Şimdi Ara

Android Uygulama/Oyun Reklam Gelirleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
18
Favori
127.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bu işlere yeni yeni başlayan biri olarak merak ediyorum.Bu işten 1-2 sene içinde çok para kıran insanlar olduğunu tahmin ediyorum.Ama sık tekrarlanan şikayetlerden biri de reklam gelirlerinin artık eskisi kadar yüksek olmadığı sanırım.

Burada da mutlaka hala daha kayda değer reklam geliri elde eden arkadaşlar vardır.Sorularım şunlar:

Kazançlarda geçen seneye göre bariz bir düşüş yaşandı mı ?

Düşüşe rağmen iyi para kazanmaya devam ediyor musunuz?

Bir de türkyiden 100 bin kişinin indirdiği bir uygulamadan ortalama ne kadar kazanılır ? Aynı şekilde 1 milyon indirilen uygulama ortalama ne kadar kazanç getirir?

• Aslinda duzenli olarak google store olsun iphone store olsun pek cok store yazilimcilari veya bu ise gonul verenleri pek cok vaadle kandirdi.

Duzenli olarak 15 yasinda 20 yasinda yaptigi oyunlar milyonlarca indirme alan kisiler yaratildilar reklamlari haberleri yapildi ki insanlar gelistirici olarak bu deryaya bedeller odeyerek katildilar.

Sonucta dinamikler geregi uygulama sayilari okadar cok artti ki reklam verenlerin sayisi artmamasina ragmen reklam yayinlayan uygulamalar sayesinde arz artti ama talep ayni kaldi. buna bagli olarak da reklam ucretleri dustu. Daha da dusecektir de.

Tum bu storeler ceplerini developer ucretleri ile doldururlarken bir de aldiklari komisyonlar ile ceplerini daha da doldurdular. Uygulama gelistirip zengin olmus birkac kisiyi yere goge sigdiramayip her mecradan reklamini yaptilar.yaptikca daha cok insan uygulama gelistirdi ve daha cok reklam komisyonu alindi.

Zaten az bucuk bussinesse kafasi yatan insanlar bu ise pek bulasmadi. Bunun balon oldugunu biliyorlardi. Sisirme bir sektor yaratildi. Ve bir oyundan 10 bin dolar 20 bin dolar kazanilacagi gibi soylentiler cikartildi. Hic kimse kazanmadi mi bu paralari? Kazanmistir elbet profesyonel is cikartanlar.

Su anda private shopping denilen sektor de agir pazarlama masraflari ve is yukunun masraflari altinda kendi ayaklari uzerinde duramiyor. Surekli yatirim almak zorunda zirketler cunku gelen gideni karsilamiyor. Bu pek cok e ticaret platformunu yakindan ilgilendiriyor.

Genel gozlemlerimden cikardigim ozzeti paylasmak istedim sadece. Faydali olmustur umarim.
    Merhaba, güncel fikirleriniz nelerdir. :)

Benim play store da şu an 75bin indirilmesi olan bir uygulamam var aktif kullanıcı yaklaşık 20 bin bi ara admob kullanarak reklam koydum kullanıcıyı rahatsız etmeyecek kadar.
    beklediğimin çok altında komik rakamlar geldi yaklaşık aylık 70 tl gibi bgbg'si 1 tl. Admob'un 200 tl sınırı var 210 tl olunca reklamları kaldırdım ancak parayı çekebilmek için google adresinize posta ile bir pin yolluyor o pin de gelmediği için parayı çekemedim.

Şu an düşüncem şu : uygulama reklamsız 100 bin i geçsin özel bir reklam firmasıyla anlaşıp google'a para yedirmeden para kazanmak.

Konu canlansın belki bu konular hk. bilgi arayan insanlar vardır.

Merak edenler için uygulama linki :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mikjoe.org.fly
  • Ben de merak ediyorum, takip.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de merak ediyorum (+iOS versiyonu)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet geçen seneye göre ciddi bir düşüş yaşadım ben neredeyse yarı yarıya, Google AdMob kullanıyorum zaten türkçe uygulamalarda gelir denilen bir şey yok ..

Türkiyeden 100.000 kişinin indirdiği uygulama hepsi günde 1 kere girse ki çok çok zor çünkü aktif kullanıcı sayısını yüksek tutma oldukça zor, ben sana ortalama vereyim bence özelliklede türkçe uygulama için günde 30 doları zor görür. Ki türkiyeden 100.000 indirme almak demek sağlam bir uygulama demek Bende son uygulamamdan sonra tövbe ettim türkçe uygulamaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O KC -- 7 Ocak 2014; 4:05:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: O KC

Evet geçen seneye göre ciddi bir düşüş yaşadım ben neredeyse yarı yarıya, Google AdMob kullanıyorum zaten türkçe uygulamalarda gelir denilen bir şey yok ..

Türkiyeden 100.000 kişinin indirdiği uygulama hepsi günde 1 kere girse ki çok çok zor çünkü aktif kullanıcı sayısını yüksek tutma oldukça zor, ben sana ortalama vereyim bence özelliklede türkçe uygulama için günde 30 doları zor görür. Ki türkiyeden 100.000 indirme almak demek sağlam bir uygulama demek Bende son uygulamamdan sonra tövbe ettim türkçe uygulamaya

Hocam reklam gelirlerindeki muazzam düşüş beni de çok sinirlendirdi. Oyun gelirlerinde de acayip bir düşüş var. Eskiden 100 000 indirmeye 10-20 000 dolar kazanabiliyorken şimdi bu miktar %80 düştü. Yani artık 1-2000 dolar kazanabileceğiz? Ben mi yanlış biliyorum?

• Aslinda duzenli olarak google store olsun iphone store olsun pek cok store yazilimcilari veya bu ise gonul verenleri pek cok vaadle kandirdi.

Duzenli olarak 15 yasinda 20 yasinda yaptigi oyunlar milyonlarca indirme alan kisiler yaratildilar reklamlari haberleri yapildi ki insanlar gelistirici olarak bu deryaya bedeller odeyerek katildilar.

Sonucta dinamikler geregi uygulama sayilari okadar cok artti ki reklam verenlerin sayisi artmamasina ragmen reklam yayinlayan uygulamalar sayesinde arz artti ama talep ayni kaldi. buna bagli olarak da reklam ucretleri dustu. Daha da dusecektir de.

Tum bu storeler ceplerini developer ucretleri ile doldururlarken bir de aldiklari komisyonlar ile ceplerini daha da doldurdular. Uygulama gelistirip zengin olmus birkac kisiyi yere goge sigdiramayip her mecradan reklamini yaptilar.yaptikca daha cok insan uygulama gelistirdi ve daha cok reklam komisyonu alindi.

Zaten az bucuk bussinesse kafasi yatan insanlar bu ise pek bulasmadi. Bunun balon oldugunu biliyorlardi. Sisirme bir sektor yaratildi. Ve bir oyundan 10 bin dolar 20 bin dolar kazanilacagi gibi soylentiler cikartildi. Hic kimse kazanmadi mi bu paralari? Kazanmistir elbet profesyonel is cikartanlar.

Su anda private shopping denilen sektor de agir pazarlama masraflari ve is yukunun masraflari altinda kendi ayaklari uzerinde duramiyor. Surekli yatirim almak zorunda zirketler cunku gelen gideni karsilamiyor. Bu pek cok e ticaret platformunu yakindan ilgilendiriyor.

Genel gozlemlerimden cikardigim ozzeti paylasmak istedim sadece. Faydali olmustur umarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Aslinda duzenli olarak google store olsun iphone store olsun pek cok store yazilimcilari veya bu ise gonul verenleri pek cok vaadle kandirdi.

Konunun özeti

• quote:

Aslinda duzenli olarak google store olsun iphone store olsun pek cok store yazilimcilari veya bu ise gonul verenleri pek cok vaadle kandirdi.

Genel olarak katıldığım noktalar var ama şu da gözden kaçmasın.Bu işe hala daha para veren reklam firmalarının sayısı hic de az değil.Android ve ios'da developerlarin toplam ne kadar kazandiklari pazar paylari falan her sene resmi olarak yayınlanıyor.Piyasada hala daha cok ciddi para kazanan developerlar hatta sırf android ve ios a oyun uygulama gelistirmek icin kurulan firmalar var.Türkiyede bile bu firmalarin sayisi hic de az değil.

Tamam belki evde bu işi kendi başımıza ögrenerek 10 milyon indirme alan bir oyun geliştirmek çok zor ama piyasada bunu basaran adamlar da yok değil.

Girin bakın store'a saçma sapan 2d oyunlar 5-10 milyon indirme almış.Hala daha bu isten ciddi para kazanan developerlar vardır yani.Her ne kadar rakamlar düşmüş olsa da.

• artık herşey zaman geçirmeye ve oynanabilirliğe bakıyor para kazanamazsınız diye birşey yok telefona gidip simulasyon oyunu yaparsanız tabi indirilmez subway surfer kaç aydır 1. neden adamlar sonsuz oyun yaptı insanın aklını yormuyor düşünmeye gerek yok aç oyna zaman geçir bence ilgi neredeyse oraya yönelmelisiniz(yiz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinyor35

quote:

Genel olarak katıldığım noktalar var ama şu da gözden kaçmasın.Bu işe hala daha para veren reklam firmalarının sayısı hic de az değil.Android ve ios'da developerlarin toplam ne kadar kazandiklari pazar paylari falan her sene resmi olarak yayınlanıyor.Piyasada hala daha cok ciddi para kazanan developerlar hatta sırf android ve ios a oyun uygulama gelistirmek icin kurulan firmalar var.Türkiyede bile bu firmalarin sayisi hic de az değil.

Tamam belki evde bu işi kendi başımıza ögrenerek 10 milyon indirme alan bir oyun geliştirmek çok zor ama piyasada bunu basaran adamlar da yok değil.

Girin bakın store'a saçma sapan 2d oyunlar 5-10 milyon indirme almış.Hala daha bu isten ciddi para kazanan developerlar vardır yani.Her ne kadar rakamlar düşmüş olsa da.

@HolyMeat ve siz Çok haklısınız.
    Ama bu iş de biraz emek istiyor. Misal isim. 'İsim yapmak' çok önemli. Mesela ben Gameloft un oyunlarını indirirken başka firmaların oyunlarından daha çok güveniyorum(güvenlik+kalite+eğlence)

Ki piyasa sadece Gameloft üzerine de kurulu değil. Yani isim yapmak da zor.

• Reklam alan kisilere sorum.

Hangi firmalari kullaniyorsunuz ve neden?
  • Konuyu upliyorum ama:
    Startapp ta 5. gunum. 18 downloadim var 4 cent almisim, yaklasik 38 tane Interstitials, 71 tane Banner'dan toplam 0 cent yapmis gosteriyor. Burda millet 1000 goruntulemeye 90 centten falan bahsediyor. Benim bundan yaklasik 9 cent kazanmam gerekmezmiydi o zaman?
  • Kategoriye gore degisiyor reklam gosterim ucretleri diye biliyorum. Bir de her 1000 gosterim icin 90 cent olabilmesi icin 1000 i gecmen gerekebilir

• Bende startapp denemesi yapiyorum günde 0.2 $ geliyor.

• startapp impressionlarla oynuyor kullanmayın ben appnext kullanıyorum ödemeyi de haftalık alıyorum
  • Startapp ilk 100 dl yee 25 dolar veriyormus. Onu direkt cekebiliyormuyuz

• Konuyu bidaha upliyorum.

Interstitials kisminda eCPM de $4.83, revenue kisminda $ 0.65 diyor.

En altta total kisminda eCPM $1.72 revenue de $0.79 diyor.

Ben simdi anlamadim eCPM parasi benim hic bir sekilde cebime girmiyor mu?

Birde 250 kisi banner a bakmis, bundan hala $0 olarak gosteriyor(Interstitials halbuki 137 kisiye bu kadar veriyo)
  • Arkadaşlar sizden bir ricam var. Bi oyunu insan gibi oynanabilir bir düzeye çekmeden yayınlamayın. Hep böyle saçma sapan oyunlar yüzünden oldu bu reklam işi

• quote:

Orijinalden alıntı: Golden Brain

Arkadaşlar sizden bir ricam var. Bi oyunu insan gibi oynanabilir bir düzeye çekmeden yayınlamayın. Hep böyle saçma sapan oyunlar yüzünden oldu bu reklam işi

Android Uygulama/Oyun Reklam Gelirleri

• quote:

Orijinalden alıntı: HolyMeat

artık herşey zaman geçirmeye ve oynanabilirliğe bakıyor para kazanamazsınız diye birşey yok telefona gidip simulasyon oyunu yaparsanız tabi indirilmez subway surfer kaç aydır 1. neden adamlar sonsuz oyun yaptı insanın aklını yormuyor düşünmeye gerek yok aç oyna zaman geçir bence ilgi neredeyse oraya yönelmelisiniz(yiz)

Ben gibi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.