Yüzbaşı
19 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 68 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar başlıktaki ürünü sıfır 2125 TL ye vatandan aldım. Fiyatının çok uygun olduğunu düşündüm. Ama sonradan 2650 TL ye amd 5700 ya da 2300 TL ye rx 2060 alabileceğimi gördüm. Baya araştırdım vega 64 hem biraz eski hem fazla güç çekiyor keşke almasaydım diye düşündüm. Sizin fikriniz nedir?
Merhaba arkadaşlar 2 adet 20 cm subwoofer kapağı arıyorum. İnternetin altını üstüne getirdim ancak bir türlü bulamadım. Nereden bulabilirim satıldığı yeri bilen var mı ya da bulabileceğim bir yer söyleyebilecek? Ankara içi olursa elden teslim alırım. Diğer şehirlerden de alabilirim. Teşekkürler...
Dün samsung syncmaster 2333t monitör aldım. içinden dvi kablosu çıkmadı ancak monitörün dvi çıkışını kullanmak istiyorum. Elimde fazladan analogdan dvi a dönüştürücü var. ama monitörün dvi girişi farklı ben dvi girişlerini aynı sanıyordum açıkcası şaşırdım. şimdi dvi girişim ekran kartına farklı monitörde farklı bunları birbirine nasıl bağlayabilirim? Ekran kartınınki DVI-I ( Dual Link ) Monitörün ki DVI-D (Dual Link) 2 ucu bu şekilde olan kablo var mıdır? yoksa analogdan DVI-D dönüştürücü alsam yeterli olur mu? Aslında merak ettiğim diğer şeyde analog kabloyu dvi dönüştürücü ile kullandığımızda dvi dan tam yararlanmış oluyor muyuz yoksa dvi ın kendine özel kablosu mu lazım? Başka bir başlıkta bulduğum fotoyuda ekleyeyim yardımı olur...

Merhaba arkadaşlar biliyorum forumda bunlarla ilgili bir çok konu ve msj var. Aşşağı yukarı hepsinide okudum ancak kafam iyice karıştı. 2 telefonda birbirine çok yakın. aslında bu tarz telefonalra alışkın değilim yani işletim sistemi olan telefonalra o nedenle ne isteyip istemediğimide bilmiyorum. Kısaca görüntü kalitesi şarz süresi telefona uygun programlar bulma kamerası kullanılabilirliği ve sorunsuz olması. Bu saydıklarıma göre telefona sahip arkadaşlar iyi ve kötü yönleriyle karşılaştırma yaparlarsa çok sevinirim. Aslında samsung un qwerty olması başta hoşuma gitmişti ancak uzun vadede pek kullanışlı ve şık durmayacağını düşünüyorum. Yani biraz telefonun ağırlığı gidiyor o şekilde yandan klavye çıkınca şekil olarak lg çok hoşuma gitti ancak samsung marka olarak lg nin önünde servis hizmetleri olarak. anlayacağınız kararsızım bunlara yakın fiyatlı başka telefonda önerebilirsiniz. Bu gün yrn almak istiyorum telefon şimdiden teşekkürler...
Merhaba arkadaşlar. Gigabyte 890GPA-UD3H anakart ve Amd X6 1055T işlemci aldım. hayatımda ilk defa amd işlemci kullanacağım. işlemciyi soğutmak için Thermaltake big typ soğutucu kullanıyorum. şimdi sorunum şöyle fsb i en fazla 255 e kadar artırabiliyorum. 260 a getirince kesinlikle çalıştıramadım. çarpan sayısını düşürdüm. yinede 260 fsb yi geçmedi. O nedenle anakarttan şüphelendim. Nette 285 fsb ye kadar bu işlemciyi kullananlar var. Orada gördüğüm her yere voltagı da fazla fazlada verdim. Sanki anakartta bir fsb sınırı var ve kesinlikle o değerlerin üzerine çıkmıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı yani uzun yıllar overclock yaptım intelle hiç böyle bir sorunla karşılamşamıştım. Sıcaklık değerleri herşey normal. voltage da vermeme rağmen neden fsb artmıyor bir türlü anlamadım. çarpan düşürmeme rağmen 260 fsb yi geçmiyor. Ramlerinde kingston 1333 7-7-7-20 4 gb ramleride olabildiğince düşük tututyorum. ramlerden olmadığınada eminim. sanki bir yerlerden bişey açmam gerekiyor gibi ama menüyü kurcaladım birşey bulamadım tek aklıma takılan HT link bunu ilk defa görüyorum ne olduğunu konusunda pek fikrim yok onuda kuzey köprüsü hızı ile denk tutuyorum sadece bir seçenekte 8 bit 16 bit auto var onu autoda bırakıyorum. neyse sorunumu anlatabilmişimdir umarım. anakarttın iyi bir kart olduğunu biliyorum 260 fsb den çok daha yukarıya çıkabileceğini de biliyorum. özellikle unuttuğum bir ayar olmalı malum ilk defa amd overclock ediyorum.
Merhaba arkadaşlar. Thermaltake Big Typ 120 Vx model 775 pin uyumlu cpu soğutucum var. Şimdi AMD işlemci aldım X6 1055T soğutucumun ortasındaki aparat 775 pine göre ve aparat değişimine uygun bir sutucu. ama araştırıyorum bir türlü AM3 sokete uygun aparat satan yer bulamadım. yani 775 e uygun aparat var da AM3 e uygun yok mudur? soğutucu komple satıp yeni soğutucu mu almak zorundayım? Ankara da oturuyorum tavsiye edebileceğiz satıcılar varsa çok teşekkür ederim.

konuyu uygun bir yere açmadım sanırım ama en mantıklı yer burası gözüküyordu :D
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır 2. el araç bakıyorum bir türlü tam istediğim aracı bulamadım zaten acelemde yok. ne zaman bir arabayı beğenip arasam satılmış oluyor ne yazıkki internetteki ilanların böyle bir sorunu var. herneyse asıl sorun internetteki 2. el ilanlarında yaza girdikçe fiyatların arttığını gördüm. hatta o kadar komikleri var ki 2005 model 110000 km deki bir golf ü sıfır 50.000 civarı yeni kasa olmasına rağmen sıfırından sadece 8-10 bin tl ucuza satıldığına şahit oldum. benim anlamadığım gittikçe fiyatlartı artıyor bu 2. ellerin. sanırım yaz aylarında olmamızdan ve talepin çok olmasından. Senenin başında fiyatlar daha iyiydi sanki. Bu konuda fikri olan var mı senenin hangi döneminde 2. el fiyatları ucuzlar şuan anladığım millet tuturabildiğine satıyor hiç bir aracın fiyatı oluşmuş değil. Sene sonuna doğru fiyatlar daha iyi seviyeye iner mi? acele edip yüksek fiyattan araç almak istemiyorum aradığım araç 2005 ve yukarı 35-40 bin tl arası otomatik vites ve dizel ve düşük km. araç model tavsiyesi de yapabilirsiniz. Teşekkürler...
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi intelin yeni işlemcileri ile birlikte ddr3 ramler iyice yaygınlaştı. Artık piyasada bir çok firmanın çeşit çeşit boy boy ebat ebat ddr3 lerini görebiliyoruz. Ancak ne yazıkki ddr3 ramlerin fiyatları git gide artıyor. Sadece ülkemizde değil yurtdışında da benzer fiyat artışlarını görmek mümkün. Örneğin yurtdışından aldığım 4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ripjaw Series (7-8-7-24) Dual Channel kit for Intel ramler 64 euro dan tam 94 euroya çıktı. hemde tam 6 ay önce almıştım. bu gerçekten çok büyük bir artış neredeyse %50 zam geldi. Bildiğiniz gibi teknoloji ilerledikçe fiyatların düşmesi gerekiyor. Aynı şey ülkemizdeki ramler içinde geçerli. Bunun bir sebebi olmalı. aslında iktisat okuyan herkes buna tek cevap verir talep arttıkça fiyat yükselir. Bu günlük hayatta doğru bir kavram ancak 6 ay gibi bir sürede devamlı artan bir talep düşünemiyorum. Benim şahsi düşüncem ne yazıkki global bir tezgahın içindeyiz. Ram fiyatlarının anormal bir şekilde artmasının sebebi ram firmaların kendi aralarında anlaşıp fiyatlarını devamlı yukarı çekmeleri. biz buna pek yabancı değiliz ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarıda aynı şekilde akaryakıt firmaları anlaşarak devamlı yukarı çekiyor. Tabiki bu benim şahsi görüşüm. ddr3 ramlerin fiyatlarıyla bağlantılı olarak ddr2 ramlerinde fiyatları ne yazkki düşmüyor. Bu konuda sizlerinde düşüncelerini merak ediyorum...
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1.5 sene önce nişanlıma lg marka notebook almıştım. ekran ile gövdenin birleşme yerlerinde açıp kapamaktan dolayı bir kırılma olmuş 2 yerden bağlantı sağlanıyor ve 2 side kırılıyor. artık laptop kapanmıyor neredeyse ekran ile gövde ayrılacak. size sormak istediğim böyle bir sorunda ne yapabiliriz?. yani tamiri çok zor gözüküyor. o bağlantı yerleri değiştirilir mi acaba? yani o şekilde ilerleyen zamanlarda kullanılmaz hale geleceği kesin. bu konuda nasıl bir çözüm önerirsiniz. notebook un resmini koyamıyorum ama temsili olarak sizlere göstereyim kırımızı yuvarlak içine aldığım yerler kırılıyor. şimdiden cevaplar için teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar yeni anakart arıyorum. ddr3 destekli 775 pin sli destekli bildiğiniz modeller markalar var mı acaba. benim yaptığım araştırmalarda bu isteklerimin hepsini içeren bir anaklart bulamadım. hem ddr2 hem ddr3 destekleyen modeller de olabilir.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 864
İkinci El Bölümü Mesajları: 215
Konularının görüntülenme sayısı: 85.247 (Bu ay: 310)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 69 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.