Şimdi Ara

Ankarada ilk FULL İstasyonu Açılışı {%25 İndirim}

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
4.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıcak Fırsatlar başlığında bir arkadaşın dediğine göre 1 Mart Salı günü Ankaradaki ilk Resmi Full İstasyonu açılışı yapılacakmış.

Araştırdım, açılacak istasyon İstanbul caddesi üzerinde ve açılış günü 12:00-24:00 arası akaryakıt %25 indirimle satılacakmış.

Bugün 100 TL'ye 25 litreden biraz daha az benzin almayı düşünüyordum, şimdi bekleme kararı aldım. 1 kereye mahsus da olsa 2 sene öncesinin fiyatlarıyla benzin almak nasip olacak, çok heyecanlıyım

Tam olarak yeri: İstanbul caddesi üzerinde, Atatürk Kültür Merkezi Metro durağı ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü arasında (Akköprü kavşağına gelmeden)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChemtraiLs -- 26 Şubat 2011; 23:37:16 >

• Tam olarak adres neresi? Firma ismi nedir? Umarım izdiham olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resmonse

Tam olarak adres neresi? Firma ismi nedir? Umarım izdiham olmaz.
    Hani hep bahsediliyor ya, bayi karları çok düşük diye. Şimdi bunlar %25 indirimle zararına mı açılış yapacaklar?
  • 'FULL' bir Akaryakıt Dağıtım Şirketi. Bildiğim kadarıyla bir kaç yıldır sektörün içerisindeler ve istasyonları bayilik usulü şahıslara vermiyorlar. Tüm istasyonlar Şirkete ait olunca kamuoyunda çok tartışılan bayilik karını fiyatlara yansıtmayıp %7 civarında bir iskonto yapıyorlar. İstanbulda peşi sıra istasyon açılışları oldu ve bu açılış günlerinde %25 indirimli yani ZARARINA satış yaptılar. Aşırı derecede bir ilgi ve izdihamla karşılaştılar.

Zararına satış yapması mantıksız gelebilir ilk bakışta ancak etkili ve aslında ucuz bir reklam stratejisi. Bugün bir TV kanalına 1 dk'lık reklam verseler sanırım daha fazla para tutar.

İzdiham olacağını adım gibi bilsem de ben şansımı deneyeceğim. 50 Litre benzinde 50 TL fark ediyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChemtraiLs

'FULL' bir Akaryakıt Dağıtım Şirketi. Bildiğim kadarıyla bir kaç yıldır sektörün içerisindeler ve istasyonları bayilik usulü şahıslara vermiyorlar. Tüm istasyonlar Şirkete ait olunca kamuoyunda çok tartışılan bayilik karını fiyatlara yansıtmayıp %7 civarında bir iskonto yapıyorlar. İstanbulda peşi sıra istasyon açılışları oldu ve bu açılış günlerinde %25 indirimli yani ZARARINA satış yaptılar. Aşırı derecede bir ilgi ve izdihamla karşılaştılar.

Zararına satış yapması mantıksız gelebilir ilk bakışta ancak etkili ve aslında ucuz bir reklam stratejisi. Bugün bir TV kanalına 1 dk'lık reklam verseler sanırım daha fazla para tutar.

İzdiham olacağını adım gibi bilsem de ben şansımı deneyeceğim. 50 Litre benzinde 50 TL fark ediyor..
    Güzel bir reklam müşterinin ayağı alışsın hesabı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Güzel bir reklam müşterinin ayağı alışsın hesabı.

Alıntıları Göster
    %25 indirim ile zarar etmiyorlardır, sürümden kazanıyorlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

'FULL' bir Akaryakıt Dağıtım Şirketi. Bildiğim kadarıyla bir kaç yıldır sektörün içerisindeler ve istasyonları bayilik usulü şahıslara vermiyorlar. Tüm istasyonlar Şirkete ait olunca kamuoyunda çok tartışılan bayilik karını fiyatlara yansıtmayıp %7 civarında bir iskonto yapıyorlar. İstanbulda peşi sıra istasyon açılışları oldu ve bu açılış günlerinde %25 indirimli yani ZARARINA satış yaptılar. Aşırı derecede bir ilgi ve izdihamla karşılaştılar.

Doğru etkili bir reklam yöntemi. Ancak izdiham olacağı kesin. Ama vaktim olursa oralardan geçip bakmayı düşünüyorum. Çok sıra yoksa alırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Hani hep bahsediliyor ya, bayi karları çok düşük diye. Şimdi bunlar %25 indirimle zararına mı açılış yapacaklar?

Bayi karlari yuksek. Ama millet vergiye odaklandigi icin adamlar gecirmeye devam ediyor. Kimsenin ses ettigi de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -MorphY-

quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Doğru etkili bir reklam yöntemi. Ancak izdiham olacağı kesin. Ama vaktim olursa oralardan geçip bakmayı düşünüyorum. Çok sıra yoksa alırız.

Alıntıları Göster
    14 Şubatta %14 indirim yapmışlardı 95 oktan 3.40 tl idi. Eurodizel 2.94 tl idi. Kuyruk olmuştu istasyon önünde. 140 tl ye 41 litre benzin almak çok mutlu etmişti beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

14 Şubatta %14 indirim yapmışlardı 95 oktan 3.40 tl idi. Eurodizel 2.94 tl idi. Kuyruk olmuştu istasyon önünde. 140 tl ye 41 litre benzin almak çok mutlu etmişti beni.

Alıntıları Göster
    ben de geçen hafta tesadüfen o istasyonun önünden geçtim, istasyona varmadan 50-100mt kala 2 adam ellerinde %7 indirim yazılı pankart tarzı şeyleri tutuyorlardı millet uğrasın diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: rubinstein

ben de geçen hafta tesadüfen o istasyonun önünden geçtim, istasyona varmadan 50-100mt kala 2 adam ellerinde %7 indirim yazılı pankart tarzı şeyleri tutuyorlardı millet uğrasın diye.

Alıntıları Göster
    sitesinde böyle bir bilgi yok süper haber ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: lexus

sitesinde böyle bir bilgi yok süper haber ama

Alıntıları Göster
    izmirde açılmayacakmı bi full
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samet

izmirde açılmayacakmı bi full

Alıntıları Göster
    Acaba bu FULL firmasının bu kampanyası dolayısıyla kalitesiz benzin verme ihtimalleri nedir ? Yoksa ciddi zarar ederler diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DriLL3R

Acaba bu FULL firmasının bu kampanyası dolayısıyla kalitesiz benzin verme ihtimalleri nedir ? Yoksa ciddi zarar ederler diye düşünüyorum

Alıntıları Göster
    herkes benzin fiyatlarında hükümeti suçlu tutuyor.. (suçun yüzde 80i onlarda)

bayiler demekki çok kâr elde ediyorlar.. devletin ceza kestiği kadar var.. binlerce dolar dönüyor bu işlerde.. bi zamanlar adnan şenses istedi diye kâr oranları artırılmıştı.. bayilerin kârı düşürülmeli artık..

• quote:

ben daha şimdiye kadar hiç duymadım. Yapacaklarını da sanmıyorum bu kadar harcadıkları para boşa giderdi. İleride yaygınlaşınca yapabilirler ama şu a hiç yapmazlar. Daha pazara tam anlamıyla girememişken bir de adam çarpmak salaklık olur. Geçen gün girecektim %7 için ama sıra vardı ve işim acele olduğu için giremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seka_1905

quote:

ben daha şimdiye kadar hiç duymadım. Yapacaklarını da sanmıyorum bu kadar harcadıkları para boşa giderdi. İleride yaygınlaşınca yapabilirler ama şu a hiç yapmazlar. Daha pazara tam anlamıyla girememişken bir de adam çarpmak salaklık olur. Geçen gün girecektim %7 için ama sıra vardı ve işim acele olduğu için giremedim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar istanbul açılışında bizzat bende bulundum trafik öyle bi kitlendiki anlatamam size halk otobüsümü ararsın dolmuşmu ararsın trafik felç oldu umarım ankarada da böyle durumlar olmaz :)

• quote:

Valla arkadaşlar ben 5 açılış yakaladım; 2 kere 97 oktan 3 kerede 95 oktan aldım; halada almaya devam ediyorum.. Evet açılışlarda çok sıra oluyor ama sabredersen alabiliyorsun.. Aldığım yakıtlarla yaklaşık 3500 km yol yaptım, hiç bir sıkıntı çekmedim ( dizelini bilemem).. 1 depoda 45-48 TL kar ile toplamda 240 TL kar ettim.. 180 TL ye depoyu doldururken FULL den depoyu 130-142 TL arasında ( fiyatlar zamlardan dolayı değiştiğinden) doldurdum.
    Aracımda hala yarım depo yakıt var en son Harem/İst. açılışında yakalamıştım..
    Şimdi Maltepe yi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: foresteng.

quote:

Valla arkadaşlar ben 5 açılış yakaladım; 2 kere 97 oktan 3 kerede 95 oktan aldım; halada almaya devam ediyorum.. Evet açılışlarda çok sıra oluyor ama sabredersen alabiliyorsun.. Aldığım yakıtlarla yaklaşık 3500 km yol yaptım, hiç bir sıkıntı çekmedim ( dizelini bilemem).. 1 depoda 45-48 TL kar ile toplamda 240 TL kar ettim.. 180 TL ye depoyu doldururken FULL den depoyu 130-142 TL arasında ( fiyatlar zamlardan dolayı değiştiğinden) doldurdum.
    Aracımda hala yarım depo yakıt var en son Harem/İst. açılışında yakalamıştım..
    Şimdi Maltepe yi bekliyorum

Alıntıları Göster
    hemen istanbuldan hareket ediyorum depoyu fullemek için...

• quote:

Orijinalden alıntı: blue night

bayiler demekki çok kâr elde ediyorlar.. devletin ceza kestiği kadar var.. binlerce dolar dönüyor bu işlerde.. bi zamanlar adnan şenses istedi diye kâr oranları artırılmıştı.. bayilerin kârı düşürülmeli artık..

bayi kârları yüksek diyerek hükümet halkın nezdinde bayileri suçlamak istiyor.aldığımız benzinin %65i vergi, %5-7 arası bayi kârı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rubinstein

quote:

Orijinalden alıntı: blue night

bayi kârları yüksek diyerek hükümet halkın nezdinde bayileri suçlamak istiyor.aldığımız benzinin %65i vergi, %5-7 arası bayi kârı.

Alıntıları Göster
    Full %25 indirimle zararına satış yapmaktadır, buna eminim...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.