Şimdi Ara

ANKET COVID-19 Krizinin Sonrasında Otomotiv Sektörüne Etki Beklentiniz nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
3.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

ANKET COVID-19 Krizinin Sonrasında Otomotiv Sektörüne Etki Beklentiniz nedir ?

(En Son Oy Tarihi: 23.4.2020)
Giriş
  • Merhaba, Şuanda yaşadığımız bu durumun sonuçlarını ne kadar süreceğini ya da hayatımızdaki kalıcı etkisini bilmiyoruz elbette. Ama Sizin Kişisel kullanım için tercih edeceğiniz otomobiller bu durumdan nasıl etkilenecek Bunu belirleyen bir anket yapmaya karar verdim.
    Belki de araç alacak kişilere yön verecek bu ankete katılımınızı rica ederim.

Teşekkürler

Çoklu seçim yapmıyorum, bir tercih yapın Ve sadece bir alım hakkınız (paranız) olduğunu düşünün.
    Döviz Bazında ifadesini aracın orijinal menşeinin döviz birimi anlamında kullandım. Örnek Avrupa Markaları Euro, Amerikan ve Japon Dollar, İngiltere Sterlin gibi. Döviz kurundan bağımsız

Daha net sonuçlar İçin anketi Öne Çıkarmayı Unutmayınız!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 11 Nisan 2020; 18:56:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 0km artar, bunu gören 2.el sahipleri hemen fiyat "günceller"

Sonra 0km araç yine bulunmaz, 2.el sahipleri tekrar fiyat "günceller"

Dünyaya göktaşı çarpacağı söylenir, 2.el sahipleri durup düşünür ne yapacağız diye ve sarı siteye girip muayyer aracının fiyatını tekrar "günceller"

Göktaşı dünyayı teğet geçer, 2.el sahipleri sevinçten ne yapacağını şaşırır ve tr'de tek aracının fiyatını "günceller"
  • Yaşanan Olaylar nasıl etkiler, Hayat Dünyada Durdu resmen Yorumlarınızı da beklerim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 11 Nisan 2020; 17:8:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Yaşanan Olaylar nasıl etkiler, Hayat Dünyada Durdu resmen Yorumlarınızı da beklerim ;)
    Türkiye'de fiyatlar düşmez. Şu ana kadar hiçbir emtia'nın fiyatının düştüğünü görmedim. Aksine zam gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F997573F0

Türkiye'de fiyatlar düşmez. Şu ana kadar hiçbir emtia'nın fiyatının düştüğünü görmedim. Aksine zam gelir.

Alıntıları Göster
    Otomobili bir Emtia olarak mı görüyorsunuz ?

• Şu anda aliexpress de favorilerimde olan pek çok ürün bile fiyatları Türk lirası olarak arttı.. Misal 3 aydır favorimde olan 550 tl lik saat şu anda 670 tl oldu..

Şunu söyliyim araba piyasası ithal de olsa yerli üretimde olsa dövize endekslidir sonuçda yerli araçlarda sadece montaj burda parçalar yurtdışından döviz endeksli geliyor.. Artı çinde corona yüzünden bazı parça üreten fabrikaların kapalı olması yada ağır aksak üretim yapması da dünya fiyatlarına haliyle bizede yansıyacak..

Kısaca düşme bana göre hayalmyam aksine şu corona işleri bitsin piyasalar önünü görsün bakın ikinci elde fiyatlar nasıl uçup gidicek..

• quote:

Otomobili bir Emtia olarak mı görüyorsunuz ?

Alıntıları Göster
    Emtia terimini genel anlamda söyledim. Otomobil yatırım aracı değildir. Eninde sonunda satılır ve değiştirilir. Bu minval üzerinden söyledim.
  • 0km artar, bunu gören 2.el sahipleri hemen fiyat "günceller"

Sonra 0km araç yine bulunmaz, 2.el sahipleri tekrar fiyat "günceller"

Dünyaya göktaşı çarpacağı söylenir, 2.el sahipleri durup düşünür ne yapacağız diye ve sarı siteye girip muayyer aracının fiyatını tekrar "günceller"

Göktaşı dünyayı teğet geçer, 2.el sahipleri sevinçten ne yapacağını şaşırır ve tr'de tek aracının fiyatını "günceller"

• Ben aracıma kasko bile yaptırmadım param olmamasın dan değil yatan arabaya 1900 TL bağlamamak için iyide yaptım 2-3 ay yatacak gibi gözüküyor.

İnsanlar fakirleşecek bundan kaçış yok.Doğal olarak sınırda yaşayan insanlar işi bozulanlar parasız kalınca arabasını satacak satmaya başlayanlar bile var.

Sıfır fiyatları artacak ama ikinci el fiyatları paraya ihtiyacı olanlardan dolayı düşebilir.

Fakat ölücüler düşük fiyattan alıp yüksek fiyata satarsa piyasa düşmez aynen devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 11 Nisan 2020; 16:43:5 >
  • AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt
    Kıyamet evveli fiyat güncellenir, abi bak kıyametten sonra buralar uçacak... Fırsat bu noter kapanmadan bitirelim mi diyorsun :)
    Ülkemizde al-sat yapan çok var, öğretmenlerin en iyi yan geliri bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 11 Nisan 2020; 16:52:32 >
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Kasko konusunda bİliyorsunuzdur hasarsızlık indirimi varsa max 1 ay Kasko’nun indirimi kalıyor:)

Yorum güzel, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 11 Nisan 2020; 16:46:15 >
  • quote:

Kasko konusunda bİliyorsunuzdur hasarsızlık indirimi varsa max 1 ay Kasko’nun indirimi kalıyor:)

Yorum güzel, teşekkürler
    Hasarsızlıktan faydalanamıyorum.

2 araç olunca hasarsızlık üzerine kayıtlı olan ilk araçta oluyor sadece.
    İkinci aracın kaskosu bittiği için ve onda hasarsızlık indirimim olmadığı için ara verince değişen bir şey olmuyor.
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Tamam ben sadece uyarmak istemiştim ama konuya vakıfmışsınız zaten.

• Bence bu konunun burada açılması yanlış çünkü cevap velli. herşey artar artar ve artar. Varil 80dolardan 25 düşer anlık 20 kuruş indirim gelir burdan pay edebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aslında soruyu açıklamaya çalıştım tekrar yazayım, Bugün 100Dolar eden bir araba Kriz sonunda 110 dolar eder mi ya da 90dolar eder mi?
    TL yok işin içinde.

Fabrikan var kapattın fabrikayı, virüs sonrasında ya da üretime tekrar başladığında nasıl fiyatlarsın?
    2.el araba alacak olsan ne kadar verirsin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 11 Nisan 2020; 17:2:18 >
  • Çarklar tekrar dönmeye başladığında insanlar zararlarını bir şekilde karşılamak isteyecektir. Bu yüzden de ürettikleri ürünlere zam yapacaklar, hatta ertelenen krediler, ödenmeyen maaşlar, artan hammadde fiyatları vb. fiyatları yukarı yönlü hareketlendirecek. İkinci elde ise şuan sessizlik hakim herkes beklemede. İnsanlar oto bakımlarını bile erteliyor ama ikinci elde yükselecektir. Zaten bu hep paralel ilerler.

• Rangerover85 R kullanıcısına yanıt
    Peki ya insanlar bu zarardan ALICI olarak yüksek fiyatlı araba almayı red ederse ? Ya devletler karşılarsa bu zararın bir kısmını ?

• Bağışıklık kazanamayanlar için hayatın tadı kaçtı, bağışıklık kazanlara özel pasaport çıkacak İngiltere'de, özgür v ehur insan olarak dolasabilecek , kafelerde otellerde agirlanabilecek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • redferrari R kullanıcısına yanıt
    Doğal Seleksiyon yaklaşımı biraz komplo teorisi gibi gelmiyor mu ? Dünya’da nüfüsü gençleştirme ve emekli masraflarından kurtulma Ve zenginleşme senaryosu mu diyorsun ?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.