Şimdi Ara

AÖF ders çalışma taktiği yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
8.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi ben uluslararası ilişkiler okuyorum açıktan 3 senedir hep derslerin çoğundan kalıyorum bide bu 4 yanlışın 1 doğruyo götürme kuralını çıkardıklarından beri her dönem 1 2 dersten anca geçiyorum şimdi size şöyle bir şey sormak istiyorum derslerden geçebilmek için nasıl şekilde daha verimli çalışabilirim,okulun verdiği kitaplara çalışsam yeterli olur mu bide bu not çıkarma işini nasıl yapmalıyım yani kısa ve net olarak kitapların tam olarak hangi kısımlarından not çıkarmalıyım onu tam çözemedim onun için doğru dürüst ders çalışamıyorum.
    Bi de şunu sormak istiyorum mobilde aöf çıkmış sorular vb. uygulamalar var bunlara da çalışsam faydalı olur mu yoksa geçebilmek için mecbur başka kitaplar,yaprak testlerde mi satın almam gerekiyor?
    Kafam baya karışık bu konuda ne yapmam gerekiyor

• Valla ben de 2 dersten kaldım da benim taktiğim konu özeti okuyup sitedeki soruları çözmek. Genelde oradan geliyor . Ama dediğim gibi 2 dersten kaldım pek güvenme bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teyfik Sikret

Valla ben de 2 dersten kaldım da benim taktiğim konu özeti okuyup sitedeki soruları çözmek. Genelde oradan geliyor . Ama dediğim gibi 2 dersten kaldım pek güvenme bana
    konu özetlerini nerden buluyosun mesela ben onuda bulamadım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bathory222

konu özetlerini nerden buluyosun mesela ben onuda bulamadım :)

Alıntıları Göster
    Bir ders seçin sonra yanda ünite 1-8 arası gösteriliyor ya ünitelere tıklayın ünite özeti diye yazıyor . Max 4 sayfa oluyor zaten özetler

• https://aofekampus.com/acikogretim-icin-10-altin-kural/

sitesinde ki 10 altın kuralı uygula işe yarıyor

Artı klasik SBS taktiği, bol bol test çöz özellikle çıkmış sorulara aban.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 dersim var. Her ders için ayri ayri özet çıkarttım arkadaşıma . Aldım elime notları ünite ünite okuyup test çözüyorum. Çıkmış sorulara bakıyorum. Finale de az kaldı bakalım ne olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sınava 2 hafta kala alıyosun aöfün verdiği kitapları konuları okuyosun önemli yerlerin altını çiziyosun çünkü özellikle giriş kısımlarında acayip gereksiz hikaye anlatıyor. neyse sınava 1 hafta kala tekrar açıyosun kitapları altını çizdiğin şeyleri genel bi tekrar yapıyosun sonra ünite sonundaki 10 soruluk testleri çözüyorsun en son da son 2-3 senenin çıkmış sorularını canın isterse de birkaç deneme sınavı çözüyorsun olay bitiyor.
  • lg02561 L kullanıcısına yanıt
    Hocam vizede dediğiniz gibi yaptım. Özet çıkardım,çıkmış soruları ezberledim. Bir tane dersten çıkmış sorulardan hiç sormadılar neredeyse. Tek dersten düşük aldım ( 30 altı yani ) . Şimdi ne yapmalıyım

• ezber yok hocam mantığını kavra. ki zaten ezberlersin gene de birkaç defa çözünce. yine aynı taktik. yalnız bu sefer 4 değil 8 üniteden sorumluyuz o yüzden 2 hafta değil de 3 hafta önceden başlamakta fayda var. tabii 3 hafta çok uzun bi süre. ben kasmadan günde yarım saat 1 saat veya max 2 saat çalışanlar için söyledim. günde 3-4 saat çalışabilirim dersen gene 1-2 hafta da yeterli olur. tamamen kendi programına kalmış. ben çok kasmayı sevmediğimden 2 hafta öncesinden hafif hafif başlıyorum.
  • bu özet çıkarma işini nasıl yapıyorsunuz yani önemli yerleri nasıl seçiyosunuz ben onu bir türlü bulamıyorum açıyorum kitabı konuların hepsi önemliymiş gibi geliyo sonra bi bakıyorum kitabın hepsini not almaya başlamışım

quote:

Valla ben de 2 dersten kaldım da benim taktiğim konu özeti okuyup sitedeki soruları çözmek. Genelde oradan geliyor . Ama dediğim gibi 2 dersten kaldım pek güvenme bana

eğer dediğin gibi yapılıyosa onu deniyim diycem ama sen de güvenme bana demişssin gene ikilemde kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bathory222 -- 21 Nisan 2018; 11:59:57 >

• bathory222 B kullanıcısına yanıt
    hocam özet çıkarma bence zaman kaybı. hani hocadan falan dinlesen neyse de zaten özete yazacakların kitapta aynısı. altını ççizsen veya bi işaret koysan tamam bidaki dönüşünde bakar okursun. fazladan aynı şeyi fotokopi etmeye gerek yok.

önemli yerlere gelince hocam nasıl hepsini çiziyorsunuz ben bazen koca ünitede 2-3
    satır harici yer bulamıyorum. ful hikaye anlatıyor aöf kitapları yani kitap 200 sayfaysa aslında kağıt israfı çünkü 80-100 sayfa rahat yetermiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lg02561

hocam özet çıkarma bence zaman kaybı. hani hocadan falan dinlesen neyse de zaten özete yazacakların kitapta aynısı. altını ççizsen veya bi işaret koysan tamam bidaki dönüşünde bakar okursun. fazladan aynı şeyi fotokopi etmeye gerek yok.

önemli yerlere gelince hocam nasıl hepsini çiziyorsunuz ben bazen koca ünitede 2-3
    satır harici yer bulamıyorum. ful hikaye anlatıyor aöf kitapları yani kitap 200 sayfaysa aslında kağıt israfı çünkü 80-100 sayfa rahat yetermiş.
    şimdi şöyle oluyo mesela okuyom bi başlığı mesela ilk paragrafı görüyorum tamam burayı çizim diyorum önemli burası sonra paragrafın devamını veya alt başlıkları görüyorum diyorum ya bunuda sorarsa önemlidir belki diye çiziyorum altını hatta o kenardaki ufak bilgiler oluyo ya kitaplarda onların bile notunu alıyorum yani hangileri çıkabilir diye onu kestiremiyorum ondan zaman kaybı oluyo hepsini okuycam çizcem veya not alıcam diye bu seferde kendimi veremiyorum hangi birini çalışcam zaman yetmez diye kalıyo öyle adamakıllı çalışamıyorum

• Diğer arkadaşın dediği doğru aslında. Kitap aşırı gereksiz bilgiler içeriyor. Yardımcı kitaplara baksana özet diye 50 sayfa falan satıyorlar. Kitaplar kaç sayfa bilmiyorum da en az 200 sayfa vardır. Bildiğin kağıt israfı. Özet çıkarıyorum ben ünite özetlerinden de şöyle bir sıkıntı var bazen ünite özetlerinde eksik bilgi olabiliyor. Yani şöyle örnek vereyim, cumhuriyeti anlatıyor özette ama kaç yılında olduğu yazmıyor. Sınavda da bunu sorunca kalıyorsun öyle ( cumhuriyet burada sadece bir örnekti daha zor sorular soruyorlar ) .

Şimdi yeni taktik buldum 2 zayıftan sonra . Çıkmış soruları ezberle. En az bi geçer not alırsın. Belki daha bile fazla alabilirsin. Çıkmış soruları soruyorlar genelde ( tabi 20 soru da çıkmış olmuyor. Bazen 4-5 anca olurken bazen de 15 soru çıkmış olabiliyor ) . Ve bir şey daha var bunu hep okuyordum da pek güvenemiyordum. Her şıktan 4 tane oluyormuş ( 4a 4b 4c 4d 4e ) . Ben buna güvenemediğimden gidip 7 tane a , 2 tane b falan yapıyordum ve düşük alıyordum. Finalde bunu yapmayı düşünüyorum. İki şık arasında falan kalırsam ya da son soru falansa buna göre işaretleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teyfik Sikret

Diğer arkadaşın dediği doğru aslında. Kitap aşırı gereksiz bilgiler içeriyor. Yardımcı kitaplara baksana özet diye 50 sayfa falan satıyorlar. Kitaplar kaç sayfa bilmiyorum da en az 200 sayfa vardır. Bildiğin kağıt israfı. Özet çıkarıyorum ben ünite özetlerinden de şöyle bir sıkıntı var bazen ünite özetlerinde eksik bilgi olabiliyor. Yani şöyle örnek vereyim, cumhuriyeti anlatıyor özette ama kaç yılında olduğu yazmıyor. Sınavda da bunu sorunca kalıyorsun öyle ( cumhuriyet burada sadece bir örnekti daha zor sorular soruyorlar ) .

Şimdi yeni taktik buldum 2 zayıftan sonra . Çıkmış soruları ezberle. En az bi geçer not alırsın. Belki daha bile fazla alabilirsin. Çıkmış soruları soruyorlar genelde ( tabi 20 soru da çıkmış olmuyor. Bazen 4-5 anca olurken bazen de 15 soru çıkmış olabiliyor ) . Ve bir şey daha var bunu hep okuyordum da pek güvenemiyordum. Her şıktan 4 tane oluyormuş ( 4a 4b 4c 4d 4e ) . Ben buna güvenemediğimden gidip 7 tane a , 2 tane b falan yapıyordum ve düşük alıyordum. Finalde bunu yapmayı düşünüyorum. İki şık arasında falan kalırsam ya da son soru falansa buna göre işaretleyeceğim.
    aynen kitaplarda ünite sonu özetler oluyo diyorum sadece orayı okuyup geçsem bide çıkmış sorulara falan çalışsam diyorum ama dediğin gibi işte eksik bilgiler oluyo öyle de ondan güvenemiyorum o özetlere diğer türlüde yukarıda anlattığım olay oluyo bi giriyom kitaba sonunda bakıyorum kitabın her yerini çizmişim

• Ben bu dönem kitapları almadım. İnternetten çalışıyorum e-öğrenme mi ne Anadolu'nun kendi sitesinden. Geçen dönem bir heves kitaplardan çalışayım dedim senin dediğin gibi çiz çiz bitmedi. Kaç saatte anca bir ünite bitirdim dedim 8 ders var hiç uğraşamam

• Çıkmış sorular hayat kurtarır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.