Şimdi Ara

Ankara-Kayseri yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kayseri cikis = 17:20
    Ankara kontak kapatma= 19:54
    Hizim 120-170 arası.
    12 dk mola.
    Toplam tuketim: 5.4 lt.

* 80kmh, hız sabiti Ankara' da ki 82 radarı devreye aldım.

Buda kontak kapatma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 15 Şubat 2019; 22:34:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Değerler süreye göre oldukça güzel.
  • Radar ve eds var mi nasil önlem aldiniz?

• 120-170 arası kullandınız ama ortalama hız 86. Bu terste bir işlik var

O güzergahta ben 120-130 civarı kullanıyorum ama ne hikmetse ort hızım 100 civarı oluyor.

Örnek bir paylaşımım.

https://forum.donanimhaber.com/dizel-benzin-uzun-yol-tecrubelerim--142503866

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 20 Haziran 2021; 10:6:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

120-170 arası kullandınız ama ortalama hız 86. Bu terste bir işlik var

O güzergahta ben 120-130 civarı kullanıyorum ama ne hikmetse ort hızım 100 civarı oluyor.

Örnek bir paylaşımım.

https://forum.donanimhaber.com/dizel-benzin-uzun-yol-tecrubelerim--142503866

Adana_Ankara (eğim aleyhimize) arası evden çıkışta sıfırlanıp eve varışta çekilen fotoğraf.

Bende 120-170 arası gittim.

Ankara girişinde ortalama hızım 126 idi eve ulaştığımızda ise

Sonuç bu.

Araba 508 sw araçta 4 kişi var bagaj tavana kadar dolu, klima çok az kullanıldı.

Aslında bu tür paylaşımlarda bir ortalama verilirken aralığı geniş tutmak yanıltıcı olabiliyor. Arkadaşlarımdan biliyorum peş peşe uzun yol gidiyoruz. Yolun geneli 120 ile gidiyoruz. Ara ara gaza gelip yapıştırıyor. Sonra birisi soruyor nasıl geldiniz, cevap veriyor arkadaş 150-160 bastık geldik. Hâlbuki 2_3 dakika öyle geldik.

Örneğin ben dediğim gibi 120-170 arası geldim ama aslında ağırlıklı kullandığım sürat 140-150.

Şimdi ağırlıklı kullanim ortalaması 120 olan biriside aynı şeyi söyleyebilir yalan mı? Değil tabi👍

Bir diğer önemli noktada toplam yapılan yol çünkü yol kisaldikca şehir içinde geçirilen süre ortalama hızı daha fazla aşağı çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 20 Haziran 2021; 10:38:12 >

• Seyahatinizde hangi guzergahi kullandiniz yakinda bende ayni yolu gidecegim asfalt kalitesi ve konfor acisindan nerden gitmem daha iyi olur?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt

Sizin veriler tutarlı. Kayseri Ankara arası dediğim gibi o hızlarda ort hız daha yüksek olması lazım. 170ü gördüm diye 120-170 arası demek yerine ağırlıklı hızı vermek daha faydalı olur. Yalan olmasa bile yanıltıcı oluyor. Ben Maraş Ankara arası genelde 95-102 ort hızla geliyorum. Ankara'dan sonra İstanbul'a otobanda biraz daha artıyor, 105-110 falan oluyor. Hız sınırını kolay kolay aşmam. Hızım en fazla 140 oluyor, o da inişlerde falan kısa süreli.

• mustafa_atr kullanıcısına yanıt

senede 2-3 kez Ankara Kayseri yolculuğu yaparım. Kırıkkale civarında trafik lambaları çok ve trafik oluyor. Km olarak aynı sayılırlar.

Bala-Kaman üzerinden gitmenizi tavsiye ederim. Kaman yolu stabilizedir ancak trafiğe falan girmeden yolculuk yaparsınız (radar da olmaz genellikle) Kırşehir e gelmeden asfalt yola bağlanırsınız.

• crssover C kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler uyarinizi dikkate alacagim. Ben de kirikkaleden gitmeyeyi dusunmustum o tarafa girmeyim oyleyse

• Ortalama hızınız söylediğinizle bahsettiğiniz sürüşle pek uyumlu değil gibi. 130-150 arası seyahat ederek fotoğraftaki gibi bi hız ortalaması yakaladım. 111 kmh oldu. Sakin sürdüğüm yolda bile uzun yolda 80 kmh leri görmedim açıkçası.
    Not: araç 1.0 ecoboost puma.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Sizin veriler tutarlı. Kayseri Ankara arası dediğim gibi o hızlarda ort hız daha yüksek olması lazım. 170ü gördüm diye 120-170 arası demek yerine ağırlıklı hızı vermek daha faydalı olur. Yalan olmasa bile yanıltıcı oluyor. Ben Maraş Ankara arası genelde 95-102 ort hızla geliyorum. Ankara'dan sonra İstanbul'a otobanda biraz daha artıyor, 105-110 falan oluyor. Hız sınırını kolay kolay aşmam. Hızım en fazla 140 oluyor, o da inişlerde falan kısa süreli.

Aynen hocam yanıltıcı oluyor 👍

Bende yıllar boyunca hep 95-105 km ortalamalarla uzun yol yaptım.(110-130 arası suratlerle)

En güzel uzun yol suratleride bunlardır hem insanı yormaz, hem yavaş değildir, hem güvenlidir.

Ama 508 i aldığımda beri bu suratlerle yol gidemiyorum. Umarım düzeltebiliriz yoksa savunulacak hiçbir tarafı yok👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 20 Haziran 2021; 18:42:49 >

• scherzz S kullanıcısına yanıt

Tüketim başarılı duruyor

• Bir dahakine depoyu doldurup vardığınızda tekrar doldurun litre hesabına bir de böyle bakın

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İstanbul-Antalya
    1.6 crdi accent blue manuel 3 kişi full bagaj
    Ağırlıklı kullanım 110-120 (3-4 dakika 150 civarı)
    4.7 litre yaktı.
    Araçlarımız fazla yakmıyor yakıt çok pahalı...

• quote:

Orijinalden alıntı: scherzz

Ortalama hızınız söylediğinizle bahsettiğiniz sürüşle pek uyumlu değil gibi. 130-150 arası seyahat ederek fotoğraftaki gibi bi hız ortalaması yakaladım. 111 kmh oldu. Sakin sürdüğüm yolda bile uzun yolda 80 kmh leri görmedim açıkçası.
    Not: araç 1.0 ecoboost puma.

Bazı eski modelli araçlarda ortalama hız uyum sağlayamıyor. Bende 2016 flunce var, dizel, dün 200 km orhangaziden istanbula geldim, önce köprü yoluna çıktım ve altınova çıkışına kadar 200 km yi zorladım tapagaz gittim, en düşik hızım 150 oldu, altınovadan çıkınca da körfezden yol açıklığında hep tapagaz gittim. Bazı yerlerde dur kalk yaptım ama 120 nin aşağısına uzun süre inmedim. Baya agresif kullandım. Herşeyi sıfırlamıştım vardığımda 66 km ortalama hız, 200 km de 10.6 lt toplam yakıt tüketimi, 5.8 ortalama yakıt tüketimi gösteriliyordu. Dediğiniz hızlarda normalde benim aracımda 100 ün üzerinde göstermesi lazım. Bazı araçlarda böyle. 5008 var bende o da aynı. Sıfırlamadığınız sürece uyum sağlamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_atr

Tesekkurler uyarinizi dikkate alacagim. Ben de kirikkaleden gitmeyeyi dusunmustum o tarafa girmeyim oyleyse

Hocam , @crssover hocamın da dediği gibi kaman yolunda trafik ve radar genellikle olmaz ama, yol çok düzgün olmadığı için genellikle 100 km hızın üzerinde, yolun belirli bölümlerinde tabiri caizse araç biraz sekerek gidebiliyor, eğer yüksek hızlarda tempolu bir kullanımla gidecekseniz bu şartları da göz önünde bulundurarak güzergah tercihinizi yapmanızı öneririm Ankara-Kayseri yakıt tüketimi  .

• 110-120 aralığında giderim limitler dahilinde. S.kochisar-Aksaray-Nevsehir uzeri gitsem yolu cok mu uzatırım acaba o taraf nasil olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_atr

110-120 aralığında giderim limitler dahilinde. S.kochisar-Aksaray-Nevsehir uzeri gitsem yolu cok mu uzatırım acaba o taraf nasil olur?

Hocam dediğiniz o güzergahı daha önce hiç kullanmadım o yüzden o güzergah hakkında bilgi veremiyorum maalesef.

Kaman güzergahında ise yolun bazı kısımlarını düzelttiler, ama dediğim gibi bazı kısımlarında araç hafif hafif sekebiliyor, sizin genel kullanım hızınız olan 110 - 120 aralığında ise bu durum hafif hafif olabilir, yani kısaca yolun bazı yerlerinde konfor seviyeniz düşebilir. Ama yine de son tercih sizin, şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim. Ankara-Kayseri yakıt tüketimi 

• konu 2 sene sonra niye hortladı :)

ortalama hız niye düşük, bilmiyorum.

120-170 arası gitmiştim. En düşük hızım 120'idi. Altına çok nadir inmişimdir.

ortalama hız dediğiniz için dikkatimi çekti geçen 1000 km yol yaptım, bbakayım ne olmuş dedim 72 göstermiş ama

100-110 altına 130 üstüne çıkmadım, ortalama hız 72 . bir depoyla ne kadar giderim diye merak etmiştim 1214 gitmiş .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 21 Haziran 2021; 16:15:39 >

• Yanitiniz icin cok tesekkur ederim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.