Şimdi Ara

Anne Baba beni zorla işe gönderiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42
Cevap
2
Favori
10.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar beni zorla bir eczaneye soktular neymiş iş öğrenecekmişim beni bir yaz tatilim var adam yediğim lokmaları sayıyor önümüze koyduğu bir kuru yemek diyor yok yediğiniz önünüzden yemediğiniz arkanızda gören de sancak çok üstümüze düşen birisi hergün 2 biradan aşşağı içmez bir de bana laf eder.Neyse işte beni zorla işe göndermeye çalışıyorlar yok seni dışarı atarım bilmeme ne ben de dedim at dışardaki arabanın başına neler geleceğini düşün diye.İşte bu sabah gidiyo gibi yaptım gittim iki sokak ötede bir banka oturdum sonra sıkıldım geldim dedim ben gitmeyeceğim işe hemen annem babamı aradı babam dedi sana zehir ederim yaz tatilini dedi akşam gelince gene kesin kavga edeceğim içkici herifle.Zaten ilerde hiçbir tatilim olmyacak işten başımı kaldıracağım bari bu yaşlarda çalışmayayım biraz rahatlıyım.Ne yapacağım bir türlü bilemiyorum.

• Kazandığın parayı verme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prochnow

Kazandığın parayı verme.

Hayır ben işe gitmek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sovyet Maymunu

quote:

Orijinalden alıntı: Prochnow

Kazandığın parayı verme.

Hayır ben işe gitmek istemiyorum.

İşe gitmeyip ne yapacaksın? Evde oturacakmısın boş boş? En azından gidip bir yerde çalış eline para geçer kimseyede muhtaç olmazsın.
  • işe git bence evde yatmaktan iyidir parada geçer eline meslekde edinirsin
  • Yas kac?

Hadi aksam gezersin anlarimda sabahlari ne yapicaksin cpk metak ediyorum busicakta

VE isin hazır De iis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evi terket belki aklı başına gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: gıbıç

Evi terket belki aklı başına gelir

terketsem nereye gideceğim ki camide yatmayı düşünyorum da
  • Çalışmak istemiyordum,ama sonra düşündüm biraz çalışmaya başladım otel mutfağında neyse 1 hafta falan geçti tatsız bir durum oldu şefle tartıştık mecbur çıktım 2 hafta sonra falan işim hazır ama zaman geçmiyor 2 gündür evde otur otur can sıkıntısı. Çalış daha iyi bişey isticeğin zaman para lazım da demezsin kendi paranla al geç
  • Assosyal arkadaş sanırım sabahtan akşama kadar evde oturan biri. Bence çalışman en iyisi keşke benim ailemde bana böyle davransaydı zamanında. En güzel tarafı eczane desin ve zevkli bir iş bence fazla kafa yormaz ve yorulmazsın. Para kazanırsın arakdaşlarınla gezersin yersin. Ailen zordaysa 3-5 yardım edersin.

Yaşın 18 geçtiyse ne annen ne de baban bakmak zorunda değil bunu unutma artık sen bir bireysin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fast_Tortuga

Assosyal arkadaş sanırım sabahtan akşama kadar evde oturan biri. Bence çalışman en iyisi keşke benim ailemde bana böyle davransaydı zamanında. En güzel tarafı eczane desin ve zevkli bir iş bence fazla kafa yormaz ve yorulmazsın. Para kazanırsın arakdaşlarınla gezersin yersin. Ailen zordaysa 3-5 yardım edersin.

Yaşın 18 geçtiyse ne annen ne de baban bakmak zorunda değil bunu unutma artık sen bir bireysin.

Beni doğurduysa bakacak ben kendi isteğimle çıkmadım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fast_Tortuga

Assosyal arkadaş sanırım sabahtan akşama kadar evde oturan biri. Bence çalışman en iyisi keşke benim ailemde bana böyle davransaydı zamanında. En güzel tarafı eczane desin ve zevkli bir iş bence fazla kafa yormaz ve yorulmazsın. Para kazanırsın arakdaşlarınla gezersin yersin. Ailen zordaysa 3-5 yardım edersin.

Beni doğurduysa bakacak ben kendi isteğimle çıkmadım.

Herşey keşke elma soymak kadar kolay olsaydı
  • Bu kafayla sen ilerde de bir baltaya sap olamazsın söyliyim.Baban senin iyiliğini istiyor ama iyilik yaramıyor belli ki.
  • Bende iş ariyorum sende bulmuşsun gitmiyorsun . yerinde olsam giderdim.
  • Sovyet Maymunu kullanıcısına yanıt
    o zaman eve gitme
  • quote:

Orijinalden alıntı: OKTAVA

o zaman eve gitme

nereye gideyim?
  • quote:

Arkadaşlar beni zorla bir eczaneye soktular neymiş iş öğrenecekmişim beni bir yaz tatilim var adam yediğim lokmaları sayıyor önümüze koyduğu bir kuru yemek diyor yok yediğiniz önünüzden yemediğiniz arkanızda gören de sancak çok üstümüze düşen birisi hergün 2 biradan aşşağı içmez bir de bana laf eder.Neyse işte beni zorla işe göndermeye çalışıyorlar yok seni dışarı atarım bilmeme ne ben de dedim at dışardaki arabanın başına neler geleceğini düşün diye.İşte bu sabah gidiyo gibi yaptım gittim iki sokak ötede bir banka oturdum sonra sıkıldım geldim dedim ben gitmeyeceğim işe hemen annem babamı aradı babam dedi sana zehir ederim yaz tatilini dedi akşam gelince gene kesin kavga edeceğim içkici herifle.Zaten ilerde hiçbir tatilim olmyacak işten başımı kaldıracağım bari bu yaşlarda çalışmayayım biraz rahatlıyım.Ne yapacağım bir türlü bilemiyorum.

Sanıyorum ki derslerin başarılı değil, bu da ailenin ilgileri alakaları sebepli olabilir. iş öğrenecekmişsin diye eczaneye veriliyorsan lise öğrencisisin, yediğin lokmaları saydıklarını düşünmen senin bilinçaltında bir fayda sağlamadığın gerçeği veya obsesif,anskiyete tarzı bir rahatsızlığını gösterebilir. Ailen arkadaşlarına nazaran seninle maddi olarak daha az ilgileniyor olabilir, bu sebeple sen de yine bilinçaltı çalışıp ne fayda sağlayacağım düşüncesinde olabilirsin 'konuya verdiğin cevaplarda da ben tercih etmedim' demen bunu gösteriyor. içki içmesini israf olarak görüyorsun ama sana para ayırmaması sebepli bu sitemin, çünkü imanı ahlaki olarak daha kuvvetli olsan içkici herif demezdin.. üzülürdün.. Çalışıyorlar çoğul olarak kullanmışsın annen oğlunu korumuyor belli ki, ergenlik döneminde isen annen bu bilinçten yoksun olabilir veya annene olan sevginde bir sorun olabilir. Arabanın başına neler gelecek bak gör, diyerek de savunma yapmışsın.. yani malına imkanlarına keyfine bir zarar gelmesini istemiyorsun.. ileride hiç tatilin olmayacak konusundaki kesinlik, bahane sunduğun gerçeğini değiştirmeyecek..

ne yapacağını ben söyleyeyim kardeşim,

öncelikle düşüneceksin, kendini sonra imkanlarını sonra ailen arkadaşların sevdiklerini.. sonra karakterini şekillendirmen gerekir, neden babama kızgınım? neden çalışarak aileme destek olmuyorum? annemle babam neden şiddetle çalışmamı istiyor? tüm sene okula gitgel yoruldum mu? yorulduğumu onlara gösteremedim mi? nazım neden geçmiyor? beni sevmiyorlar mı yoksa gerçekten sevdikleri için mi böyle bir talepdeler.. bu ve benzeri sorunları iyicene düşün.. sonra babanın yerine kendini koy, genetik olarak daha benzersiniz o halde sen oğlunun çalışmasını ister miydin.. %200 hayır diyeceksin ya da ergen konumdaysan evlat sahibi olmayı düşünmediğin için yanlış kanıya varacaksın..

sonra, üye adın, imzan ve düşünce yapın.. en güzel yaşlar olarak tarif ettiğin zamanı nasıl geçiriyorsun.. karakterine bilgine ahlakına ne katıyorsun, sevdiğin seni seviyor mu? ne için seviyor nasıl seviyor.. arkadaşlarınla dostlarınla muhabbetin ne seviyede, hangi düzeye kadar dostsun..

işe girip girmemen önemli değil, önemli olan sensin.. gençliğin nasıl şekilleniyor.. konuya verilen cevaplardaki gibi

BOŞ BİR HAYAT MI SÜRECEKSİN ! yoksa FARKINA VARIP MUTLU OLMAYI ÖĞRENECEK MİSİN?

huzur gerek canım kardeşim huzur, bu sana abinden uzunca bir öğüt olsun.. normalde okumazdın belki ama, sana yazıldığı seni özel kıldığı için okuyacaksın.. haydi iyi tatiller ;)
  • yahu sana bakma yükümlülüğü yok kimsenin.

isterse 1 tane ekmek bile almaz.

hayat cok kötü dışarıya bi bak disarida yatanlar var.

ailen kotu degil ve kotulugunu istemiyor.

baban olsam senin gibisini atardim.

1 haftada aklin basina gelir merak etme salya sumuk aglarsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Okuyor

quote:

Arkadaşlar beni zorla bir eczaneye soktular neymiş iş öğrenecekmişim beni bir yaz tatilim var adam yediğim lokmaları sayıyor önümüze koyduğu bir kuru yemek diyor yok yediğiniz önünüzden yemediğiniz arkanızda gören de sancak çok üstümüze düşen birisi hergün 2 biradan aşşağı içmez bir de bana laf eder.Neyse işte beni zorla işe göndermeye çalışıyorlar yok seni dışarı atarım bilmeme ne ben de dedim at dışardaki arabanın başına neler geleceğini düşün diye.İşte bu sabah gidiyo gibi yaptım gittim iki sokak ötede bir banka oturdum sonra sıkıldım geldim dedim ben gitmeyeceğim işe hemen annem babamı aradı babam dedi sana zehir ederim yaz tatilini dedi akşam gelince gene kesin kavga edeceğim içkici herifle.Zaten ilerde hiçbir tatilim olmyacak işten başımı kaldıracağım bari bu yaşlarda çalışmayayım biraz rahatlıyım.Ne yapacağım bir türlü bilemiyorum.

Sanıyorum ki derslerin başarılı değil, bu da ailenin ilgileri alakaları sebepli olabilir. iş öğrenecekmişsin diye eczaneye veriliyorsan lise öğrencisisin, yediğin lokmaları saydıklarını düşünmen senin bilinçaltında bir fayda sağlamadığın gerçeği veya obsesif,anskiyete tarzı bir rahatsızlığını gösterebilir. Ailen arkadaşlarına nazaran seninle maddi olarak daha az ilgileniyor olabilir, bu sebeple sen de yine bilinçaltı çalışıp ne fayda sağlayacağım düşüncesinde olabilirsin 'konuya verdiğin cevaplarda da ben tercih etmedim' demen bunu gösteriyor. içki içmesini israf olarak görüyorsun ama sana para ayırmaması sebepli bu sitemin, çünkü imanı ahlaki olarak daha kuvvetli olsan içkici herif demezdin.. üzülürdün.. Çalışıyorlar çoğul olarak kullanmışsın annen oğlunu korumuyor belli ki, ergenlik döneminde isen annen bu bilinçten yoksun olabilir veya annene olan sevginde bir sorun olabilir. Arabanın başına neler gelecek bak gör, diyerek de savunma yapmışsın.. yani malına imkanlarına keyfine bir zarar gelmesini istemiyorsun.. ileride hiç tatilin olmayacak konusundaki kesinlik, bahane sunduğun gerçeğini değiştirmeyecek..

öncelikle düşüneceksin, kendini sonra imkanlarını sonra ailen arkadaşların sevdiklerini.. sonra karakterini şekillendirmen gerekir, neden babama kızgınım? neden çalışarak aileme destek olmuyorum? annemle babam neden şiddetle çalışmamı istiyor? tüm sene okula gitgel yoruldum mu? yorulduğumu onlara gösteremedim mi? nazım neden geçmiyor? beni sevmiyorlar mı yoksa gerçekten sevdikleri için mi böyle bir talepdeler.. bu ve benzeri sorunları iyicene düşün.. sonra babanın yerine kendini koy, genetik olarak daha benzersiniz o halde sen oğlunun çalışmasını ister miydin.. %200 hayır diyeceksin ya da ergen konumdaysan evlat sahibi olmayı düşünmediğin için yanlış kanıya varacaksın..

sonra, üye adın, imzan ve düşünce yapın.. en güzel yaşlar olarak tarif ettiğin zamanı nasıl geçiriyorsun.. karakterine bilgine ahlakına ne katıyorsun, sevdiğin seni seviyor mu? ne için seviyor nasıl seviyor.. arkadaşlarınla dostlarınla muhabbetin ne seviyede, hangi düzeye kadar dostsun..

işe girip girmemen önemli değil, önemli olan sensin.. gençliğin nasıl şekilleniyor.. konuya verilen cevaplardaki gibi

huzur gerek canım kardeşim huzur, bu sana abinden uzunca bir öğüt olsun.. normalde okumazdın belki ama, sana yazıldığı seni özel kıldığı için okuyacaksın.. haydi iyi tatiller ;)

Sen ne güzel bir insansın :)

Çok güzel öğütler. Genç kardeşimizin değerlendirmesi ümidiyle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okuyor

quote:

ee tamam okudum da sonuç ne yapmam gerek yani ne güzel yazmışın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.