Şimdi Ara

AÖF YENİ AÇILAN BÖLÜMLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
13.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paylaşıldı mı bilmiyorum paylaşıldıysa da fazla bilgiden zarar gelmez bu sene AÖF'e yeni bölümler açılıyormuş.

Anadolu Üniversitesi 10 Yeni Açıköğretim Bölümü Daha Açtı!!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim şeklinde eğitim verdiği İşletme, ve Açıköğretim Fakülteleri altında 10 farklı bölüm ile eğitim yelpazesini genişletmeye devam ediyor. 2015-2016 eğitim yılında öğrenci almaya başlayacağı bölümlerden ilgi çekeni ise Aşçılık ve Yaşlı Bakımı bölümleri oldu.

2015-2016 ÖSYS kontenjanları kılavuzunda yer alan bölümlerin isimleri ve tercih bilgileri aşağıda yer almaktadır...

Yeni Açılan Aöf Lisans Bölümleri;

101011271 Havacılık İşletmeciliği; 2015 Kontenjanı: 2000
    101011192 Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; 2015 Kontenjanı: 2000
    101011226 Sağlık Yönetimi; 2015 Kontenjanı: 2000
    101011208 Sosyal Hizmet; 2015 Kontenjanı: 500
    101011235 Yönetim Bilişim Sistemleri; 2015 Kontenjanı: 2000
    101011271 Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi; 2015 Kontenjanı: 2000

Yeni Açılan Aöf Ön Lisans Bölümleri;

101051304Aşçılık ; 2015 Kontenjanı: 2000
    101051313 Çocuk Gelişimi; 2015 Kontenjanı: 3000
    101051261 Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik ; 2015 Kontenjanı: 2000
    101051279 Yaşlı Bakımı ; 2015 Kontenjanı: 2000

Paylaşım aofdestek.net'ten alıntıdır.

• Psikoloji lisans programı da açılacaktı ama ne yazık ki engellediler.
    Hiç değilse Sosyal Hizmet lisans programı gibi 500 kontenjanlı ve son yılında uygulamalı derslerin olduğu bir biçimde açılabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Psikoloji lisans programı da açılacaktı ama ne yazık ki engellediler.
    Hiç değilse Sosyal Hizmet lisans programı gibi 500 kontenjanlı ve son yılında uygulamalı derslerin olduğu bir biçimde açılabilirdi.
    Bilişim ile Reklamcılık'a abanır bence herkes.
  • Psikoloji allahtan acılmamış. Ses cıkarmak işe yaramış zaten 4 senelik normal eğitimden bile kendini geliştiremiyorsun aöf e gelse nolurdu bilmem ama isabet oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manuel Neuer

Psikoloji allahtan acılmamış. Ses cıkarmak işe yaramış zaten 4 senelik normal eğitimden bile kendini geliştiremiyorsun aöf e gelse nolurdu bilmem ama isabet oldu.
    Zaten kendini geliştirmek isteyen okuduğunun üstüne yüksek lisans yapar. Ülkede ezberci ve öğrenciyi pasifize eden bir eğitim sistemi olduğu sürece insanların lisans eğitimiyle kendini geliştirmesini beklemek doğru değil. Bunun örgün-açık diye ayrımını yapmak hiçbir fayda etmiyor.
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    Yani demek istedigim şu hocam. Biz bile örgün eğitimde 4 Sene okuyoruz,dersleri zamanında görüyoruz bu bile yeterli olmuyor hiç bir zaman. Sürekli geliştirmek gerek kendini,sürekli araştırmak. Bu Örgün eğitimde bile bu kadar zorken açık öğretim için kat kat daha zor. Çünkü bu bölümü kitaplarda okuyarak geçemezsin öğrendiklerini sürekli deneyip sürekli hocalarla tartışma yapmak zorundasın. Yani sadece sınavdan sınava calısıp Aöf psikoloji mezunu olursanda donanımsız bi insan olursun. ki Yüksek Lisans yapmak Örgün eğitimdekilere bile çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manuel Neuer

Yani demek istedigim şu hocam. Biz bile örgün eğitimde 4 Sene okuyoruz,dersleri zamanında görüyoruz bu bile yeterli olmuyor hiç bir zaman. Sürekli geliştirmek gerek kendini,sürekli araştırmak. Bu Örgün eğitimde bile bu kadar zorken açık öğretim için kat kat daha zor. Çünkü bu bölümü kitaplarda okuyarak geçemezsin öğrendiklerini sürekli deneyip sürekli hocalarla tartışma yapmak zorundasın. Yani sadece sınavdan sınava calısıp Aöf psikoloji mezunu olursanda donanımsız bi insan olursun. ki Yüksek Lisans yapmak Örgün eğitimdekilere bile çok zor.
    Her AÖF öğrencisi de tembel teneke değil ama. AÖF mezunu olup yüksek lisans ve doktorada harikalar yaratanları yok sayamayız. İşte bu yüzden psikolojide örgün-açık ayrımı olmasının hiçbir faydasını görmüyorum. Uygulamalı dersler mi sorun oluyor? Sosyal Hizmet bölümünde olduğu gibi kontenjanı düşük tutup son yıla uygulamalı dersleri koyarsın, gerekirse staj zorunluluğu da getirirsin. Bazı AÖF bölümlerinde halihazırda staj zorunluluğu var.

Bence burada asıl tartışılması gereken şey AÖF'de 4 yıllık Halkla İlişkiler bölümünün açılmış olması. Önceden AÖF'deki 2 yıllık Halkla İlişkiler bölümünü bitirenler DGS'ye girerek örgünde 4 yıllığını okuyabiliyordu. Şimdi ise herkes 2 yıllık Halkla İlişkiler yerine 4 yıllık Halkla İlişkiler bölümünü tercihlerine yazacak. 2000 kontenjanlı olduğu için herkes rahat rahat yerleştirilecek. Üstelik örgündekinin aksine staj zorunluluğu yok. Psikolojide ise DGS ile geçiş imkanı yok. Bu imkanı vermiyorsan bari AÖF'de belirli koşullar altında Psikoloji bölümünü aç!... Bunu engelleyenler 4 yıllık Halkla İlişkiler'i neden engellemediler acaba diye sormak isterim. Ben burada ciddi bir ikiyüzlülük seziyorum. Hiç olmazsa staj zorunluluğu konulmasını sağlayabilirlerdi.

• LuN4TiC kullanıcısına yanıt
    yaşlı bakımı uyguluamaya dönük bir bölüm aöf te pek olmaz bence

ama diğier bölümler ATATÜRK AÖF TE VE İSTANBUL AUZEF TE LİSANS TAMAMLAMA VE ATATÜRK AÖFTE HALKİLİŞKİLER İCİN KONUŞURSAK ZATEN VAR.
    HAVACILIK İŞLETMESİ İSTANBUL AUZEFTEE HAVACILIK HİZMETLERİ OLARAKVAR.
  • LuN4TiC kullanıcısına yanıt
    sosyal hizmetler atatürk aöfte hem 4 hem 2 yıllık olarak var.

http://www.ataaof.edu.tr/programlar.aspx

tıbbi dökümantasyon. bölümü istanbul auzef te var.

http://auzef.istanbul.edu.tr/uploads/61/kontenjan.pdf

http://auzeftibbi.istanbul.edu.tr/

sanırım anadolu aöf nin kasası yavaş yavaş erimeye başladı rakipleri yeni bölüm açınca . gözü açıldı.
    ama esas rekabet çocuk gelişiminde olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Her AÖF öğrencisi de tembel teneke değil ama. AÖF mezunu olup yüksek lisans ve doktorada harikalar yaratanları yok sayamayız. İşte bu yüzden psikolojide örgün-açık ayrımı olmasının hiçbir faydasını görmüyorum. Uygulamalı dersler mi sorun oluyor? Sosyal Hizmet bölümünde olduğu gibi kontenjanı düşük tutup son yıla uygulamalı dersleri koyarsın, gerekirse staj zorunluluğu da getirirsin. Bazı AÖF bölümlerinde halihazırda staj zorunluluğu var.

Bence burada asıl tartışılması gereken şey AÖF'de 4 yıllık Halkla İlişkiler bölümünün açılmış olması. Önceden AÖF'deki 2 yıllık Halkla İlişkiler bölümünü bitirenler DGS'ye girerek örgünde 4 yıllığını okuyabiliyordu. Şimdi ise herkes 2 yıllık Halkla İlişkiler yerine 4 yıllık Halkla İlişkiler bölümünü tercihlerine yazacak. 2000 kontenjanlı olduğu için herkes rahat rahat yerleştirilecek. Üstelik örgündekinin aksine staj zorunluluğu yok. Psikolojide ise DGS ile geçiş imkanı yok. Bu imkanı vermiyorsan bari AÖF'de belirli koşullar altında Psikoloji bölümünü aç!... Bunu engelleyenler 4 yıllık Halkla İlişkiler'i neden engellemediler acaba diye sormak isterim. Ben burada ciddi bir ikiyüzlülük seziyorum. Hiç olmazsa staj zorunluluğu konulmasını sağlayabilirlerdi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu sene kamu yönetimi okumayı düşünüyordum ancak bu yeni açılan bölümler nasıldır sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HainKost0k

Arkadaşlar bu sene kamu yönetimi okumayı düşünüyordum ancak bu yeni açılan bölümler nasıldır sizce ?

Alıntıları Göster
    yine aöf-lisans -ön lisans tartışması dönmüş bişiler karalıyalım.BÖTE bekliyorum bende.Ama gelmiyor sanırım bilişim öğrencilerinin engellemesi var.memurlar.net'de yazdıgım yazıya 1 saat bile tahammül edemediler.
    İki arkadaşız ben Süleyman Demirel'de Bilgisayar Programcılığı O da Çukurova Üniversitesi Böte okudu.Birgün dersleri karşılaştırdık çok şaşırdım doldu dolu görmeleri gerekir o desleri,bilgisayar konusunda insanı geliştirmez (eğitim derslerini ayrı tutuyorum)
    yahu hiç mi programcılık namına bişi olmaz lan ben 2 yılda c#,javascript,Php,html,matlap,Sayısal Elktronik,PIC Programlama(PIC16F877),Adobe Muse,Sql ile debelenip durdum adamlar bir seçmeli C# az biraz HTML ile 4 yılı bitirdiler.geri kalan bilgisayar dersleri ise ortak
    ee şimdi örgün BÖTE okuyan arkadaşım en gördün ne öğrendin ne yaptın ne kadar kendini geliştirdin.Yahu bilişim bu boru değil bu sektör zor ders içerikleri seni hazırlamalı.Ben çok sövdüm niye gittim SDÜ'de bu kadar zor bölüm yazdım diye şimdilerde ise iyiki gitmişim bu dersleri almışım diyorum.E durum bu denli vasat iken idda ediyorum birçok üniversitenin önlisansı lisans bölümlerinden daha iyi eğitim veriyor kimse hırlayıp gürlemesine gerek yok daha sayabilirim karşılaştırmalar yapabilirim
    Bana birisi Allah için anlatsın şimdi ben KAMU YÖNETİMİ bitirdim Aöf'ten örgünde okuyan arkadaşımdan tez hariç bir farkı var mı? ekonomi mi gel sabaha kadar tartışalım yönetim mi buyur kozlarımızı paylaşalım muhasebe mi gel konuşalım.Öğrencinin kendisinde ve üniversitede biter o iş.bu ikisi bir araya gelmediği sürece bir farklılık oluşmaz bence
    Okutulabilecek her bölüm açılsın kim iyi ise o kazansın niye bu kadar çekinip korkuluyor anlamıyorum.Madem örgündeki vatandaş daha iyi ee o zaman kpss de sen onu sollarsın özel sektör de zaten işi bilenin tercih ettiği yer diploma nerdeyse hiç
    eğitimde fırsat eşitliği istiyorsak açılabilecek bölümler açılmalı kimse muhendislik-tıp falan beklemiyor ancak yelpaze genişlerse insanın seçeneğide artar.Kontenjan konulsun onda hem fikiriz kazanmak mesele değil ancak herkesde örgün okuyacak imkan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 30 Haziran 2015; 14:45:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

yine aöf-lisans -ön lisans tartışması dönmüş bişiler karalıyalım.BÖTE bekliyorum bende.Ama gelmiyor sanırım bilişim öğrencilerinin engellemesi var.memurlar.net'de yazdıgım yazıya 1 saat bile tahammül edemediler.
    İki arkadaşız ben Süleyman Demirel'de Bilgisayar Programcılığı O da Çukurova Üniversitesi Böte okudu.Birgün dersleri karşılaştırdık çok şaşırdım doldu dolu görmeleri gerekir o desleri,bilgisayar konusunda insanı geliştirmez (eğitim derslerini ayrı tutuyorum)
    yahu hiç mi programcılık namına bişi olmaz lan ben 2 yılda c#,javascript,Php,html,matlap,Sayısal Elktronik,PIC Programlama(PIC16F877),Adobe Muse,Sql ile debelenip durdum adamlar bir seçmeli C# az biraz HTML ile 4 yılı bitirdiler.geri kalan bilgisayar dersleri ise ortak
    ee şimdi örgün BÖTE okuyan arkadaşım en gördün ne öğrendin ne yaptın ne kadar kendini geliştirdin.Yahu bilişim bu boru değil bu sektör zor ders içerikleri seni hazırlamalı.Ben çok sövdüm niye gittim SDÜ'de bu kadar zor bölüm yazdım diye şimdilerde ise iyiki gitmişim bu dersleri almışım diyorum.E durum bu denli vasat iken idda ediyorum birçok üniversitenin önlisansı lisans bölümlerinden daha iyi eğitim veriyor kimse hırlayıp gürlemesine gerek yok daha sayabilirim karşılaştırmalar yapabilirim
    Bana birisi Allah için anlatsın şimdi ben KAMU YÖNETİMİ bitirdim Aöf'ten örgünde okuyan arkadaşımdan tez hariç bir farkı var mı? ekonomi mi gel sabaha kadar tartışalım yönetim mi buyur kozlarımızı paylaşalım muhasebe mi gel konuşalım.Öğrencinin kendisinde ve üniversitede biter o iş.bu ikisi bir araya gelmediği sürece bir farklılık oluşmaz bence
    Okutulabilecek her bölüm açılsın kim iyi ise o kazansın niye bu kadar çekinip korkuluyor anlamıyorum.Madem örgündeki vatandaş daha iyi ee o zaman kpss de sen onu sollarsın özel sektör de zaten işi bilenin tercih ettiği yer diploma nerdeyse hiç
    eğitimde fırsat eşitliği istiyorsak açılabilecek bölümler açılmalı kimse muhendislik-tıp falan beklemiyor ancak yelpaze genişlerse insanın seçeneğide artar.Kontenjan konulsun onda hem fikiriz kazanmak mesele değil ancak herkesde örgün okuyacak imkan yok.

Alıntıları Göster
    yönetim bilişim sistemlerine 2. universite kapsamında giriş olur mu acaba ?

• Aöf iyi para alıyor kazanıyor.Zamanla birçok bölüm aöf ye döner ve ygs lys nin önemi kalmaz
  • fenci466 F kullanıcısına yanıt
    bogaziçi marmara yıldız teknik istanbul ün. bazı bölümleri ankara ün. gazi hacettepe bilkent eğe ün. 9 eylül gibi üniversiteler için millet sınava giriyor. onlar için lazım lys ve ygs en başta oddtü için.
    bu üniversiteleri hak edenin girmesi şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan -- 3 Temmuz 2015; 11:55:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuwafuwaboy

Bu mesaj silindi.
    Arkadaşlar bu yeni açılan bölümlerin puanları neden yayımlanmadı acaba tercih kılavuzunda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HainKost0k

Arkadaşlar bu yeni açılan bölümlerin puanları neden yayımlanmadı acaba tercih kılavuzunda ?

Alıntıları Göster
    Puanlar geçen yılın yerleştirmelerini esas alır. Doğal olarak bu yıl ilk kez açılan bölümlerde en düşük yerleştirme puanı yazmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayra Han.

Yönetim Bilişim Sistemleri bitirdikten sonra sınavlarla falan bilgisayar mühendisliğine geçilir mi? Birde ders listesini söyler misiniz hocam?

onu bende merak ederim ama daha müfredat yok ortada işletme benzeri olursa girmem açıkcası... adam akıllı bilgi teknolojileri eğitimi var ise girilir yoksa iktisat işlemte pazarlama karışımı bir programsa salla gitsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

quote:

Orijinalden alıntı: Kayra Han.

Yönetim Bilişim Sistemleri bitirdikten sonra sınavlarla falan bilgisayar mühendisliğine geçilir mi? Birde ders listesini söyler misiniz hocam?

onu bende merak ederim ama daha müfredat yok ortada işletme benzeri olursa girmem açıkcası... adam akıllı bilgi teknolojileri eğitimi var ise girilir yoksa iktisat işlemte pazarlama karışımı bir programsa salla gitsin..

Alıntıları Göster
    yaa arkadaşlar bileninniz varsa cevap verin lütfen anadolu üniversitesine bir kaç mail atmama rağmen saçma sapan cevap döndüler.

yönetim bilişim sistemlerine dikey geçş yapmak istiyorum acaba olurmu bu sene çünk dökümanlara baktığımda daha güncellenmemiş bu yüzden bu bölüm yok .. sizce dgs yapılırmı ben dgs ile girmek istiyorum.

önlisans mezunuyum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenan2028

yönetim bilişim sistemlerine 2. universite kapsamında giriş olur mu acaba ?

Bunu bende merak ediyorum cevabini bilen varmi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: özcan35

Bilişim ile Reklamcılık'a abanır bence herkes.

Halkla ilişkiler ve reklamcılık nasıldır hocam sizce ? Hali hazırda kamuda memur olarak çalışmaktayım işime yarar mı acaba ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.