun yeter ondan sonrasinda kutunun bi islevi kalmiyor zaten bi kosede yatiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

önümde iphone 4 ve galaxy s kutusu var..Samsung bu isi biliyor arkadas..

Apple'dan çalıntı yakışmıyor samsung gibi dünya devine böyle ucuz numaralar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuffkiLLe -- 9 Nisan 2012; 11:54:50 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.