Şimdi Ara

Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14 gidiş 14 dönüş verisi ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
1
Favori
10.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boyrun efenim Maşallah'ları bekliyoruz şebeleğimle
    Honda Civic 1.8 HB İ-Shift 220 TL Benzin Sonuçları.
    Akdağmadeni-Yozgat-Kırıkkale-Ankara-Eskişehir(1 saat uyku molası)-Bilecik(özlem giderme)-Pendik olarak gidilmiştir. Son 35 km yoğun İstanbul trafiğinde gidilmiştir.
    Hız limitleri dahilinde(tabi arada yol bitmeyecekmiş gibi olup hız yapılmıştır Ankara çevre yolunda 234 gibi hızı da gördüm yokuş aşağı bu arada)
    Yolculuk bitiminde yol bilgisayarında 5.1 tüketim yazıyordu çekmeyi unutmuşum
    Yolculuk tek başına ve hıncahınç dolu bir valiz ile gerçekleştirilmiştir.
    Çekimler telefonla olduğu için kalite düşük kabul ediyorum
    03 LV 020 ile yolculuk başlar
    Müslüm Baba vazgeçilmezimdir..

Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14  gidiş 14 dönüş verisi )
    Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14  gidiş 14 dönüş verisi )
    112 Aşktır,candır..
    Bilecik'te yârı bırakıp yollarda devam...

• Maşallah demediğim için okumadım. Benzinlinin alayına gidemez. Hele 1.2 TSI a hiç gidemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam maşallah :)
    fotoğraflar içerisinde ortalama hız verisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.shadowx

Maşallah demediğim için okumadım. Benzinlinin alayına gidemez. Hele 1.2 TSI a hiç gidemez.

1.2 tsi ile 100 km ortalama hızın üzerinde bir yakıt verisi paylaşırmısınız, kıyaslamış oluruz. Mümkünse güzergah belirterek.

Birde konuyu okumadığınız için görmemiş olabilirsiniz şöylede bir yorumum var konu içerisinde.
    "Ancak şunuda söylemeden geçmeyeyim emsallerinin hepsinden daha ekonomik olduğundan şüphem yok. (kast ettiğim benzinli, atmosferik, c segmenti, otomatik vitesliler) ama turbolu düşük hacimli araçlardan kötü olabilir (aslında 1.2-1.4 tsi ile bir denemek istiyorum) "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 6 Ekim 2014; 17:42:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Maşallah demediğim için okumadım. Benzinlinin alayına gidemez. Hele 1.2 TSI a hiç gidemez.

1.2 tsi ile 100 km ortalama hızın üzerinde bir yakıt verisi paylaşırmısınız, kıyaslamış oluruz. Mümkünse güzergah belirterek.

Birde konuyu okumadığınız için görmemiş olabilirsiniz şöylede bir yorumum var konu içerisinde.
    "Ancak şunuda söylemeden geçmeyeyim emsallerinin hepsinden daha ekonomik olduğundan şüphem yok. (kast ettiğim benzinli, atmosferik, c segmenti, otomatik vitesliler) ama turbolu düşük hacimli araçlardan kötü olabilir (aslında 1.2-1.4 tsi ile bir denemek istiyorum) "

1.2 TSI 100-110 km (ortalamada 90 üstü) ile 4.4 konya mersin arası 370 km. Gidiş 4.4 lt. Dönüş 4.8. 120 km/h gibi hızlarda 5lt i geçmez.

• Yok artık, bende cidden çok az tükettiniz sandım, sizin yakaladığınız değerin bir litre fazlasını daha düşük bir ortalama hız ile 3.0litre otomatik 1650 kg bir araba ile yakalıyorum.

• quote:

quote:

quote:

1.2 TSI 100-110 km (ortalamada 90 üstü) ile 4.4 konya mersin arası 370 km. Gidiş 4.4 lt. Dönüş 4.8. 120 km/h gibi hızlarda 5lt i geçmez.

o yolu çok çok iyi biliyorum aynı şekilde ben peşinizden gelsem daha az yakacağımdan emin olabilisiniz. siz geçmez diyerek tahmin yapıyorsunuz ama ben sürekli araştırıyorum inceleme konularını okuyorum ve sizin kadar emin değilim. benim bu forumda onlarca yakıt deneyim var sizde bir deney yaparsanız benimle paylaşın en azından haberdar edin çünkü gerçekten ben 1.2 tsi veya 1.4 tsi ile kendi aracımın uzun yol yakıt verimliliğini kıyaslamak istiyorum amacım sizinki gibide değil yani üzüm yemek istiyorum.
    Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

Yok artık, bende cidden çok az tükettiniz sandım, sizin yakaladığınız değerin bir litre fazlasını daha düşük bir ortalama hız ile 3.0litre otomatik 1650 kg bir araba ile yakalıyorum.

uzun yol tüketimlerinde aynı güzergah üzerinde aynı kullanım tarzı aynı yükle 1 litre çok büyük farktır.
    çünkü aynı güzergahta 2-3 litre fark çıkmaz bunu bilmeden 1 litre fazla yakıyorum demek kusura bakmayın ama konudan bi haber olmak demektir.
    birde sanırım aracınız bmw (motorlarının verimlilik üst düzeydedir) bu aracın emsalleri arasında bu kullanım tarzı ile bundan daha iyi tüketim verisi ortaya koyabilirmisiniz.

Birde arkadaşlar ben dünya rekoru kırdığım iddiasında değilim ama bu tüketim değeri çok çok iyi bir değerdir. Daha iyisini benzinli, atmosferik, otomatik vites, c segmenti bir araç ile ortaya koyacak birisi varmı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

o yolu çok çok iyi biliyorum aynı şekilde ben peşinizden gelsem daha az yakacağımdan emin olabilisiniz. siz geçmez diyerek tahmin yapıyorsunuz ama ben sürekli araştırıyorum inceleme konularını okuyorum ve sizin kadar emin değilim. benim bu forumda onlarca yakıt deneyim var sizde bir deney yaparsanız benimle paylaşın en azından haberdar edin çünkü gerçekten ben 1.2 tsi veya 1.4 tsi ile kendi aracımın uzun yol yakıt verimliliğini kıyaslamak istiyorum amacım sizinki gibide değil yani üzüm yemek istiyorum.
    Saygılarımla...

Benim amacım da bağcıyı dövmek değil arkadaşım. Bebin de yakıt tüketimini hesaplarım mutlaka. Tahmin etmiyorum bildiğimi söylüyorum. Profilimde var oradan bir bakın fotolara. Şu an mobildeyim o yüzden ben bakamıyorum. Ama merak ediyorsanız anlattım. İspat isterseniz de başka fotolar yüklerim. Neticede aracınız 1.4 TSI dan az yakar ama 1.2 den az yakacağınıza inanmanız kendinizi kandırmak olur. Ha siz bilirsiniz. Hayırlısı olsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılarımla...

Benim amacım da bağcıyı dövmek değil arkadaşım. Bebin de yakıt tüketimini hesaplarım mutlaka. Tahmin etmiyorum bildiğimi söylüyorum. Profilimde var oradan bir bakın fotolara. Şu an mobildeyim o yüzden ben bakamıyorum. Ama merak ediyorsanız anlattım. İspat isterseniz de başka fotolar yüklerim. Neticede aracınız 1.4 TSI dan az yakar ama 1.2 den az yakacağınıza inanmanız kendinizi kandırmak olur. Ha siz bilirsiniz. Hayırlısı olsun.

ben bu tür şeylerde kesinlikle sizin kadar net konuşmam. denerim ve bildiğimi yazarım bilmediğime yorum yapmam. siz geldiniz ve ilk mesajınızla son derece net ve kesin bir şey yazmışsınız. bense sizden öncede bir arkadaşa 1.2 ve 1.4 tsi ile aradaki farkı görmem gerektiğini yazmışım. sizin söylediğiniz güzergahı ise ben çok iyi biliyorum ve orada sizin söylediğiniz ortalama hızlarla ya aynı yada daha az yakarım hocam.bu kendini kandırmak falan değil bence siz kendinizi kandırıyorsunuz. benim bir şey ispat çabam yok. ama sizde öyle bir çaba açık ve net görünüyor. 1.2 tsi veya 1.4 tsi benim aracımdan az yakabilir ama bu bence kesin bir veri değil ve ben en baştan bunu yazmışım zaten.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    O yolda az yakarım demekle siz zaten kesin konuşuyorsunuz. Çok iyi bilirim dediğiniz o yolu ben senede 20 kere tepiyorum ve birçok araçla da teptim. 15bin km ye gelmiş bir 1.2 TSI Golf 100-110 arası hızda 4.4 lt yakar denedim. TAHMİN DEĞİLDİR. Peki siz kaç yakarsınız aynı yolda? Atmosferikle 4 lt mi yakacaksınız? 1.2 TSI 4 de yakar 99 ı geçmezsen.

• profinizdeki fotoğrafa baktım hocam konyadan mersine giderken ki tüketim o sanırım 900 rakımdan sıfıra inmişsiniz 84 km ortalama hız ve tüketim 4,4 litre
    http://forum.donanimhaber.com/m_95851937/f_//tm.htm#98081593 bakın düz yol verilerini (konya-ankara) şurada paylaşıyorum sizinkine en yakın ortalama hız ile 86 km ile 4,7 litre yakmışım varın siz hesaplayın hangisi daha az yakmış.
    birde konyadasınız sanırım eğer yarın yarımsaat zaman ayırabilirseniz ankara yoluna çıkalım bi 50 km test edelim yanlış anlamayın sidik yarıştırmak için bunu demiyorum hep merak etmişimdir 1.2 tsi mi uzun yolda daha az yakar yoksa benim aracım mı hemde tanışmış oluruz size uyarmı?
  • hatta hocam şu anda müsaitsen şimdi bile test edebiliriz. çok faydalı olur. dediğim gibi amacım sdk yarıştırmak, haklı çıkmak falan değil ben bu tür verileri önemsiyorum ve merak ediyorum.uygunsan d
  • Hocam daha öncedende söylemiştim tüketim değerlerini çok başarılı buluyorum, gene çok güzel değerler yakalamışsınız önceki corsanız gibi.

Açıkcası size bir efsane dci motorlu bir araç versek ne değerler çıkar merak ediyorum.

Yeni görev yerinizde hayırlı olsun.
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Hocam pm attım.
  • quote:

Hocam pm attım.

tamam hocam kısmet değilmiş ne yapalım.
  • Maşallah üstad güzel veriler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

Hocam daha öncedende söylemiştim tüketim değerlerini çok başarılı buluyorum, gene çok güzel değerler yakalamışsınız önceki corsanız gibi.

Açıkcası size bir efsane dci motorlu bir araç versek ne değerler çıkar merak ediyorum.

Yeni görev yerinizde hayırlı olsun.

Teşekkür ederim dci motorlu fluance kullandım hemde çok çok uzun yol yaptım gerçekten çok ekonomik ama ben böyle ekonomik motorları görünce müsrifleşiyorum :) Ayağımın terazisi bozuluyor :)
  • Hocam tayin hayirlu olsun. Yakit tuketiminde maharet sizdemi aractami tam cozemedim ama Gerçekten cok iyi degerler

• quote:

Orijinalden alıntı: che970

Hocam tayin hayirlu olsun. Yakit tuketiminde maharet sizdemi aractami tam cozemedim ama Gerçekten cok iyi degerler

Teşekkur ederim. Kullanımda çok önemlidir tabi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.