Şimdi Ara

ANKARA ETİMESGUT ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ANKARA ETİMESGUT (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
3
Favori
239.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende kısa dönem piyade er olarak etimesgut'a düştüm.Bütün arkadaşlara hayırlı tezkeler.
    Burada askerlik yapmış arkadaşlardan yardım bekliyoruz. Aynı yere düşen arkadaşlar birlik olalım tanışalım msn: mehmet_sonmezturk@yahoo.com.
  • kardeşimde buraya düştü.uzun dönem kendisi allah hepinizin yardımcısı olsun.
  • dedeler ses verin!
    kısa dönem piyade erler için neler söylersiniz?. Eğitimler, koğuşlar anlatın bilgilendirin torunlarınızı!!
  • Bende buraya düştüm uzun dönem
  • Adı ve Soyadı TOLGA PEKDEMİR
    Baba Adı MAHİR
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Tank
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı LEOPARD1 A3, LEOPARD2 A4, LEOPARD1 T TNK.TK.K.
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ETİMESGUT ANKARA

Tüm arkadaşlara hayırlı teskereler, Ankara'da görüşmek üzere...
  • Arkadaşlar Slm

Soruma cvp alamadım, bilen varsa cvplamasını rica ederim.

Kısa dönemler er lerde gideceği yer sadece ANKARA yazıyor. Y.subay ların eğitim yeri ETİMESGUT ANKARA yazyor. Burası aynı yer midir?

(y.subay) Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi: ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ETİMESGUT ANKARA

(er) Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi: ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ANKARA
  • ben de 323. dönem kısa dönem askerliğimi etimesgutta yaptım. kısa dönemler hakkında bir kaç bilgi vermeye çalışayım.

- kısa dönemleri karma çavuş eğitim bölüğüne veriyorlar.
    - biz 323 kd olarak yaklaşık 480 kişiydik. dua edin bu kadar kalabalık olmayın. zira nerede çokluk...
    - toplam 4 takıma ayrılmıştık. 1. takım tankçılardı, geri kalan 3 takım ise piyade. Acemilik sonunda tankçılar tümen içinde kalırken piyadeler Ankara içinde baika birliklere dağıtıldık.
    - yanınıza çok abartı para almanıza gerek yok ama çok fazla bozukluk götürün, lazım oluyor. 100 tl yeterli olur sanırım. ama bankamatikten para çekme fırsatınız olmayacak.
    - ben fazla para harcayamamıştım zira kalabalık nedeniyle bir şey almaya çalışınca sıra sana gelene dek kantinde ürün kalmıyor. yada kantinci de bozuk olmuyor para bozamam diyor.
    - güneş altında beklemeye alışın. zira eğitim boyunca yapacağınız tek şey beklemek, beklemek, beklemek, beklemek.
    - beklemekten boş kalan vakitlerde ise yürümek, yürümek, yürümek. uygun adımda, ayağınızı sıkan botlarla, güneşin cayır cayır yaktığı çöl gibi bir yerde.
    - ilk gittiğinizde kamufulaj, kep, bot verecekler. bunları denetecekler size. botu iki numara büyük almaya çalışın. giderken yanınızda silikon taban alın çok faydasını görürsünüz.
    - yanınıza güneş kremi götürün. beni kulaklarım 3 kere deri değişirdi. bu arada arı sokmasına alerjisi olanlar dikkat etsinler. etraf arı dolu.
    - büyük ihtimalle kilo vereceksiniz. yemeklerin porsiyonları az.
    - banyo biraz sorun. biz de her takımın hafta bir gün banyo hakkı vardı. bir de sabahları ihtiyaç banyosu var.

hepinize hayırlı tezkereler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ahmet_

Beyler banada kısa dönem muhabere geldi, topçu, tankçı , komando tamamda muhabere nedir ya,

Herneyse eskişehir yolu üzerinde diyorlar, istanbuldan nasıl gideriz, otobüsmü trenmi tavsiye edersiniz.

Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Muhabere
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ANKARA

hocam aynı yere aynı sınıfa düşmüşüz
  • arkadaslar saç durumu nasıl 3 numara mı.
  • Ben 3 numaraya kestırdım valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sput

quote:

Orijinalden alıntı: Askerius

9'ladık mı tertip

Yeni Liste

sedatsontek
    Sethlans
    tylerasd
    reddrummer
    burakerenn
    Askerius
    Sput
    MechEng
    Orhanmgs

quote:

Orijinalden alıntı: Orhanmgs

slm arkadaşım orhan ben.istanbuldan.bende aynı yere düştüm tankçı olarak.bilet almadım daha.msn adresim orhanbykl@hotmail.com. görüşelim kardeş

sput ->

Aday Nu. 82113
    Adı ve Soyadı SERDAR KÖROĞLU
    Baba Adı KEMAL
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Tank
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı M60 A1/A3 TNK.TK.K.
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ETİMESGUT ANKARA

Benim meslek Elektronik ve Hab. Müh. Soruları da yapmıştım şimdi pişman oldum. Neye göre asetk olduk acayip merak ediyorum. Bir önemi yok artık ama :D

Orada görüşürüz gençler. Görüşürüz ....

Tertip madem istemiyordun neden yaptın ki soruları? gerçi sadece ona bağlı değil ama sonuçta ihtimali düşürürdü...neyse artık...herkesle gidince birlikte görüşeceğiz sanırım :)
  • tertip ben de M60T, internetten baktım cok canavar bisey

quote:

Orijinalden alıntı: Exalteddivx

Adı ve Soyadı KENAN ÇELİK
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Tank
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı M60 T TNK.TK.K.

Ekleyin bizide, gidecek arkadaşlar ismi alın benim kuzen kendisi bibbirinize sahip çıkın, Allah yardımcınız olsun, 325 KD.'den komutanlarıma selam...
  • wayyy tertip sen hangi takımddaydın..beni soracak olursan gölge takımdım ben..ama sen sanırım 2 veya 3 tün ki böyle konsuuyorsun..ALLAH razı olsun hamit babadan..inşallah ordadır hala ve 4. takıma düşecek şanslılar da onu bulur....bu arada muhtemelen soy isimleri ö harfi ve sonraki harf ile başlayanlar 4. takıma düşme olsaıkları yüksek olduğundan oldukça şanslı ve eğlenceli bir 28 gün bekliyor onları..hayde herkese hayırlı teskereler..

kaamobe@hotmail.com ..aklınaza takılan soruları sorabilirsiniz..
    quote:

Orijinalden alıntı: liero

ben de 323. dönem kısa dönem askerliğimi etimesgutta yaptım. kısa dönemler hakkında bir kaç bilgi vermeye çalışayım.

- kısa dönemleri karma çavuş eğitim bölüğüne veriyorlar.
    - biz 323 kd olarak yaklaşık 480 kişiydik. dua edin bu kadar kalabalık olmayın. zira nerede çokluk...
    - toplam 4 takıma ayrılmıştık. 1. takım tankçılardı, geri kalan 3 takım ise piyade. Acemilik sonunda tankçılar tümen içinde kalırken piyadeler Ankara içinde baika birliklere dağıtıldık.
    - yanınıza çok abartı para almanıza gerek yok ama çok fazla bozukluk götürün, lazım oluyor. 100 tl yeterli olur sanırım. ama bankamatikten para çekme fırsatınız olmayacak.
    - ben fazla para harcayamamıştım zira kalabalık nedeniyle bir şey almaya çalışınca sıra sana gelene dek kantinde ürün kalmıyor. yada kantinci de bozuk olmuyor para bozamam diyor.
    - güneş altında beklemeye alışın. zira eğitim boyunca yapacağınız tek şey beklemek, beklemek, beklemek, beklemek.
    - beklemekten boş kalan vakitlerde ise yürümek, yürümek, yürümek. uygun adımda, ayağınızı sıkan botlarla, güneşin cayır cayır yaktığı çöl gibi bir yerde.
    - ilk gittiğinizde kamufulaj, kep, bot verecekler. bunları denetecekler size. botu iki numara büyük almaya çalışın. giderken yanınızda silikon taban alın çok faydasını görürsünüz.
    - yanınıza güneş kremi götürün. beni kulaklarım 3 kere deri değişirdi. bu arada arı sokmasına alerjisi olanlar dikkat etsinler. etraf arı dolu.
    - büyük ihtimalle kilo vereceksiniz. yemeklerin porsiyonları az.
    - banyo biraz sorun. biz de her takımın hafta bir gün banyo hakkı vardı. bir de sabahları ihtiyaç banyosu var.

hepinize hayırlı tezkereler.
  • bu da bir arkdaşa yazdığım mail cvabı buraya de ekledim

tabi ki hocam..öncelikle hayırlı olsun..ALLAH hayırlısı ile güle oynaya bitirmeyi nasip etsin..neyse öncelikle hemen hemen herşeyi ordan kantinden temin edebiliyorsun ancakçok kalabalık olduğunuzdan kantine girmek alşveriş yapmak kolay olmayacak..bu arada denizli li askerlik arkadaşım vardı..kamil kulakları çınlasın..bence bol bol iç çamasırı al çünkü gün aşırı değiştireceksin....
    terlik ve havlu asıl önemli olanlar bunlar..içerde bankamatik olarak teb ( türk ekonemi banksaı ) nın atm leri var..ortak nokta kullanıyorsun ama hangi bankalar hatırlamıyorum..komutanlar süper..ben ben burdan gölbaşı ges e düşmüstüm.genel kurmay elektronik sistemleri komutanlığına..keske etimesgut da kalsaydım 10 gün fazla yapsaydım ..zaten yaklasık yüzde 80 niniz dağıtım olacak geri kalanalr tümen içi kalacak..hayırlsı olsun..etimesgut süper ama ondan sora dağıtım var..edok,ges,kho, vs vs ..böyle yerler e gidiyorsunuz hizmet amaçlı..süper arkdaşlık ve oratm olacak ancak bunu usta birliğinde bekleme..kısacası hiç canını sıkma ve etimesgutun tadını çıkar..hafta birgün öğleden sonraları her ayrı takımın banyo günü ve her sabah 5-6 arası da banyo acık..he unutmadan ilk içeriği girdiğinizde ana kapının bahçesinde zaten uzun kuyruk oalcak..sırayla işlemler yapılacak kağıtlar doldurulacak..orda sen anlamıyorsun ama küçük bir kağıt veriyorlar..işte hangi takım kaçıncı manga hangi koğusta kaldıgın yazıyor..onun hemen arkasında da nereye düştüğün ..demin yazdığım gibi ges, edok, kho , genel kurmay muhafız alayı ,sıhhıye vb. aklıma gelmıyor daha fazla ama 20ye yakın var..neyse şimdilik benden bu kadar var mı aklına takılan birsey ..aklına ne gelıyorsa sor
  • doğru kram daha doğrusu ilaç almıyorlar ama normal krem alabilirler..benım donem de bir sürü arkdaşım cep telefonu bile sokmuştu..girerken aramada soruyorlar var mı mp3 player cep telefonu vb seyşler yok dıosun gec ddıolar. :D ..ama sızde nasıl olur bılmıorum..evet kısa lar ayrı kalıyor ama binada normal erler de var..sadece kısa donemler ayrı koguslarda kalıyor.50 kişilik..acemilik de değişir.ortalama 25-28 gün sürer.çünkü yemin törenleri cuma günleri olur sadece ve bu yuzden gun sayısı değişir.bu arada ayın 12'sinde girin de saat önemli değil..yeter ki girişinize ayın 12 sinin tarihi vurulsun dosyanıza..bu arada aşti de inince dısarı cıkın ve üst geçidin altından minübüsler geçiyor zırhlı birlikler diye..ona binin..siz oraya gidince taksiciler kahyalar var.hemen yanınıza gelıyor ve sallıyorlar işte yol çalışması var 2-3 vesayitte gider.yol 2 saat sürer.geç kalabilirsin felan filan..sakın aldan mayın ve bının 5-10 dakkada bir minübüs geçer..etimesgutun tamamen tadını ve zevkini çıkarmaya bakın eğlenin durun ..4 takıma düşerseniz ve hala kd. bçvş hamit bilek de ordaysa başınızda ise çok slm söyleyin 323. kd ersin ören diye :D ..kendisi çok babadır..birde acemi s.ken tepesi var :D bir de izmarit basın benden oralara..daha ne diyeyim aklıma gelmiyor..manga komutanlarınızdan rica ederseniz size tanklara götürür ve içine bindirir anlatır özelliklerini..başka başka...gülhan uzman murat konuralp uzman ve sedat uzaman bunlar bizim takımın (4. namı diyar gölge takım) manga komutanları idi..aklıma gelenler fena makara adam yusuf uzman ne özlü sözler öğrendim ondan ne özlü sözler..ayrıca nizamiyeye ye ziyaretçi parkına giderken toprak yoldan kestirme yol var ..oraya parke taşları gibi taş dizildi..bunlar da benim tertiplerimin yadigarı ..güle güle basın..hafta sonları ziyaretçiniz gelmesede her fırsatta yanı her hafta sonu kacın aşagıya ziyaretçi parkına takılın ..kimse birşey demeden gidin olmadı ziyaretçisi gelen arkadşınzıın ailesi sizi de çağırsın korkuturlar yasak ceza var bole olursa dıye ama korkmayın..bu arada kesinlikle ecemi birliğinde ceza alma oalyınız yok..rahat olun..saç tıraşı olun asker tıraşı yoksa orda olduruyorlar banyo yapması birde ordakı hıjyene başta alışmanız zor olabilir..aklıma başka birşey gelmiyor..birşey olursa sorabilirsiniz. gene.....
  • bugun sülüs aldım Etimesgut'a ulaştırma olarak gidiyorum. 1 Eylül de teslim olacağım inşallah
    hayırlı teskereler arkadaşlar
  • bende 89/2 tertip uzun dönem acemi er eğitimini orda bitirdim.15 inde çanakkale gelibolu ortaköye gidiyorum usta asker olarak.
    Etimesgut a uzun dönem giden arkadaşlara şunları söylemek isterim:
    tank ve zpt şöförleri 75 gün yapıcaksınız.2. alaya düşersiniz. Zpt ve tank a göre taburlar 123 diye değişir.
    ZPT şöförü olarak 2.2.2 deydim. yani 2.alay 2.tabur 2.bölük
    1.alaydakiler 30 gün yapıp giderler ama en iyisi 75 gün yapmaktır.
    Bıkacağınız zamanlar olur.akıllı olun .Arazi olmak kolay :)
    Yarın gece 1 de otobüsüm var.İstikamet çanakkale. 2.2.2 e düşüp 4. koğuşa düşen olursa 199.uncu yatakda benim kazıdığım V:16 İ:17 yi görür.
    Başka bi konuda arkadaşı bilgilendirmek için yazmıştm.copy/paste yapim .İyi okuyun çok yararlı bilgiler var :D
    Hayırlı teskereler :)

Dünyanın en büyük tümenlerinden biridir.10000 e yakın acemi var.Çok büyük bir yer.Her türlü olanak var ama sıra var doğal olarak.
    İlk gittiğinde ilk kayıtta hangi alaya düştüğünü öğrenirsin.
    1. alayda çavuş eğitimler ve oxford diye adlandırılan okuma yazması olmayan psikopat takımı ve sabıkalıların acemilik yaptıkları taburlar var.Çavuş eğitim rahat diyorlar .30 gün yapar dağıtıma gidersin.
    2.alayda tank ve zpt şöför eğitimleri var. 75 gün benim gibi eğitim alır dağıtıma gidersin.
    gittiğin gibi ilk kayıt yapıp alaya gidersin. 2. alaya gittiğini varsayarsak ...
    muayene olur aşı vurulur yemek yiyersin,ikinci kaydı olur elbiseleri alır, banyo yaparsın.Sonra koğuş gösterirler 1 hafta kadar orda kalırsın.Bütün bölükler teslim olduktan herşey yerine oturduktan sonra takım ve mangalara ayrılırsın.
    1 alayda 3 bölük her bölükte 3 takım her takımda 160 kişi olur ortalama
    ilk haftalar toplanma kayıt koğuş değiştirme yatak bulma gibi işlerle geçer
    aynı zamanda temel eğitimleri alırsın... Askerlik nedir, disiplin,sağa sola dön selam ver tekmil ver gibi..Sonra pistlere gitmeye başlarsınız.Orda gölgelik altında oturur ders çalışırsınız aynı zamanda zpt ve tank sürüşleri başlar o biter silah eğitimi başlar.Bölükler kendi planlarına göre hangisini önce istiyorsa onu önce görür.Birinci ayın son zamanları yemin töreni provaları olur.Yemin töreni geçer kalan 45 günde hafta sonu hariç pistlere eğitime gidersiniz.Genelde asker sağa sola dağılmasın diye son günde bile oraya götürürler ..istiraat verilicekse orda verilir.Tabu bunlar takım komutanlarının insafına bakar.
    Öneri vermek gerekirse:
    Yazın ordaydım sıcak altında dikilmekten kap kara oldum :D. Çok yakıcı güneş var.Krem kesinlikle al.İştima alıcaz diye 2 saatten fazla güneş altında dikildiğimi bilirim.
    2.alay 2.tabur 2.bölük 2.takımda idim.2.bölük komutanları çok iyiydi.Diğer bölükler kadar çok ceza yemedik.Dediklerini yaparsanız hiç sürünmezsiniz bile.Zaten orda şöför eğitimi aldığınız için yat kalk sürün falan yok.Sadece yemin töreninden sonra spor olur onlarda ağır değil.Hiç koşmadık.
    Caner uzmana denk gelirsen ettiği küfürlere gülmekten karnın ağrır.İzzete denk gelirsen ceza yemekten dizlerin :D
    Dağıtımlarımız son 2 hafta kala açıklandı yani 60.günde. Her celp dönemi değişir .Yani 21 gün kala da öğrenebilirsin.Belli olmas.
    Her yerde sıra vardır.Sana tavsiyem gitmeden önce bi palaska ve bir nefte al.Bide unutmadan içerde nakit para geçmez .gider gitmez banka kartı vericekler.Dicekler 20 liranız sizde kalsın geri kalanını verin karta yatırılacak.Banka var zaten nizamiyede .ilk kayıtta orda banka hesabı açılır ve sigorta yapan yer var orda da sigortalanırsınız.
    Banka hesap açtı diye ilk para attığında 12 lira falan keser.Sigorta olucanız diyede sigortacılar 20 lira falan isterler.
    Dediğim gibi kantinlerde hesap kartları kredi kartları geçer.Nakit işine yaramaz.Sadece kola otomatları var.1 lira atıp kola aldığın makine.Yanında bol bol bozuk para götür.BOzuk para bulamazsın ilk hafta.Sonra zaten kolacı doldurmaya geldimi para da bozar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamSs -- 14 Ağustos 2009; 0:14:43 >
  • ankara etimesgut '' a izmirden gitcek olan varmı
  • DreamSs verdiğin bilgiler için sağol
  • krdeşim de burada yapacak askerliğini.15 ay olarak.ne kadar sürüyor acemi birliği acaba.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.