Şimdi Ara

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
6
Favori
381.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi

(En Son Oy Tarihi: 13.11.2022)
Giriş
  • bana göre de aygaz>milangaz>shell.Shell sucks.
  • Ben elimden geldiğince aygaz almaya çalışyorum ama untmadan şunu da söyleyim opetlerin bazılarında satılan mogaz da iyi aygazdan bir farkı yok...
  • aygazla yola devam
  • Muhabbet benim gazım senin gazını dövere doğru gidiyor, hadi hayırlısı bakalım
  • Arkadaşlar farklı konulara yazdığım yazımı buraya aktarıyorum. Değerlendirme yapar mısınız?

quote:

Orjinalden alıntı: ozcanak

Sevgili atikerciler sizlere bir tecrübemi daha paylaşmak istiyorum. 2 Hafta kadar önce araçtaki gaz tam bittikten sonra 40 ytl lik AYGAZ aldım. 180 km mesafede uzun yol sayılabilecek ama virajlı yollarda aracı kullandım. Daha sonra 70 km kadar şehir içinde kullandıktan sonra yol bilgisayarı 8,6 lt ortalama yakıt gösterirken toplam 250 km de gaz bitti. Yani yol bilgisayarı 8,6 X 1,52 = 13 ykr yakıyor demesine rağmenj araç 16 ykr yaktı. Daha sonra moil istasyonundaydı sanırım ipragazdan gaz aldım. 140 km uzun yol yaptım gerisi tamamen şehiriçi ve şuan yol bilgisayarı 9,6 lt ortalama gösteriyor 260 km oldu. Ve hala gaz var. Bu neden olur anlamadım.
  • quote:

Arkadaşlar farklı konulara yazdığım yazımı buraya aktarıyorum. Değerlendirme yapar mısınız?

quote:

Sevgili atikerciler sizlere bir tecrübemi daha paylaşmak istiyorum. 2 Hafta kadar önce araçtaki gaz tam bittikten sonra 40 ytl lik AYGAZ aldım. 180 km mesafede uzun yol sayılabilecek ama virajlı yollarda aracı kullandım. Daha sonra 70 km kadar şehir içinde kullandıktan sonra yol bilgisayarı 8,6 lt ortalama yakıt gösterirken toplam 250 km de gaz bitti. Yani yol bilgisayarı 8,6 X 1,52 = 13 ykr yakıyor demesine rağmenj araç 16 ykr yaktı. Daha sonra moil istasyonundaydı sanırım ipragazdan gaz aldım. 140 km uzun yol yaptım gerisi tamamen şehiriçi ve şuan yol bilgisayarı 9,6 lt ortalama gösteriyor 260 km oldu. Ve hala gaz var. Bu neden olur anlamadım.

virajlı yollarda kullandığınızı yazmışsınız;
    düz yolda 4-5 viteslerle sabit hızlarla gitmek ayrı bir olay
    virajlı yollarda yerine göre 2-3 viteslere kadar düşmek yakıtı artırır;
    şehir içi denilirken mesela istanbul trafik şertlerı ile eskişehirin yada ne bileyim daha tenha bir şehirin şehir içini kıyaslamak mümkün değildir,
    mesela siz istanbul gibi yerde 5 km lik bir yolu dur kalklarla 1 saatte giderseniz ben eskişehirde en fazla 10 dakikada giderim ne kadar çok durk kalk yaptığınaza bağlı olarak şehir içi tüketim artar veya eksilir

bilmem anlatabildimmi

• Sizin bahsettiğiniz şeyleri çok iyi biliyorum. Zaten yol bilgisayarı bahsettiğiniz kullanım şartlarına göre değerleri veriyor. Zaten 2. gaz alımından sonra daha düşük viteslerde kullandım aracı. Yani daha sıkışık trafik ve yol bilgisayarındaki değerde yükseldi.

quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

quote:

Arkadaşlar farklı konulara yazdığım yazımı buraya aktarıyorum. Değerlendirme yapar mısınız?

quote:

virajlı yollarda kullandığınızı yazmışsınız;
    düz yolda 4-5 viteslerle sabit hızlarla gitmek ayrı bir olay
    virajlı yollarda yerine göre 2-3 viteslere kadar düşmek yakıtı artırır;
    şehir içi denilirken mesela istanbul trafik şertlerı ile eskişehirin yada ne bileyim daha tenha bir şehirin şehir içini kıyaslamak mümkün değildir,
    mesela siz istanbul gibi yerde 5 km lik bir yolu dur kalklarla 1 saatte giderseniz ben eskişehirde en fazla 10 dakikada giderim ne kadar çok durk kalk yaptığınaza bağlı olarak şehir içi tüketim artar veya eksilir

bilmem anlatabildimmi

• yol bilgisayarlı arabam hiç olmadıki; böyle gidersede zor olur, emekli maaşı ile biz ancak eski arabalara bineriz hem eskilerde vergi avantajıda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 27 Temmuz 2007; 11:26:41 >
  • İpragazıda kullanmanızı tavsiye ederim, ama bazı arkadaşların dediği gibi iş dönüp dolaşıp istasyona ve pompaya geliyor dayanıyor.
  • ben aygaz ile milangaz arasında bir fark olmadığı kanaatindeyim sadece milangaz aygaz dan daha çok km yapıyor bemnim aracımda ve ben milangaz kullanmaya kaldığım yerden devam ediyorum aygaz lka daha az km yapabildim çünki
  • shell'in fiyatı uygun diye araca sürekli shellgas doldurdum..herhangi bir şikayetim olmadı..yazın tatilde hep aygaz koydum..bence bazı yerlerde fiyat haricinde hiçbir farkını göremedim..ikiside aracı gayet güzel götürüyor.shellin pompaları 40 lık depoya 32 lt gaz basarken aygazın pompaları hep 30 lt gaz bastı.uzun yolda farkettin bunu..sanırım pompa ayarlarından kaynaklanıyor....saygılar...
  • bizde aygaz kullanıyoruz hiç bi sorun çıkmadı 6 yıldır
  • Merhaba ,
    Ben bulabildiğim kadar ShellGas alıyorum aracıma.Bulamazsam Aygaz o da yoksa total gaz tercih ediyorum.Şimdiye kadar 30.000 km yaptım lpg ile.Yaklaşık 25.000 km si ShellGaz ile yaplımıştır.Oldukça memnunum...Ama istasyon kalitesinin de önemli olduğunu belirtmeliyim...Herkese hayırlı yolculuklar...
  • Otobanda bile, lpg nin bitmesini göze alarak, mutlaka Aygaz istasyonu ararım. Başka gaz çok çok nadir alırım.
  • Genelde Milangaz kullanırım ama sabah işe geç kalmayayım diye daha yakın olan İpragaz'dan aldım arabanın sesi arttığı gibi çekişide bir miktar düştü.Aldığım ipragaz bittikten sonra Aygaz aldım arabada ses kalmadığı gibi çekişte benzini aratmayacak düzeye çıktı.Nasıl iş ne iş anlaşılır gibi değil.
  • Arkadaşlar ben süreki ipragaz ve aygaz kullanıyordum ama şimdi Antalyanın Kaş ilçesine taşındım ve buralarda ne ipragaz ne de aygaz var. Bende mecburen milangaz kullanmak zorundayım. Ama yazılanlara bakılınca zaten boşu boşuna yıllarımı aygazla ve ipragazla harcamışım. İnşallah daha fazla yol ve daha seri bir kullanıma kavuşurum.
  • aygazın sayfasında şöyle bi hesaplama tablosu var, neye göre hesaplıyor acaba? araça cinsi çeşidi belirtilmemiş.

http://www.aygaz.com.tr/otogaz/content/otogaz/AlternatifHesap.aspx
  • 1-----AYGAZ 1 NUMARA Çünkü çekişi ve marş alması iyi

1-----MİLANGAZ 1 NUMARA Çünkü km ömrü en fazla ve çekişi aygazdan %10 düşük sadece ama sırf daha fazla km gittiği için 1 NUMARA

1-----İPRAGAZ 1 numara Çünkü çekiş olarak aygaza yakın km olarak milangaza yakın.

geri kalan bi sürü marka da zaten bu markaların diğer isimlerde sattığı gazlar.

Bi petrolcü arkadaş gaz bayiliği alırken gaz şirketleri ile baya görüştü. Bana anlatmıştı 3 ana şirket var diğerlerini tek tek anlattı ama hangisinin kimin yan şirketi olduğunu unuttum şimdi.

Şunu da farkettim avans ayarı nı gaza göre çok hassas yapınca hepsi aynı. Milangazda avansı arttırmak gerekiyor. aygazda azaltmak gerekiyor.

Yukardaki değerlendirme de sadece benim fikrimdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1999 Siena 16 16V -- 7 Eylül 2007; 14:14:38 >
  • sıralı benzinle çalıştığı için bende önemli değil marş sırası.

ancak aygaz ankarada 1.43 gibi bir fiyatta ve daha kısa menzili var.

ben konya yolundan demirörenin kendi milangaz bayisinden alıyorum 1.34 e. çekişi çok güzel, kullandığım aygazdan daha iyi, ayrıca daha sessiz olduğunu gözlemledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccaparli -- 7 Eylül 2007; 14:10:37 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.