Şimdi Ara

Apple CEO'su Tim Cook: Android, iOS'tan 47 kat daha tehlikeli (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
2
Favori
6.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Küsuratlı sayı vereyim de inandırıcı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • android uzun süreli hiç kullanmadım. apple tekellik davasından kurtulmak için sıktıkça sıkıyor. kanıtlamak için de yüzde 40-50 yerine özellikle küsürat koymuş ki ciddi bir araştırma gibi görünsün.
    android için bildiğim kadarıyla yasal uygulamaların indirildiği bir mağazası olduğu gibi bir de apk formatında indirilen uygulamalar var. apple içinse biraz daha dolambaçlı yöntemi var. emülatör indirmek için kullanmıştım. her 2 sistemde de o indirimleri yüklemek için özel izinleri onaylamak gerekiyor ama çoğunluk önem vermediği için de rahatlıkla istenmeyen durumlar oluşuyor.
    işin doğası gereği yasaklarla dolu bir işletim sistemi tamamen özgür olan bir sisteme göre tabii ki daha güvenli olmalı. özgürlükten vazgeçip apple kullanma nedenim de bu. çünkü uygulamayı yüklemeden önce kırk defa araştırmak istemiyorum. mağazası bile apple kadar denetlenmiyordur. ama apple’ın da apk tarzı bir seçenek getirmesi şart. tek sebep güvenlikse, bizleri düşünüyorsa(!) geliştiricilerden ücret almasın.

• Demek istediği: Güvenliğe b*k gibi para harcadık. Karşılığını almalıyız.

• Seto-Kaiba kullanıcısına yanıt
    en anlamadığım şey apple neden android in fişini çekmiyor.

onların seviyesinde donanımı sunarak.

şunu da yapabilir mesela, ios'u samsung'a s serisi için lisanslayabilir, kimse sideload edemesin, mağazadan %30 komisyonu cebe indirir. ha bu strateji iphone cihazların satışını baltalayabilir ama tek ekosistem kalınca apple arşa çıkar. mesela xiaomi mi 11 ultra da ios var, hem abd nin güvenlik endişeleri kalkar hem de apple genel ekosistem de ki payını arttırır. yoksa android olmasa bile, fuchsia os, harmony os, apple için risk.

• demek ki android kullansalar nerelerini göreceğiz, bi de öyle düşün. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Windows 11

demek ki android kullansalar nerelerini göreceğiz, bi de öyle düşün. :)

Ne alıp veremediğin senin androidle ?

Android kullansalar cihazları alarm verirdi en azından. O yüzden argümanın çok saçma. Fanboy olduğun çok belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 20 Haziran 2021; 0:32:26 >
  • Adam haklı.

• 48 olsaysı Apple alırdım...

• Tim Cook çok kasmasın ya.

Bu gidişle adam akıllı android rakipleri kalmayacak gibi.

Apple ‘ın birşey yapmasına gerek yok. 40 tane android üreticisi birbirine girmiş durumda. Yesinler birbirlerini ete para vermesinler. Hepsi birbirlerine savaş açmış durumdalar çünkü hepsi ishal olmuş androidi pazarlıyorlar. Kim ayakta kalır kim vurulur gider belli değil..😂 Şu anlık acı kayıplarıda var ama hayat devam ediyor. Durmak yok yola devam.

Lg gitti, Htc gitti sayılır, Sony artık uzatmalarda, sırt üstü yatağa uzanmış son nefesini vermeyi bekliyor. Samsung iPhone rakibi S serisi satamıyor ve S serisi satışlarını baltalamamak için Note serisi tanıtmadı ve Note özelliklerini S seri ultrada sundu. Sonuç yine satamadı.. Arka kapaktan başladı milleti alıştırıyor, yine leğen plastikli kasaya sahip telefonlara dönüş yapabilir. Gidişat o yönde.

Çinli amiraller dökülüyor. Yüzlerine bakan yok. Varla yok arasılar.

Öve öve bitirelemeyen Oneplus içinde tablo iyi değil. Dandik donanımlı başlangıç paket Nord da çare olamadı. Çin de Hidrojen Os dan vazgeçip, Oppo ile birleştiler maliyetleri azaltmak için. Bakalım sonuç ne olacak.

Xiaomi zaten Snapdragon işlemci koyduk diye diye milletin ağzına bal koydu. Milyon kere dikizciliği belgelendi. Utanma yok hâlâ milleti izliyor. Oda redmi satsın işine öyle devam . Sırf milleti iyi dikizlemek için sunucu kiralamış. Hem 10.000₺ verecem telefona hem kendimi çimdiklettirecem he?😂

Zaten köyün ağası Maho ağa(Google) istediği şekilde at koşturuyor. Bu çinlilerde başımıza Bilo olup çıktılar. Huawei, Kibar Feyzo gibi Maho ağadan darbeyi yedi köydende gitti.🥲🥲.

Beni kızdırmayın vallaha size kullandırtmam servislerimi ha!!

Hepiniz benim sayemde ekmek yiyisiniz nankörler.

Tepe modellerden umutları kesip orta segmentte birşeyler yapmaya oradan ekmek yemeye çalışıyorlar Apple nın izin verdiği kadarıyla..

Android kanadı ishal olmuş. Zaman herşeyi gösterecek. S.çacaklar ama ortalık kokudan geçilmeyecek. Çünkü yüksek kârlı modelleri satamayınca ayakta kalmak için milyon tane model çıkarıp ortalığı android cihaz çöplüğüne çevirdiler. Sonrasında adam akıllı destek yok, sorun çok…

Bu yüzden işte Fuşyalar,Harmoniler,manolyalar,lavantalar…

Not:Redmiciler pococular benle polemiğe girmesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emoo65 -- 20 Haziran 2021; 14:35:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emoo65

Tim Cook çok kasmasın ya.

Bu gidişle adam akıllı android rakipleri kalmayacak gibi.

Apple ‘ın birşey yapmasına gerek yok. 40 tane android üreticisi birbirine girmiş durumda. Yesinler birbirlerini ete para vermesinler. Hepsi birbirlerine savaş açmış durumdalar çünkü hepsi ishal olmuş androidi pazarlıyorlar. Kim ayakta kalır kim vurulur gider belli değil..😂 Şu anlık acı kayıplarıda var ama hayat devam ediyor. Durmak yok yola devam.

Lg gitti, Htc gitti sayılır, Sony artık uzatmalarda, sırt üstü yatağa uzanmış son nefesini vermeyi bekliyor. Samsung iPhone rakibi S serisi satamıyor ve S serisi satışlarını baltalamamak için Note serisi tanıtmadı ve Note özelliklerini S seri ultrada sundu. Sonuç yine satamadı.. Arka kapaktan başladı milleti alıştırıyor, yine leğen plastikli kasaya sahip telefonlara dönüş yapabilir. Gidişat o yönde.

Çinli amiraller dökülüyor. Yüzlerine bakan yok. Varla yok arasılar.

Öve öve bitirelemeyen Oneplus içinde tablo iyi değil. Dandik donanımlı başlangıç paket Nord da çare olamadı. Çin de Hidrojen Os dan vazgeçip, Oppo ile birleştiler maliyetleri azaltmak için. Bakalım sonuç ne olacak.

Xiaomi zaten Snapdragon işlemci koyduk diye diye milletin ağzına bal koydu. Milyon kere dikizciliği belgelendi. Utanma yok hâlâ milleti izliyor. Oda redmi satsın işine öyle devam . Sırf milleti iyi dikizlemek için sunucu kiralamış. Hem 10.000₺ verecem telefona hem kendimi çimdiklettirecem he?😂

Zaten köyün ağası Maho ağa(Google) istediği şekilde at koşturuyor. Bu çinlilerde başımıza Bilo olup çıktılar. Huawei, Kibar Feyzo gibi Maho ağadan darbeyi yedi köydende gitti.🥲🥲.

Beni kızdırmayın vallaha size kullandırtmam servislerimi ha!!

Hepiniz benim sayemde ekmek yiyisiniz nankörler.

Tepe modellerden umutları kesip orta segmentte birşeyler yapmaya oradan ekmek yemeye çalışıyorlar Apple nın izin verdiği kadarıyla..

Android kanadı ishal olmuş. Zaman herşeyi gösterecek. S.çacaklar ama ortalık kokudan geçilmeyecek. Çünkü yüksek kârlı modelleri satamayınca ayakta kalmak için milyon tane model çıkarıp ortalığı android cihaz çöplüğüne çevirdiler. Sonrasında adam akıllı destek yok, sorun çok…

Bu yüzden işte Fuşyalar,Harmoniler,manolyalar,lavantalar…

Not:Redmiciler pococular benle polemiğe girmesinler.

Torbacın kim bize de söyle. Müthiş kafa var.

• Redmin hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

Güzel cihaz…

• benim android ile değil ama android telefon üreticileri ile problemlerim var.

Eskiden en üst model samsung cihaz iphone'un yarı fiyatına satılırdı.

Şimdi ise yurtdışı fiyatları bile başa baş.

Hatta artık android kullanan amiral gemilerinin çoğu iphone'un en üst modeli (varyantı)nden daha pahalı.

Buna karşılık android üreticileri 2 yıl güncelleme veriyor. (samsung hariç, o da daha yeni 3 yıl güncelleme veriyor ana sürüm olarak).

Apple ise 6 yıl güncelleme veriyor ana sürüm olarak. Daha yeni ios 15 bile iphone 6s de çalışıyor.

şimdi iphone'un şu an piyasadaki en düşük modellerindenolan iphone 12 mini, bu hesapla ios 20'yi alacak.

kullandığım telefon s10+ ve android 11 kullanıyorum. Android 12 yi alacak en son. Android 9 ile geldi. Ben niye alamıyorum android 15'i?

Kim fanboy kim değil belli oluyor. Apple CEO'su Tim Cook: Android, iOS'tan 47 kat daha tehlikeli 

• quote:

Orijinalden alıntı: Windows 11

benim android ile değil ama android telefon üreticileri ile problemlerim var.

Eskiden en üst model samsung cihaz iphone'un yarı fiyatına satılırdı.

Şimdi ise yurtdışı fiyatları bile başa baş.

Hatta artık android kullanan amiral gemilerinin çoğu iphone'un en üst modeli (varyantı)nden daha pahalı.

Buna karşılık android üreticileri 2 yıl güncelleme veriyor. (samsung hariç, o da daha yeni 3 yıl güncelleme veriyor ana sürüm olarak).

Apple ise 6 yıl güncelleme veriyor ana sürüm olarak. Daha yeni ios 15 bile iphone 6s de çalışıyor.

şimdi iphone'un şu an piyasadaki en düşük modellerindenolan iphone 12 mini, bu hesapla ios 20'yi alacak.

kullandığım telefon s10+ ve android 11 kullanıyorum. Android 12 yi alacak en son. Android 9 ile geldi. Ben niye alamıyorum android 15'i?

Kim fanboy kim değil belli oluyor.  

Neden tepe modelleri baz alarak konuşuyorsun ki? Androidde 1500 liraya da cihaz var 20 bine de cihaz var. 1500 liraya 2 er sene ara ile 3 tane android cihaz alırsın yine güncel olmuş olur yine güncel olmuş olur. Yazılım güncel kalıyorda, donanım ne olacak onu da hesaba katmak lazım, iphone 6s sahibiyim, lanet getirdim artık şarja takmaktan, powerbankla geziyoruz resmen. Bumu güncellik yani.

• DaRK_KniGHT_ kullanıcısına yanıt
    Fanboyluk değil. Kişi kendinden bilir işi derler. Belli ki kim fanboy görüyoruz. Neyse konu Google’ın vurdumduymazlığıdır. Sadece market bile olsa oradan bile başına musibet gelen birçok kişi gördük. İşi bilmekle alakası yok. Google bu işletim sistemini yaparken bunu geekler kullansın diye tasarlamadı. Standart bir kullanıcı bile kolayca kullanabilsin diye yazdı. Bezos’un telefonuna gelen mesajdan oluyor yalnız bu. Maketten uygulama yükleyip de dolandırılmıyor. Buradaki olay farklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lexco kullanıcısına yanıt
    LG V30.

• Apple CEO'su Tim Cook: Android, iOS'tan 47 kat daha tehlikeli
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Sen neden bu kadar Android karsitisin ve sürekli Android'i ezmeye çalışıyorsun aklınca anlamakta zorlanıyorum. Herhalde 15 Bin TL vererek aldığın telefonunu içindeki kazıklanma duygusunu bu şekilde rahatlatmaya çalıştığını düşünüyorum. Ben 10 senedir Android kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar. Kişisel tercih meselesi bu isteyen istediği ürünü kullanır, her ikisinin de daha iyi ve daha kötü olduğu konular var birbirinden ama Android'i güvensiz diye kestirip atmak cehalet dışında bir şey değil. Normalde bu saçma muhabbetlere girmem ama boş bir anıma denk geldin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • DaRK_KniGHT_ kullanıcısına yanıt
    Tartışmayı ne kadar sığ bir seviyeye çekmeni anlıyorum. Sürekli olarak tartışmayı kişiselleştirme çabanı görmemek mümkün değil. Kaç para verdiğimin bir önemi yok. Kaldı ki bugüne kadar bir telefona ödediğim maksimum para 5000 lirayı geçmemiştir. Android karşıtı olsam niye Android kullanayım? Bir şeyin eğrisini doğrusunu duymaya bu kadar tahammülsüz ve hazımsız biriyle tartışmak benim hatam zaten. Benim başıma gelmedi diyerek savunma olabilir mi? Senin başına gelmemesini referans mı almamız gerek? Daha birkaç mesaj üstte dolandırılma vakası var. Üstelik mağaza içi dolandırılma. Öyle dışarıdan apk dosyası yükleme falan da değil. Google’ın market içi denetimi bile yok denecek kadar az. Yol geçen hanı gibi market. Standart kullanıcı nereden anlayacak bunu? Google zaten bunu geekler için değil dünyadaki milyarlarca standart kullanıcı kullanabilsin diye yaptı. Dolayısıyla da bu konuda önlem almak Google’ın görevidir. Bunun mantığı devletin ben vatandaşlarımı korumuyorum kendi güvenliğinizi kendiniz sağlayın bireysel silahlanın demesiyle eşdeğer.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    İyi de dolandırılma vakaları sadece Android kullanıcılarına has bir durum değil, iPhone kullanıcıları da dolandırılıyor App Store'dan yükledikleri uygulamalardan. Örnek 1:https://www.theverge.com/2021/4/21/22385859/apple-app-store-scams-fraud-review-enforcement-top-grossing-kosta-eleftheriou
    Örnek 2:https://www.washingtonpost.com/technology/2021/06/06/apple-app-store-scams-fraud/
    Örnek 3:https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2021/05/15/apple-iphone-ipad-warning-app-store-security-new-fleeceware-scams/
    Sana App Store'dan binlerce böyle sahtekâr ve dolandırıcılık örneği sunabilirim daha ama zamanım yetmez
    Senin hiçbir şey bilmediğin ve fanboyluk statüsünden öteye geçemediğin bilgilerini güncellemeni öneririm. App Store dolandırıcılarla dolu !

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.