Şimdi Ara

ANTİFİRİZ DEĞİŞİMİ KONUSUNDA YARDIM ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
6.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Citroen C-Elysee kullanmaktayım. Biraz teknik konularda acemiyim diyelim. Motor soğutma sıvı haznesindeki suyun rengi şuan kırmızı ve azalmaya başladı. Bende bugün antifiriz alayım dedim ve Autokit FA1-214 Radyatör Antifrizi - 3 Litre aldım. Rengine hiç dikkat etmedim ancak şuan elimdeki yeşil renkli. Bunu aracımda kullanmak doğru olur mu ? Kırmızı sıvının üzerine bu yeşil sıvıyı eklersem problem yaratır mı ? Bana yardımcı olabilecek biri var mı ? Ben Citroen C-Elysee için önerilen herhangi bir antifiriz bulamadım yani renk konusunda. Detaylı olarak yardımcı olacak arkadaşlara minnettar kalırım, iyi akşamlar dilerim.

• Araca farklı renk antifiriz eklemeyin.
  • Kırmızı antifriz (G12) organiktir.Yeşil antifriz inorganik ve kırmızıya göre çok daha ucuzdur.Aracınızda ki kırmızı ise kırmızı antifriz kullanmalısınız.Kullanım kitapçığında yazması gerek.
  • Peki çok teşekkür ederim arkadaşlar.
  • Hocam aracınızdaki antifriz g-12 ve pembe kırmızı tonunda bir renge sahip olur, asla farklı renkte antifriz ile karıştırmayın, kullanım kılavuzu daha detaylı ve net şekilde anlatıyor bu durumları...Bazı durumlarda saf su ilavesi de yapılıyor bazı servisler ise komple antifriz kullanıyor...

Ben bir aralar araştırmıştım, saf su ve Antifriz karışımı ideal deniliyor ve daha dayanıklı oluyormuş fakat ölçülerine dikkat edilmeliymiş, sadece antifriz kullananlar da var tabi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Hocam aracınızdaki antifriz g-12 ve pembe kırmızı tonunda bir renge sahip olur, asla farklı renkte antifriz ile karıştırmayın, kullanım kılavuzu daha detaylı ve net şekilde anlatıyor bu durumları...Bazı durumlarda saf su ilavesi de yapılıyor bazı servisler ise komple antifriz kullanıyor...

Ben bir aralar araştırmıştım, saf su ve Antifriz karışımı ideal deniliyor ve daha dayanıklı oluyormuş fakat ölçülerine dikkat edilmeliymiş, sadece antifriz kullananlar da var tabi...

Yüzde 48 su ve yüzde 52 antifiriz karışımı diye biliyorum.
  • %50 saf su %50 kırmızı antifrizi karıştırıp max seviyesine kadar ekleyebilirsiniz.
  • Yanlış almışsınız ekleyp karıştırmayın ya eskiyi boşaltacaksınız yerine bu aldığınızı koyacaksınız yada eğer çok soğuk bir bölgeye seyahat planınız yok ise eskiye sadece kaynatılmış su ekleyerek bu seneyi geçireceksiniz
  • Herkese teşekkür ederim yardımları için, bugün gittim ölçtürdüm -30 C antifiriz varmış hiç gerek yok eklemeye dedi usta. Bende götürdüm sağolsun aldığım antifirizin değişimini yaptılar. Sizlere tekrar teşekkür ederim.
  • Kırmızı ve bilindik bir marka kullanın. castrol mobil gibi mesela. bir de oğutma suyu neden eksiltiyor kaçak mı var?
  • 2015 Model C-elysee aracım var.? Hangi antifiriz kullanmam gerek, siz orjinalini buldunuz mu?

• antirifiz sadece soğuk hava için koyulmaz, bu nedenle ölçülerek antifiriz kullanımına devam etmek mantıklı mı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.