Şimdi Ara

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
6
Favori
381.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi

(En Son Oy Tarihi: 13.11.2022)
Giriş

Orjinalden alıntı: sularslan

Geçenlerde Silifke OPET ten lpg depomu fulledim ve Alanyaya gitttim.Alanyaya varınca bir de orda fulledim ve çıkar rakkama inanamadım.Kilometrede 210 bin yakmış

Gaz alırken pompayı çektiğinde gaz köpükcüklerinden eser yoktu , hava bastılar büyük ihtimalle.OPET - AYGAZ gibi isim yapmış bir petrol istasyonundan bunu beklemezdim.

Alanya dönüşünde yine fulledim bu sefer MOGAZ aldım ve Silifkeye gelince yine fulledim, 134 bin yakmış kilometrede.

Bence gazın kalitesi petrol istasyonlarına gelince "kötü niyetle" bozulabiliyor.Aynı rafineriden bir sürü şirket aynı gazı alıyor ve istasyonlarında kullanıyor.Bence asıl dolap istasyonlarda dönüyor.Çakma gazla mı karıştırıyorlar kimbilir? Ya da nasıl oluyorsa hava basılıyor deniliyor depolarımıza

Daha bilinçli ve daha uyanık olalım arkadaşlar lütfen.GÜVENLİ SÜRÜŞLER DİLERİM...

ya ben silikeye gelcemde dediğin yerden almıyımm:)

• sadece gaz icin degil benzin icinde gecerli aksam gec saatte almak ozellikle uzun yola gidiliyorsa kesinlikle gece yatmadan once benzini koyun aksamdan sabah yola cikarken alirim derseniz siz kaybedersiniz
  • gazların hepsi aynı arkadaşlar temiz bir istasyondan alın hep oradan alın.

istasyonlar çalıyor. geçen sene parası çok olan bir abimizin kafasını çelerek benzin istasyonu

açtırmak isteyen kurnaz aynen şöyle konuşuyordu ;

- Kardeş bu akaryakıtın kar marjı ne?
    - abi bu işte işi bilmezsen %4 ben bu işi onnumara biliyorum marj %14

Bu nedemek %10 çalacak.
  • Kul hakkına en cok inanan lpg istasyon sahipleri ve pompacıları
  • Bunlar kul hakkımı tanıyor bilseler kul hakkının sonunu bırak hileyi

Fazla bile verirler.

quote:

Orjinalden alıntı: mprivateturun

Kul hakkına en cok inanan lpg istasyon sahipleri ve pompacıları
  • milangaz ve shell den alıyorum. Ankara da opet en pahalı olan gaz . o yüzden almıyorum. opetle milangaz ve shel arasında hic bi fark göremedim ben. opet sadece daha pahalı okadar....
  • Bugün ilk defa aygazdan depoyu fulledim bakalım ne olcak gerçekten

bir fark varmı? görecez performans olarak ben bir değişim hissetmedim.

Ayrıca aygaz diyorya kış ayları için özel sabahları kolay çalışma sıralı sistemde zaten araç benzin ile

çalışıyor zaten araç kolay çalışıyor.
  • bence en iyisi milangaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bmwcabrio -- 24 Nisan 2009; 17:17:43 >
  • gazların hepsi aynı. önemli olan istasyonun hile yapıp yapmadığı( pompa ayarı vs.). bir de şunu unutmayın. lpg 'hava basma diye birşey yoktur. istasyondaki lpg tabancasına sıvı halde lpg anadepodan gelir ve bu ana depodaki lpg'yi basan pompa sadece sıvı basar. yoksa gaz basamaz. o halde pompacının hava basması mümkün eğildir. iş pompada bitiyor. gerçekte bastığı mesela 30litredir ama ekranda daha büyük bir sayı gösterir. durum bu...gazların hepsi aynı. hepsi aynı en5.. standardında. yoksa ruhsat alıp satış yapamaz.
  • Güneygaz hakkına bilgisi olan var mı? Lt 1.28 idi en son indirimle..
  • Dediklerine aynen katılıyorum burdada bir lpg satan istasyon vardı ve normal piyasadan 12-15 kuruş arası daha ucuza gaz veriyodu bende sürekli ordan alıyodum aracım o zaman depodaki lpg tam bittiğinde ucuz olan lpg istasyonunda tam 45 tl ye doluyodu bir seferde aygaz alayım dedim fiyatlar sabit yine aygazdada 45 tl ye dolunca şok oldum normalde arada 4- 4,5 tl fark olması lazımdı ama aynı fiyata doldu. Daha sonra ucuz olan istasyona gittim yine depoyu fulledim yine 45 dedim abi siz pompalarla oynayıp lpg denmi çalıyosunuz yok dedi öyle şey olurmu falan filan dedim durum böyle böyle bunda bişe var anlattım durumu on gün sonra gittim ucuz lpg satan istasyona tabi yine tam boş depo ile bu sefer 41 tl ye fullendi dedim abi düzelttiz heralde pompanın ayarını pompacı güldü.
    quote:

Orjinalden alıntı: gokata1

gazların hepsi aynı. önemli olan istasyonun hile yapıp yapmadığı( pompa ayarı vs.). bir de şunu unutmayın. lpg 'hava basma diye birşey yoktur. istasyondaki lpg tabancasına sıvı halde lpg anadepodan gelir ve bu ana depodaki lpg'yi basan pompa sadece sıvı basar. yoksa gaz basamaz. o halde pompacının hava basması mümkün eğildir. iş pompada bitiyor. gerçekte bastığı mesela 30litredir ama ekranda daha büyük bir sayı gösterir. durum bu...gazların hepsi aynı. hepsi aynı en5.. standardında. yoksa ruhsat alıp satış yapamaz.

• AYGAZ diyorsunuz hepiniz ama benzin istasyonuna göre değişir. AYGAZ aldım bir yerden araç performansı çok düştü ve çabuk bitti.

Benzin istasyonuna göre değişir.

BP gaz aldım bir yerden araç teklemeye başladı.

Ben Aytemiz petrolden alıyorum.
  • bizim komşu sürekli spring aracına Aygaz alır diğer markaları denemiş ful depoda Aygaz diğer marka gazlara 30 km fark atıyormuş...

Bende arcıma Aygaz almaya çalışıyorum ama bizim burad en yakın 70 km de var.Bende PO dan ipragaz alıyorum yada Sunpetten ( Malum Opetin yan ürünü) alıyorum.10 TL lik gaz ile şehir içi rahat şekilde 65 km yapıyor...
  • Çok marka denedim hiçbiri arasında bir fark göremedim..Fiyatları aynıysa ne performans ne de km olarak birinin diğerine üstünlüğü yok fiyatı düşük olan daha fazla km yapıyor yalnız sürekli (1-2 ay kadar) ucuz gaz aldığım bir istasyondan motor arıza lambasının yanması sonucu vazgeçtim..
  • Aygaz sürekli reklam yaptığı için reklam giderlerini fiyata yansıtır. sanki diğerlerinden farklı bir gazmış gibi lanse eder ama bilen bilir ki hepsi aynıdır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokata1

Aygaz sürekli reklam yaptığı için reklam giderlerini fiyata yansıtır. sanki diğerlerinden farklı bir gazmış gibi lanse eder ama bilen bilir ki hepsi aynıdır...

çok doğru bence markaya göre değil istasyonuna hatta pompasına göre değişiyor az yakması çok yakması falan hepsi gaz işte bunun iyisi kötüsümü olur
  • bizim burda şarkgaz var genelde bi depoda 30-40 km fark ediyo diyolar bende aldım deniyecem daha önce ipragaz denedim km fak etmedi ama aygaz a göre bariz çekiş düştü
  • Bence;

1. Aygaz (EuroLPG)
    2. Aygaz (EuroLPG)
    3. Diğerleri
  • ocak ayında araç alıp lpg taktırdım ve bana yakın yerlerden her defasında 50 tl'lik gaz alıp yaptığım yola göre (litre/100 km) hesap yaptım ve aracın gidişini not ettim. bu denemelerde aygaz, mogaz, total, akpet, milangaz ve iki farklı istasyondan bp denedim. milangaza yorum yapmıyacam çünkü montajdan sonra ilk aldığım oydu ve nasıldı pek bilmiyorum. ama sıkıntısı yoktu. akpet de iyiydi ama hakkında yazılanları ve montaj yapan yerdekilerin uyarısı nedeniyle vazgeçtim. mogazda araç gitmedi ama km iyiydi. aygazda tüketim çok arttı ve aracın rölantisi oynamaya başladı. hatta ışıklarda falan beklerken araç stop edecek gibi oldu. aracı da yeni aldık ya hemen ustaya koştuk (tanıdık birisi ile iyi bir ford ustasına) adam "kardeşim aracında birşey yok, gazını değiştir" dedi. aygazdan sonra bp aldım sorun hemen hemen hiç kalmadı. ve en sonunda hem çekiş hem de km olarak totalde karar kıldım. başka gaz alınca rölanti oynuyor ama totalde 900-1000 arası ok gibi duruyor.

şu an 9,5 litre/100 km ortalamam var. karışık kullanım.

ayrıca her gaz denemesinde yol bilgisayarını da sıfırladım. gaz bitip benzine geçince yeni gaz aldım.

depo bittikten sonra aldığım gaz/ yaptığım yol hesabıyla yol bilgisayarını karşılaştırında her defasında arada 1,18 kat fark çıktı. şimdi yol bilgisayarındaki değeri 1,18 ile çarparak tüketimi buluyorum.ayrıca aldığım her yakıtı kaydediyorum.

• ben bütün gazları kullandım en iyisi petrol ofisi gaz.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.