Şimdi Ara

APARTMAN GÖREVLİSİ HİZMETİ ALMAK İSTEMİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar selam. Sahibi olduğum dairenin bulunduğu binanın apartman görevlisi ile ilgili bazı sorunlar yaşadım. Adam binaya gelen tüm kargoları teslim alıyor ama bana gelen kargoları teslim almıyor. Kargocu aradığında görevliye bırakın diyorum, görevli evinin kapısını açmıyor. Ben bu nedenle hizmet alamıyorum ve almak da istemiyorum. Apartman aidatında görevli maaşı kısmını vermek istemiyorum. Bu mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut976 -- 9 Temmuz 2021; 11:56:57 >

• aidat kaç tl hocm_?

• Mümkün değil yöneticiyle konuş kapıcıyı ikaz etsin
  • keyfi kargo icin alarmda mı dursun zırt pırt kapısını mı acsın adam boyle bir zorunlulugu varsa bende faydalanırım
  • Kargoyu almak zorunda degil hocam evde yoksan yoksundur subeden alirsin. Apartmanlarda bazi seyler zorunludur apartmanda yasayan bazi seyleri kabul etmis demektir hizmetten ve ucretten muaf olamazsin.

• Malesef böyle bir şey mümkün değil KMK gereğince ödemekle yükümlüsünüz.

Şu tarz benzer sorularda geliyor: "Ben otoparkı kullanmıyorum otopark giderlerine katılmasam olur mu?"

malesef bu tarz bireysel şeyler mümkün değil. Yöneticiye şikayette bulunun gerekirse değişmesini isteyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-332B02CDB

keyfi kargo icin alarmda mı dursun zırt pırt kapısını mı acsın adam boyle bir zorunlulugu varsa bende faydalanırım

Apartmanda herkesin kargosunu alıyorsa benimkini de almak zorunda değil mi?

• hocam bizim kapıcıda tam bi denyo

2 senedir selam sabah kestim rahatım

• Maalesef ödemekle yükümlüsünüz aksi taktirde icra yoluna gidilebilir. Örnerğin giriş katta oturup asansör kullanmasanız bile asansör bakım vb. ücretleri ödemek her dairenin yasal sorumluluğudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Columbia- -- 9 Temmuz 2021; 12:6:26 >
  • umut976 U kullanıcısına yanıt

hocam sizinki yine iyiymiş

bizimkinin yaptığı bazı denyolukları anlatayım

1- akşam çöpü verirken apartmandakiler kullanmadıkları eşyaları giysileri bazen buna veriyor fakat bu denyo ayın belirli günlerinde hurdacıyla anlaşıp para karşılığında satıyor.

2- apartmanın otoparkına hortum uzatıyor(aparmana ait hortum) kendi arabasını yıkıyor başkasına izin vermiyor.

3-yeni birisi taşındığında elinde takım çantası elinde yeni taşınanın götünden ayrılmıyor. para koparmak için.

daha varda aklıma gelmedi o kadar uzun zamandır konuşmuyorum ki yaptıklarını unutmuşum :)

• Çöpünü atiyo apartmani temizliyorsa görevini yapiyodur zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut976

Apartmanda herkesin kargosunu alıyorsa benimkini de almak zorunda değil mi?

Alıntıları Göster

Diğerlerine iyilik yapıp size yapmıyor gibi düşünebilirsiniz. Apartman görevlisinin, güvenlik görevlisinin kargoyu almak gibi bir iş tanımı yoktur. Burada kargonuzda oluşabilecek hasarları neden üstlenmek istesin ki adam? Sonuçta size gelen kargoya imza atıp teslim alacak. Belki adam sizin tipinizi sevmedi, belki bir kaç konuşmanızdan kıllandı, belki adama aksi davrandınız, adam bunları bahane edip almamakta serbest.

• kargoyu almak zorunda değil ki.

benim eski kapıcı da benim çöpleri almıyordu, en ust katta oturdugum icin benim katı silmiyordu yerleri bok goturuyodu koylunun tekiydi azat ettirdim işten

• quote:

Orijinalden alıntı: Panzerkampfwaagen VI

hocam sizinki yine iyiymiş

bizimkinin yaptığı bazı denyolukları anlatayım

1- akşam çöpü verirken apartmandakiler kullanmadıkları eşyaları giysileri bazen buna veriyor fakat bu denyo ayın belirli günlerinde hurdacıyla anlaşıp para karşılığında satıyor.

2- apartmanın otoparkına hortum uzatıyor(aparmana ait hortum) kendi arabasını yıkıyor başkasına izin vermiyor.

3-yeni birisi taşındığında elinde takım çantası elinde yeni taşınanın götünden ayrılmıyor. para koparmak için.

daha varda aklıma gelmedi o kadar uzun zamandır konuşmuyorum ki yaptıklarını unutmuşum :)

bu yazdıklarınızı yapmayan kapıcı yok gibi bişey (: neredeyse hepsi yapıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.