Şimdi Ara

Android Uygulama/Oyun Reklam Gelirleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
18
Favori
127.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala piyasadan büyük paylar kazanılabilir bana göre,dünyadaki piyasalara bakarsak mobil market bunlar içinde en yenilerden biri sayılır,ki pcye oyun yapmaya nazaran tek yada 2_3kisilik ekiplerin zengin olmasına cok elverisli,bu demek degil ki kolay,kaliteli bir ise ne kadar emek verilmesi gerektigini isin icine girince anlıyorsunuz.

Mobil marketin buyumesi durmadi hatta hizlandigi donemlerdeyiz,facebook twiter gibi bir dev yaratmasanizda onlarin gelirlerinin nereye kaydigini inceleyerek bu piyasanin ileride ne boyutlara gelecegini farkedebilirsiniz,facebook aralik gelirini yuzde51i artik mobilden geliyor mesela.

Son olarakta gercekten bi dunya uygulama var ,ios tarafi icin gunde 1000adet uygulama onay alip pazara giriyor aralarinda farkedilmek zor gibi dusunup sevk kirmak yerine basarili uygulama sayilarina bakin.hala bir ihtiyac var ortamda kaliteye aradan siyrilinabilecek yillardayiz kisisel basarilarla.

Not: telefondan yazdigim icin kusura bakmayin ı_i_ğ_ç icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuya onceden cevap yazmistim, birdaha yazayim.

Startapp kullanmayi biraktim, cok sacma bir gelir sistemi var. Appnext e yaklasik 20 gun once gectim. Playstore + Samsung hub download sayisi 1200 civari. Su ana kadar $19 yaptim. 20 olunca parayi cekebilecegim.

Uygulamam oyun degil, arac. O yuzden bi kere kullan, arka planda dursun tarzi birsey. Gunde toplam 50-60 download ediliyor uygulamam ve reklamlarin gosterim sayisi 250 civari.

Yani benim app im 100,000 download edilse $2000 civari para yapmis olabilecegim.

Ha burdan cikardigim sonuc, gundelik kullanilmayan appler para etmiyor.
  • storeda yayınlarken oyun açıklamalarında ve anahtar kelimelerde marka ismi geçebilir mi? telif sorunu doğururmu?
    örneğin: "candy crush gibi puzzle sevenlere hitap eden bir oyundur", "angry birds tarzı fizik bulmaca oyunudur" gibi gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThisisaNightmare

Konuya onceden cevap yazmistim, birdaha yazayim.

Startapp kullanmayi biraktim, cok sacma bir gelir sistemi var. Appnext e yaklasik 20 gun once gectim. Playstore + Samsung hub download sayisi 1200 civari. Su ana kadar $19 yaptim. 20 olunca parayi cekebilecegim.

Uygulamam oyun degil, arac. O yuzden bi kere kullan, arka planda dursun tarzi birsey. Gunde toplam 50-60 download ediliyor uygulamam ve reklamlarin gosterim sayisi 250 civari.

Yani benim app im 100,000 download edilse $2000 civari para yapmis olabilecegim.

Uygulamanız ücretli mi? Yoksa sadece reklamlardan mı kazanıyorsunuz
  • Yazık valla yazık. Ben 7 Aydır oyun üzerinde uğraşıyorum ve oyun çok tutmazsa günde 10 dolar kazanıcam .Adam orda 2 gün uğraştı günlük 50.000$ götürüyodu . Adaletli değil bu dünya
  • quote:

Orijinalden alıntı: SlaughTeR `

quote:

Uygulamam ucretsiz, sadece reklamdan ****. Uygulamami yapma amacim para degil, kendi ihtiyacim oldugu icin yazdim, yazmisken reklam koyarak paylastim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aceloq

Yazık valla yazık. Ben 7 Aydır oyun üzerinde uğraşıyorum ve oyun çok tutmazsa günde 10 dolar kazanıcam .Adam orda 2 gün uğraştı günlük 50.000$ götürüyodu . Adaletli değil bu dünya

ben adalete inancımı yitirmedim
    yalnız adalet öyle anlık günlük değil ortalama bir adalet
    ayrıca oyun yapmak para kazanmaktan daha eğlenceli
    başkalarını eğlendirebilmek de öyle
  • quote:

quote:

quote:

Uygulamam ucretsiz, sadece reklamdan ****. Uygulamami yapma amacim para degil, kendi ihtiyacim oldugu icin yazdim, yazmisken reklam koyarak paylastim.

Reklamlardan ortalama ne kadar kazanabiliriz? Mesela 1000 downloadda ne kadar alabiliriz?

• Kaygerya kullanıcısına yanıt
    çok güzel özetlemişsiniz, para babaları emekçi programcıları soydular resmen. sadece mobil değil tüm sektörlerde aşağı yukarı böyle oldu bu. teknoloji dünyasının patronları hep yazılımcıların sırtından kazandı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Reklamlardan ortalama ne kadar kazanabiliriz? Mesela 1000 downloadda ne kadar alabiliriz?

Soru eger,
    Sadece download edilmeye odenilen paraysa appnext hic download a para odemiyor.
    Download a startapp para oduyor o da yanlis hatirlamiyorsam 30 download a 0.01 dolar oduyor. Yani 1000 download a 0.3 dolar falan alirsin...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Soru eger,
    Sadece download edilmeye odenilen paraysa appnext hic download a para odemiyor.
    Download a startapp para oduyor o da yanlis hatirlamiyorsam 30 download a 0.01 dolar oduyor. Yani 1000 download a 0.3 dolar falan alirsin...

Peki teşekkürler

• Rakamlar.şaka gibi ya 1000 download 0.3 dolar nedir ya eskiden 100 indirmeye 25$ veriyodu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uygulama geliştirmiş arkadaşlara bir sorum var, android uygulamalar için; kullanıcılar bir uygulamanın güncelleştirmesini yüklediği zaman uygulamanın download sayısında artış oluyor mu? yoksa kullanıcı uygulamayı daha önceden zaten indirdiği için download sayısı değişmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: morenset

Uygulama geliştirmiş arkadaşlara bir sorum var, android uygulamalar için; kullanıcılar bir uygulamanın güncelleştirmesini yüklediği zaman uygulamanın download sayısında artış oluyor mu? yoksa kullanıcı uygulamayı daha önceden zaten indirdiği için download sayısı değişmiyor mu?

Sayi degismiyor.

@aceloq

Maalesef bende startapp ile basladim 100 kisiye 25 dolar falan veriliyor affiliate olan insanlarla doluydu, 100 download olunca nerde 25 dolarim dedim, 1000 kere download olursa o zaman 10 dolar aliyorsunuz, eskidendi o kampanya dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Aslinda duzenli olarak google store olsun iphone store olsun pek cok store yazilimcilari veya bu ise gonul verenleri pek cok vaadle kandirdi.

Duzenli olarak 15 yasinda 20 yasinda yaptigi oyunlar milyonlarca indirme alan kisiler yaratildilar reklamlari haberleri yapildi ki insanlar gelistirici olarak bu deryaya bedeller odeyerek katildilar.

Sonucta dinamikler geregi uygulama sayilari okadar cok artti ki reklam verenlerin sayisi artmamasina ragmen reklam yayinlayan uygulamalar sayesinde arz artti ama talep ayni kaldi. buna bagli olarak da reklam ucretleri dustu. Daha da dusecektir de.

Tum bu storeler ceplerini developer ucretleri ile doldururlarken bir de aldiklari komisyonlar ile ceplerini daha da doldurdular. Uygulama gelistirip zengin olmus birkac kisiyi yere goge sigdiramayip her mecradan reklamini yaptilar.yaptikca daha cok insan uygulama gelistirdi ve daha cok reklam komisyonu alindi.

Zaten az bucuk bussinesse kafasi yatan insanlar bu ise pek bulasmadi. Bunun balon oldugunu biliyorlardi. Sisirme bir sektor yaratildi. Ve bir oyundan 10 bin dolar 20 bin dolar kazanilacagi gibi soylentiler cikartildi. Hic kimse kazanmadi mi bu paralari? Kazanmistir elbet profesyonel is cikartanlar.

Su anda private shopping denilen sektor de agir pazarlama masraflari ve is yukunun masraflari altinda kendi ayaklari uzerinde duramiyor. Surekli yatirim almak zorunda zirketler cunku gelen gideni karsilamiyor. Bu pek cok e ticaret platformunu yakindan ilgilendiriyor.

Genel gozlemlerimden cikardigim ozzeti paylasmak istedim sadece. Faydali olmustur umarim.

Noktayı koymuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Aslinda duzenli olarak google store olsun iphone store olsun pek cok store yazilimcilari veya bu ise gonul verenleri pek cok vaadle kandirdi.

Duzenli olarak 15 yasinda 20 yasinda yaptigi oyunlar milyonlarca indirme alan kisiler yaratildilar reklamlari haberleri yapildi ki insanlar gelistirici olarak bu deryaya bedeller odeyerek katildilar.

Sonucta dinamikler geregi uygulama sayilari okadar cok artti ki reklam verenlerin sayisi artmamasina ragmen reklam yayinlayan uygulamalar sayesinde arz artti ama talep ayni kaldi. buna bagli olarak da reklam ucretleri dustu. Daha da dusecektir de.

Tum bu storeler ceplerini developer ucretleri ile doldururlarken bir de aldiklari komisyonlar ile ceplerini daha da doldurdular. Uygulama gelistirip zengin olmus birkac kisiyi yere goge sigdiramayip her mecradan reklamini yaptilar.yaptikca daha cok insan uygulama gelistirdi ve daha cok reklam komisyonu alindi.

Zaten az bucuk bussinesse kafasi yatan insanlar bu ise pek bulasmadi. Bunun balon oldugunu biliyorlardi. Sisirme bir sektor yaratildi. Ve bir oyundan 10 bin dolar 20 bin dolar kazanilacagi gibi soylentiler cikartildi. Hic kimse kazanmadi mi bu paralari? Kazanmistir elbet profesyonel is cikartanlar.

Su anda private shopping denilen sektor de agir pazarlama masraflari ve is yukunun masraflari altinda kendi ayaklari uzerinde duramiyor. Surekli yatirim almak zorunda zirketler cunku gelen gideni karsilamiyor. Bu pek cok e ticaret platformunu yakindan ilgilendiriyor.

Genel gozlemlerimden cikardigim ozzeti paylasmak istedim sadece. Faydali olmustur umarim.

yeterince açıklayıcı olmuş.

• beyler bağımsız olarak yaptıgım oyun appstoreda yerini aldı.
    trailerını izlemek isterseniz: http://youtu.be/qasN_Fz7Ou8
  • quote:

Orijinalden alıntı: criminal76

beyler bağımsız olarak yaptıgım oyun appstoreda yerini aldı.

Ayrı bir konuda açsan daha iyi olurdu
  • quote:

quote:

açtım fakat yeterince insan görmedi. bu yüzden ilgili konulara post atma ihtiyacı duydum. türkiyede oyun yapmak ayrı dert insanlara ulaştırmak ayrı dert. gördüğü halde tepki vermeyen yüzlerce insan var, sonra bu ülkede niye oyun yapılmıyor oluyor. umarım artık ülkemiz insanı bu konuda biraz daha bilinçlenir.

• quote:

quote:

quote:

açtım fakat yeterince insan görmedi. bu yüzden ilgili konulara post atma ihtiyacı duydum. türkiyede oyun yapmak ayrı dert insanlara ulaştırmak ayrı dert. gördüğü halde tepki vermeyen yüzlerce insan var, sonra bu ülkede niye oyun yapılmıyor oluyor. umarım artık ülkemiz insanı bu konuda biraz daha bilinçlenir.

Sadece bu forum yok birsürü programlama ile ilgili forumlar var o forumlarda da paylaşırsan daha çok ilgi görür.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.