Şimdi Ara

Anne Baba beni zorla işe gönderiyor (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42
Cevap
2
Favori
10.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende her yaz babamın yanına inşaata giderdim üstelik daha orta okula giderken yapabileceğin bişey yok mecburen gideceksin.

Ama en azından eczanede çalışacaksın ne kadar zor olabilir ki ben 12 yaşında elimde çekiç duvar kırıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yürüyenmerdiven -- 19 Haziran 2014; 21:51:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HİÇ KİMSENİN NİCKİNE BUKADAR GÜLMEMİŞTİM LA ÇOK KOMİK GÜLMEKTEN AĞLIYOM RESMEN NİCK SÜPER + REP :D

AL BENDENDE OKADAR BABAM DAN PARA İSTESEK KOCA ADAM OLDUN GİT ÇALIŞ DİYOR ANCA PARA ALIYOM SONRA İŞ BULDU ÖLE ÇALIŞIYOZ

AMA İŞ KOLAYKİ ONA SEVİNİYOM ALLAH KOLAYLIK VERSİN BURDAK, HERKEZE HATTA HERKEZE

• Sovyet Maymunu kullanıcısına yanıt
    Beleşçi gençlik modeline en uygun örneksin. Çalışmak zor mu geliyor sana daha dur ileride daha beteri olacak. Boyle tembellikle hiç bir halt olamazsın ortada kalırsın.
  • Özel sektörde millet ne şartlarda çalışıyor bilsen böyle konuşamazdın. Pazar günün tatil, sabah gidiyorsun en fazla 5-6 da çıkıyorsundur. Rahat iş. Tanıdık falansa paranı alıp almayacağını düşünmeyeceksin. Daha ne arıyosun ki ? Git bi ay çalış o parayı elinde gör alabiliceklerini düşün, bi daha ki ay zaten gitme deseler de gidersin.
  • bir de eczanede diyorsun :), eczanede temizlik yapsana gene iyidir bence biraz sık dişini bir hafta 10 gün kendine bir fırsat ver, orada çalışarak yaşadığını, yaşamını anlarsın hissedersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okuyor

quote:

Orijinalden alıntı: Sovyet Maymunu

Arkadaşlar beni zorla bir eczaneye soktular neymiş iş öğrenecekmişim beni bir yaz tatilim var adam yediğim lokmaları sayıyor önümüze koyduğu bir kuru yemek diyor yok yediğiniz önünüzden yemediğiniz arkanızda gören de sancak çok üstümüze düşen birisi hergün 2 biradan aşşağı içmez bir de bana laf eder.Neyse işte beni zorla işe göndermeye çalışıyorlar yok seni dışarı atarım bilmeme ne ben de dedim at dışardaki arabanın başına neler geleceğini düşün diye.İşte bu sabah gidiyo gibi yaptım gittim iki sokak ötede bir banka oturdum sonra sıkıldım geldim dedim ben gitmeyeceğim işe hemen annem babamı aradı babam dedi sana zehir ederim yaz tatilini dedi akşam gelince gene kesin kavga edeceğim içkici herifle.Zaten ilerde hiçbir tatilim olmyacak işten başımı kaldıracağım bari bu yaşlarda çalışmayayım biraz rahatlıyım.Ne yapacağım bir türlü bilemiyorum.

Sanıyorum ki derslerin başarılı değil, bu da ailenin ilgileri alakaları sebepli olabilir. iş öğrenecekmişsin diye eczaneye veriliyorsan lise öğrencisisin, yediğin lokmaları saydıklarını düşünmen senin bilinçaltında bir fayda sağlamadığın gerçeği veya obsesif,anskiyete tarzı bir rahatsızlığını gösterebilir. Ailen arkadaşlarına nazaran seninle maddi olarak daha az ilgileniyor olabilir, bu sebeple sen de yine bilinçaltı çalışıp ne fayda sağlayacağım düşüncesinde olabilirsin 'konuya verdiğin cevaplarda da ben tercih etmedim' demen bunu gösteriyor. içki içmesini israf olarak görüyorsun ama sana para ayırmaması sebepli bu sitemin, çünkü imanı ahlaki olarak daha kuvvetli olsan içkici herif demezdin.. üzülürdün.. Çalışıyorlar çoğul olarak kullanmışsın annen oğlunu korumuyor belli ki, ergenlik döneminde isen annen bu bilinçten yoksun olabilir veya annene olan sevginde bir sorun olabilir. Arabanın başına neler gelecek bak gör, diyerek de savunma yapmışsın.. yani malına imkanlarına keyfine bir zarar gelmesini istemiyorsun.. ileride hiç tatilin olmayacak konusundaki kesinlik, bahane sunduğun gerçeğini değiştirmeyecek..

ne yapacağını ben söyleyeyim kardeşim,

öncelikle düşüneceksin, kendini sonra imkanlarını sonra ailen arkadaşların sevdiklerini.. sonra karakterini şekillendirmen gerekir, neden babama kızgınım? neden çalışarak aileme destek olmuyorum? annemle babam neden şiddetle çalışmamı istiyor? tüm sene okula gitgel yoruldum mu? yorulduğumu onlara gösteremedim mi? nazım neden geçmiyor? beni sevmiyorlar mı yoksa gerçekten sevdikleri için mi böyle bir talepdeler.. bu ve benzeri sorunları iyicene düşün.. sonra babanın yerine kendini koy, genetik olarak daha benzersiniz o halde sen oğlunun çalışmasını ister miydin.. %200 hayır diyeceksin ya da ergen konumdaysan evlat sahibi olmayı düşünmediğin için yanlış kanıya varacaksın..

sonra, üye adın, imzan ve düşünce yapın.. en güzel yaşlar olarak tarif ettiğin zamanı nasıl geçiriyorsun.. karakterine bilgine ahlakına ne katıyorsun, sevdiğin seni seviyor mu? ne için seviyor nasıl seviyor.. arkadaşlarınla dostlarınla muhabbetin ne seviyede, hangi düzeye kadar dostsun..

işe girip girmemen önemli değil, önemli olan sensin.. gençliğin nasıl şekilleniyor.. konuya verilen cevaplardaki gibi

BOŞ BİR HAYAT MI SÜRECEKSİN ! yoksa FARKINA VARIP MUTLU OLMAYI ÖĞRENECEK MİSİN?

huzur gerek canım kardeşim huzur, bu sana abinden uzunca bir öğüt olsun.. normalde okumazdın belki ama, sana yazıldığı seni özel kıldığı için okuyacaksın.. haydi iyi tatiller ;)

Hocam yazın üslubun su gibi akıyor eline sağlık.

• 17 yaşında adam olmuşsun ben senin yaşındayken 2 ay çalışır 1 ay tatil yapar parayı çatır çatır istediğim gibi yerdim hatta üstüne ailemde para verirdi,amaçları kazandığım para değil hayatın gerçeğini daha yakından tanımamdı,bu sistem nasıl işliyor para nasıl kazanılıyor,emek vermek karşılığını almak yeri geldimi hakkını aramak...
  • Ilerde bu kadar cok laf soyledigin baban gibi bir adam olacaksin
  • quote:

quote:

Arkadaşlar beni zorla bir eczaneye soktular neymiş iş öğrenecekmişim beni bir yaz tatilim var adam yediğim lokmaları sayıyor önümüze koyduğu bir kuru yemek diyor yok yediğiniz önünüzden yemediğiniz arkanızda gören de sancak çok üstümüze düşen birisi hergün 2 biradan aşşağı içmez bir de bana laf eder.Neyse işte beni zorla işe göndermeye çalışıyorlar yok seni dışarı atarım bilmeme ne ben de dedim at dışardaki arabanın başına neler geleceğini düşün diye.İşte bu sabah gidiyo gibi yaptım gittim iki sokak ötede bir banka oturdum sonra sıkıldım geldim dedim ben gitmeyeceğim işe hemen annem babamı aradı babam dedi sana zehir ederim yaz tatilini dedi akşam gelince gene kesin kavga edeceğim içkici herifle.Zaten ilerde hiçbir tatilim olmyacak işten başımı kaldıracağım bari bu yaşlarda çalışmayayım biraz rahatlıyım.Ne yapacağım bir türlü bilemiyorum.

Sanıyorum ki derslerin başarılı değil, bu da ailenin ilgileri alakaları sebepli olabilir. iş öğrenecekmişsin diye eczaneye veriliyorsan lise öğrencisisin, yediğin lokmaları saydıklarını düşünmen senin bilinçaltında bir fayda sağlamadığın gerçeği veya obsesif,anskiyete tarzı bir rahatsızlığını gösterebilir. Ailen arkadaşlarına nazaran seninle maddi olarak daha az ilgileniyor olabilir, bu sebeple sen de yine bilinçaltı çalışıp ne fayda sağlayacağım düşüncesinde olabilirsin 'konuya verdiğin cevaplarda da ben tercih etmedim' demen bunu gösteriyor. içki içmesini israf olarak görüyorsun ama sana para ayırmaması sebepli bu sitemin, çünkü imanı ahlaki olarak daha kuvvetli olsan içkici herif demezdin.. üzülürdün.. Çalışıyorlar çoğul olarak kullanmışsın annen oğlunu korumuyor belli ki, ergenlik döneminde isen annen bu bilinçten yoksun olabilir veya annene olan sevginde bir sorun olabilir. Arabanın başına neler gelecek bak gör, diyerek de savunma yapmışsın.. yani malına imkanlarına keyfine bir zarar gelmesini istemiyorsun.. ileride hiç tatilin olmayacak konusundaki kesinlik, bahane sunduğun gerçeğini değiştirmeyecek..

öncelikle düşüneceksin, kendini sonra imkanlarını sonra ailen arkadaşların sevdiklerini.. sonra karakterini şekillendirmen gerekir, neden babama kızgınım? neden çalışarak aileme destek olmuyorum? annemle babam neden şiddetle çalışmamı istiyor? tüm sene okula gitgel yoruldum mu? yorulduğumu onlara gösteremedim mi? nazım neden geçmiyor? beni sevmiyorlar mı yoksa gerçekten sevdikleri için mi böyle bir talepdeler.. bu ve benzeri sorunları iyicene düşün.. sonra babanın yerine kendini koy, genetik olarak daha benzersiniz o halde sen oğlunun çalışmasını ister miydin.. %200 hayır diyeceksin ya da ergen konumdaysan evlat sahibi olmayı düşünmediğin için yanlış kanıya varacaksın..

sonra, üye adın, imzan ve düşünce yapın.. en güzel yaşlar olarak tarif ettiğin zamanı nasıl geçiriyorsun.. karakterine bilgine ahlakına ne katıyorsun, sevdiğin seni seviyor mu? ne için seviyor nasıl seviyor.. arkadaşlarınla dostlarınla muhabbetin ne seviyede, hangi düzeye kadar dostsun..

işe girip girmemen önemli değil, önemli olan sensin.. gençliğin nasıl şekilleniyor.. konuya verilen cevaplardaki gibi

huzur gerek canım kardeşim huzur, bu sana abinden uzunca bir öğüt olsun.. normalde okumazdın belki ama, sana yazıldığı seni özel kıldığı için okuyacaksın.. haydi iyi tatiller ;)

House musun nasıl tespitler bunlar helal :)

• külkedisi gibi evde oturup bütün gün bilgisayarda olacan değilmi. adam olun adam. babana adam olduğunu göstermek için çalışıver ne olacak. yarım gün git bari işe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Beleşçi gençlik modeline en uygun örneksin. Çalışmak zor mu geliyor sana daha dur ileride daha beteri olacak. Boyle tembellikle hiç bir halt olamazsın ortada kalırsın.

zaten evde fazla bir giderim yok ne içkim ne sigaram ne boğazım var sadece banyo yaparken birraz su harcıyorum o kadar.
  • Sovyet Maymunu kullanıcısına yanıt
    Şimdiden çalışmaya alış ömrünün büyük kısmı boyle geçeçek çalışmakta zarar yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fast_Tortuga

Assosyal arkadaş sanırım sabahtan akşama kadar evde oturan biri. Bence çalışman en iyisi keşke benim ailemde bana böyle davransaydı zamanında. En güzel tarafı eczane desin ve zevkli bir iş bence fazla kafa yormaz ve yorulmazsın. Para kazanırsın arakdaşlarınla gezersin yersin. Ailen zordaysa 3-5 yardım edersin.

Yaşın 18 geçtiyse ne annen ne de baban bakmak zorunda değil bunu unutma artık sen bir bireysin.

Beni doğurduysa bakacak ben kendi isteğimle çıkmadım.

18'den sonra isterse evden atar.Hiç öyle zorunluluğu yok.
  • Ah ulan ah! Şöyle 14-15 yaşlarında keşke çalışmamı isteselerdi.17 yaşında biraz çalıştım karşı çıktılar.Aile ne bana birşey verdi ne de çalışmama razı oldu.Bende bunlara güvendim sanki iyi bir gelecek sağlayacaklar.Şimdiki aklım olsa liseyi bile yatılı okur kendi mesleğimi erkenden alırdım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

zaten evde fazla bir giderim yok ne içkim ne sigaram ne boğazım var sadece banyo yaparken birraz su harcıyorum o kadar.

Eğer öyleyse zorlamayamazlar sen aldırma burdaki ebeveyenlik taslayan dh üyelerine günde 2 kutu bira içiyor diyorsun baban günde 10 tl ayda 300 tl eder az paramı bu ?
    illa zorlayacaklarsa ayda 700-800 tl maaşı sana vermek zorundalar.

• Hiç bir baba evladının kötülüğünü istemez
    Senin eczaneden alacağın haftalık 150 - 200 TL yede babanın ihtiyacı yoktur diye tahmin ediyorum. Baban senin iyiliğin için hayat şartlarını öğrenmen için sana eczanede iş bulmuştur. Senin ezilmeni isteseydi sanayide bir tamircinin yada tornacının yanına verebilirdi.
  • ulan ben işe gitmek isteyip kendi muhteşem kasamı toplamak istiyorum sen gitmek istemiyon yuh yuh yuho oha şu an milattan kalma işlemcili kasaylan yazıyorum işlemci intel pentium d iğrenç bir işlemci ama aynı oyun laptopta kapanırken bu tutuyor oyunu rahatlıkla sanırım ekran kartıyla ilgili

yazım hatası olduysa özür dilerim
  • Dangalak + ergen liseli feryadi okumayin
  • quote:

quote:

Forumda gördüğüm en iyi analiz

• Maddi durum kötü değilse ve aşırı bir durum yoksa günde 2 bira içmenin kimseye zararı yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.