Şimdi Ara

Ankara içi Mazda 3 skyactiv tüketim (hypermiling) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
5.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu araç gerçekten eski kasalarına göre çok iyi yakıyor. Yakıt veriniz bana çok iyi geldi Anlatmak istediğini anlamayan bazı arkadaşlar var takılma onlara da :)
  • Bazı angutlar konu başlığını okusa asıl angutun kendi oldugunu gorur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şehir içi gerçekçi tüketim mi yazıyor başlıkta? Ankara içi hypermiling tüketim değeri yazdım, 4 defa de açıkladım sürüş koşullarını millet hala bişey iddia etmeye çalıştığımı, arabayı falan övdüğümü düşünüyor. Aynı koşulda 7lt tüketim koysak atmosferik düşmanı Tsi hastası olacaktır, kutuplaşacak yer arıyor millet.

1000km tüketimin ortalamasını al diyen arkadaş, ben hergün 50km temelliye düz yol git gel yapıyorum, hiçbirşey değişmez. Başkası her gün köprü geçiyor ortalama hızı 12kmh yine bişey değişmez. İstersen 10bin km'nin ortlamasını al, herkesin sürüş koşulları bambaşka. Bu forumda boşuna ortalama tüketim tartışmasını yapılıyor, kimsenin tüketimi birbirini tutmaz.

Fakat A noktasından çıkıp A noktasında dönülen süper sakin ve trafiksiz bir sürüş herkesin "mininmum tüketimi" hakkında gerçekçi fikir verir, araçların potansiyelini gösterir. Konuyu açma sebebim buydu, yukarıda arkadaş Tsi aracın tüketim verisi koymuş mesela aynı noktaya geri döndüyse, iniş yoksa bu değerde sıkıntı yok. Gerçekçi tüketim konusu değil bu, aynı konuma geri dönmek şartıyla minimum tüketim paylaşma konusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rockabye

quote:

Orijinalden alıntı: commandx

O bir atmosferik motor, en az 10litre yakar. Üstün teknolojili turbo motor olsa 3litre yakardı asdasdfafa

2 Yorumun da bomboş . Şu aptalca TSI muhabbetini yıllardır bitiremediniz.

Adamın ortalama hızı 62 kardeşim gözün görmüyorsa yanındakine okut . 62 km/h ile giderken BMW de 8.vitese atarsın DSG de 7.vitese atarsın düz yol olduğunu varsayalım 1300 devir ile rahat rahat gidersin.

Hala boş boş artı alıcam diye saçmalayın siz.

o ortalamayla giderken benim 1.4 şahin de az yakıyordu. hala atmosferik bir motoru yok skyactive yok bilmemne diye gazlamaya çalışıyorlar. az da olsa yiyen var ve böyle forumlarda birşeyleri ispatlamaya çalışıyorlar. 1.4 tsi ile boğaz trafiğinde 9,5 yakıyorum ben, ortalama 28 km hızda da 7 lt yakıyorum. böyle paylaşımlar bekleriz mazdacılardan.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O bir atmosferik motor, en az 10litre yakar. Üstün teknolojili turbo motor olsa 3litre yakardı asdasdfafa

Adamın ortalama hızı 62 kardeşim gözün görmüyorsa yanındakine okut . 62 km/h ile giderken BMW de 8.vitese atarsın DSG de 7.vitese atarsın düz yol olduğunu varsayalım 1300 devir ile rahat rahat gidersin.

Senin yorumlar çok dolu, o yüzden bol bol artı alıyorsun.

Birazdan vw şakşakçıları gelir sana da birkaç artı verir, üzülme. Sınıfta kalmazsın.

Artı alan yorum iyi yorum mu ?

DSG ye salla VW ye salla tamam . 2017 yılında gidip hala Mazda 3 alıp bir de 62 km ortalama hızla 4 litre yaktığına sevinenler var

VW bu yüzden kazanıyor işte. 60-70 e dandik 1.0 Fiesta satanlar varken kimse VW ye kızmasın .

Akp ye kızıyoruz da ne oluyor, nasılsa oy veren var diyerek gidiyor.

Vw de öyle. Alan alsın, güle güle kullansın. Biz subarularla, mazdalarla mutluyuz, sana ne? Sana mı soracaktık Mazda alacağımızı?

Kuyruk acısı, eziklik psikolojisi diyeceğim ama tam uymuyor, vw psikolojisi diyelim.

forumda paylaşım yapıyorsan herkes fikrini de söyler. sorsan da sormasan da. bu arada 0-100'e baktım o ne öyle 10,6 sn. yanlışlıkla dizele mi girdim dedim ama yok benzinliymiş. ezik olan senin motor bence vw'ciler değil kusura bakma... subaru falan demişsin de subaru diye bişey mi kaldı yahu?

• quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Şehir içi gerçekçi tüketim mi yazıyor başlıkta? Ankara içi hypermiling tüketim değeri yazdım, 4 defa de açıkladım sürüş koşullarını millet hala bişey iddia etmeye çalıştığımı, arabayı falan övdüğümü düşünüyor. Aynı koşulda 7lt tüketim koysak atmosferik düşmanı Tsi hastası olacaktır, kutuplaşacak yer arıyor millet.

1000km tüketimin ortalamasını al diyen arkadaş, ben hergün 50km temelliye düz yol git gel yapıyorum, hiçbirşey değişmez. Başkası her gün köprü geçiyor ortalama hızı 12kmh yine bişey değişmez. İstersen 10bin km'nin ortlamasını al, herkesin sürüş koşulları bambaşka. Bu forumda boşuna ortalama tüketim tartışmasını yapılıyor, kimsenin tüketimi birbirini tutmaz.

Fakat A noktasından çıkıp A noktasında dönülen süper sakin ve trafiksiz bir sürüş herkesin "mininmum tüketimi" hakkında gerçekçi fikir verir, araçların potansiyelini gösterir. Konuyu açma sebebim buydu, yukarıda arkadaş Tsi aracın tüketim verisi koymuş mesela aynı noktaya geri döndüyse, iniş yoksa bu değerde sıkıntı yok. Gerçekçi tüketim konusu değil bu, aynı konuma geri dönmek şartıyla minimum tüketim paylaşma konusu.

Hocam ben ilk yazdığım mesajda sizin tüketime eleştirel birşey demedim. Ama emin olunki biri çıksa tsi ankara içi 62 km ortalama ile şu kadar yaktım dese bir kaşık suda boğulurdu. Biz efendi efendi görüşümüzü yazıyoruz bazı terbiyesizler angut vs yazıyor.

Kim sky activ az yakıyor diye düşünürse onu alır kimde tsi az yakıyor diye düşünüyorsa onu alır.

Konu başlığındaki "Ankara içi" yazması bence tartışmanın başladığı nokta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhani -- 3 Mayıs 2017; 11:4:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Kusura bakmayın ama bana göre böyle değerler tamamen yanıltıcı değerler. Ortalama tüketim görmek için en az 1000 km yol yapıp ortalama görülmeli. Aksi halde millet kasıp ortalama düşürüyor. Mesela şu an F30 kullanıcısıyım, sırf düşük tüketim göstermek için 50-100 km yol yapıp 6 litre yakıt gösterebilirim ama reel olmaz, insanları kandırmış olurum. Benim ortalamam 8-9 litre çünkü.

aynen. paylaşım böyle olur. masal anlatmış arkadaş:

Ankara içi Mazda 3 skyactiv tüketim (hypermiling)

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Birazdan vw şakşakçıları gelir sana da birkaç artı verir, üzülme. Sınıfta kalmazsın.

DSG ye salla VW ye salla tamam . 2017 yılında gidip hala Mazda 3 alıp bir de 62 km ortalama hızla 4 litre yaktığına sevinenler var

VW bu yüzden kazanıyor işte. 60-70 e dandik 1.0 Fiesta satanlar varken kimse VW ye kızmasın .

Vw de öyle. Alan alsın, güle güle kullansın. Biz subarularla, mazdalarla mutluyuz, sana ne? Sana mı soracaktık Mazda alacağımızı?

Kuyruk acısı, eziklik psikolojisi diyeceğim ama tam uymuyor, vw psikolojisi diyelim.

forumda paylaşım yapıyorsan herkes fikrini de söyler. sorsan da sormasan da. bu arada 0-100'e baktım o ne öyle 10,6 sn. yanlışlıkla dizele mi girdim dedim ama yok benzinliymiş. ezik olan senin motor bence vw'ciler değil kusura bakma... subaru falan demişsin de subaru diye bişey mi kaldı yahu?

Şu forumda ciddi ciddi yorum yazan en bilgisiz kişi olabilirsin. Subaru mu kaldı ne demek ya, battılar da bizim mi haberimiz yok?

• quote:

Orijinalden alıntı: masterap

quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Kusura bakmayın ama bana göre böyle değerler tamamen yanıltıcı değerler. Ortalama tüketim görmek için en az 1000 km yol yapıp ortalama görülmeli. Aksi halde millet kasıp ortalama düşürüyor. Mesela şu an F30 kullanıcısıyım, sırf düşük tüketim göstermek için 50-100 km yol yapıp 6 litre yakıt gösterebilirim ama reel olmaz, insanları kandırmış olurum. Benim ortalamam 8-9 litre çünkü.

Haklisiniz hocam, mesela asagidaki foto yaniltici.. Aslinda reel yakit ortalamam, o ortalama hizda 6lt

Bu arada tsi dusmanlari gelmis gene, okurken acima hissi uyandiriyorsunuz artik.. Bu kadar eziklemeyin kendinizi :)

bende de bu var. ama ben de kalkıp ta bunu başarı diye paylaşmıyorum. 19 km ortalama hızda bu kadar yakmak dizelle bile çok çok zor:

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şu forumda ciddi ciddi yorum yazan en bilgisiz kişi olabilirsin. Subaru mu kaldı ne demek ya, battılar da bizim mi haberimiz yok?

sen çok bilgili olduğun için inceleme yaptığın aracın cam sıkışma sensörü olmamasından bihabersin.

impreza sadece amerikada gittiği için oraya özel öylesine üretiliyor. öyle ortalama kullanıcının alacağı bir modeli yok. onu demek istedim. OK?

• 62 km ortalama bir ölçü değildir.Bu tüketim değerinin hiçbir manası yok. 25 civarı ortalamalar ile görmek isteriz.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Ben senden az yakıyormuşum, 28kmh ortalama hızda benim tüketimim daha düşük, 6.5larda geziyorum. Noldu şimdi Tsi mı çöp oldu? Sidik mi yarıştırıyoruz burda?

Konuyu sabote etmeye çalışan, atarlı giderli yorumlar yapan, kafasında bişeyleri aşağılamaya çalışan arkadaşlara "bak şurdan .." ile başlayan güzide karikatürümüzü armağan ediyorum, gidin başka konuyu trolleyin. Herkes minimum tüketimin yazabilir, gerçekçi olacak diye birşey yazmadım.
  • quote:

Ben senden az yakıyormuşum, 28kmh ortalama hızda benim tüketimim daha düşük, 6.5larda geziyorum. Noldu şimdi Tsi mı çöp oldu? Sidik mi yarıştırıyoruz burda?

Konuyu sabote etmeye çalışan, atarlı giderli yorumlar yapan, kafasında bişeyleri aşağılamaya çalışan arkadaşlara "bak şurdan .." ile başlayan güzide karikatürümüzü armağan ediyorum, gidin başka konuyu trolleyin. Herkes minimum tüketimin yazabilir, gerçekçi olacak diye birşey yazmadım.

gittiğin yol + ortalama gösteren bir ekranın varsa görelim... öyle 50-100 km olmazzz...
    Öyle demek istediğin anlaşılmıyor o mesajda, otomobillerden bir haber birinin tuhaf mesajı gibi duruyor. Ayrıca hazır benim konumdan bahsetmişken, yaptığın o boş beleş yoruma cevap vermiştim ama senden geri dönüş olmadı, bu sefer sen bile anladın herhalde boş bir yorum olduğunu

• quote:

Angutlar hala anlayamamış olayı. Konu sahibi şehir içi değeri gibi bir ibare mi kullanmış? Size şehir içi 4.2litre yakıyor mu demiş? Ne kadar angutsunuz ya. Adam bir iki kere dur kalk yaptım, kalanında 80 90la gittim demiş. Işıklara bile takılmadim demiş. Ortalama hızı da 62olmus. Umarım bu sefer anlarsınız, ilkokul seviyesinde açıkladım.

Sakin, dikkatli kullanıldığında her araç az yakıyor. Olayın özeti bu. Bunu hazmedemeyen yolunmuş kazlar var.

Liseli daha başlığı okumamışsın

Ankara içi ne demek ?

ankara şehir değil mi ?

hehehehhe
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fikir söylemek ayrı bir şey saygısızlık yapmak ayrı şey.

Subaru yerinde duruyor. Forester olsun, levorg olsun outback olsun gayet iyi araçlar. Yeni XV de geliyor.

4*4den, sürüş zevkinden ödün vermeyen marka. Sahtekâr markalarla kıyaslamak doğru olmaz.

Mazda da öyle. Sıradan insanlara hitap etmeyen markalar bunlar. Farklılıkları seven, zevkine düşkün insanlar alıyor genelde.

Ben foto koyunca sende "şimdiye kadar bir halt yedim aslında her amosferik bir değilmiş, benim kafa almamış kusura bakmayın" diye konu açıp özür dileyecekmisin forumdan? Hiç sanmam, o yüzden fotoğraf falan yok. Fakat bunu yapacaksan 1 hafta aracı kullanıp yaptığım yol, ortalama hız, tüketim her türlü veriyi çeker koyarım, tamam mı?
  • quote:

Ben foto koyunca sende "şimdiye kadar bir halt yedim aslında her amosferik bir değilmiş, benim kafa almamış kusura bakmayın" diye konu açıp özür dileyecekmisin forumdan? Hiç sanmam, o yüzden fotoğraf falan yok. Fakat bunu yapacaksan 1 hafta aracı kullanıp yaptığım yol, ortalama hız, tüketim her türlü veriyi çeker koyarım, tamam mı?

gittiğin menzil de yazıyorsa paylaş. ama 1 haftada benim paylaştığım kadar yol yapamazsın. atmosferik atmosferiktir. boşuna kendini yırtma. eski teknoloji işte.
    İstediğin herşeyi tek tek fotoğraflayıp paylaşırım hiç sıkıntı yok, yediğin kapağın konusunu açacaksın ama? "Atmosferik atmosferiktir işte eski teknoloji" mesajını alıp, altına atmosferik can, tsi heyecandır falan yazacaksın ok

Ha bu arada, kullandığım aracın motoru sendeki tsi'dan daha modern ve verimli, termal verimlilik olarak %7-8 civarı daha iyi zaten. Çıkacak sonuç normal yani, tsi'in kötü olduğunu anlamına gelmeyecek. Boşa kürek çekiyorsun ama eğlenceli olacak
  • Bizim de kia sportage 2012 135 hp lik aracımız eski 2015 Golf 1.2T si ile şehiriçi arasında 1 litre fark var Golf tabi ki daha az yakıyor ama sert kullandığınız zaman Sportage şehiriçi dahi 10 litre üstünü görmüyor fakat Golf 13 listeleri rahat buluyor. Fazla abartılıyor bu T si tamam güzel motor teknolojisi iyi dizel gibi alt devirleri var ama az bir yokuş görsün hemen ortalama coşuyor benzini emiyor resmen.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.