Şimdi Ara

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren kazası (9 ölü, 86 yaralı) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
429
Cevap
1
Favori
51.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
202 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünynaın ne güvenli ulaşım araçlarından biri Türkiyede raylı tabuttan başka bişey değil. Sen bilmemne bakanının, bilmemne milletveklinin ortlama bir şempanze kadar bile zekası olmayan vasıfsız kızını, oğlunu, yiğenini sağa sola müdür olarak atarsan aha bu olur işte...

Yine hiçbir sorumlu bulunamayacaktır. Hazır vefat etti diye suçu makiniste yükleyebilirler. TCDD Genel Müdür ve Ulaştırma Bakanı katar bankalarındaki paraları saysınlar. Eksik yoktur inşallah...
  • Ankara'da ne zamandır tren kazası olmuyor diyordum 2 gün önce içime doğmuş demekki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leandrejose

Hocam zaten adının sadece Hızlı Tren olması için 286 KM/S’nin üstünde gitmesi gerekiyor. Böyle olursa uluslararası çapta Hızlı Tren’i var Türkiyeni’nin denir. Bu ismi hız düşüklüğünden alamadıkları için. “Yüksek Hızlı Tren, Süper Hızlı Tren, Accayyip Hızlı Tren, Manyak gibi Hızlı Tren” gibi adlar takıyorlar ki Hızlı Tren olmadığını gizlemek için. Bizim halkımızda seviniyor hızlı trenimiz var diye. Aslında yok hepsi bir isim aldatmacası. Bindiğiniz şey normal tren.
    Hocam bildigim kadariyla mevcut araclar ile Eskisehir-Ankara arasinda 300 km gibi bir hiza cikildi yolcusuz(test sirasinda).İstanbul-Ankara arasi yht'nin kullandigi raylarin bir kismi normal trenler icin,bu raylarda dusuk hizlarda seyrediyor.Suanki haliyle bile bence oldukca guzel,ben her 2 haftada bir duzenli olarak Eskisehir-İstanbul arasinda kullaniyorum,hatta yarin 18.30'da İstanbul'a donecegim.2 bucuk saatte İstanbul'a gidiyorum,otobusle gidersem 3.kopru yuzunden 6-7 saatleri bulabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Koskoca devlet kurumlarinin biribirinden haberi yok

https://twitter.com/sputnik_TR/status/1073089512652328966
  • Phantom II kullanıcısına yanıt
    Haydarpaşa -kapanmadan önce- hattı varken sık kullanan arkadaşlarım vardı İstanbul-Eskişehir için. Baya rahat diyorlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leandrejose -- 13 Aralık 2018; 14:7:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Kılavuz tren ile çarpışma akıl almaz bir olay, bu hatlar sinyalizasyon sistemi ile izlenir ve hatta başka bir tren olduğunda diğer tren kırmızıda geçse bile otomasyon sisteminin elektriği kesmesi gerekmiyor mu? İlk açıklamalara göre o kılavuz tren hiç orada olmamalıymış, yani yine gariban makinistlere kalacak suç.
    Sinyalizasyon sisteminin telsizle yapıldığı söyleniyor hocam.
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Elimdeki kalemi bırakırsam yere düşmesini beklediğim gibi, bu ülkede insanların görevini yapmaması sonucu kazalar olacağını bekliyorum. Şimdiye kadar dua ederek kalemi uçurmayı başaran birini duymadım. Art niyetle okuma, bekliyorum dedim, umuyorum demedim.

• Yine sorumlu tcdd calısanları cıktı....şaşırdık mı? Bu memleket de mercedes makam arabaları ile gezenlerin hic sucu olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse kendini yormasın,
    Ha duvara konuşmuşsunz ha trollerle onların kıblesi şaşmış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu olayın Tek Sorumlusu AKP HÜKÜMETİ DİR..

DERHAL İSTİFA ETMELİDİR... YETER ARTIK YETERRRR... Daha Ne kadar İnsanımız ölecek..

• Tren yol kontrolü yapan klavuz trene çarpmış kalavuz treni o yola kim soktuysa sorumlu odur....normalde kalvuz trene kirmızı yakilir dur denir çünki öncelik hizli trendedir baktin olmuyo hizli trene kirmizi yak......sinyalciler herhalde uyuya kalmış resmen iki treni kafa kafaya çarpıştırmışlar......çarpa esnasinda vagonlar üst geçite çarpmış........suçu akp ye atanlarda komiklik yapıyo....

• quote:

Orijinalden alıntı: enizam

Elimdeki kalemi bırakırsam yere düşmesini beklediğim gibi, bu ülkede insanların görevini yapmaması sonucu kazalar olacağını bekliyorum. Şimdiye kadar dua ederek kalemi uçurmayı başaran birini duymadım. Art niyetle okuma, bekliyorum dedim, umuyorum demedim.
    https://www.google.com.tr/search?source=hp&ei=WUYSXOjXI8-dkwXB1buoBw&q=beklemek+kelimesinin+anlam%C4%B1&btnK=Google%27da+Ara&oq=beklemek+kelimesinin+an&gs_l=psy-ab.3.0.0i22i30l10.2758.27212..27922...1.0..0.388.4635.0j23j2j2....2..0....1..gws-wiz.....0..0j35i39j0i131.Mc5VgerNex4

Bekleme kelimesinin anlamına bir bakta ondan sonra ben ne diyorum diye kendine sor!!

Görevini yapmayan yapamayan ya da her ne ise varsa mahkemeler orada gereği yapılır senin onun bunun demesi ile adalet yok liyakat yok şu yok suçlusu bu demekle adalet yerini bulmaz bulamaz da bulsa idi senin dediklerini yaşıyor olurduk o yüzden herkes kendi kafasındakileri kendine saklasın..

• quote:

Orijinalden alıntı: BiggestNiko

Yine sorumlu tcdd calısanları cıktı....şaşırdık mı? Bu memleket de mercedes makam arabaları ile gezenlerin hic sucu olmaz.
    Sorumlu tabikide ddy çalışanları başka kim olaçaktı....sinyali trafigi adamlar yönetiyo herşey bu adamların ellerinde bilgisayardan ışık kontrolü makas kontrolü yapılıyo.....sinyalizasyonda kim varsa silecekler

• TCDD genel müdürünün twitter hesabını kilitlemesi ve devletin gm yı görevden almaması düşündürücü... Daha kaç kişinin canı yanacak... Ayrıca bu hatanın oluşmasında payı olan çalışanlara ne olacak... Olan suçsuz insanlara oluyor... Mekanları cennet olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Bu olayın Tek Sorumlusu AKP HÜKÜMETİ DİR..

DERHAL İSTİFA ETMELİDİR... YETER ARTIK YETERRRR... Daha Ne kadar İnsanımız ölecek..

Başka bir konu da jeopol polisleri suçluyor polis şöyle böyle diyor işini yapmıyormuş şuymuş buymuş burada Lene denilen üye akp sorumlusu diyor ahaahha ülkenin komedi haline bak yaaa birilerinin ayarlarını çok kötü bozmuş bu akp ya da polis.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

Koskoca devlet kurumlarinin biribirinden haberi yok

https://twitter.com/sputnik_TR/status/1073089512652328966
    "KAZAYI BİLE ÇÖZMEKTE VE HABER YAPMAKTA ACİZLER REZİLLER YUH SİZE ALLAH SİZİ NE YAPSIN Kİ!
    ALLAH GÖZ VERMİŞ BEYİN VERMİŞ AKIL VERMİŞ İNSANLIK VERMİŞ AMA ALAMAMIŞSANIZ ALLAHI BİLE TAKMIYORSANIZ BU ALLAHIN SUÇU DEĞİL SİZİN NE KADAR İĞRENÇ BİR YARATIK OLDUĞUNUZUN GÖSTERGESİDİR, ŞEYTAN MI DESEK NE DESEK BİLEMİYORUM!"

• Çorlu tren kazasının araştırılmasına karşı çıkan tüm siyasilerin bu insanların kanında parmağı vardır.

Siyaseten partilerine zarar gelmesin diye kazaları bile incelemeyen, bu kazalar üzerinden denetimi artırmayan zihniyet bu ülkeyi yıllardır yönetiyor. Bu kokuşmuş halk bunu hak ediyor.

Ölenlerin yakınlarına sabır dilerim.

• Ankara'da Yüksek Hızlı Tren kazası (9 ölü, 86 yaralı)

Ölmeyen meslek yalakalık.
    Yalıyoor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 13 Aralık 2018; 15:12:10 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.