Şimdi Ara

İstanbul Üniversitesi AUZEF okuyan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
2
Favori
91.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AUZEF'te okuyan arkadaşlar memnunlar mı? Eğitim materyallerinin yeterliliği ve sınavlar vs. AUZEF'i tavsiye eder misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hünkar1453

evet hocam akts -kredi uyumlu olması gerek yönetmelikte yazıyor. peki hocam sınavlar nasıl? çok zorluyorlar mı ve sistemde yüklü materyaller dersleri geçmek içni yeterli midir? teşekkürler tekrar.
    Ben 2 anadolu aöf bölümünü güle oynaya bitirmiş hatta birisinde hırs yapıp ortalama yapmış biri olarak buna bulaşma diyorum bir bildiğim var.
    Sınavlarına itiraz bile edemezsin sorular açıklanmıyor. Yüklü materyal dediklerin beş para etmez. Bölüm sonlarında sorular olmayabiliyor olsa bile cevabı olmaz. Düzgün kitap sayısı az.
  • auzefin ayrı sayfası var link atıcam orada sorabilirsiinz.https://forum.donanimhaber.com/istanbul-universitesi-acik-ve-uzaktan-egitim-fakultesi-auzef--72371986
    bende öğrencisiyim ama verdiğim link auzefin öğrenci temsilcisi kendi açtı. yetkili odur cihat yavuzz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan5a1 -- 12 Haziran 2018; 10:41:22 >
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    son giriş tarihi 4 yıl önceymis. forumda yok artık sanırım. Siz memnun musunuz eğitim materyallerinin sınav için yeterliliği ve sınavların zorluk derecesinden?
  • Hünkar1453 H kullanıcısına yanıt
    İnstagram da da cihat yavuzun sayfasi var auzefiu olarak
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    ya böyle saçmalık ne gördüm ne duydum . adam en son 4 sene önce giriş yapmıs allah bilir mezun olmustur gitmiştir. koskoca forumda bi o mu var yardımcı olacak. tek yetkili o diye ona mı danışacağım. illa ona danışacağım diye bir yasa kural mı var :D. adamın peşinden mi kosacağım .koskoca türkiyede baska auzef okuyan yok mu akşam akşam güldürdün beni. böyle bir düşünceye sahip olmanıza anlam veremedim nasıl bir düşünce yapısı?? neyse başka cevaplar bekliyorum

up up up (mantıklı düşünebilen ve konuşabilen birileri lütfen )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hünkar1453 -- 12 Haziran 2018; 22:48:42 >
  • Hünkar1453 H kullanıcısına yanıt
    İnstagram da kaan tekintamgaç var instagram varsa ordan da sorabilirsiniz o coğrafya nin temsilcisi mustafa Sadıkoğlu da tarih bölüm temsilcisi instagramda arayinca bulabilirsiniz.
  • Hocam ben de senin gibi araştırma içerisindeyim. Edindiğim bilgileri paylaşayım.

Ben Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (herkesin bildiği diliyle AÖF) UAİ mezunuyum. Aöf'nin son çıkardığı Nüfus Cüzdanı olmadan giriş yapılamaz saçmalığı yüzünden 3 ders sınavına kaldım ve çok şükür mezun oldum.

Aöf'den başka Aöf yok mu diye araştırırken şu sonuca ulaştım:
    Herkesin bildiği; Anadolu Üniversitesi AÖF (Eskişehir)https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim
    İstanbul Üniversitesi AÖF (İstanbul)http://auzef.istanbul.edu.tr/programlar/
    Atatürk Üniversitesi AÖF (Erzurum)https://www.ataaof.edu.tr/

24.07.2018 Salı günü 20:00 civarında hepsini aradım:
    İstanbul diyor ki; mesai saatleri içinde arayın.
    Atatürk diyor ki; sizi birazdan birine bağlayacağız (5dk bekledim kimse açmadı).
    Anadolu diyor ki; temsilci için 6'ya basın (hemen karşınıza biri çıkıyor).

Anadolu Üniversitesinin her şehirde bürosu var ve müşteri hizmetleri 7/24 çalışıyor. Her üniversitenin başvuru, sınav vb. tarihleri farklı olmakla beraber, bazen iki üniversitenin sınav tarihlerinde çakışma yaşandığı da olmuş. Böylece her zaman olduğu gibi yüzlerce insan mağdur.

Anadolu AÖF der ki; en eski biziz ve bütün sistemimiz oturmuş durumda. Takvimlerimiz yıl başında belli oluyor ve yayınlanıyor. Zaten telefon desteği hizmetine baktığımızda az çok fikir edinebiliriz.

Ayrıca diğer arkadaşın size söylediği temsilcilerin de yıllar önce yayın yaptığını gözünüzle görünce konu daha da netleşiyor.

Dipnot: Anadolu Üniversitesi bana aylık ödeme yapmıyor ve reklam anlaşmamız yok. Ben öğrenciyim kardeşim :D

• grafikerinbiri kullanıcısına yanıt
    sagol dostum. ben de biliyorum anadolu aöf sistemi oturmus, profesyonel ama benim amacım ders muafiyeti yaptırarak kayıt olmak anadolu aöf sadece yök derslerini muaf sayıyor ben baska derslerden de muaf olmak istiyorum bunu da tek yapan aöf istanbul auzef. diğerlerinde böyle bir imkan yok ondan dolayı muhtacım auzefe :D..öbür türlü yapacak olsam tek tercihim tabiki anadolu aöf olur NET.
  • Valla bu konuyu açman çok iyi oldu

Çünkü ben şuan tam da bu konu üzerine DH'ye girdim. Tam başlık açıyordum ki önce bir mesajları inceleyeyim dedim ve senin konu benim ilgi alanımdı.

Ben şuan AÖF Uluslararası İlişkiler mezunuyum. Aöf'ye muafiyet sorduğumda Türk Dili, İnkılap ve Yabancı Dil muafiyeti var dediler. Ben de diğer üniversiteleri araştırdım ve tam onlardan soğumuştum ki senin bu mesajın bana can verdi

O zaman konu hakkında paralel ilerleyelim bakarsın ikimiz de mutlu oluruz :D
  • quote:

ya böyle saçmalık ne gördüm ne duydum . adam en son 4 sene önce giriş yapmıs allah bilir mezun olmustur gitmiştir. koskoca forumda bi o mu var yardımcı olacak. tek yetkili o diye ona mı danışacağım. illa ona danışacağım diye bir yasa kural mı var :D. adamın peşinden mi kosacağım .koskoca türkiyede baska auzef okuyan yok mu akşam akşam güldürdün beni. böyle bir düşünceye sahip olmanıza anlam veremedim nasıl bir düşünce yapısı?? neyse başka cevaplar bekliyorum

up up up (mantıklı düşünebilen ve konuşabilen birileri lütfen )
    İstanbul Üniversitesi AUZEF okuyan var mı?

Haklı çıktınız hocam

• 5 para etmez. Auzef saçmalık ve ben olsam seçmezdim.
    akıl ve mantık bunu söylüyordu, yanılmamışım.
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    nedeni nedir? siz kayıtlıysanız ne gibi sorunlar yaşadınız?
  • quote:

nedeni nedir? siz kayıtlıysanız ne gibi sorunlar yaşadınız?
    Sebebi şu ben yazıldığımda vizeler online yapılıyordu sonra değişti. Okul basılı kitap vermiyor, çıkmış soruları paylaşmıyor. İnternetten okuduğum kitaplarda birçok bölümün sonunda sorular yok bazılarında soruların cevabı yok.
    Sınav sorularını paylaşmadıkları için neyi doğru neyi yanlış yaptığını bilmiyorsun. Kıytırık bir dersten ne hikmetse 30 puanı geçemiyorum. Çıkmış soruları da buluyoruz sağdan soldan ama sınavda aynısı çıksa bile olmuyor.
    Kendilerini örgün üniversite sanıyorlar bitirsen diplomayı 1 sene sonra basıp veriyor, finalde 40-50 almazsan ortalaman kaç olursa olsun kalıyorsun. Daha bir sürü şey var ben senin yerinde olsam girmem.
    anladım hocam benim okuyacağım bölümde ders muafiyeti yaptıracağım ondan dolayı auzefe kaydolmaya mecburum diğer aöf fakültelerin hiçbir yök dersleri dısında muafiyet yapmıyor bi tek auzef yök dersleri dısında da muafiyet kabul ediyor. dolayısıyla aldığım geçtiğim derslerin bosuna gitmemesi için auzefe kaydolmak istiyorum.

soruların yayınlanmaması ve diplomanın 1 sene geç verilmesi kötüymüs. sizin bölüm neydi hocam?
    Baya pismiş

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi oluyor dimi bu auzef denilen zıkkım.

Söz dinliyorum ve auzef ten uzak duruyorum. Çok teşekkürler hocam
  • quote:

anladım hocam benim okuyacağım bölümde ders muafiyeti yaptıracağım ondan dolayı auzefe kaydolmaya mecburum diğer aöf fakültelerin hiçbir yök dersleri dısında muafiyet yapmıyor bi tek auzef yök dersleri dısında da muafiyet kabul ediyor. dolayısıyla aldığım geçtiğim derslerin bosuna gitmemesi için auzefe kaydolmak istiyorum.

soruların yayınlanmaması ve diplomanın 1 sene geç verilmesi kötüymüs. sizin bölüm neydi hocam?
    Sosyal hizmet. Ayrıca muafiyet olayı yalan olabilir. Neye dayanarak o dersleri sayacaklarını düşünüyorsun? O işleri iyi bilirim akts tutsa kredi tutmasa veya içerik tutmasa sayılmaz o ders.
    2 senelik bölüm 3 senede bitmedi. Kıytırık bir ders yüzünden bitmiyor o kadar çalışıyorum ne hikmetse 30 bile alamıyorum.

Muafiyet falan yok yani? @hünkar1453 hocam aman dikkat!
  • quote:

Orijinalden alıntı: grafikerinbiri

Muafiyet falan yok yani? @hünkar1453 hocam aman dikkat!
    Muaf olunuyorsa ben neden beden eğitimi gibi kıytırık bir dersten 2 yıllık örgünde okumama rağmen muaf olamadım.
    Muafiyet genel dersler için yapılır geriye kalanlarında her yerde zorluk çıkar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.