Şimdi Ara

Ankara-Samsun Yakıt Tüketim Verileri (5 farklı araç, farklı koşullarda 14 gidiş 14 dönüş verisi ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
1
Favori
10.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam valla helal olsun. Benzinli atmosferik üstelik otomatik araç için muhteşem değerler. Parkur çok farklı ama dizel aracımla araç yükü hemen hemen denk ve ortalama hızım 88 90 iken 5.3 5.4 5.5'leri tutturabiliyorum. Yani 100 üstü ortalama hız için genelde 130 140 arası basmanız lazım. Asıl bu yüzden tüketim süper. Nazar değmesin tayininiz de hayırlı olsun.
  • Değerler çok iyi masaAllah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

5 ileri ve otomatik için bu hızlarda rekor sayılacak bir değer.

5 değildir heralde ya??? 6 vites değil mi bu Astra'lar?

H kasada 5 ileri hocam

Takdir ettim vallahi hocam Bende de H kasa var ama 6.3 ün altını hiç görmedim ( 100-120 aralığında)

• quote:

Orijinalden alıntı: babıesrar82

Hocam valla helal olsun. Benzinli atmosferik üstelik otomatik araç için muhteşem değerler. Parkur çok farklı ama dizel aracımla araç yükü hemen hemen denk ve ortalama hızım 88 90 iken 5.3 5.4 5.5'leri tutturabiliyorum. Yani 100 üstü ortalama hız için genelde 130 140 arası basmanız lazım. Asıl bu yüzden tüketim süper. Nazar değmesin tayininiz de hayırlı olsun.

Saolun hocam.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

H kasada 5 ileri hocam

Takdir ettim vallahi hocam Bende de H kasa var ama 6.3 ün altını hiç görmedim ( 100-120 aralığında)

Hocam uzun yolda şu ana kadar sadece 1 kez 6 litrenin üzerini gördüm (antalyadan- konyaya o rakımdan 900 rakıma arabada 2 yetiişkin 2 çocuk full bagaj ve full klima açıktı)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Maşallah.

Ben zaten sizin yakıt tüketimlerinizi kanıksadım. Fazla çıkarsa garipseyeceğim.
    Sanıyorum benzer bir sürüş stilimiz ve alışkanlıklarınız var. Bende su gibi benzin içtiği söylene gelen Cruze AT ile normal değerler yakalıyorum.

:) teşekkür ederim.
    Yaş yolun yarısını geçti dolaysıyla eskisi gibi atraksiyonel bir sürüş tarzına girişmiyorum (bazen şeytan dürtüyor ama o kadarcık olur)
    Genelde süratlide gitsem sabit hızla gidiyorum ve ilerisini kolluyorum yani ani hızlan sonra frenle yavaşla stilim yok.

Şeytan beni de bazen dürtüyor. Arada sırada atraksiyon lazım, yoksa araç kullanmak tekdüze hale gelip monotonlaşıyor.
    Şu sıralar(yaklaşık 1 aydır) bizim CivicHB Antalya da, Daha makul yakıtı var diye çoğunlukla onu kullanıyorum.

100bg ve i-shift ile atraksiyon namümkün.

Trafiğin akışına uyum sağlamak ve sakin kullanım sergilemek tüketim açısından önemli.

Sert kick down'lara fazla girişmemek ve cut off'a maksimum dikkat etmek gerek. Kırmızı ışığı yada sıkışık trafiği görerek, gereksiz gaza basmak
    ve ardından boşu boşuna fren yapmak benimde hiç stilim değildir. Ani kalkışlar, gereksiz fazla gaza basmalar, gereksiz varyeteler yapmam, uzaktan
    kırmızı ışığı gördüğümde, süzülerek o noktaya varacağımı hesaplıyorsam, gazdan ayağımı çekerim. Yumuşak bir araç kullanımım vardır. Gerekmedikçe de
    sertleştirmem.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

H kasada 5 ileri hocam

Hocam uzun yolda şu ana kadar sadece 1 kez 6 litrenin üzerini gördüm (antalyadan- konyaya o rakımdan 900 rakıma arabada 2 yetiişkin 2 çocuk full bagaj ve full klima açıktı)

Senden 'ekonomik sürüş teknikleri' dersi almam lazım hocam Bu yaz Adana'dan, Mersin üzeri Alanya'ya gidip Konya üzeri Adana'ya geri geldim. 1073 km lik yol 7.4 lt tüketimim vardı. ( 2 yetişkin + 2 bebe+full bagaj+klima hep açıktı ve kasmadan kullandım) Bende az yakmışım diye seviniyordum

• quote:

quote:

quote:

Maşallah.

Ben zaten sizin yakıt tüketimlerinizi kanıksadım. Fazla çıkarsa garipseyeceğim.
    Sanıyorum benzer bir sürüş stilimiz ve alışkanlıklarınız var. Bende su gibi benzin içtiği söylene gelen Cruze AT ile normal değerler yakalıyorum.

:) teşekkür ederim.
    Yaş yolun yarısını geçti dolaysıyla eskisi gibi atraksiyonel bir sürüş tarzına girişmiyorum (bazen şeytan dürtüyor ama o kadarcık olur)
    Genelde süratlide gitsem sabit hızla gidiyorum ve ilerisini kolluyorum yani ani hızlan sonra frenle yavaşla stilim yok.

Şeytan beni de bazen dürtüyor. Arada sırada atraksiyon lazım, yoksa araç kullanmak tekdüze hale gelip monotonlaşıyor.
    Şu sıralar(yaklaşık 1 aydır) bizim CivicHB Antalya da, Daha makul yakıtı var diye çoğunlukla onu kullanıyorum.

100bg ve i-shift ile atraksiyon namümkün.

Trafiğin akışına uyum sağlamak ve sakin kullanım sergilemek tüketim açısından önemli.

Sert kick down'lara fazla girişmemek ve cut off'a maksimum dikkat etmek gerek. Kırmızı ışığı yada sıkışık trafiği görerek, gereksiz gaza basmak
    ve ardından boşu boşuna fren yapmak benimde hiç stilim değildir. Ani kalkışlar, gereksiz fazla gaza basmalar, gereksiz varyeteler yapmam, uzaktan
    kırmızı ışığı gördüğümde, süzülerek o noktaya varacağımı hesaplıyorsam, gazdan ayağımı çekerim. Yumuşak bir araç kullanımım vardır. Gerekmedikçe de
    sertleştirmem.

Aynen öyle birde aracı tanımak çok önemli benim aracım 100-120 bandında çok verimli ama hız arttıkça örneğin 130 dan sonra verimliliği azalıyor 140-150 gibi süratlerde ise tam bir canavara dönüşüyor dolaysıyla ben 110-130 banında ve genelde 118 ile aracı kullanıyorum.

• Tüketim yerine kampanya takip edip indirim kodları ile %20-%50 oranında indirim ile istediğiniz tüketim değerlerini elde edebilirsiniz

• Maşallah :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

H kasada 5 ileri hocam

Senden 'ekonomik sürüş teknikleri' dersi almam lazım hocam Bu yaz Adana'dan, Mersin üzeri Alanya'ya gidip Konya üzeri Adana'ya geri geldim. 1073 km lik yol 7.4 lt tüketimim vardı. ( 2 yetişkin + 2 bebe+full bagaj+klima hep açıktı ve kasmadan kullandım) Bende az yakmışım diye seviniyordum

o güzergah için çok fazla değil tüketiminiz hatta sizinde dediğiniz gibi az bile yakmışsınız.
    bizimkisi birazda şanzımanın marifeti 5. vites oranları çok iyi ayarlanmış 120 km sürat ile 3000 devir çeviriyorum buda yakıt tüketimini makul kılıyor.

• Biz 1.5 dci megane ile şehir içi 18 km hız 5 kişi ve dolu bagaj ile bu değerleri yakalıyoruz yani dizellere kafa tutamazsınız hem mazot daha ucuz.

• saolun arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf434382

Biz 1.5 dci megane ile şehir içi 18 km hız 5 kişi ve dolu bagaj ile bu değerleri yakalıyoruz yani dizellere kafa tutamazsınız hem mazot daha ucuz.

hocam ben 1.5 dci bir çok kez kullandım.
    şehir içi 5 kişi 18 km ortalama hız ile bu değeri yakalarım diyorsanız size sadece saygı duyarım.
    benim 1.5 dci (fluance) tecrübemden yapacağım tahmine aynı şartlarda peşimden gelse 5-5,3 litrelik bir ortalamanın altına inmeyeceğidir. Ki yukarıda bir arkadaşta bunu teyit eden bir değer paylaşmış.
    Mazotun ucuz olduğu konusunda ise haklısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 3 Ekim 2014; 21:23:38 >
  • Eski Opel Astra'mda özlediğim tek şeyi yakıt ekonomisi :)

Değerler çok güzel.

Aracım benzinli otomatik 2.0litre , otobanda 5kişi ve bagaj full şekilde 140 cruise control ile 7,3 litreyi gördüm. Daha düşük hızda 6 litreye düşürdüm. Amaaa şehir içi 10-11 litre arasındayım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf434382

Biz 1.5 dci megane ile şehir içi 18 km hız 5 kişi ve dolu bagaj ile bu değerleri yakalıyoruz yani dizellere kafa tutamazsınız hem mazot daha ucuz.

hocam ben 1.5 dci bir çok kez kullandım.
    şehir içi 5 kişi 18 km ortalama hız ile bu değeri yakalarım diyorsanız size sadece saygı duyarım.
    benim 1.5 dci (fluance) tecrübemden yapacağım tahmine aynı şartlarda peşimden gelse 5-5,3 litrelik bir ortalamanın altına inmeyeceğidir. Ki yukarıda bir arkadaşta bunu teyit eden bir değer paylaşmış.
    Mazotun ucuz olduğu konusunda ise haklısınız.

Ama yine de sizin değer de iyi zaten dizel araba alırken çok fark istiyorlar bir anlamı kalmıyor.

• Yusuf434382 kullanıcısına yanıt
    Şu kısmı anlayamadım. 18 ort hız şehir içinde kısa mesafe ve aracın çalışmasıyla durması arasında kısa zaman geçmesi durumunda elde edilir. Bu durumda siz bu şartlar altında hep 5 kişi ve dolu bagajla takılıyorsunuz? İşe bakkala markete..5 kişi dolu bagaj
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanbabacan

Eski Opel Astra'mda özlediğim tek şeyi yakıt ekonomisi :)

Değerler çok güzel.

Aracım benzinli otomatik 2.0litre , otobanda 5kişi ve bagaj full şekilde 140 cruise control ile 7,3 litreyi gördüm. Daha düşük hızda 6 litreye düşürdüm. Amaaa şehir içi 10-11 litre arasındayım.

hocam bazı şeylerin ekonomi içindir bazı şeyler keyf içindir, eğer arcınız bir saab sa boşverin yakıtı özel bir aracınız var keyfini çıkarın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erhanbabacan

Eski Opel Astra'mda özlediğim tek şeyi yakıt ekonomisi :)

Değerler çok güzel.

hocam bazı şeylerin ekonomi içindir bazı şeyler keyf içindir, eğer arcınız bir saab sa boşverin yakıtı özel bir aracınız var keyfini çıkarın

Aynen, benim için güvenlik ve konfor öncelikliydi. Bu özellikler açıkçası yakıt tüketimini benim gözümde yok ediyor.

• İstanbul-Sandıklı yaptık bugün, bayram trafiği nedeniyle pamukova ya 2,5 saatte gidebildik, ortalama hız bir hayli düşük çıktı. Ağzına kadar dolu bagaj ve 4 yetişkin ile 110-120 arası gidiş ve trafik nedeniyle 80 km/h ortalama hızla 1.4 atmosferik polo 5.9 litre ortalama tüketim yaptı. Dönüşte trafik olmazsa daha aşağısını görmek mümkün diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.