Şimdi Ara

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
6
Favori
381.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi

(En Son Oy Tarihi: 13.11.2022)
Giriş
  • milangaz kullaniyoruz.neden diye sorarsanız cevremizde aygaz satan istasyonlarının hicbiri ticari ahlaka uygun iş yapmiyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: wolf_HKN

hep milangaz kullandığımı belirtmiştin daha önce ama aygaz ın en iyisi olduğunu kullananların yorumlarıyla öğrendim şimdi aygaz doldurtup farkı görecem ama gaz bitmiyor birtürlü

bu arada araban da cok az yakıyomuş bunu da belirtmeden gecmemişşin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EIRP -- 15 Aralık 2007; 7:56:07 >

• shellgas da türk malı bir kere sihirgası alan bir firma. aygaz cidden canavar gibi ama popalarda istediğin şei bulamıyorsun. biri çok hızlı dolduruyor kimi yavaş. ama eğer uzun yol yapıyorsanız aygaz derim şehir içi ipragaz ve milangaz daha ideall
  • zam furyasının başını çektiği için AYGAZA karşı kampanya başlatalım
    arkadaşlar bir süre almayın ve şikayet kutularına 2 satır yazı yazın hep
    bizim canımız yanıyor azcık da zamcının başı ağrısın
    birde reklam yapmışlar LPG Lutfen PEŞİMDEN Gel diye zamcıları çağırıyor
    aman arkadaslar sakın ha Lütfen Peşinden Gitmeyin
    (neden aygaz diyenler olabilir amacım hedef almak kötülemek değil
    ama zamları başlatan piyasayı tetikleyen malesef bu firmadır )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmustafa06 -- 21 Aralık 2007; 14:55:28 >
  • shell gas milangaza aygaza göre daha az km yapıyorrr milanagaz cidden fazla km yapıyorr aygaz da ne bilimm bazen bir aldığın yerle diğer aldığın yer tutmuyorr
  • arkadaşlar ist. kartal köprüsü (200m ileride ) Bizim Gaz LPG istasyonu var. arife günü yola çıkacaktım fiyatı ucuz (1.68) diye bi alayım dedim. aslında ucuz diye şüphelendim ama bi deneyim dedim. 60 ytl lik aldım ve yola çıktım. Gaz ın kalitesi iyi gibiydi. performans düşüklüğü yaşamadım tekleme vs.vs.
    ve toplam yaklaşık 435km gittim yklaşık 0,14ykr. yakmış oldum.. normalde diğer markalar ile daha fazla yakıyordum. yanin bizimgazdan gayet memnunum. kartala yakın arkadaşlar burdan alabilirler.
  • Neyse ki evimin yakınına Merter yan yol Dürümdurak'ın oraya, Saklı Vadi PO açılıyor... Otogaz'ı da Milangaz bol bol denerim artık
  • En iyi lpg bir kaç defa alıp kullandığın bildiğin istasyondan aldığın otogazdır bence saygılar
  • nedense aygaz biraz motorda ses çıkarıyor sanki kuru çalışıyor gibi, üç aracım oldu üçündede aynı olayı hissettim fakat shellgaz aldığım zaman aracım sanki benzinli gibi çalışıyor bu konu hakkında ikri olan varmı arkadaşlar
  • daha önceki araçlarım dahil 8 yıldır nerede ucuz görsem gazı oradan aldım şimdiye kadarda hiç bir sorunla karşılaşmadım ucuz gaza devamm.
  • milangazdan ardasların memnun olması sonucunda gaz kullanmaya basladım ankaradayım ve bu sıra malumunuz havalar cok soguk sabahları -10 -12lerı goruyorum ve mılangaz kullanırken arabamda bazı degerlerde gaz yetmeme durumunu yasadım(arac turbo ozellıkle turbo basarken) ve bunun sebebının hava songuk oldugundan dolayı sıvı halden gaz fazına gecerken sorun yasaması oldugunu anladım ve tekrar aygaza donmeye karar verdım depomun bıtmesını beklıyorum suan aygazda menzıl kısa olması propan mıktarının fazla olsundan kaynaklanıyo (yanlısım varsa affola ve duzeltmenız dılegıyle)
  • arkadaşlar önce su söyleyerek başlayım , benzinden başlayayım ben benzini önceleri opeet ten alırdım hani bide cem yılmaz oynadı ya reklamında araba cıldırdı felan esprisi vardı bir süre sonra baktıkkı araba sanki basbas gitmiyormuş gibi oldu sonra hep petrol of.den aldık heleki su vmax ler motrada faydaılymış felan broşürlerinden okuduk memnunum şimdi gelelim gaza , gazdada cogunluk gibi aygaz kullanıyorum şimdi opet aygaz kooç un bildiginiz gibi ilerde kalitede düşürme yaparbilirler diye düşünüyorum opet de oldugu gibi... belkide bu söylediklerim benim cevremdeki istasyonlaarda olmuştur saygılar
  • valla arkadaşlar elbistanda güvenal gaz diye biyerden aldım kurban bayramında memlekete giderken ömrümde ilk defa adını duydum ama yani süper performans gösterdi 55 ytlye fulledim tam 404 kilometre gittim hem araba azına kadar doluydu dönüşte totalden aldım araba hem süründü resmen yanımdan birsürü şahin mahin heçti utandım hemde erken bitti ama şehir içi genelde aygaz alıyorum uzun yola çıkarken belki gene güvenal gaz alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatgm -- 11 Nisan 2008; 19:09:16 >
  • shellgaz alıyorum dewamlı hem ucuz hemde motordan daha az ses geliyor. shellgaz ucuz derken otosanayilerine yakın yerlerdeki istasyonlara bakın mesela bizim evin burda ankara 100.yılda 1.790 okulun orda cebecide 1.640 ve aynı gaz. bu gün gazım bittiği için mogazdan aldım yeni açılmış daha 1-2 km gitmeden gazın farkını hissettim arabadan tırtırtırtır ses çıkıyor dizel araba gibi rolantide oynama yapıyor buda gazın pis olduğunu gösteriyor özellikle 89 oktan dan düşük gazlarda titreme ses yapıyor. ama hangi gaz 89 oktan bilmiyorum. keşke yazsalar shellgazdan çok memnunum tavsiye ederim ama ucuzunu alın araştırın
  • benzin kullanırken de hep shell'den alırdım. gazı da shell'den alıyorum. geçen sene bir işten ötürü shell/turcas yöneticileri ile uzun görüşmelerim oldu. marka güvenilirliğine çok önem veriyorlar. geçen sene en çok istasyon denetimini shell yapmış. ben de pompa güvenilirliği açısından shell istasyonlarını tercih ediyorum.

ama yakıt kalitesini karşılaştırmadım. güvenilir bir istasyon bulursam aygaz veya milangazı da deneyeceğim. ankara batıkent'te güvenilir aygaz milangaz istasyonu tavsiye edecek var mı?
  • Aygaz kullanıyorum sürekli..Üstelik hep aynı istasyondan alırım..Ama geçen haftasonu farklı bir istasyondan aldım..Diğerlerini bilmiyorum da herkes Aygaz kullan diyor Ustam dahil bizde söz dinliyoruz : )
  • selamlar,
    Arkadaşlar , hangi firmalar lpg yi tüpraştan alıyor. Hangileri ithal ediyor. Bilen arkadaşlar paylaşırsa iyi olur.

Tüpraşta ,koç - aygaz ortaklığı olduğuna göre aygaz herhalde tüpraştan alıyor.
    Milangaz cezayirden mi alıyor acaba?
    Bu arada Tüpraşta koç küük shell ortaklığı var shell gaz da tüpraştanmı alıyor??
  • Geçenlerde Silifke OPET ten lpg depomu fulledim ve Alanyaya gitttim.Alanyaya varınca bir de orda fulledim ve çıkar rakkama inanamadım.Kilometrede 210 bin yakmış

Gaz alırken pompayı çektiğinde gaz köpükcüklerinden eser yoktu , hava bastılar büyük ihtimalle.OPET - AYGAZ gibi isim yapmış bir petrol istasyonundan bunu beklemezdim.

Alanya dönüşünde yine fulledim bu sefer MOGAZ aldım ve Silifkeye gelince yine fulledim, 134 bin yakmış kilometrede.

Bence gazın kalitesi petrol istasyonlarına gelince "kötü niyetle" bozulabiliyor.Aynı rafineriden bir sürü şirket aynı gazı alıyor ve istasyonlarında kullanıyor.Bence asıl dolap istasyonlarda dönüyor.Çakma gazla mı karıştırıyorlar kimbilir? Ya da nasıl oluyorsa hava basılıyor deniliyor depolarımıza

Daha bilinçli ve daha uyanık olalım arkadaşlar lütfen.GÜVENLİ SÜRÜŞLER DİLERİM...

• quote:

Orjinalden alıntı: sularslan

Geçenlerde Silifke OPET ten lpg depomu fulledim ve Alanyaya gitttim.Alanyaya varınca bir de orda fulledim ve çıkar rakkama inanamadım.Kilometrede 210 bin yakmış

Gaz alırken pompayı çektiğinde gaz köpükcüklerinden eser yoktu , hava bastılar büyük ihtimalle.OPET - AYGAZ gibi isim yapmış bir petrol istasyonundan bunu beklemezdim.

Alanya dönüşünde yine fulledim bu sefer MOGAZ aldım ve Silifkeye gelince yine fulledim, 134 bin yakmış kilometrede.

Bence gazın kalitesi petrol istasyonlarına gelince "kötü niyetle" bozulabiliyor.Aynı rafineriden bir sürü şirket aynı gazı alıyor ve istasyonlarında kullanıyor.Bence asıl dolap istasyonlarda dönüyor.Çakma gazla mı karıştırıyorlar kimbilir? Ya da nasıl oluyorsa hava basılıyor deniliyor depolarımıza

Daha bilinçli ve daha uyanık olalım arkadaşlar lütfen.GÜVENLİ SÜRÜŞLER DİLERİM...

+100
    Marka değil istasyon daha önemli...İzmirde shell istasyonunda başıma geldi , herzaman 48 lt yakıt alan depoma 60 lt gaz bastılar , nooluyor dediğimde tereciye tere sattılar , aracım haala 48 lt alıyor.

İzmitte kuruçeşmede aynı... Oradan gaz alıp depoyu bitirenler yanımda alıyor soluğu arabam çok yaktı diye
    Birde ben deneyeyim dedim, aynı yakıta 100 km. giderken oradan aldığım yakıt 80 km de bitti Allahtan yarım depo yakıt almıştım . Tam depo alsaydım 40 km kaybım olacaktı, Üstelik bilerek tam üç defa kontrol ettim sonuç hep aynı. İzmitlilere duyurulur

• Hep standarttır aracımın aldığı yakıt..25,7 Lt alır boş durumdayken..Dikkat ederim bu yüzden..Zaten hep aynı yerlerden alıyorum..Avrupa yakasında 2 anadolu yakasında 1 yerden..Bitti mi..Sür benzinle karbüratör temizlensin bi mafir :)
  • arkadaşlar bp gazı deneyeniz varmı?birde gazı özellikle akşam geç saatlerde alınması iyi olur diyorlar?ne dersiniz
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.