Şimdi Ara

Antalya'dan Afyon'a kış yolculuğu nasıl olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yarıyıl tatilinde şöyle Afyon'daki termal otellerin birinde 3 gün tatil yapalım,dinlenelim diyoruz.araştırıyorum erken rezervasyon yaptıracağım.Ocak ayında Afyon yolunda yazlık lastikler idare eder mi dersiniz? yolda kalmayalım.Antalyada kış lastiği kullanmıyoruz,zincir felan da takmıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ankaralıyım afyona üniversite için geldim.Aşırı soğuk.Ankara ayazı yemiş biri olarak söylüyorum.Bazı organlarımın bana ait olduğuna inanamıyorum bazen.Kar olmasa bile Mükemmel! asfaltımız sayesinde birazcık suyla yürüyemeyecek bir şekilde cam gibi oluyor.Kışlık lastik bile kurtarmaz yani denk geldiği zaman.Gelelim termallere; öyle ahım şahım bir mevzu yok orta seviyeli termallere gidecekseniz fakat lüks olanları gerçekten iyi bir tatil geçirmenizi sağlayabilir.Tatilinizi kısaltmanızda fayda var zira toplamda 2 avm var ve vasat avmler denilebilir.Onun haricinde şehirde eğlence mekanı sadece merkez çarşı da roof pub var alkollü olarak.Erenler denilen kısmı öğrenci mekanı şuan yeni yeni yapılanıyor 10 sene öncesinde köydü.Neden bu kadar yakındım onu da söyleyeyim;şehir şehir değil ilçeden hallice sürekli kömür yanmasından dolayı dünyanın havası en kirli şehirlerinden,insanları yobaz ve öğrenciyi ve yabancıyı sömürme çabası içinde.Nevşehir'e gidin daha güzeldir diyebilirim.Termaller de var göreme, zelve gezersiniz hem.Daha detaylı bilgi lazım olursa yardımcı olabilirim

• Karlı döneme denk getirmeyin, sandıklı civarında yolun kapandığı bile oluyor.

• Yorumunuz için teşekkürler.ikbal,oruçoğlu,akrones,korel gibi en lükslerinden birine gitmeyi düşünüyoruz gitmişken kalitelisine gitmek lazım.afyon şehir merkezini çok ta merak etmiyoruz.afyonda da içmeyelim nolacak.amaç kaplıca turizmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nirvana333 -- 22 Kasım 2017; 21:48:16 >
  • EPICA kullanıcısına yanıt
    20-23 ocak tarihlerini düşünüyorum.

• Lastik kurtarır mı kurtarmaz mı bilemem ama yarıyıl tatilinizi Afyon’da harcamanızı tavsiye etmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

Yorumunuz için teşekkürler.ikbal,oruçoğlu,akrones,korel gibi en lükslerinden birine gitmeyi düşünüyoruz gitmişken kalitelisine gitmek lazım.afyon şehir merkezini çok ta merak etmiyoruz.afyonda da içmeyelim nolacak.amaç kaplıca turizmi.

Akrones de olabilir,en iyisi o diye düşünüyorum.Fakat dediğim gibi gezilecek hiç bir yer olmadığı için manzara da olmadığı için sıkılırsınız gerçekten.Paranıza yazık olur ortalama,iki kişi için yaklaşık konaklama ücreti 1200 tlyi bulur erken rezervasyonla minimum 800-900 civarı olur tabi yemek falan hariç.
  • Cok soguk lan ora napıcan orda

• Oruçoğlu korel güral vs. Yaklaşmayın. Bildiğiniz şebeke suyunun biraz minerallisi. Gerçek termal su istiyorsanız gazlıgöl yada sandıklıya gidin. Gazlıgölde özgül termal, hilal termal, yılmaz termal öneriyorum. Sandıklıda park ve safran.

Düzenleme: 10.yüzyılda değiliz. Afyon insanı düşündüğünüz kadar yobaz değil. Burası özgür bir ülke istediğinizi yapabilirsiniz. Burdur’da okuyorum ve iddia ederim ki afyon ne kadar yobazsa burası da o kadar yobaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnPlayerExitVehicle -- 22 Kasım 2017; 21:59:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnPlayerExitVehicle

Oruçoğlu korel güral vs. Yaklaşmayın. Bildiğiniz şebeke suyunun biraz minerallisi. Gerçek termal su istiyorsanız gazlıgöl yada sandıklıya gidin. Gazlıgölde özgül termal, hilal termal, yılmaz termal öneriyorum. Sandıklıda park ve safran.

Düzenleme: 10.yüzyılda değiliz. Afyon insanı düşündüğünüz kadar yobaz değil. Burası özgür bir ülke istediğinizi yapabilirsiniz. Burdur’da okuyorum ve iddia ederim ki afyon ne kadar yobazsa burası da o kadar yobaz.

E burdur da yobazlığıyla biliniyor zaten terminalinin yarısı yapılmamış bildiğin
  • OnPlayerExitVehicle O kullanıcısına yanıt
    Gazlıgöl çevresini düşüneceğim.

• Kis lastigi almayacaksaniz, yaninizda zincir olmasi sart o tarihte.

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Hiç kullanmadığım bir zincirim var.

• Denizli civarı daha tercih edilir. Güre de daha mantıklı sayılır, kaz dağlarının güzelliklerini görmek hakikaten hiçbir tercih edilecek yanı olmayan Afyon’a göre daha mantıklı, afyon’da okuyan kimle karşılaştıysam hep memnuniyetsiz, 1-2 olsa anlarım ama kimle konuşsam durum bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztrox

quote:

Orijinalden alıntı: OnPlayerExitVehicle

Oruçoğlu korel güral vs. Yaklaşmayın. Bildiğiniz şebeke suyunun biraz minerallisi. Gerçek termal su istiyorsanız gazlıgöl yada sandıklıya gidin. Gazlıgölde özgül termal, hilal termal, yılmaz termal öneriyorum. Sandıklıda park ve safran.

E burdur da yobazlığıyla biliniyor zaten terminalinin yarısı yapılmamış bildiğin

Boş boş konuşma Burdurun ne yobazlığını gördün??? Bak bakalım Burdur Belediyesi hangi parti? O bölgede birbirine yakın iller arasında muhafazakar denildiği zaman Başta Isparta, Denizli, Afyon gelir. Muhafazakar olmayan 3 il Antalya, Burdur ve Muğla dır. Bilip bilmeden gelip burada yorumyapıyorsun

• Ailem Antalyada olduğu için bir çok kez Afyondan geçtim 15 tatilde. 2 kere kar lastiği 1 kere de zincir sayesinde yola devam edebildim. Yaz lastiğiyle yola çıkmanızı tavsiye etmem. Ayrıca gidişte kar olmasa bile dönüşte olabilir. Yaz lastiğiyle yola çıkmanız için en az 5-6 gün öncesinden kar yağmamış olması ve sizin afyonu saat 13:00-15:00 saatleri arasında geçiyor olmanız lazım. Yoksa buzlanma da dahil her türlü riski almış olursunuz.
  • Pamukkale tarafına gidebilirsiniz. Richmond otelden memnun kalmıştım ben
  • Afyon ve tatil
  • _opeth kullanıcısına yanıt
    alternatifim pamukkale otelleri zaten.lastiklerimin durumuna göre.
  • RaptorFX kullanıcısına yanıt
    lastiklerim yetersiz kalacaksa istikamet pamukkale termalleri olacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.