Şimdi Ara

Ankara Tan Oto ve Ford Turneo 'Telefonluk' Sorunu (DİKKATLİ OLUN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yazdıklarım yaşananların özetidir arkadaşlar, Özetinde özetini okumak isteyenler koyu renkli kısımları okuması yeterlidir

Ford Turneo Courier Delux paket sahibiyiz. Radyonun üst kısmında kullanım klavuzunda “Telefonluk” diye belirtilen yere telefonumu koyarak Ankara’dan Hatay’a (30.12.2016) tarihinde seyahat ettim. Yolculuk sırasında telefonumu elime aldığımda aşırı şekilde ısındığını fark ettim ve telefonda herhangi işlem yapılmıyordu. Elimi “telefonluk” kısmına koyduğumda oranın çok fazla ısınmış olmasından kaynaklanabileceğini düşündüm. Telefonu soğuttum fakat telefonum bu sefer hiç açılmadı.

Bu olay ile ilgili Ford’a yazı yazdım, incelenmesini istiyorum, telefonumu “telefonluğun” aşırı ısınmasından bozulmuş olabilceğini yazdım. Bu nedenle ertesi gün beni servise çağırdılar. Bende Yenimahallede bulunan Ford Tan Oto’ya gittim.

Ön tarafta Ömer Faruk bey ile görüşme sağladım, bu konu bizi aşar dedi ve beni Defne Hanım’ı çağırdı. Defne Hanım, gayet güzel ilgilenerek arabanın “telefonluk” kısmını incelenmesini fotoğrafların çekilip bu konuyu Ford’a bildireceklerini söyledi. 1 gün boyunca serviste kaldı araba. Ertesi gün almaya gittiğimde ön tarafta Ömer Faruk bey ile görüştüm, arabanın hazır olduğunu söyledi. Sorun neredeymiş dediğimde ise arabada sorun yok cevabını aldım. Buna karşılık; yetkili biri ile görüşmek istedim beni gene Defne Hanım ile görüştürdü, odasına gittim.

Arabanın normal olduğunu gösteren bir sıcaklık testini görmek istediğimde böyle bişeyin olmadığını söyledi. Neye göre test ettiniz dediğimde cevap alamadım. Ve üstüne o kadar süre o telefon orada tutulur mu gibi de bir cevap aldım. Yani telefonluk yerine telefonumu koyduğum için ben suçlu çıktım. Hatta bi ara da, mesela ocağın üstünede telefon konmaz gibi saçma bir örnek verdi. Bende tabi ocak üreticileri onu zaten yazıyorlar, ateşe elektronik cihaz yaklaştırmayın diye yazıyorlar dedim. Ben arabanın telefonluk kısmına telefon koydum sıkıntıda benim koymam mı yani dedim. Bi kaç tane daha beyin yakan örnek verdi.

Her neyse ne yapacağız o zaman dedim, yapıcak bişey yok dedi Defne Hanım. Oysaki elle bile değdiğimizde anlaşılıyor zaten az bir zamanda ısındığı. Her neyse daha önce geldiğimde tabi efendim ilgileniriz efendim biz her türlü bu bilgiyi Forda iletiriz diyen bayan o akşam hiç bir şey yapmayız hiçbir sıkıntı yok demeye başladı.

Haksızlığa uğramam, kandırılmam ve saçma sapan örneklerin verdiği gerginlik ile bahsi geçen telefonumu yere fırlatarak odadan çıktım.

Bu zamana kadar beklememin nedeni acaba bi arayan soran olur mu, sıkıntı nedir gibi bir telefon beklememdi ama maalesef hiçbir arayan hiçbir kişide ilgilenmedi

Demem o ki, TAN Oto ve Defne Hanım, telefonluk kısmına telefonu koyduğum için benim suçlu olduğumu söylüyor. Daha önce çok güzel şekilde ilgilenen Defne hanım, Ford’a her türlü bildireceğini söyleyen Defne Hanım yapacağım bişey yok demiştir. Şimdi oraya konan telefon aşırı ısınma sonucu patlasa, araba içinde ki ve diğer arabalardaki insanların canı yansa- vefat etse bunun sorumlusu kim olacak?

Bu yazıyı bazı şeylerin farkına varılması için yazdım. Bağırmak-Cep telefonunu fırlatmak hiçbir etki yaratmadı. Umarım bu yazı Ford-Tan Oto-Defne hanım tarafından bir şeylerin farkına varılmasına sebep olur

İyi günler

EDİT:

Telefonluk Resimleri:

Ankara Tan Oto ve Ford Turneo "Telefonluk" Sorunu (DİKKATLİ OLUN)

Ankara Tan Oto ve Ford Turneo "Telefonluk" Sorunu (DİKKATLİ OLUN)

Güneşten falan değil arkadaşlar, gece yolculuk yaptım. Büyük ihtimal kalorifer çıkışların hemen üstünde olması, Kalorifer borularunın altından geçirmesinden kaynaklanıyor. Yani dizayn,tasarım, mühendislik hatası bir durum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _oSo_ -- 18 Şubat 2017; 13:57:36 >

• Çok ilginç bir durum.Yolculuk sırasında motordan gelen ısı oraya temas ederek orayı ısındırmış gibi görünüyor. Yüksek ısı nedeni ile telefonunuzun devreleri zarar görmüş bu yüzden çalışmamış olabilir. Bayinin olaya bakış açısı araba 1 gün dursun bayide gelince birşey yok der göndeririz gibi olmuş.Bence sorun o kısmın altına uygun yalıtım yapılmaması ve motordan gelen sıcak havanın oraya temas etmesidir iyi bir yalıtımla sorun kalkar gibi görünüyor.

Geçmiş olsun..
  • Eğer el değmeyecek gibi sıcaksa incelettir diğer servislere klima sirkülasyonu felan oraya vuruyor olabilir. Ama normal bi sıcaksa o normaldir denk de gelmiş olabilir arızaya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun Hocam.Dua edin patlama riski var demediler.

• Telefonluğun alt kısımlarında kalorifer çıkışları var motordan değilde bu kalorifer borularından ısınıyor orası. Çünkü kalorifer kapalıyken o kadar ısınma olmuyor.

Ama benim aklımın ucuna dahi gelmezdi telefonluk kısmının ısınacağı. Çünkü orayı telefonluk yapmışlarsa korumalı olmalı yani..

Olaydan 1 hafta önce kış bakımını yaptı Tan Oto. Kaloriferleri falan kontrol etmişlerdi birde üstelik..

Dokunsanız asla telefon koymayacağınız bir ısıydı, normal bir ısı değildi. Olayın arabayı aldıktan 3 hafta sonra olmasıda üzdü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _oSo_

Telefonluğun alt kısımlarında kalorifer çıkışları var motordan değilde bu kalorifer borularından ısınıyor orası. Çünkü kalorifer kapalıyken o kadar ısınma olmuyor.

Ama benim aklımın ucuna dahi gelmezdi telefonluk kısmının ısınacağı. Çünkü orayı telefonluk yapmışlarsa korumalı olmalı yani..

Olaydan 1 hafta önce kış bakımını yaptı Tan Oto. Kaloriferleri falan kontrol etmişlerdi birde üstelik..

Dokunsanız asla telefon koymayacağınız bir ısıydı, normal bir ısı değildi. Olayın arabayı aldıktan 3 hafta sonra olmasıda üzdü..

Bende de gecenlerde telefon yanicak gibi bir olay oldu.

Klima izgarasina takilan tutacaklari bilirsiniz, telefonu oraya takarim her araca bindigimde, hava soguktu sicak havayi cama ufletirim genelde o gün yüze üflettim. Yolculuk sirasinda muzik durdu ve telefonun ekrani acildi. 45 derece olmuş uyari verdi.. vermese, uzun sure telefonla isim olmazdi ve patlarsi mazallah.

Oncelikle telefonunuzun marka modelini merak ediyorum

Konu ile ilgili yorumum ise, haklisiniz. Halledecegiz deyip, telefonu ocaga koyar misiniz sorusu karsisinda ben bayan da olsa sinirlerime hakim olamazdim.

• Maalesef yetkili servislerin adı YETKİLİ kendileri sadece laf ebesi. Bir sorun olduğunda önce suçu kullanıcıya atarlar, kullanıcı biraz dişli veya bilgili ise bunlarda genellikle böyle olur derler ve yıldırmaya çalışırlar. Garanti için eliniz mahkum katlanacaksınız. Emin olun ki yetkili servis personeli o kadar bilgili değildir, yaptıkları işlem parça değiştirme üzerine olduğu için yetkili servis iyi derler. Servis baştekniksyeni haricinde konusuna hakim bir çalışan olduğunu sanmıyorum ayrıca yetkili servislerde çalışan, arabaya bakım yapan elemanlara bakın hepsi gencecik çocuklardır. İşini severek yapanlar, zaten bir süre sonra ya kendi işini kuruyor ya da sanayide çalışmaya başlıyor.
    Konu sahibine tavsiyem 444 36 73 ford direk hattını arayarak durumunuzu anlatın özellikle bayi çalışanlarının ismini vererek yaptıklarını anlatın. Konuyu sosyal medyada yayınlayacağınızı, ford gibi köklü ve kurumsal bir firmaya bu olayın yakışmadığını bildirin. Bayi size mutlaka dönüş yapacaktır. Bayi sizi aradığında zararınızın karşılanmasını, sorununuzun giderilmesini bunların yapılmadığı takdirde otosana tekrar şikayet edip tüketici mahkemesine başvuracağınızı bildirin.
    Sıkıntılı ve zor bir durum tekrar geçmiş olsun.....................

• Is bilmeyenleri işe alırsanız böyle olur. Sacma sapan örnek verenlere gıcık kapiyorum.

• Benim fiestada da orası baya ısınıyor kaydırmaz pes aldım idare ediyoruz şimdilik

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Is bilmeyenleri işe alırsanız böyle olur. Sacma sapan örnek verenlere gıcık kapiyorum.

Ne kadar ekmek o kadar köfte, işini hakkıyla yapan bir eleman 2000 - 2500 lira maaşla orada çalışmaz. Sen elemanın kıymetini bil, gereken degeri ver ki eleman o işe dört elle sarılsın.
    Otokoç'un ***yetkili servisi tutturamadığı boya için zamanla uyuşur bu yanar döner boyadır diyerek, yanar döner bir cevap vermiş ''affedersiniz'' arabanın **zına **çmıştı. 2 yaşındaki arabadan soğumuş, yamalı bohça gibi binmektense 12000 lira zararla satmıştım. Yetkili servis parçası kaliteli tamam ama işçilik maalesef ???????????????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

quote:

Telefonluğun alt kısımlarında kalorifer çıkışları var motordan değilde bu kalorifer borularından ısınıyor orası. Çünkü kalorifer kapalıyken o kadar ısınma olmuyor.

Bende de gecenlerde telefon yanicak gibi bir olay oldu.

Klima izgarasina takilan tutacaklari bilirsiniz, telefonu oraya takarim her araca bindigimde, hava soguktu sicak havayi cama ufletirim genelde o gün yüze üflettim. Yolculuk sirasinda muzik durdu ve telefonun ekrani acildi. 45 derece olmuş uyari verdi.. vermese, uzun sure telefonla isim olmazdi ve patlarsi mazallah.

Oncelikle telefonunuzun marka modelini merak ediyorum

Konu ile ilgili yorumum ise, haklisiniz. Halledecegiz deyip, telefonu ocaga koyar misiniz sorusu karsisinda ben bayan da olsa sinirlerime hakim olamazdim.

Dalga geçtiler resmen ya, konu çok aşırı uzun ama kısaltabildiğim kadarıyla kısalttım. Verdiği bir başka örnek ise; Fren balatası örneği, dediğine göre fren balatası 1000 km'de de bitebilirmiş 200.000km de de bitebilirmiş. Bu tamamen kullanma ile alakalıymış. Ben kullanırken özen göstermemişim Yahu bu balata adı üstünde bitecek belli ne zaman biteceği belli değil. Telefonluğa telefon koyma ile ne alakası var hiç anlamadım. Hatta bu örnekten sonra sinirlerim alt üst oldu kahkaha attım, umarım rüyadayımdır dedim fakat gerçekti malesef. Sonrada zaten fırlattım telefonu.
    Telefon markası Samsung S3 Mini, çok üst bişey değil biliyorum. Burada zaten telefon önemli değil Oradaki firma tutumu benim sinirimi bozan.

@adıdı:
    Zaten bekledim bekleyeceğim kadar, şimdi bu rezalet için sosyal medya, DH, diğer ford siteleri bunlara konu açmak. Bunun altında asla kalmayacağım. Ben haksız yere giden 8TL'min bile peşine düştüm, burada sıkıntı asla para değil, benim sıkıntım haksızlığa uğramak ve dalga geçer gibi cevaplar almam..

• Söylediğiniz kadar ısınma oluyorsa zamanla o yüzeyde deformasyon da olacaktır ısınma-soğuma nedeniyle. Eğer uğraşabilirim, üşenmem derseniz üstüne gidin bence olayın. Ama başkaları söylemiş telefon şans eseri de bozulmuş olabilir. 40-50 derece dış sıcaklık telefon bozmaz. Devre erimesi ve zararı için daha yüksek sıcaklık gerekir. Ama yine de koymayın telefonu oraya olay çözülene kadar.

• Ben zaten direkt olarak telefonumu araba bozdu diye bir ithamda bulunmadım servise karşı, bozmuş olabilir araştırma yapılsın dedim. Ben cidden iyi davrandıkça onlar kötü davrandılar.

40-50 dereceden fazlaydı benim tahminimce, çünkü eli bi müddet tutunca geri çekmem gerekti sıcaktan.

Valla hiç üşenmem böyle durumlarda. Adamlar satarken biz böyle iyiyiz biz harikayız siz harikasınız diyip yağlayıp boyarken gayet iyiler, sorun olduğunda saçmalıklar ile benim karşıma çıkıyorlar. Satış yaptıkdan sonra da hizmet vermeliler...
  • _oSo_ kullanıcısına yanıt
    Hocam durum dediğiniz gibiyse peşini bırakmayın derim. El çekmeyi getektirecek sıcaklık tehlikeli birşey. Çok geçmiş olsun haberdar edin bizi de.

• trajikomik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • allah başka dert vermesin amin. hani işiniz gücünüz yok harbiden telefonluk niye ısındı diye araba serviste 1 gün yatıyor. ismi geçen defne hanım ömer faruk beye de allah sabır versin.

ne bekliyosun kardeşim neyi inceleyecek? amerika ford dan bilirkişi heyet mi gelsin ? laboratuvar ortamında kimya deneyi mi yapsınlar?kalorifer üflüyordur ısınmıştır allah allah ya

böyle gereksiz işler yüzünden gerçekten servislik işi olanda beklemek zorunda kalıyor.

saatlerce telefon orda tutulmaz yazın güneş kışın kalorifer yakar

• quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

allah başka dert vermesin amin. hani işiniz gücünüz yok harbiden telefonluk niye ısındı diye araba serviste 1 gün yatıyor. ismi geçen defne hanım ömer faruk beye de allah sabır versin.

ne bekliyosun kardeşim neyi inceleyecek? amerika ford dan bilirkişi heyet mi gelsin ? laboratuvar ortamında kimya deneyi mi yapsınlar?kalorifer üflüyordur ısınmıştır allah allah ya

böyle gereksiz işler yüzünden gerçekten servislik işi olanda beklemek zorunda kalıyor.

Sorunu tekrar okumanızı tavsiye ederim..
  • quote:

quote:

allah başka dert vermesin amin. hani işiniz gücünüz yok harbiden telefonluk niye ısındı diye araba serviste 1 gün yatıyor. ismi geçen defne hanım ömer faruk beye de allah sabır versin.

okudum harbi ya işsizsiniz ya da emekli astsubay.

servis ne yapacak ne istiyosunuz ? arabanın göğsünü mü söksün? arabayı mı değiştirsin ? insanlar serviste size baya gülmüştür haberiniz olsun

• quote:

quote:

quote:

servis ne yapacak ne istiyosunuz ? arabanın göğsünü mü söksün? arabayı mı değiştirsin ? insanlar serviste size baya gülmüştür haberiniz olsun

Neyse çok haklısınız. Teşekkürler yorumunuz için

• quote:

quote:

quote:

quote:

Neyse çok haklısınız. Teşekkürler yorumunuz için

ne istiyorsunuz söyleyin bilelim?

ön göğüslük mü değişsin ?

araba mı değişsin ?

kalorifer sistemi mi değişsin ?

telefon mu alsınlar ?

nasıl bir inceleme yapılmalı mesela ? bişey istiyosanız açık söyleyin bizde bilelim.

tüketici mahkemesine gidip ne isteceksiniz mesela ? sosyal mesyada telefonluk yeri ısınıyor diyimince ford ne yapacak ? satışları mı düşecek ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.