Şimdi Ara

ANKARA ETİMESGUT ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ANKARA ETİMESGUT (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
719
Cevap
3
Favori
239.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aigean

merhabalar ben bi şey sormak istiyorum komutanların arasında mehmet türker nasıl biridir bileniniz var mı yardımcı olursanız cok sevınırm

mehmet türker özen
    bir kısa dönemin karşılaşacağı en iyi rütbelilerden biridir..
  • Orijinalden alıntı: enthusia

Orjinalden alıntı: CeSsPoOL

Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branşı
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI
    ETİMESGUT ANKARA

Hayırlı olsun kardeş,
    Banada aynı yer çıktı.
    [/quobanada aynı yer çıktı arkadaş
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TANK
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA
  • İstihkam sınıfı kısa dönem çıktı bilgisi olan varmı??
  • T.C. Kimlik Nu. 68590100548
    Aday Nu. 1554
    Adı ve Soyadı ALİ KINIKOĞLU
    Baba Adı İBRAHİM HAKKI
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TANK
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    ETİMESGUT ANKARA

12 sabah istanbuldan yola cıkacagim birlikde gelmek isteyenler bana ulaşsin yada baska birsey içinde ulaşa bilirsiniz aliknkoglu@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali0061 -- 10 Ağustos 2010; 0:59:51 >
  • M60 tank yedek subay uzun donem ..arkadaslar etimeskut ankarada yapan lar bilgi verebilir mi..makine muhendisiyim...takım komutanı mı olacaız bakım tamir mi ...ortam nasil..kalacagımız yerler nasil
  • bende KD er olarak Bakım sınıfnda yapacağım. bu sınıfla ilk defa karşılaştım genelde tank ve piyade gördüm formda. bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim...
  • bende burada istihkam sınıfı olarak yapıyorum. Bilen var mı nedir napar ?
    Sınıfı Tank
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı M60 A1/A3 TNK.TK.K.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI
    ETİMESGUT ANKARA

Hakkımızda hayırlısı
  • arkadaslar bana da kısa donem etimesgut cıktı ama sımdı ne yapacagız bılmıorum... ogretmenlık cıkar dıye cok beklemıstım:(

bız subeden silus felaqn almıyoz demı... elımızdekı zarfla dırek gıdıyoruz...?????

bır de ulastırma sınıfı ne ıs yapar acep... bılgısı molan var mı
  • Adı ve Soyadı CEM ERKAN
    Sınıfı İSTİHKAM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    ETİMESGUT ANKARA

Ben de gelecem arkadaşlar görüşmek üzere selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: zehir4

M60 tank yedek subay uzun donem ..arkadaslar etimeskut ankarada yapan lar bilgi verebilir mi..makine muhendisiyim...takım komutanı mı olacaız bakım tamir mi ...ortam nasil..kalacagımız yerler nasil

Takım komutanı olacaksınız. Yaklaşık 75 gün kadar tank takım komutanı olabilmek için eğitim alacaksınız orada. Yemin törenine kadar (yaklaşık 1 ay sonra) yanaşık düzen, mekanik nişancılık, bol bol tören yürüyüşü ve yemin töreni provası yapacaksınız. Bizim zamanımızda 30 Ağustos'ta Ankara hipodromda törene bizimde katılmamızı istediklerinden bizi Polatlı'ya götürmüşlerdi. Büyük olasılıkla bu sene sizi götürmeyebilirler (Cumhuriyet tarihi boyunca 30 Ağustos törenlerinde törene katılan tek dönem bizimkiymiş demişlerdi, o yüzden sizi götürmeyebilirler). Yemin töreninin ardından artık dersler başlar. Sabah 8:00'den akşam 15:00'e kadar dersler vardı yanılmıyorsam. Derslerden sonrada koşu, şınav, barfiks, mekik vb. gibi spor faaliyetleri olur. Sonra duş ve akşam yemeği. Akşam yemeğinin ardından dersliklerde etüd ve kayıt,kuyudat işleri için imzalarla zaman geçer. Akşam 22:00'da da yat yoklaması olur. 15 Ekim gibi dereceye girenler gideceği yeri kendi seçer, diğerleriyse kura çekerek asteğmen olarak nerede görev yapacağını belirler.29 Ekim gibi oradan ayrılırsınız büyük ihtimalle.

Bu arada hayırlı olsun, Etimesgut Yedek Subaylar için kalacak yer ve imkanlar açısından bence oldukça güzel bir yer. Kalacağınız odalar altı kişilik ve ranza sistemi yok, duş yönündende bir sıkıntınız olmaz, hergün belirli bir saatte duşa girersiniz ve eğer bütün kabinler kullanıma uygun olursa neredeyse kişi başına bir kabin düşer. Ayrıca sabah erken bir saatte, sanırım 05:00 civarı ihtiyaç banyosuda var. Yemekhanesi oldukça temizdir, yemekleri de fena değildir.

Tarihler net olmamakla birlikte yakın tahminlerdir. Ayrıca yukarıda yazdıklarım tamamen kendi deneyimlerime göre yazdığım bilgilerdir ve aynı olayların yaşanacağının garantisi de yoktur, şimdiden belirteyim
  • Akşam saat 5 e kadar orda olmamız mı gerekiyor? 7 de orda olsak bir problem olur mu?
    Sınıfı TANK
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    ETİMESGUT ANKARA
  • İstihkam kısa dönem çıktı bana İstabnuldan 4.30 otobüsüyle geliyorum.Buluşup birlikte teslim olalım isterseniz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sethlans

quote:

Orijinalden alıntı: zehir4

M60 tank yedek subay uzun donem ..arkadaslar etimeskut ankarada yapan lar bilgi verebilir mi..makine muhendisiyim...takım komutanı mı olacaız bakım tamir mi ...ortam nasil..kalacagımız yerler nasil

Takım komutanı olacaksınız. Yaklaşık 75 gün kadar tank takım komutanı olabilmek için eğitim alacaksınız orada. Yemin törenine kadar (yaklaşık 1 ay sonra) yanaşık düzen, mekanik nişancılık, bol bol tören yürüyüşü ve yemin töreni provası yapacaksınız. Bizim zamanımızda 30 Ağustos'ta Ankara hipodromda törene bizimde katılmamızı istediklerinden bizi Polatlı'ya götürmüşlerdi. Büyük olasılıkla bu sene sizi götürmeyebilirler (Cumhuriyet tarihi boyunca 30 Ağustos törenlerinde törene katılan tek dönem bizimkiymiş demişlerdi, o yüzden sizi götürmeyebilirler). Yemin töreninin ardından artık dersler başlar. Sabah 8:00'den akşam 15:00'e kadar dersler vardı yanılmıyorsam. Derslerden sonrada koşu, şınav, barfiks, mekik vb. gibi spor faaliyetleri olur. Sonra duş ve akşam yemeği. Akşam yemeğinin ardından dersliklerde etüd ve kayıt,kuyudat işleri için imzalarla zaman geçer. Akşam 22:00'da da yat yoklaması olur. 15 Ekim gibi dereceye girenler gideceği yeri kendi seçer, diğerleriyse kura çekerek asteğmen olarak nerede görev yapacağını belirler.29 Ekim gibi oradan ayrılırsınız büyük ihtimalle.

Bu arada hayırlı olsun, Etimesgut Yedek Subaylar için kalacak yer ve imkanlar açısından bence oldukça güzel bir yer. Kalacağınız odalar altı kişilik ve ranza sistemi yok, duş yönündende bir sıkıntınız olmaz, hergün belirli bir saatte duşa girersiniz ve eğer bütün kabinler kullanıma uygun olursa neredeyse kişi başına bir kabin düşer. Ayrıca sabah erken bir saatte, sanırım 05:00 civarı ihtiyaç banyosuda var. Yemekhanesi oldukça temizdir, yemekleri de fena değildir.

Tarihler net olmamakla birlikte yakın tahminlerdir. Ayrıca yukarıda yazdıklarım tamamen kendi deneyimlerime göre yazdığım bilgilerdir ve aynı olayların yaşanacağının garantisi de yoktur, şimdiden belirteyim

ilginize tesekkur ederim... yazdıklarınız bize rehber olacak...
  • Aday Nu. 82062
    Adı ve Soyadı BERK BOYACI

Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    ETİMESGUT ANKARA

İstanbuldayım.
    Perşembe sabah 7:30 ankaraya yolcu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: urazk

İstihkam kısa dönem çıktı bana İstabnuldan 4.30 otobüsüyle geliyorum.Buluşup birlikte teslim olalım isterseniz??

devrem bende izmitten geliyorum.saat 14.30 gibi orada olurum.isterseniz otogarda bir otobüs firması ismi ayarlayalım onun önüde buluşup beraber gidelim birliğe. uraz seni akşam arayacaktım müsait olamadım k.bakma devrem.yarın arayacam.
  • quote:

İstihkam kısa dönem çıktı bana İstabnuldan 4.30 otobüsüyle geliyorum.Buluşup birlikte teslim olalım isterseniz??

Adı ve Soyadı CEM ERKAN
    Sınıfı İSTİHKAM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    ETİMESGUT ANKARA
    Bana da İstihkam çıktı ben izmir gelecem bu akşam çıkacam istikamcı
    az galiba yarın sabah 8 de Ankara otogarındayım görüşmek üzere selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardagencc

quote:

devrem bende izmitten geliyorum.saat 14.30 gibi orada olurum.isterseniz otogarda bir otobüs firması ismi ayarlayalım onun önüde buluşup beraber gidelim birliğe. uraz seni akşam arayacaktım müsait olamadım k.bakma devrem.yarın arayacam.

tertip bende yarın 14.30 ankarada olocagim bir sekilde buluşalim özelden tel numarami attim sana istersen ara beni
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.