Şimdi Ara

AÖF 2012-2013 Yılında Okutulacak Dersler Açıklandı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
57.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İngilizce 3 ve 4 için dikkat ederseniz 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçiş yapanların alacağını söylüyor. Daha önceki yıllarda dikey geçişle kayıt olanlar büyük ihtimalle almayacak.
  • iktisat 4.sınıf

7 İKT401U AVRUPA BİRLİĞİ 1-4 1-8 3 0 5
    7 İKT405U FİNANSAL EKONOMİ 1-4 1-8 3 0 5
    7 İKT403U İKTİSADİ KALKINMA 1-4 1-8 3 0 5
    7 MLY201U TÜRK VERGİ SİSTEMİ 1-4 1-8 3 0 5
    7 HUK401U VERGİ HUKUKU 1-4 1-8 3 0 4
    7 ALM-FRA-ING 401U ALMANCA III-FRANSIZCA III-İNGİLİZCE III 21-22,1-3,1-6 21-25,1-6,1-12 3 0 3
    7 TÜR201U TÜRK DİLİ I 1-4 1-8 3 0 3
    8 İKT406U AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
    8 İKT408U EKONOMİNİN GÜNCEL SORUNLARI Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3
    8 İKT410U İKTİSADİ BÜYÜME Belirlenecek Belirlenecek 3 0 5
    8 İKT412U İKTİSAT TARİHİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3
    8 MLY402U MALİYE POLİTİKASI Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
    8 İKT402U TÜRKİYE EKONOMİSİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 5
    8 ALM-FRA-ING 402U ALMANCA IV-FRANSIZCA IV-İNGİLİZCE IV 26-27,1-3,- 26-30,1-6,- 3 0 3
    8 TÜR202U TÜRK DİLİ II Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3

geçtiğimiz dersi almıcaz tamam,yabancı dili gördüğümüz için almıyoruz

peki bu avrupa birliği,ekonomi güncel sorunlar gibi bir iki ders yoktu şimdi bunlarda mı eklenecek derslere

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanjk

arkadaşlar benım anladıgım şu

Örneğin Ben İşletme 4.sınıfım Muhasebe Denetimi- Sermaye Piyasası – Stratejik Yönetim ve Girişimcilik derslerınden kaldım

2012-2013 sistemıne göre kaldıgım dersler harici üstüne birde yeni derslermi eklenicek

Benım anladıgım alttakı tabloda 7 yazan yerler Güz dönemi olucak 8 yazanlar Bahar dönemi olucak yanı yenı dersler eklemişler doğrumuyum yanı ben alttakı tablodakı derslerımi görücem total olarak

AÖF 2012-2013 Yılında Okutulacak Dersler Açıklandı

Arkadaşlar ben dikey geçişle geçmiştim yenı dersler eklenıcekmı tablodakı yazıya göre bana eklenecek

Birde dediğiniz gibi İngilizce 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçişle kayıt yaptıranlar İngilizce III ve İngilizce IV derslerını alıcak diyor

• quote:

quote:

arkadaşlar benım anladıgım şu

Örneğin Ben İşletme 4.sınıfım Muhasebe Denetimi- Sermaye Piyasası – Stratejik Yönetim ve Girişimcilik derslerınden kaldım

2012-2013 sistemıne göre kaldıgım dersler harici üstüne birde yeni derslermi eklenicek

Benım anladıgım alttakı tabloda 7 yazan yerler Güz dönemi olucak 8 yazanlar Bahar dönemi olucak yanı yenı dersler eklemişler doğrumuyum yanı ben alttakı tablodakı derslerımi görücem total olarak

Arkadaşlar ben dikey geçişle geçmiştim yenı dersler eklenıcekmı tablodakı yazıya göre bana eklenecek

Birde dediğiniz gibi İngilizce 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçişle kayıt yaptıranlar İngilizce III ve İngilizce IV derslerını alıcak diyor

Bu tabloyu nereden buldunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feel_1337 -- 11 Eylül 2012; 20:31:02 >

• Neyse korktuğumuz gibi değilmiş. Geçtiğimiz dersleri tekrar görmeyecekmişiz. :D
    http://www.anadolu.edu.tr/aos/belgeler/kilavuzlar/2012_2013/2012_2013_DersIntibakListesi.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: ashc

Neyse korktuğumuz gibi değilmiş. Geçtiğimiz dersleri tekrar görmeyecekmişiz. :D
    http://www.anadolu.edu.tr/aos/belgeler/kilavuzlar/2012_2013/2012_2013_DersIntibakListesi.pdf

kardesim afedersin mobilim bakamiyorum, rica etsem baba sunu aciklayabilir misin?

ben 1 siniftan baslayarak okudum lisans tamamlama degil, 3.sinifida dogrudan gectim bu ing ile tvs ni alacak miyiz tekrar?

bide eger almayacaksak onun yerine baska mi ders verecekler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: e34

quote:

Orijinalden alıntı: ashc

Neyse korktuğumuz gibi değilmiş. Geçtiğimiz dersleri tekrar görmeyecekmişiz. :D

kardesim afedersin mobilim bakamiyorum, rica etsem baba sunu aciklayabilir misin?

ben 1 siniftan baslayarak okudum lisans tamamlama degil, 3.sinifida dogrudan gectim bu ing ile tvs ni alacak miyiz tekrar?

bide eger almayacaksak onun yerine baska mi ders verecekler?

Eğer o derslerden kalsaydın tekrar alıcaktın o dersleri ve tvs nin yanına 1 tane daha ders koyacaklardı. Ama geçenler muhaf oluyor. O derslerin yerine başka ders verirler mi bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: HÜSAMCIK

iktisat 4.sınıf

7 İKT401U AVRUPA BİRLİĞİ 1-4 1-8 3 0 5
    7 İKT405U FİNANSAL EKONOMİ 1-4 1-8 3 0 5
    7 İKT403U İKTİSADİ KALKINMA 1-4 1-8 3 0 5
    7 MLY201U TÜRK VERGİ SİSTEMİ 1-4 1-8 3 0 5
    7 HUK401U VERGİ HUKUKU 1-4 1-8 3 0 4
    7 ALM-FRA-ING 401U ALMANCA III-FRANSIZCA III-İNGİLİZCE III 21-22,1-3,1-6 21-25,1-6,1-12 3 0 3
    7 TÜR201U TÜRK DİLİ I 1-4 1-8 3 0 3
    8 İKT406U AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
    8 İKT408U EKONOMİNİN GÜNCEL SORUNLARI Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3
    8 İKT410U İKTİSADİ BÜYÜME Belirlenecek Belirlenecek 3 0 5
    8 İKT412U İKTİSAT TARİHİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3
    8 MLY402U MALİYE POLİTİKASI Belirlenecek Belirlenecek 3 0 4
    8 İKT402U TÜRKİYE EKONOMİSİ Belirlenecek Belirlenecek 3 0 5
    8 ALM-FRA-ING 402U ALMANCA IV-FRANSIZCA IV-İNGİLİZCE IV 26-27,1-3,- 26-30,1-6,- 3 0 3
    8 TÜR202U TÜRK DİLİ II Belirlenecek Belirlenecek 3 0 3

geçtiğimiz dersi almıcaz tamam,yabancı dili gördüğümüz için almıyoruz

peki bu avrupa birliği,ekonomi güncel sorunlar gibi bir iki ders yoktu şimdi bunlarda mı eklenecek derslere

Bi dk ya. Önlisans'ta İngilizce, Türk Dili görmüştük örgün olarak. 3. sınıf iktisat'a dikey geçiş yapmıştım. Türk Vergi Sistemi dersini gördük geçtik. Bu gördüğümüz dersleri otomatik olarak almıyoruz değil mi? Yani sorumlu olduğumuz ders listemizde yer almıyor? Peki bu Almanca Fransızca ne ayak, bunları da alacak mıyız?

•  AÖF 2012-2013 Yılında Okutulacak Dersler Açıklandı

Son sınıfa geçtim. Ancak İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku dersinde kalmış olabilir. Bütte 15 doğru var gibi geçmem için 17 doğru lazım.

Tabloya göre anladığım kadarıyla Mavi ile işaretli alan eski dersler yeni adıyla kırmızı alandakilere dönüşmüş. Bazısı iki döneme yayılmış. Sanki eski sistem okurmuş gibi ya da sınıfta kalmışız gibi kırmızı alandaki dersleri göreceğiz. Ancak İngilizceyi geçtiğimiz için haliyle görmeyeceğimizi düşünüyorum. Alttan gelen İş ve Sosyal dersini hangi dönem verirler bilmiyorum.

Normal şartlarda 1. sınıftan başlayan birisi olarak 4.sınıfta yeni sisteme göre 12 ders göreceğiz diye biliyorum.

Yanlışım varsa düzeltin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

quote:

Orijinalden alıntı: onur_ercan

Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama normalde vizede toplam kaç ünite varsa yarısından sorumlu olurduk şimdi toplam 4 ünite. Bence iyi olmuş ama ders sayısı artmış. Dengeyi sağlamışlar bence.

final sınavlarında kasacaklar gibi ama çoğu 1 ve 8 ünite arası.

Değişen pek birşey yok ünite olarak..

Önceden 15 üniteye sığan dersleri şimdi 8 üniteye sığdırmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onur_ercan

Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama normalde vizede toplam kaç ünite varsa yarısından sorumlu olurduk şimdi toplam 4 ünite. Bence iyi olmuş ama ders sayısı artmış. Dengeyi sağlamışlar bence.

final sınavlarında kasacaklar gibi ama çoğu 1 ve 8 ünite arası.

Değişen pek birşey yok ünite olarak..

Önceden 15 üniteye sığan dersleri şimdi 8 üniteye sığdırmışlar.

kısa ve öz olmuştur o zaman

• Zaten kitaplardan kimse memnun değil nasıl memnun olalımki ansiklopedi bile yanında daha masum kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerauto

Zaten kitaplardan kimse memnun değil nasıl memnun olalımki ansiklopedi bile yanında daha masum kalır.

cidden öylemi ya yeni kaydolacam korkutmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Zaten kitaplardan kimse memnun değil nasıl memnun olalımki ansiklopedi bile yanında daha masum kalır.

daha kitap dagitilmazki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

cidden öylemi ya yeni kaydolacam korkutmayın

Eski kitaplardan bahsetmiş arkadaş.Yenileri öyle olmayacak
  • Eski kitaplardan bahsediyorum aof okuyan bır arkadasınız varsa eskı kıtaplarıda mutlaka gorun derım tam bır facıa karma karısık gereksız ayrıntılarla dolu sınav zamanıa kadar zor bıtırıyordum. yeni kitaplarin dergi kalınlıgında oldugu söylenıyor bakalım gercekten oylemı hep bırlıkte gorecegız
  • ya şu dikey geçiş ile geçiş yapanlara özel bir kategori yapilsa olmuyor mu? herşeyde aynı olay ya. şimdi biz yabancı dil ve türk dili dersini alacamıyız belli değil? açıklama bile yok. en ufak şeye şubeleri alıyoruz çoğu şeyde de bilgi sahibi değiller.

iktisat 4. sınıfa geçtim hangi dersleri alacağım o kadar araştırmama rağmen bulamadım. rezalet...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulo1956

Son sınıfa geçtim. Ancak İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku dersinde kalmış olabilir. Bütte 15 doğru var gibi geçmem için 17 doğru lazım.

Tabloya göre anladığım kadarıyla Mavi ile işaretli alan eski dersler yeni adıyla kırmızı alandakilere dönüşmüş. Bazısı iki döneme yayılmış. Sanki eski sistem okurmuş gibi ya da sınıfta kalmışız gibi kırmızı alandaki dersleri göreceğiz. Ancak İngilizceyi geçtiğimiz için haliyle görmeyeceğimizi düşünüyorum. Alttan gelen İş ve Sosyal dersini hangi dönem verirler bilmiyorum.

Normal şartlarda 1. sınıftan başlayan birisi olarak 4.sınıfta yeni sisteme göre 12 ders göreceğiz diye biliyorum.

Yanlışım varsa düzeltin.

Cevap bekliyorum arkadaşlar.

• quote:

quote:

Yanlışım varsa düzeltin.

Cevap bekliyorum arkadaşlar.

Türk Dili, İngilizce ve Türk Vergi Sistemi dersleri büyük ihtimalle muaf olabilir. Çünkü Türk Dili ve İngilizce derslerini ön lisans'ta görmüştük. Türk Vergi Sistemini geçen yıl gördük. Geriye 9 ders kalmaktadır. 4 ilk dönem, 5 ikinci dönem olacak şekilde..

• Bu Görsel Kültür nasıl bir ders yahu , hiç anlamadım?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.