Şimdi Ara

SOSYAL FOBİ - İLAÇ TAVSİYESİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
4
Favori
70.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese iyi pazarlar. Benim derdim baslıktada belirttigim gibi sosyal fobi için ilaç onerebilir misiniz ?(sadece reçeteyle alınan ilaçtan bahsetmiyorum). Arkadas ortamlarına rahat giremiyorum hep bir tedirginlik bi pısırıklık var ve bu heyecan okul hayatımıda etkilicek gibi labaratuvarda deney yaptırtıyorlardı ben yapıyordum elim titriyorudu. Birde şunu demek isterim ama biraz içki aldım mı hafif kafa oldugumda on numara adam olurum hiç çekinmem, herkesle muhabbet acarım, bir deli cesareti gelir iste beni hep o kafada tutabilecek bir ilac istiyorum

• Lustral, prozac vs.

Doktor denetimi çok önemlidir. Git açıl bir doktora o versin sana dozunu.

Aynı dert bende de var fakat doktora gitmeye para yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris_55

Lustral, prozac vs.

Doktor denetimi çok önemlidir. Git açıl bir doktora o versin sana dozunu.

Aynı dert bende de var fakat doktora gitmeye para yok.
    ben de paxil kullanıyorum ama bir faydası olmadı.. (6 ay oldu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratkayalı

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi pazarlar. Benim derdim baslıktada belirttigim gibi sosyal fobi için ilaç onerebilir misiniz ?(sadece reçeteyle alınan ilaçtan bahsetmiyorum). Arkadas ortamlarına rahat giremiyorum hep bir tedirginlik bi pısırıklık var ve bu heyecan okul hayatımıda etkilicek gibi labaratuvarda deney yaptırtıyorlardı ben yapıyordum elim titriyorudu. Birde şunu demek isterim ama biraz içki aldım mı hafif kafa oldugumda on numara adam olurum hiç çekinmem, herkesle muhabbet acarım, bir deli cesareti gelir iste beni hep o kafada tutabilecek bir ilac istiyorum

tek ilaç arkadaştır. Lisedeysen iyi bir arkadaş bul senden sosyal olsun gerisi gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: enesnok

quote:

Orijinalden alıntı: muratkayalı

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi pazarlar. Benim derdim baslıktada belirttigim gibi sosyal fobi için ilaç onerebilir misiniz ?(sadece reçeteyle alınan ilaçtan bahsetmiyorum). Arkadas ortamlarına rahat giremiyorum hep bir tedirginlik bi pısırıklık var ve bu heyecan okul hayatımıda etkilicek gibi labaratuvarda deney yaptırtıyorlardı ben yapıyordum elim titriyorudu. Birde şunu demek isterim ama biraz içki aldım mı hafif kafa oldugumda on numara adam olurum hiç çekinmem, herkesle muhabbet acarım, bir deli cesareti gelir iste beni hep o kafada tutabilecek bir ilac istiyorum

tek ilaç arkadaştır. Lisedeysen iyi bir arkadaş bul senden sosyal olsun gerisi gelir
    arkadşa ilaçlar sana nerde nasıl davranacağını empoze etmez.ne kadar rahat olursan ol gene boş kalırsın.sende bişeyler olmalı ilaçalr ise yardımcı maddeler.

• İnsan saglıgı psikolojisi bu kadar basit değil buraya konu açtığınıza göre bir sıkıntınız var burdan verilen ilaç tavsiyelerine itibar etmeyin ve gidip bir uzmandan destek alın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tniaskrad

İnsan saglıgı psikolojisi bu kadar basit değil buraya konu açtığınıza göre bir sıkıntınız var burdan verilen ilaç tavsiyelerine itibar etmeyin ve gidip bir uzmandan destek alın..

Hocam o ilaçları zaten kırmızı reçete ile verdiklerinden uzmana görünmeden alamaz hiç bir şekilde.

Ben ilaçlara da karşıyım aslında. Beyni uyuşturuyorlar.
  • quote:

quote:

İnsan saglıgı psikolojisi bu kadar basit değil buraya konu açtığınıza göre bir sıkıntınız var burdan verilen ilaç tavsiyelerine itibar etmeyin ve gidip bir uzmandan destek alın..

Hocam o ilaçları zaten kırmızı reçete ile verdiklerinden uzmana görünmeden alamaz hiç bir şekilde.

beynid euyuştuuyor aletide uyuşturuyor.gerçi sosyal fobik adamın alete pek ihityacı olmuyor duurm gereği ama olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

quote:

quote:

beynid euyuştuuyor aletide uyuşturuyor.gerçi sosyal fobik adamın alete pek ihityacı olmuyor duurm gereği ama olsun.

Hocam sorunu kafamızda bir bitirebilsek.

Dershane başladı samimi olamıyorum kimseyle. Öküz oldum çıktım iyice.

Asosyalliğin dibine vurdum yıllar boyunca.

• quote:

quote:

quote:

quote:

barış send aha gençsin.bak ben 26 yaşındayım.sersefilim.biarzd abende tahammülsüzlük var.arkadaş her ekz bi tip olma yolunda.tvden görüdkleir her zıkkımı olmanın peşindeler.zıkkım derken duygu ve düşünceler buna dahil.böyle düşünmelisin severken böyle sevmelisin.kızarken böyle kızmalsıın.bide herkese kardeşim deme olayı var.onad asinir oluyorum.kelimenin içi iyice boşaltıldı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

barış send aha gençsin.bak ben 26 yaşındayım.sersefilim.biarzd abende tahammülsüzlük var.arkadaş her ekz bi tip olma yolunda.tvden görüdkleir her zıkkımı olmanın peşindeler.zıkkım derken duygu ve düşünceler buna dahil.böyle düşünmelisin severken böyle sevmelisin.kızarken böyle kızmalsıın.bide herkese kardeşim deme olayı var.onad asinir oluyorum.kelimenin içi iyice boşaltıldı.

Bazen diyorum keşke insana değer verilen cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda doğsaydım da büyüseydim diyorum.

Şimdi ki nesil raydan çıkmış sürüklenerek giden bir tren gibi oradan oraya savuruyor kendini.

Arkadaşlarım var ama sanki hep bir şeyler eksikmiş gibi hissediyorum kendimde. Kız arkadaş konusunda hiç şansım yok zaten.

Buna da şükretmek lazım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bazen diyorum keşke insana değer verilen cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda doğsaydım da büyüseydim diyorum.

Şimdi ki nesil raydan çıkmış sürüklenerek giden bir tren gibi oradan oraya savuruyor kendini.

Arkadaşlarım var ama sanki hep bir şeyler eksikmiş gibi hissediyorum kendimde. Kız arkadaş konusunda hiç şansım yok zaten.

Buna da şükretmek lazım.

Alıntıları Göster
    lustral daha farklı bi ilaç ve etkisini görmen için en az 1 ay kullanman gerekiyo salla onu.prozac ya da paxil kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: VROOOM

lustral daha farklı bi ilaç ve etkisini görmen için en az 1 ay kullanman gerekiyo salla onu.prozac ya da paxil kullan

Alıntıları Göster
    tamam beyler eyvallah bende paxili duymustum bazen tek ihtiyacımız 20 saniyelik deli cesareti

• bu yönde tavsiye alma çünkü zararlı sen çıkarsın. Önce bir doktora git
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Walter Bishop

bu yönde tavsiye alma çünkü zararlı sen çıkarsın. Önce bir doktora git
    Bende çok çekinirdim, utanırdım, kızarırdım toplum içindeyken hele sınıftayken parmak bile kaldıramazdım konuyu bildiğim halde. SF heryerde yakalamıştı beni adeta kuşatmıştı. otobuse binerken bile herkesin bana baktığını hissederdim. bazen aşağılık kompleksi vururdu. tanımadığım insanlar hakkında sürekli kurardım kafamda olaylar zinciri oluştururdum. bazen nefes alıp vermem değişirdi. Çenem kasılırdı, dudaklarım da öyle. sanki yüzdeki tüm kaslarım gerilirdi. dikkat eksikliğine de yol açıyor bu SF. Bir anda birçok şey düşünebiliyordum. Bilirmisiniz bunların insana ne kadar acı verdiğini ancak yaşamayan nasıl bilecek. Bir yere gidicem hemen bir kaygı endişe korku belirirdi. BU stresin vermiş olduğu dertle parmaklarımı bile yiyordum. ama biu hastalık acı üzüntü stres verdiğinden dolayı insanı olgunlaştırıyor fakat insanalrın seni kullanmasına bile yol açabilir. Ancak ilaç 3 ay kadar kullandım faydasını görmüştüm. aradan 5 yıl geçti ilerleme kaydettim. ancak tam bir iyilşme söz konusu değil o yüzden tekrar doktora gidip ilaç kullanmayı deniycem (reçeteyle)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Walter Bishop -- 1 Ekim 2012; 15:45:36 >

• Bence sen ortama dal konuşmaya çalış.Mesela ben 6.sınıfta kızlarla zerre konuşamıyordum.Utanıyordum..Şimdi kızlara çıkma teklifi ettim 3 kere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9888

Bence sen ortama dal konuşmaya çalış.Mesela ben 6.sınıfta kızlarla zerre konuşamıyordum.Utanıyordum..Şimdi kızlara çıkma teklifi ettim 3 kere.
    Her insan dışa dönük değildir.
    Herkes konuşmak, espri yapmak zorunda değildir.
    Lustral terlemek ve yüz kızarması gibi belirtileri engelliyor ama zararlı. Topluluk önünde konuşma korkusu eğitimle ve düzenli olarak pratik yapmakla da geçer. Mesela mağazaya girip çalışan bir insan, birkaç yıl içinde dışa dönük insan gibi rahat olabilir.

Bana sessizsin diyenlere "herkes dışadönük olmak zorunda değil" diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 1 Ekim 2012; 16:33:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DHzgn

Lustral terlemek ve yüz kızarması gibi belirtileri engelliyor ama zararlı. Topluluk önünde konuşma korkusu eğitimle ve düzenli olarak pratik yapmakla da geçer. Mesela mağazaya girip çalışan bir insan, birkaç yıl içinde dışa dönük insan gibi rahat olabilir.

Alıntıları Göster
    Bence siz fazla abartıyorsunuz bu olayı abi istemediğin kişilerle konuşma zaten bende konuşmuyorum moralim bozulduğunda bende kimseyle konuşmam.Siz herkesle konuşmak falan istiyorsunuz heralde yada geveze tipler gibimi olmak istiyorsunuz tam anlayamadım ben.

Bu lustral ilacını şizofren tedavisi için kardeşim kullandı bu tür psikoloji ilaçları beyni komple değiştiriyor karakterini komple değiştiriyor kendi kardeşimden biliyorum.Hani ben delirsem kafayı yesem yine kullanmam bu ilaçları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John WICK -- 1 Ekim 2012; 17:29:49 >

• quote:

hayır öyle değil.üni demi okuyortsun ortamlara akmalısın.dersaneye mi gidiyorsun ders çalışma bahanesi ile ortam yapmalısın.hiç olmadı tipini çok tercih edilen bir tip yapmalısın.kısacası "onlardan" biri olmalısın.doğru diyorsun sizn gibi olmak zorunda değilim yada mükemmel olmak zorunda değilim.gözlük şapka tişört kısa pantolun ve parmak arası terlik giyerek insan olamam.bu sadece sürüye katılmaktır.aynı şeyleir yapan kişilerin birbiri ile ilişkisidir.ben gençlik döneminde,ergenlik yani, uydu antenleri ile aşırı derecede uğraşırdım.forumalra üye oldum ordakilerle uzaktan yardımlaştım.türkiye çağında dağıtıcıalrla tanıştım tartıştık görüştük ettik.ama akranalrımın çoğu karşıma çük derdinde olan yada yaptığı bi haltı ballandıra ballandıra anlatan tipler oalrak geliyor.neredeyse hepsi için tipler biçilmiş.bunun dışına tekil oalrak çıkabilirler ama topladığınızda hepsi aynı.bi filmi sürekli her sinemada gösterildiğini ve sürekli gala olduğunu düşünün.

bu deidklerim acaba şunu söylersem karşımdakini üzermiyim yada adamın görünüşü bakımından çekinmek gibi algılamayın.tahammülsüzlük ,sürü psikolojisi..düşündükçe daha çok çözümleniyor.ama en basidi sürüye kabul edilmezseniz dışalnıyrsunuz.kendinize bir sürü bulmalısınız.son olarak özenti şeklinde hayat sürmemliyiz.aa o bunu yapmış ben nedne yapmadım felan...bu şekilde bi b.k beceremeyiz.çünkü bizim yaptığımız herşey dandik ezik olur onunki bulutlara çıkar

• quote:

quote:

hayır öyle değil.üni demi okuyortsun ortamlara akmalısın.dersaneye mi gidiyorsun ders çalışma bahanesi ile ortam yapmalısın.hiç olmadı tipini çok tercih edilen bir tip yapmalısın.kısacası "onlardan" biri olmalısın.doğru diyorsun sizn gibi olmak zorunda değilim yada mükemmel olmak zorunda değilim.gözlük şapka tişört kısa pantolun ve parmak arası terlik giyerek insan olamam.bu sadece sürüye katılmaktır.aynı şeyleir yapan kişilerin birbiri ile ilişkisidir.ben gençlik döneminde,ergenlik yani, uydu antenleri ile aşırı derecede uğraşırdım.forumalra üye oldum ordakilerle uzaktan yardımlaştım.türkiye çağında dağıtıcıalrla tanıştım tartıştık görüştük ettik.ama akranalrımın çoğu karşıma çük derdinde olan yada yaptığı bi haltı ballandıra ballandıra anlatan tipler oalrak geliyor.neredeyse hepsi için tipler biçilmiş.bunun dışına tekil oalrak çıkabilirler ama topladığınızda hepsi aynı.bi filmi sürekli her sinemada gösterildiğini ve sürekli gala olduğunu düşünün.

bu deidklerim acaba şunu söylersem karşımdakini üzermiyim yada adamın görünüşü bakımından çekinmek gibi algılamayın.tahammülsüzlük ,sürü psikolojisi..düşündükçe daha çok çözümleniyor.ama en basidi sürüye kabul edilmezseniz dışalnıyrsunuz.kendinize bir sürü bulmalısınız.son olarak özenti şeklinde hayat sürmemliyiz.aa o bunu yapmış ben nedne yapmadım felan...bu şekilde bi b.k beceremeyiz.çünkü bizim yaptığımız herşey dandik ezik olur onunki bulutlara çıkar

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ilaçsız geçmiyor mu bu lanet? Yaşım 19 oldu çok yol katettim ama hala birisi beni eleştirince kızarıyorum ve çok suskunum.Daha hiç kız arkadaşım olmadı,bir kızla çıksam onun sorumluluğuydu şuydu buydu hesap kitap yapıyorum ve kızlardan uzak duruyorum.Hala başka bir ortama girince herkes bana bakıyormuş gibi hissediyorum kızlarla konusurken ister istemez çok kasılıyorum.En kötüsü kızarma meselesi, bir mülakatta kulaklarım alev almıştı çıktım dışarı herkes kulakların kıpkırmızı olmuş demişti,ancak en iyi notu ben almıştım.Yani kendime çok güvendiğim şeylerde bile güvenemiyorum(anladınız siz) yada kızlar özel bir konu konusurken acayip kızarırım bu nedenle kızları da kaybediyorum tabi ve biri bana ters bir şey söyleyince de kızarırım ama cevabını veririm.Aslında uzun süredir kendimi böyle kabullenmiştim ve mutluydum,ancak son günlerde özellikle üniversite herkes rahat rahat dolasırken ben mal gibi hissedince ister istemez üzüldüm.Özetin özeti: ilaç meselesine ne dersiniz.Hiç ilaç kullanmadım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.