Şimdi Ara

ANKET COVID-19 Krizinin Sonrasında Otomotiv Sektörüne Etki Beklentiniz nedir ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
3.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git

ANKET COVID-19 Krizinin Sonrasında Otomotiv Sektörüne Etki Beklentiniz nedir ?

(En Son Oy Tarihi: 23.4.2020)
Giriş
  • salgının bir süre daha devam etmesi halinde fiyatlar 2. elde çok az da olsa düşer, döviz bu kadar artmışken bir süre sonra ötv indirimi de gelecektir bence. Bu soruya cevap vermek için asıl şu soruyu sormak lazım, "covid-19 krizi ne kadar sürecek?" , bu sorunun yanıtına göre çok farklı durumlar da yaşaybiliriz.
  • anyhill kullanıcısına yanıt
    global bir kriz olduğunu biliyoruz, dövizden bağımsız araç fabrika çıkış fiyatlarında değişim beklemiyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NextMove kullanıcısına yanıt
    Almanya, Japonya , G.Kore gibi araç ihraç eden ülkelerde salgın ya kontrol altına alındı, yada bizdeki gibi , İtalya'daki gibi kriz haline gelmedi, kısa süre sonra üretimin eski seviyeye yaklaşacağını düşünüyorum.
  • Otomobil üretip kar yapabilmek büyük bir organizasyon becerisi isteyen iş. Binlerce parça, yüzlerce tedarikçi.
    İngilizler beceremedi, zorluğu buradan hesap edebilirsiniz, markalarını devrettiler, İsveç yine beceremedi markaların biri öldü(saab) diğeri Çin’e geçti.
    Amerika bocaladı, Chrysler gitti GM afalladı Amerika’nın global otomobil sektöründe ağırlığı kalmadı.
    Bence önümüzdeki 1 yıl bazı fırsatlar olabilir ancak sonrasında fiyatlar yukarı çıkacaktır.

Üretimler durdurulmadı mi bu ülkelerde ?
    https://www.cnet.com/roadshow/news/covid-19-automakers-plant-shutdowns-coronavirus/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 12 Nisan 2020; 15:16:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Bu nedenle seçeneklere Türk lirası yazmadım, amacım Türk lirasını tartışmak değil, otomobil fiyatlarını tartışmak.

Sizin tercihiniz 2.elden yana diye anlıyorum.
    ben iki şık seçmek istedim ama olmadı sanırım

param olsa elbette sıfır araba satın almak isterim mecbur ikinci el.gerçi şuan aracım var model yükseltemiyoruz maddiyattan ötürü

yalnızca Almanya'da durdurulduğunu biliyorum
    Aslında covidden minimum etkilenen ülkelerden biri Almanya

https://www.cnet.com/roadshow/news/covid-19-automakers-plant-shutdowns-coronavirus/

• Bu araba konusunda milletçe takıntıliyiz buna hergun şahit oluyorum ama bu salgın seve seve insanları araba konusunda da ehlileştirecek arabadan önce lupo,ekmek ,sigara ve hatta ve hatta azalan gelirlerinin ekmeklerini. Peşine düşecek çok çok büyük bir çoğunluk...

Tabi azıcık akılları da varsa...

Özel sektör de ki tüm sektörler su anda neredeyse kontak kapattı, pilotlarin bile gelirleri düştü,keza tum esnaf, ticaret erbabı , AVM de mağazası olan esnaf , berber kuaför......herkes etkileniyor...hatta futbolcu tayfası bile...

Galerici ve al satcilarda turşusunu kurar malların..

Şimdi bu adamlar yarın öbür gün bizzat lüks araçlarını satıp borç kapatacak küçülecek hatta ev geçindirip, beslenme barınma sorununlarina öncelik verecek...bunlar 2-3 aylık periyotta olacak belki 6 ay... yaşayıp göreceğiz.

Benim tahminim iş fazla uzarsa talep düşer, normalde bu tip durumlarda fiyatinda düşmesi lazim, fakat yuksek vergiler ve baska bazi sebeplerden dolayi , fiyatlar dusecek bile olsa belli bir seviyenin altina inmez diye dusunuyorum. Turkiyede arac piyasasi gelismis ulkeler gibi değil, insanlar doyuma ulaşamiyor, bunda en buyuk etken arac fiyatlari ve dusuk gelir. O yuzdende piyasa gelismis ulkelere gore farkli calisiyor.

• Bill , 18 ay sürer diyor ama uzayabilir de, corona önümüzdeki kışta ve baharda yani 2021 etkisini gösterecek, sıfır araç alan biri Corona virüsü kapıp hastaneden cikamaması var, mesela küçük çocuklu arkadaşlarım çok korkuyor, çocuğu için korkuyor, hiç biri dışarı çıkmıyor, çocuklar için kötü arkadaşlık bağı kazanmadan büyümek zorunda kalabilir, esnafı işçiyi zaten diri diri gömmek demektir, gıda hariç her sektör bitik demektir, bu yüzden tarım bakanlığı ekili alanları artırdı, kar sadece bu sektörde olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • redferrari R kullanıcısına yanıt
    Etkisi 18 ay sürer ama çarklar Ne zaman dönmeye başlar? Dünya durdu resmen,Gerçekten yokluğun içinde gidiyoruz kör uçuş, yakıt mi bitecek ne olacak belli değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 12 Nisan 2020; 20:46:33 >
  • Bu arada krediye ulaşım imkanları da çok daha zor olacak önümüzde ki aylarda... muhtemelen faizler de artmak zorunda kalacak.

• ghostiki kullanıcısına yanıt
    Eğer piyasaya para girilmez ise çok ciddi sorunlar çıkar.
    Eskiden Türk halki yastık altında kalanlar ile ünlüydü... Şimdi çektiğimiz krediler ile ünlüyüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 12 Nisan 2020; 21:1:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Eğer piyasaya para girilmez ise çok ciddi sorunlar çıkar.
    Eskiden Türk halki yastık altında kalanlar ile ünlüydü... Şimdi çektiğimiz krediler ile ünlüyüz
    Mükemmel bir tespit.
  • Teşekkürler amacım tüm forum kullanıcılarının fikirlerinI paylaşabileceği gelecek ekonomi ve tüketim analizinde kullanılabilecek bir bilgi deposu yaratmak. Kimimizin fikri tutar birbirimize ilham veririz.

Bu nedenle bu konuyu sürekli güncel tutmanın hepimize faydası olacağını inanıyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.