Şimdi Ara

AOC E2461Fwh LED Monitör 23.6' İncelemesi, 75 Hz Yapmak Resimli Anlatım! (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.071
Cevap
54
Favori
164.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam konuda sayfaları biraz gezersen yüklediğimiz ışık sızma resimlerine bakabilirsin :))

genellikle alt sağ ve orta kısımlarda çıkıyor.
  • Arkada;lar kusura bakmayin tatildeyim dolayisiyla giremiyorum internete falan yarindan itibaren yaninizdayim insallah....monitor olmadi be dostum ya sistem alinca alicaktim ama alamadim sistemi o yuzden monitorude alamadim kismet seneye alicam sistemi bu sene alamadik kismet degilmis olsun seneye hd8xxx yeni islemci ekran karti vs hersey cikicak daha iyi sistem yaparim seneye sen gule gule kullan kazasiz belasiz hade bekleyin yarin veya cumartesinden itibaren geliyorum
  • Herkese Selam.

Ben de yakın zaman da Monitör almak istiyorum arkadaşlar.

Bu konuyla yakından ilgileniyorum.Sağolsun Murat iyi niyetiyle insanlara yardımcı olmaya çalışıyor.Ayrıca Murat kardeşim geçmiş olsun sana

İlk amacım Oyun.Önceden IPS panelli Dell monitör almıştım 1 hafta kullandım hemen iade ettim.Renkler iyi sorunsuz fakat oyun performansı berbattı.

Evim de Plazma TV var.Renklerine alıştım açıkçası.TV yi monitör olarak kullanıyorum zaten.O yüzden AOC monitör renk olarak bana ciddi sorun çıkarır mı?Gözüm alışmış çünkü dolgun görüntüye.Farklılıkları ne yazık ki hemen algılıyorum ve soğuyorum cihazdan.

4. nesil Ipad vardı mesela yakın zamanda sattım Ipad mini aldım.4.Nesil ıpad retina ekrandı Ipad mini ise değil.İnanın ciddi fark var ve bu beni rahatsız ediyor.

Aynı sorunu yaşar mıyım diye düşünüyorum.Umarım meramımı anlatabilmişimdir.

Merak ettiğim birkaç şey var.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ürün TN panel mi?WLED diyor sadece.WLED panel,tipi değil bildiğim kadarıyla.Aydınlatma sistemi diye biliyorum ben.WLED IPS Panel veya WLED TN PANEL gibi.Yanlışımı düzeltirseniz sevinirim.

Son olarak renk canlılığı konusunda sıkıntı yaşar mıyım?Ve Tabiki de oyun performansı?

Oyun performansından bahsetmişsiniz gerçi 4-5 sayfa okudum.Herkes iyi olduğu konusunda hem fikir.

Beni monitör sahibi yapın bu hayattan çıkartın sevgili müslüman müslüman kardeşler.Siz nasıl monitör almışsınız Ben de öyle alayım!Ha benim de hakkımdır sevgili müslümanlar.Mü'minler(Necip hoca ya benzedi bu da :D bilmeyenler linke tıklasın :) 0:16-20 ve 1:02-1:10 dan uyarlamalı. http://www.youtube.com/watch?v=wsWkcaqdBrk )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 4 Temmuz 2013; 20:39:25 >

• s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    Ürün TN panel ve oyun performansı mükemmel, ghosting 0, sadece biraz bahsettiğimiz kadarıyla ışık sızması oluyor sağ alt köşeden, o da çok çok karanlık oyunlarda gözüne çarpabiliyor insanın. Renkler aşırı canlı, hatta bu beni ilk başta rahatsız etmişti :D Ama şimdi alıştım ve çok memnunum. Tam anlayamadım o kısmı ama tabiki retina ekran kalitesine yaklaşık bir kalite bekleyemezsin. Benim sana şiddetle önerim git bir teknoloji mağazasına ve kendin incele kalitesini :) Vatanlarda oluyor. Hatta git karşılaştır diğerleriyle, AOC'ye çok çamur atıyor vatan elemanları, ama gördüğün gibi alan kişiler olarak hiç sorun yaşamadık.
  • Dostum yorumun için çok teşekkür ederim.retina ekran olayını örnek olarak verdim.ıpad 2 ile ıpad 4 arasındaki ekran farkı beni rahatsız ediyor acaba kullandığım tv deki doygun renklerden bu monitör arasında elbette fark olacaktır ama beni rahatsız eder mi acaba diye düşünmüştüm.Neyse ya sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum sizlere güveniyorum.

Fiyatı düşsün tatil dönüşü alacam kısmetse

Şimdilik konuyu takip etmekle kalayım :)
  • Dediğiniz ayarları yaptım hocam görüntü gerçekten çok değişti, teşekkürler. Bu arada beni de yazabilirsin kullanıcılar listesine :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

Dostum yorumun için çok teşekkür ederim.retina ekran olayını örnek olarak verdim.ıpad 2 ile ıpad 4 arasındaki ekran farkı beni rahatsız ediyor acaba kullandığım tv deki doygun renklerden bu monitör arasında elbette fark olacaktır ama beni rahatsız eder mi acaba diye düşünmüştüm.Neyse ya sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum sizlere güveniyorum.

Fiyatı düşsün tatil dönüşü alacam kısmetse

Şimdilik konuyu takip etmekle kalayım :)

renkleri verdiğim ayarları yaparsan süper oluyor hatta bundan sonra diğer monitörler çok yavan geliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: QuantumMoose

Dediğiniz ayarları yaptım hocam görüntü gerçekten çok değişti, teşekkürler. Bu arada beni de yazabilirsin kullanıcılar listesine :D

eklisin

• bişey sormak istiyorum vatan bilgisayarda gördüyseniz bu monitörü;http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/aoc-e2357fm-23-e2357fm-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=62941
    bu monitör çok parlak bunun yanında bu e2461fwh nasıl?
    Görmediysenizde siyah kalitesi ve parlaklığı nasıl?
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: furuko1231

bişey sormak istiyorum vatan bilgisayarda gördüyseniz bu monitörü;http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/aoc-e2357fm-23-e2357fm-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=62941
    teşekkürler

bir şikayetim olsa zaten - lerine yazardım . çok parlak değil zira ayarlayabilirsin brightness tan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

bişey sormak istiyorum vatan bilgisayarda gördüyseniz bu monitörü;http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/aoc-e2357fm-23-e2357fm-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=62941
    teşekkürler

bir şikayetim olsa zaten - lerine yazardım . çok parlak değil zira ayarlayabilirsin brightness tan.

saolun

• quote:

quote:

quote:

teşekkürler

saolun

ne yaptın ne ettin karar verdinmi

• quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler

saolun

ne yaptın ne ettin karar verdinmi

benim arkadaşa bakıyodum haftaya falan alacak ona göre hazırlıyorum uyarsa bunu koyacagım :)

• quote:

benim arkadaşa bakıyodum haftaya falan alacak ona göre hazırlıyorum uyarsa bunu koyacagım :)

git gör alet dehşet
  • Herkese merhaba ben alper... Bu monitörü düşünüyorum bende , murat arkadaşın incelemelerini + ve - lerini baştan aşağı gördüm okudum.. Monitörü yakından görme fırsatımda oldu.. Allah kısmet ederse haftsonu indiriminde vatandan alacağım.. Bende görüşlerimi bildiririm alır almaz..
  • acer01 A kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun şimdiden iyi bir tercih olacak :)
  • Monitörü aldım eve gidince buradaki renk ayarlarını yapıp gözlerime tatil yaşatıcam

Ilk başta bu monitörü almak için gittim ama vatan daki eleman asus vx238h yi önerdi inceledim biraz kontrastı falan daha yüksekti ve fiyati 30 tl daha ucuzdu ama sonradan o monitörde input lag süresinin biraz fazla olduğunu öğrendim (özelliklerinde 1 ms yazmasina rağmen) o yüzden yine aoc monitöre döndüm umarım sorun çıkmaz beni de yazabilirsin listeye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oo yeni uyeler ekleniyor hosgeldiniz beyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 13 Temmuz 2013; 14:22:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet bende monitörümü 1 saat önce Adana vatan computerdan 502 tl ye almış bulunmaktayım... Murat arkadaşın tavsiyeleri doğrultusunda gidip gördüm beğendim ve aldım... Monitör gerçekten harika çok güzel. Görüşlerimi bildireceğim zaman zaman.. Yalnız şimdilik bir problemim var hdmı ile bağlantı yaptığımda, hiçbir oyunda ses gelmiyor yalnız vga ile bağlantıda ses geliyor hoparlörlerden acaba bir bilginiz varmı..

[simage]
    [/simage]

Bu resimde benden olsun umarım becerebilmişimdir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acer01 -- 29 Temmuz 2013; 20:34:18 >

• benim ekranın yanları siyah kaldı ne yapmam lazım driver yükleme işini beceremedim ekran kartı hd 7870
  • Yahu buraya monitörün fotoğraflarını koyarak beni cezbediyorsunuz. Şeytan dürtecek, gidip cüzdanı çıkartıp alacağım şimdi.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.