Şimdi Ara

Animus Projesi Hangi Oyunu Çevirsin? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
941
Cevap
21
Favori
33.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu listeyi görünce, Dragon Age Inquisition çevirisini kolaylıkla üstesinden geleceğinizi düşünüyorum.
  • Kolay gelsin emeğinize sağlık 12 dragon age diyorum yalnız sizden ricam partron değilde IBAN ile kendi sitenize vip üye tarzı bir sistem olamaz mı aylık sistem ve dolar yerine hem size katkısı olur hemde kimin ne yatırdığı belli olur ortalama bir fiyat belirlerseniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • watch dogs 2
  • Şunu da söylemek istiyorum, ben neredeyse 1 seneye yakındır single tarzı oyun oynamıyorum. Tek oynadığım oyunda online oyun olan PUBG idi onu da 1 aydır oynamıyorum. The Witcher, Risen, Mass Effect, Dragon Age, Fallout gibi RPG tarzı oyunlar olmadığı sürece diğer oyunlardan gram zevk alamıyorum. Bu oyunların zevki bir başka oluyor. Bilmiyorum yaştan dolayı mıdır, iş güçten dolayı mıdır. Benim gibi düşünen bir çok arkadaşın olduğunu da biliyorum.
  • Benim oyum KOTOR 2 den yana. Star Wars filmlerini sevmem, evrenine uzağım ve KOTOR serisine de önyargılarla başlamıştım ama oynadıktan sonra pişman olmuştum. Filmi yapılmalı dediğim tek oyun
  • Bu oyunlardan birini yaparsanız 50 liramı basarım!

Lütfen hikaye odaklı oyunlara öncelik verin

*Wolfenstein 2: The New Colossus

*Mad max

*Dishonored 2

*Middle-earth: Shadow of War

*Batman Arkham Knight
  • Hocam sizden şüphemiz yok zaten de 1 yılda bitecek çeviri için bağışlar düşük olacaktır diye düşünüyorum. Origins'ten de biliyorsunuz. Onun yerine 3-4 ayda bitebilecek popüler hikayeli oyunlar hem bağışçı sayısını canlı tutacak hem de oylama için oy kullanmak isteyenler vs olacağı için bağışlar daha yüksek olacaktır. Neyse burada yazdıklarımız bir şey ifade etmiyor zaten asıl oylama patreonda olacak sanırım.

• Faramir e katılıyorum.Dragon age gibi bir oyunu çevirebilecek kapasitede bir ekip.Ayrıca tekrar söylüyorum birçok kişi abone olur ve belli bir ücret baştan bağış olarak verilir.Oynamayan arkadaşlar varsa bu serinin ilk oyunu olan Dragon age origins i denesin mutlaka.RPG tarzını bana sevdiren,hikayesi ve oynanışı ile saatlerce bıkmadan oynadığım bir oyundu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi witcher_king -- 25 Mayıs 2018; 15:42:2 >
  • matolimehmet kullanıcısına yanıt
    Asıl oylama Patreon'da ve internet sitemizde yine küçük bir bağış karşılığı oy kullanarak yapılacak. İkisini de değerlendirerek ve oyunu açacak araç olması teknik kısmının zor olmaması vs gibi konuları da göz önünde bulundurarak nihai kararı vereceğiz.

Daha önce de dediğim gibi eğer çok uzun bir oyunsa ki ilk beşteki tüm oyunlar yaklaşık aynı kelime sayısına sahip, belli bir miktar bağış ve Patreon takipçisi limiti koyacağız. Yani Patreon'a üye olmadan bağış yapıp oyunun çevrilmesine katkıda bulunabilirsiniz ama tek seferde toplanan meblağ çevirinin sonuna kadar yetmeyecektir.

O yüzden düzenli bağışçılar veya oyunu çok sevip daha yüklü miktarda bağış yapmak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlk birkaç ay boyunca çevirmenlere ödenecek meblağın baştan kesin olarak toplanmış olması gerekiyor ki ben de ileride bağışlarda bir dalgalanma olursa hem çevirmenlere hem de size mahçup olmayayım.

Bu arada elinde Inquisiton toolu olan varsa bana özel mesaj ile atabilir mi? Oyunun açılabildiğini biliyorum ama kendim hiç denemedim. Açık ara farkla birinci gittiği için teknik kısmının nasıl olduğunu baştan araştırsam iyi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HK-47 -- 25 Mayıs 2018; 15:54:16 >

• Divinity Original Sin 2 yi Türkçe olarak görmeyi çok isterim.
  • Dragon Age Inquisition derim baska bisi demem

• Dragon age inquisition

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechazawa -- 25 Mayıs 2018; 16:22:46 >
  • Divinity çevirmek hata olur sizin için. Karapathian abi çeviriyodu. Ondan sonra oyuna güncelleme geldi o ana kadar çevirdikleri çöp oldu. Sonra gene baştan başladı bu sefer de enchanted edition u çıktı. Gene çöp oldu en baştan başladı. Larian ın ne yapacağı belli olmuyor. Deluxe edition u çıkacakmış yakında. Ha illa çeviricem derseniz ilk oyunun yamasınıda enchanted edition a uyarlarsanız iyi olur. Gerçi EE sini çevirmek yeni bir oyun çevirmekten farksız olsada daha iyi olur. 2. oyunun yanına promosyon olarak verirsiniz.

• Çoğu kişi Dragon Age Inquisiton ve Divinity Original Sin 2'yi istiyor. Ben de hikâye tabanlı oyunlar olan;

*Mad max

*Dishonored 2 (zaten çevriliyor)

*Batman Arkham Knight vs. gibi oyunların çevirisinden yanayım.

Şöyle bir sorum olacak: Diyelim ki dragon age çevrilmeye başlandı, bitti. Daha sonra bu sistemi sürdürüp hikâye tabanlı oyunların da çevirisiyle ilgilenmeyi düşünüyor musunuz acaba? Eğer bir oyunu Türkçe'ye çevirip bırakma niyetinde değilseniz ve bunların da devamının geleceği garantisini verirseniz ben de bağışçılardan olmak isterim. Herkeste ortak bir bilincin oluşması şart. Kimi arkadaş haklı olarak ilgisini çeken oyunlara para vermek istiyor. Burada ortak noktamız, daha fazla oyunun Türkçe olması gerektiği bilincidir. Bugün dragon age için bağışta bulunalım, oynamayacak olsak da. Yarın da diğer arkadaşlar hikâye tabanlı oyunlar için bağışta bulunsun. Bence diğer türlü ortak bir paydada buluşamayacağız.
    @saidsrc Said Bey, size pm atmıştım. Bakıp geri dönerseniz memnun olurum.

• Divinity 2
  • Dragon Age Inquisiton ve Divinity Original Sin 2 hikaye tabanlı oyunlar değil mi? Bir kaç kişi sanki değillermiş gibi yazıyor ama asıl hikayesi (Dragon Age Inquisiton ve Divinity Original Sin 2'e göre) zayıf olan oyunlar yazdıklarınız. Bu diğer iki oyunun sanki hikayesi yokmuş gibi algı neden oluşmuş anlamadım.

Diğer dediğinize katılıyorum bugün oynamadığınız bir oyuna bağış yaparak yarın kendi oynadığınız oyuna destek verilmesini sağlayabilirsiniz. Ama çevirelecekse Dragon Age Inquisiton ve Divinity Original Sin 2 bu iki oyundan biri çok daha iyi olacaktır bencede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufulas -- 25 Mayıs 2018; 16:46:27 >
  • Dragon age inquisition ın bende hayranıyım hatta 2 kere bitirdim, ama eğer seçilirse çok uzun sürecektir yaması ayrıca 3 tanede büyük dlc si var onuda hatırlatayım. Eğer dlc leri çevrilmeyecekse hiç yapılmasın derim yarım kalıyor oyun resmen..önümüzde dlc leri eksik olan origins, new vegas gibi rpg örnekleri var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 25 Mayıs 2018; 16:46:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faramir

Şunu da söylemek istiyorum, ben neredeyse 1 seneye yakındır single tarzı oyun oynamıyorum. Tek oynadığım oyunda online oyun olan PUBG idi onu da 1 aydır oynamıyorum. The Witcher, Risen, Mass Effect, Dragon Age, Fallout gibi RPG tarzı oyunlar olmadığı sürece diğer oyunlardan gram zevk alamıyorum. Bu oyunların zevki bir başka oluyor. Bilmiyorum yaştan dolayı mıdır, iş güçten dolayı mıdır. Benim gibi düşünen bir çok arkadaşın olduğunu da biliyorum.
    Aynı durumdayız Hocam fakat RPG oyunların cidden yeterince kıymeti bilinmiyor. Sanırım daha bizim gibi daha Old School adamlara hitap eden türe dönüşmeye başladı. Çeviri konusuna gelince yıllardır pek çok Said Hocanın çevirisinde emek verdiği oyunları oynadım.Yaptıkları işlerin kalitesini çok kez deneyimledim bu yüzden RPG türündede tadı ve dokusunu bozmadan ortaya çok kaliteli iş çıkartıcaklarından eminim. Umarım ekip olarak tercihleri RPG yönünde olur. Said Hoca dışında Karapathian gibi gerçekten projelerinin hakkını sonuna kadar veren kişilerde mevcut hepsine gönülden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vernian -- 25 Mayıs 2018; 17:7:12 >

• Star Wars Kotor 2.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJKBLADE

Çoğu kişi Dragon Age Inquisiton ve Divinity Original Sin 2'yi istiyor. Ben de hikâye tabanlı oyunlar olan;

*Mad max

*Dishonored 2 (zaten çevriliyor)

*Batman Arkham Knight vs. gibi oyunların çevirisinden yanayım.

Şöyle bir sorum olacak: Diyelim ki dragon age çevrilmeye başlandı, bitti. Daha sonra bu sistemi sürdürüp hikâye tabanlı oyunların da çevirisiyle ilgilenmeyi düşünüyor musunuz acaba? Eğer bir oyunu Türkçe'ye çevirip bırakma niyetinde değilseniz ve bunların da devamının geleceği garantisini verirseniz ben de bağışçılardan olmak isterim. Herkeste ortak bir bilincin oluşması şart. Kimi arkadaş haklı olarak ilgisini çeken oyunlara para vermek istiyor. Burada ortak noktamız, daha fazla oyunun Türkçe olması gerektiği bilincidir. Bugün dragon age için bağışta bulunalım, oynamayacak olsak da. Yarın da diğer arkadaşlar hikâye tabanlı oyunlar için bağışta bulunsun. Bence diğer türlü ortak bir paydada buluşamayacağız.
    @saidsrc Said Bey, size pm atmıştım. Bakıp geri dönerseniz memnun olurum.
    Hocam ortak noktamızın daha fazla türkçe oyun olması ve bu konuda gerekli desteği sunmamız yönündeki görüşünüze kesinlikle katılıyorum. Hikaye tabanlı kısmına gelince hikaye tabanlı oyunlar RPG türüdür bahsettiklerinizin hikayesi ciltlik fantastik eserlerin yanına sıkıştırılmış Yüz sayfalık hikaye gibi sayılır. Kesinlikle kaliteli eserler bu konuyu tartışmıyorum ama hikaye konu anlatım gibi konular işin içine girdiğinde RPG ile kesinlikle kıyaslanamazlar. Bahsettiğiniz türlerden yola çıkarak Mass Effect ve Witcher serisini size önerebilirim. Bir deneyimleyin isterseniz :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.