Şimdi Ara

Ankara citroen özel servis tavsiyesi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
3
Favori
37.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elos87

Simge Otomotiv Serdar Usta kesinlikle tavsiyemdir.
    Birçok araştırmalar sonucunda Citroen C 3 1.4 benzin lpg aracımın rutin bakım işleri için bugün (14 Mart 2013 saat 11:00) Simge Otomotiv Serdar Usta'yı buldum arkadaşlar. Kendisi ve diğer çalışanları çok ama çok yardımcı oldular. Sanayide Bugüne kadar ticari ahlak seviyesi bu kadar yüksek bir esnafa rastlamamıştım. Kendisi işinin ehli ve bir o kadar da para düşkünü olmaması çok ilgimi çekmiştir. Aracımı tertemiz yaptılar sağolsunlar. Arkadaşlar kesinlikle verdiğiniz ücretin hakkını fazlasıyla alabileceğiniz bir tamir bakım servisidir. Yetkili servisten daha kaliteli aynı zamanda bir o kadar da makul bir ticarethane. Oradan çıktıktan sonra 3-4 tane samimi arkadaşımı aradım ve serdar usta'yı önerdim çok farklı biri olduğunu işininde ustası olduğunu aktardım. Böyle esnaf arkadaşların ülkemizde çoğalmasını sağlamalıyız.

Dostum senin sayende bugün 700 liralık masrafa hazırken, 100 liraya hallettim işimi. Sırf bu yorumun sayesinde yarım milyar kara geçtim, teşekkür ederim.
    Daha da önemlisi dediğin gibi güvenilir, dürüst, işinin ehli bir servisim oldu artık Ankara'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xatixungur -- 27 Eylül 2013; 11:58:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba,

(Uzun uzun okumaktan sıkılacaklar için Simge otomotiv Mehmet usta'yı mutlak suretle tavsiye ediyorum uzun ve sıkıcı hikaye aşağıda...)

Ben de Citroen C3 sx 1.6 HDI aracımı (2006 model) 2012 senesinde aldım ve türlü türlü servislerde sorunlarımı gidermek için yüzlerce lira harcadım tabi ki de sorunum giderilmediği gibi yanına yeni sorunlar alarak yürüdü gitti.

Biliyorsunuz ki güvenilir servis bulmak çok zor, Ankara'ya taşındığımdan beri açıkçası kimseye güvenemedim forumları dolaştım burayı defalarca okudum ve tatmin olamadım, özellikle 1 mesajlı üyelerin servis tavsiyelerine insan güvenirken zorlanıp inandırıcı bulmuyor...

Yetkili servislerin çıkardığı 1000 TL ve üzeri fiyatlar 50-60.000 TL lik araçlar için makul karşılanabilir fakat zaten 18-19.000 TL lik araçlar için artık bu meblağları ödemek zor gelmeye başladı.

Aracımı 105.000 km den sonra Eskişehir'de bir özel servise götürmeye başladım, güven ortamı oluşunca Ankara'dan kalkıp Eskişehir'de aracımın bakımlarını yaptırıyordum, 120.000 bakımı ve 135.000 bakımını bu serviste yaptırdım fakat 135.000 bakımından sonra yağ seviyesi bıraktığım seviyesiyle aynıydı, yine de insan konduramıyor. Son olarak 150.000 bakımıma 2000 km kala aracım 3000 deviri göremez oldu.

Eskişehir'e götürdüm bu sorun için, bilgisayara bağladık, ısıtma rölesi bujiler elektrk. vs gibi bir uyarı verdi, hemen ısıtma rölesini değiştirdiler, çok uzatmayım, röle yanmış, beyni kısa devre yaptırmış, beyin + röle değişimi dünyanın parasını istediler...

Zamanım yok sonra yaptırayım diye kaçtım oradan, sonuçta gözlemlediğinizde karşınızdakinin konuya hakimiyetini görüyorsunuz.

1 hafta kadar aracımı bu şekilde yokuş yukarı maks. 70 km yokuş aşağı maks. 110 km ile kullandım, en sonunda başıma daha büyük sorunlar açılabileceğini düşünerek bu forumdaki tek mesaj yazmış olan arkadaşın yorumu üzerinden Öz Simge otomotivin web sitesini inceledim ve çok özenli şekilde hazırlanmış olduğunu gördüm, harita üzerindeki yere kadar hazırlanmış... http://www.simgepeugeotankara.com/

Bu sabah Öz Simge otomotive götürdüm aracımı Celal ustanın, Mehmet usta gözetiminde çalışması sonucunda 4 adet kızdırma bujisinin 3'ünün çalışmadığını kendi gözlerimle de gördüm. 4'ü de değişti, hidrolik tamamlandı 1 lt. yağ eklendi, motorum temizlendi, turboyla alakalı bir işlem daha yapıldı ve bunlar sadece benim gördüklerim. Bu arada hava filtrem de değişti, güya 3 ay önce değiştirilmişti Eskişehirdeki servis tarafından ama keşke fotoğrafını çekip buraya koysaydım belki utanırlardı...

Toplamda 3 saat civarı uğraştılar sağolsunlar aracımla, diğer ustalarda ara ara gelip tavsiyelerde bulundular.

Isıtma rölem değişmedi, aracın beyniyle ilgili bir sıkıntı yoktu hayali tamirlere istenen miktarın neredeyse 1/3ünü ödedim ve ilk defa dolandırılmadım...

Açıkçası artık aracı perte çıkarmayı bile düşünmüştüm...

Kesinlikle Öz Simge Otomotiv'de Mehmet Usta'ya veya diğer ismini öğrenemediğim ustalara gönül rahatlığıyla aracınızı teslim edebilirsiniz... İş ahlakı olan insanlarla tanıştığım için ayrıca mutluyum...

Dikkat ederseniz öyle bir yorum yapıyorum ki sanki bağ bağışlamışlar bana Ama bu benim değil çevremizdeki arsız yüzsüz dolandırıcıların utanması gereken bir durum...

Aracımla 3 saat boyunca birebir ilgilenen Celal ustaya ve Mehmet ustaya tekrar teşekkür ediyorum

Yapılan işlemle ilgili detaylı bilgi, Eskişehir'de gidilmemesi gereken bu özel servisle ilgili sormak istediklerinizi özelden sorabilirsiniz.

İyi forumlar.

• atura A kullanıcısına yanıt
    çalışan degilim sevdiğim ve gercekten dürüst çalışan insanlar.

yorumlarına bakılırsa yazmışınız ama benim hiç yorumum yok 1 adet var o da bu.
    Aktaş ın cok reklamada ihtiyacı yok gibi zaten.
  • konu güzel ancak bir kaç eski üye dışında çömez tavsiyelerine güvenmek riskli gibi, reklam kokuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abormen -- 6 Mayıs 2014; 9:10:59 >
  • Şaşmaz sanayii, kıxıldağ oto, süleyman usta ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burdakilerin birçoğu kendi reklamını yapıyor arkadaşlar dikkatli olalım. Millet üç kağıtçı olmuş. Bakın adamın yorumlarına. Sadece 1 tane yorum yapmış. Amcamız aklı sıra üye olmuş, kendi reklamını yapmış, sonrada çekip gitmiş. Bunlar da esnaf işte. Paranın en helalini kazanmak varken, akıl oyunlarıyla milleti kandıracaklar kendilerince. Ankarada iyi citroen ustası arıyorsanız citroen kullanıcılarına danışın. Forumların çoğunda aynı reklam olayını gördüm. Benim gittiğim usta normalde ford araçlara bakıyor. Ama citroeninde herşeyini biliyor. Bilmediği şeyler için de yine güvenilir bir ustaya yönlendiriyor. Size de tavsiyem, bildiğiniz başka usta varsa onlara danışın.
  • Marka Peugeot - Citroen

Selçuk Aktülün

kendisi 30 lu yaşlarında ama 15 yaşından beri işin içinde olduğunu söyler.
    kaç kişiyi yönlendirdiysem herkes çok memnun ayrıldı. genç olması teknolojiye daha hakim olması anlamına geliyor bence.

önceleri peugeot 406 mi götürürdüm şimdi c4 ümü.

bakımı yapar, bilgisayara bağlar, hata varsa siler, yerinde değerlendirmeler yapar, istersen şu da olsun der, yapıp hesaba kitlemez.

2011 c4 ümü bir ay önce 90000 bakımına götürdüm. diskler ve balatalar da değişti toplam 300TL tuttu.

internet üzerinden iletiişime geçebilirsiniz. kafanıza birşey takılırsa arayın soru-cevap yapar hemen...
  • 2537. SK eski 9. Sokak sasmazda bms garage kazim usta var. İşinin ehlidir bi uğra ben kefilim her turlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7.5 yıldır kullandığım 115 bin km'deki Grand Picasso'mun debriyaj baskı balata vs değiştirmem gerekti.

Yetkili servis yaklaşık 3000 tl
    Çok övdüğünüz Öz Simge 2100 tl
    Maalesef adını tam hatırlayamadığım Şaşmaz'da bir yerde 2000 tl teklif verdiler.

Telefonla sorduklarımı yazmıyorum. Çok doğru bir yöntem değil zaten, ama 2000 tl altı veren olmadı.

Son olarak İstanbul yolu üzerinde Doğan Oto'da yaklaşık 1700 tl'ye yaptırıldı.

Forumda bir çok kişi bu iş için 700-900 tl diye burada beyanda bulunurken, hele bir arkadaşımız triger + debriyaj baskı balatayı 950'ye halletmişken bu kadar yer dolaşmama rağmen anca 1750 tl fiyat bulabilmiş olmam bana kendimi garip hissettirdi.

Buradaki hiçbir arkadaşın yalan söylemeye ihtiyacı olmadığına göre ben oldukça saf ve kandırılabilir gözüküyorum !!!

Sonuç:

eğer 700-900 tl gibi fiyatlar doğruysa öz simge firması 2100 tl isteyebilecek kadar açgözlü, yani sakınılması gereken bir firma
    ya da fiyat doğru, öz simge ve diğer firmalar o kadar da aç gözlü değil, o zaman dilim varmıyor ama burada arkadaşlarımız tarafından yazılan fiyatlar doğru değil.

sonuç olarak aradaki 1000 tl farkı ödeyip üstüne bir bardak soğuk su içen benim.
    afiyet olsun bana...

• Burdaki tavsiyeler uzerine simge peugeot citrone e gittim boyle rezalet gormedim adamlar o kadar duzensiz calisiyoki tam arabama bi usta bakarken baska musteri gelince ona kayiyor. baska usta bulursan ona devam ettiriyosun. Arabanin sorununu anlatiyorum motoru dinlemeden bi tur atmadan teshis koyup parca degistirmeye kalkisiyor. Motor lambasi yaniyo diyorum turbosu bozuktur diyor. Boyle sacmalik gormedim hayatimda. Bide elektrikci diye 15 16 yaslarinda bi cocuk almislar klima fani biyere surtuyodu yarim yamalak yapti daha servisten cikmadan sorun yeniden basladi. Cocugu zorla geri yap diye buldum bu kirik olmaz diyo. O zmn niye yaptim diye ucret yaziyosun. Ordan ciktim sasmaz da biyere gittim 15 dakka da yapti ve cuzi bir para aldi. Onun disinda simge peugeot citroen in arizalar icin verdigi fiyatlarin neredeyse yarisini istedi. Bu oraya ilk ve son gidisim oldu dusunenlere de kesinlikle gitmeyin diyorum hem vaktinize yazik hem paraniza.

• quote:

Orijinalden alıntı: catamaranoo

Burdaki tavsiyeler uzerine simge peugeot citrone e gittim boyle rezalet gormedim adamlar o kadar duzensiz calisiyoki tam arabama bi usta bakarken baska musteri gelince ona kayiyor. baska usta bulursan ona devam ettiriyosun. Arabanin sorununu anlatiyorum motoru dinlemeden bi tur atmadan teshis koyup parca degistirmeye kalkisiyor. Motor lambasi yaniyo diyorum turbosu bozuktur diyor. Boyle sacmalik gormedim hayatimda. Bide elektrikci diye 15 16 yaslarinda bi cocuk almislar klima fani biyere surtuyodu yarim yamalak yapti daha servisten cikmadan sorun yeniden basladi. Cocugu zorla geri yap diye buldum bu kirik olmaz diyo. O zmn niye yaptim diye ucret yaziyosun. Ordan ciktim sasmaz da biyere gittim 15 dakka da yapti ve cuzi bir para aldi. Onun disinda simge peugeot citroen in arizalar icin verdigi fiyatlarin neredeyse yarisini istedi. Bu oraya ilk ve son gidisim oldu dusunenlere de kesinlikle gitmeyin diyorum hem vaktinize yazik hem paraniza.

şaşmazda nereye gittiniz acaba yazmanız mümkün mü?
    Bugünlerde bakıma götürmeyi düşünüyorum.

• ben de uzun süre araştırdım, başkent otomotive gidip memnun olanlar duydum ama yanılmıyorsam otosaydan ayrılma bir usta var, cemal usta, ona gittim, eski vatan peugeotu almış
    memnun kaldım diyebilirim,
    cep numarası 05356661069,
    şaşmaza giderken volvonun ordan araya falan giriyorsunuz ama usta daha iyi anlatır
    kolay gelsin
  • tam yerine gitmişsin arkadaşım. yaklaşık 2 ay önce forumda cemal ustanın adres ve telefonunu paylamıştım. gercekten iyi bir ustadır. vede kalender dir.
  • 2000 model berlingo hakkinda bilgi almak istiyorun arac 125 binde arti ve eksileri nelerdir neye dikkat etmeliyim 13000 bin lira butce var model olarakda tavsiye olur tesekkurler

• cemo_ooo C kullanıcısına yanıt
    Sanayi dediğin lebi derya, birinin tavsiye ettiğine götürürsün sorun yaşarsın belli olmaz hiç. servis servis dolaşmaya gerek yok, http://www.otocase.com dan teklif al, servisler sana fiyat teklifi göndersin. İşine gelirse beğendiğin bi teklif olursa randevunu alırsın. sistemdeki servislerde çok iyi servisler, en azından fiyat karşılaştırırsın..
  • ankarada özel servis arayanlar için hem uygun fiyatlı hemde iyi bir işçilik isteyenlere bir arkadaşımı önerebilirim

Benli otomotiv 88.OTO SNY SİT. 1559 SK NO 7 İVEDİK ANKARA ÖZGÜR USTA 0312394 44 02

Basınevlerinden Mehmet gönderdi derseniz yardımcı olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafay

ben de uzun süre araştırdım, başkent otomotive gidip memnun olanlar duydum ama yanılmıyorsam otosaydan ayrılma bir usta var, cemal usta, ona gittim, eski vatan peugeotu almış
    memnun kaldım diyebilirim,
    cep numarası 05356661069,
    şaşmaza giderken volvonun ordan araya falan giriyorsunuz ama usta daha iyi anlatır
    kolay gelsin

Sağol bende verdiğin telefon sayesinde Cemal ustayı buldum. Bilgi hastanesini geçtikten sonra GO benzincinin oradan girip ilk sola dönüp doğru gidin. Böylece servis yüksek ücretlerinden kurtulmuş olacağız.
  • Usta işini çok iyi araştırmak gerek. Bazı özeller, neredeyse yetkili servis kadar ücret çıkarıyorlar, bazıları ucuz ama kalitesiz malzeme ve işçilik kullanıyor. CAnımızı emanet ettiğimiz araçların bakımı çok çok önemli. Zira başka hiçbir cihaza bu kadar fazla hayatımızı emanet etmiyoruz.

araba başka hiçbir şeye benzemiyor. Yanlış giden herhangi bir şey, sizin kaza yapmanıza neden olabilir ve yaşamınızın geri kalanını kabusa çevirebilir.
  • Yukarıda yazan arkadaşların tavsiyesini dinleyerek İstanbul yolu volvonun arkasında kalan Vatan Peugeot'a gittm, sağolsun Cemal usta çok ilgiliydi. Her türlü sorumu cevapladı. 2. yıl bakımı yaptırdım. Arka stopun çatlayıp su aldığını fark ettik, sıfırı 275 tl olduğu için silikon çekip gerekli tamiratları yaptı ve bu iş için 5 kuruş para almadı. Esnaflığı çok iyi bilen bir usta. Aracıma takılan bütün parçalar gözümün önünde kutusundan açılıp takıldı. İşten çıkıp gitmiştim, tam öğle vaktine denk geldi, bir de yemek ısmarladı Cemal Usta
  • 2005 Model Citroen C2 1.6 benzili yarı otomatik aracım var. Debriyaj seti değişmesi gerekiyor işini adam akıllı yapacak bir citroen ustası arıyorum. sanırım bulamayacağım da herkes farklı farklı fiyatlar veriyor işin içinden çıkamaz hale geldim kime nasıl güveneceğim konusunda hiçbir fikrim yok. kim ne derse dedin sözüm meclisden dışarı usta kısmına kesinlikle güven olmuyor, herkes tutturabildiğine fiyat veriyor bakınız aşağıda verilen fiyatlar ;

debriyaj seti : 387 - 200 - 290 - 220 tl.
    akis keçesi : 50 - 40 - 30 - 30 tl.
    bilya klavuzu : 20 - 45 - 25 - 30 tl.
    debriyaj çatalı : 58 - 65 - 45 - 30 tl.
    volant ayarı : 60 -50 - 50 - 40 tl.
    Şanzuman yağı : 40 - 70 - 35 - 30 tl.
    işçilik : 275 - 300 - 200 - 400 tl.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.