Şimdi Ara

Ankara nasıl bir yer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
1.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğrenci açısından değerlendirebilir misiniz? Senelerdir sahil şehirlerinde yaşamış birisi yapabilir mi?
    Yaşamış/gitmişlerden genel olarak bilgi bekliyorum. Ayrıntılı bilgi verebilecek olursa pm bekliyorum çok sevinirim ayrıca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaşamadım, gittim.

Nisan ayında. Allah'ım bi şehir bu kadar mı soğuk olur.

Çorabı yukarı çekmekten parmak kısmını yırtmıştım artık sen düşün.

Ama çok sakin gelmişti bana, hoştu yani

• bok gibi bi yer yıllardır yaşıyorum heryerine girdim çıktım bunaldım artık bu şehirden gelme

• ben doğduğumdan beri yaşıyorum bok gibi bi şehir.İmkanları çok ama ben sevmiyorum.Antalya 1000 kat daha güzel ankaradan
  • Ne beklediğine bağlı. Nerede okuduğuna, yaşayacağın semte bağlı.

• Chromosty kullanıcısına yanıt
    kucukesat,kurtulus,cebeci,mahmut esat bozkurt,kibris sehitleri buralar nasildir alakasiz yerler olabilirde ogrenci icin ev ilanlarinda buralari goruyorum

buralar cadde mi mahalle.mi onlarida pek bilmiyorum aslinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabricioramirez -- 20 Temmuz 2017; 0:12:15 >
  • sahil kesimlerden geliyorsan kesinlikle beğenmezsin
  • Hayır kesin oraya gelicem olay gelip gelmemekte değil artık Ön bilgi almaya çalışıyorum alabildiğim kadar.

Yazacağım okulun fakültesi cebecide bulunuyor diye biliyorum yani önceliğim o bölge hakkında edinebildiğim kadar çok kişiden edinebildiğim kadar bilgi edinmek.

• Fantom006 kullanıcısına yanıt
    Sebepleri nedir, neler bunaltır biraz açıklayabilir misiniz?

• bazıları ankarayı beyenmiyor fakat biz ne yapalim?

Ardahan Artvin Iğdır'da hakkari de yaşayanlar ne yapsın?

• Güzel bence bende orda okumayı düşünüyorum seviyorum Ankara'yı

• Circassian- kullanıcısına yanıt
    dediğim gibi imkanı çok.Cebeci merkezi bi yerde ulaşımı rahat.Soruların varsa alabilirim
  • Öğrenciyim iki yıldır. Leş gibi bir yer.
  • Karşı kaldırımdan geçenin parfüm kokusunu alabilirsin sokakları çok geniş değildir

Tepeler üzerine kurulmuş çok fazla semti var bilmen gereken

Taksici dolmuşçu gibi trafiği alt üst eden organizmaları var

Yağmur kar falan yağdığında her taraf çamur olur genelde

İyi yönleride var diyolar bakalım

• Fistik gibi sehir ya cok ozledim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://youtu.be/a_tjh5qUnKw

• Cevaplar için teşekkür ederim ama pek ciddi cevap yok gibi

• Ankara her kesimden insana hitap edebilecek bir sehir. Aradiginiz hemen her seyi bulabilirsiniz. Kizilay, Bahçeli gibi merkez ya da merkeze yakin yerlerde oturursaniz her turlu imkan elinizin altindadir. Kafe, müze, universiteler, hastaneler vb.

Merkezde ulasim "ilçelere göre" daha kolaydir. Mesela Sincan'da oturmak ulasim acisindan tam anlamiyla zulümken Dikmen ya da Cebeci cok cok daha iyidir.

Olumsuz olarak Ankara'nin ne yazi çekilir ne de kışı. Kışları ayazdan mahvolursunuz. Erzurum'un soğuğundan beterdir. (Orada da yaşadım) Yaz sıcağında gidip serinleyebileceginiz alan da cok az. Olani da uzak. Mesela Kizilcahamam, Ayas gibi daha cok yesil alan bulunan yerler merkeze uzaktir. Cidden Ankara'da her yer beton olmaya basladi.

Ama sonbaharda Sakarya, Karanfil gibi yerlerde insan kalabaligina karismak bazen cok guzel olabiliyor. Sehirde her tur insan ve kültür mevcut. Karanfil Sokak'ta bir tur atin dedigimi anlarsiniz.

Gordugum sehirlerle kiyaslarsak denize kiyisi olmayan şehirler icindeki en iyilerinden biri Ankara. Benim tavsiyem sahil kentine gidebilme sansin varsa buraya hic gelme. Ben de buradan gitmenin planlarini yapiyorum. Ha sadece üniversite okuyup gideceksen o zaman 4-5 sene katlan

• adını duymaya bile tahamül edemediğim, iğrenç bi şivesi ve nerde barzani varsa resmen orda olan, hiç gitmediğim çirkin bi şehir.

umarım yolum oraya hiç düşmez.
  • Ankara'dan sonra diğer seçeneğim İstanbul hukuk ama İstanbul gerçekten gözümü korkutuyor. Barınma,ulaşım falan çok daha zor İstanbul'da benim için.

Neyse çok yararlı bilgiler çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.