Şimdi Ara

Ankara Sol en iyi DNS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

50 Mbit kullanıyorum 140 tl / 12 ay.

DNS bencmark testi ile en iyi DNS 9.9.9.9 Quad9 verisi alıyorum.

Sizlere de sormak istedim. Yaptığım işlem sanırım doğru ve DNS olarak 1.1.1.1 olan cloudfire girmek yerine 9.9.9.9 girmek en mantıklısı olacak sanırım.

Konuyla çok bilgim yok ama malüm sansür ve garip yavaşlamalar sebebiyle çözüm arıyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıca Ankara olan arkadaşlar sizde durum ne?

ping attığımda

9.9.9.9 17 ms, 14 ms ,

1.1.1.1 dns ise 62 ms,

8.8.8.8 ise 24 ms,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ment -- 4 Aralık 2022; 22:9:57 >

• DNS i reklamları engellemek için kullanın bence AdGuard

Kısıtlama engelleme sansür vs bunları aşmak için vpn kullanın statik ip çözüm olmuyor ve önce iss Router/ modeminden kurtulmak gerekiyor

Superonline demek engelleme kısıtlama sansür demek

Resmen dolaylı yoldan çaktırmadan sansür uyguluyor mesela telegram veya discord için yani benim uygulamalarımı kullanın diyor bana bağlı kalın diyor bip gibi

https://forum.donanimhaber.com/superonline-dan-uzak-durun-kesinlikle-bulasmayin--154529960

Ankara Sol en iyi DNS
    Ankara Sol en iyi DNS
    Ankara Sol en iyi DNS
    Ankara Sol en iyi DNS
    Ankara Sol en iyi DNS
    Ankara Sol en iyi DNS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 4 Aralık 2022; 23:1:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ankara Sol en iyi DNSwww.grc.com
    GRC's | DNS Nameserver Performance Benchmark  
    https://www.grc.com/dns/benchmark.htm

DNS Benchmark ile yaptığım sonucu aşağıya bırakıyorum, az olan en iyisi olarak göz önüne alınız.

Ankara Sol en iyi DNS
  • Genelde AdGuard andlock DNS kullanıyorum arada nextdns veya cloudflare ve yaptığım test sonuçları aşağıda

Ankara Sol en iyi DNS
    Ankara Sol en iyi DNS
    Ankara Sol en iyi DNS
    Ankara Sol en iyi DNS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 6 Aralık 2022; 13:49:36 >

• Hocam ben playstationdan online olarak fifa oynayan biriyim. Superonline fiber var ama eski tip fiberlerden yani ince kablo değil de ethernet kablosu geliyor daireye santral apartmanın bodrum katında. Port yönlendirme dns ne yaptıysam oyun oynarken ping yüksekliğinden muzdaribim. Hep 8.8.8.8 idi Geçen hafta 1.1.1.1 yapmıştım bu hafta o da cortladı siz diyosunuz ki 9.9.9.9 yapın daha hızlanır? Deneyip söylerim sonucu hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • digital90 kullanıcısına yanıt

Online oyunda ping yüksekliği ile DNS'in ne alakası var ki ?

• tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt
    Var çünkü dns lerin hızlısı var yavaşı var kesik kesik olanı var stabil olanı var çok etkiliyor internetten araştırabilirsin

PC üzerinden dns bencmark yazılımını kurup test edin Ankara’da en iyi dns 9.9.9.9 çıkıyor deneyin bence

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Lokasyona bağlı servisler ve içerik dağıtım ağlarına daha yakındaki sunucular üzerinden bağlanmak için Extended Client Subnet özellikli DNS'leri kullanmanızı öneririm.

Desteklemeyenler :

1.1.1.1 Cloudflare

9.9.9.9 Quad9 unfiltered

Destekleyenler :

8.8.8.8 Google

9.9.9.11 Quad9 filtered

208.67.222.222 Opendns

• Yer Ankara yeni bir test daha yaptım listeye elle bir kaç DNS adresi girdim
    İşte sonuçlar

Ankara Sol en iyi DNS
    Ankara Sol en iyi DNS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 6 Aralık 2022; 14:25:28 >

• Bu ayarları bağlanan cihaz bazlı mı yapmak lazım yoksa modemin içinden dhcp ayarından mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.