Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.701
Cevap
521
Favori
1.725.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12301231123212331234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • google chrome cast ile km2 plus arasında hangisi seçilir? (km2 de olabilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream_04 -- 19 Ekim 2022; 23:57:20 >
  • dream_04 D kullanıcısına yanıt

Her ikisini de incelemedim ,KM2 tanıttığım günden beri sorunsuz çalışıyor. KM2 plus tercih ederim (girişler+ ön yargı ile:)) .. KM2 plus incelemesi için geciktim , firma yollayacak inşallah :)

• miki kullanıcısına yanıt

cevap için teşekkürler Mithat bey, o zaman km2 de iş görür diye anlıyorum.

birşey daha sorayım o zaman, tvbox ve soundbar bağlantısı nasıl yapılmalı?

tvbox --> soundbar --> tv şeklinde mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream_04 -- 20 Ekim 2022; 0:2:45 >

Eğer soundbar üzerinde HDMI-IN / HDMI-OUT varsa , TV BOX'ın hdmi çıkışını , soundbar üzerindeki hdmi-in e , SoundBar HDMI-OUT dan, TV'nize giriş yapabilirsiniz.

onu kontrol edeim, km2 hala alınabilir model midir?

Şu an güncel fiyatları bilemiyorum , ama müthiş cihazlar geliyor, hem full lisanslı olacaklar hem de depolamaları 4gb ram /32gb rom ( örneğin şu an satışta Hako Hakomini Google Lisanslı Android Tv Box 4K HDMI Wıfı 4+32 GB), tabii izlence için bu kadar şaaşaya gerek varmı? Benim şimdiye kadar olan deneyimimde gördüğüm , eğer cihaz gerçek lisanslı Android tv arayüzüne sahipse, 2gb ram fazla fazla yeterlidir, öte yandan 8gb depolama alanı bana yeterli, ama 16gb isteyenler de yerden göğe haklıdır, asphalt oyunu ki , rahat oynanır çok zevklidir, tüm eklentilerini yüklerseniz cihazda yer kalmıyor sığmıyor.Ayrıca 8gb lik cihazları da sonuna kadar doldurursanız bu sefer güncelleme sırasında cihazlarda sıkıntı oluyor. Sonuç: Mümkünse biraz daha beklemek veya acilse s905y4 işlemcili uygun fiyatlı tam lisanslı bir cihaz alıp , daha sonra değiştirmenizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 20 Ekim 2022; 0:34:15 >
  • Merhaba 1080P 2012 Model Samsung 46ES8000 smart tv ye sahibim fakat artık smartlığı kalmadı her uygulamanın desteği kalktı ne youtube ne bir şey var mecburen android tv box almak zorundayım, benim kullanacağım uygulamalar youtube, twitch belki netflix, prime vs. amazonda chromecast google tv hd ye denk geldim 800tl fakat 1.5gb ram var emin değilim önerileriniz ne olur stickler donabiliyor vs. diyorlar lisanslı/sertifikalı bir öneri istiyorum.

• Aşağıdaki ürünler de yeni çıkmış..

LattePanda 3 Delta

www.dfrobot.com
    LattePanda 3 Delta 864-The Fastest Pocket-sized Windows/Linux Single Board Computer(8GB RAM/64GB eMMC)-DFRobot
    https://www.dfrobot.com/product-2594.html?gclid=CjwKCAjwwL6aBhBlEiwADycBIImUAY85cNZ-i-2PNzSd73ola-VSGboEzOFhq-2fCe_KnsC3jLufhBoCXQMQAvD_BwE

ODROID-H3+

https://www.hardkernel.com/shop/odroid-h3-plus/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 20 Ekim 2022; 9:49:42 >

İnceleme çok iyi olmuş, teşekkürler.
    Realme 4K stick ile Next 4K stick'ler donanım olarak birebir aynı cihazlar ve üreticisinin de aynı olduğunu öğrenmiş oldum.
    Fiyatı da hemen 100 lira artmış 1000 lira olmuş.
    Ben Next 4K stick almıştım, çok memnunum. Daha hesaplı olarak aynısı sayılan realme 4K tv stick de alınabilir..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • frux kullanıcısına yanıt

Üstad selamlar saygılar, çok teşekkür ederim.

• MyThWarrior kullanıcısına yanıt
    Botech wzone
    Next 4 k stick
    Mi 4 k stick

Realme 4k stick
    Mi 4k stickde dolby atmos ve dolby vision var otg destegi var

• The new processor used is an Amlogic S905X4-K chipset (Quad-Core Cortex-A55), but more importantly, the Streaming Box comes with 4GB of RAM and 32GB of storage.

In addition to Full HD, 4K UHD streaming will also be supported. You can also comment on the Box to the Internet via WLAN or an Ethernet cable. BT SIG has revealed that the BT connection has also been upgraded to 5.1, which should be able to connect more BT devices such as game controllers.

Nokianın yeni cihazı kasımın ortasında piyasaya çıkıyor Nokia 8010 streambox

• Nokia Streaming Stick 800 is now available in the European market. Out-of-the-box, the streaming device from Nokia comes with Android TV 11 OS. The viewers can choose from over 500,000 TV series and movies across popular platforms like Netflix, YouTube, Disney+, and Amazon prime Video. In a bid to give competition to Chromecast, Realme TV Stick and Amazon Fire TV Stick, Nokia is here with a new Streaming Stick 800.

Nokia streaming stick 800 supports viewing the content in 1080p resolution starting from 480p. The streaming stick also comes with AV1 codec support and a built-in Chromecast. With Chromecast, audiences can stream content from their smartphones on big screens like TVs.

Şu anda avrupada satışa sunuldu.

• ozzytaste kullanıcısına yanıt

Bu boxu bir arkadaşım kullanıyor ve çok memnun. Zaten markayı hepimiz tanıyoruz..

• hiremco matrix android 4k uydu alıcılı cihaz teledünya uyumlu 4gb ram var işe yararmı bu özelliklerde daha kaliteli uydu destekli android cihaz varmı

• Hiremco Matrix cihazda uydu tuner'i var ama kablo tuner'i yok. Hiremco matrix cihazda, kablo tv'den gelen teledünya'yı izleyemezsiniz. Yani cihazdaki tuner ile yalnızca uydu yayınları izlenebilir.

Diğer taraftan, Hiremco Matrix cihazın ROM, RAM okuma / yazma hızının iyi olduğundan bahsedilmektedir. Okuma / yazma hızının çabuk olması, özellikle ip üzerinden akan içeriklerde cihazın verimli olduğuna işaret etmektedir.

Hiremco Matrix cihazın en büyük dezavantajı ise, işlemci'sidir. Cihazda Allwinner H616 no'lu işlemci bulunmakta olup, işlemcinin teknoloji düzeyi 28 nm'dir. 28 nm yaklaşık 10 yıl öncesine ait bir teknolojidir.

L1 sertifika var.

Chipset 'in donanım bileşimi ;

İşlemci ; h616 ; 28 nm

Gpu ; Mali g31 mp2 ; 28 nm

Dreamstar A5 model cihazda uydu tuner'i bulunmakta olup, işlemci özellikleri itibariyle, matrix cihazdan daha iyidir. Diğer taraftan Dreamstar A5 model'i cihazın ROM, RAM donanımlarının okuma / yazma hızlı bilinmemektedir.

L1 sertifika var.

İşlemci ; Amlogic s905x3 ; 12 nm

Gpu ; Mali g31 ; 28 nm

Uydu tuner'li cihaz olarak bir diğer seçenek ise, Botech Wzone marka cihazdır. Cihazı USB'den haricen takılan uydu tuner'i ile birlikte satın almak mümkündür. ( Dvb-s2 USB stick ) Botech Wzone marka cihazın ROM, RAM donanımlarının okuma / yazma hızlı bilinmemektedir.

L1 sertifikası + Netflix lisansı var.

İşlemci ; Amlogic s905y3 ; 12 nm

Gpu ; Mali g31 ; 28 nm

Özetle;

Netflix izleyecekseniz, Botech Wzone cihaz,

Netflix aboneliğiniz yoksa, Dreamstar A5 model cihaz, matrix cihaza göre daha tercih edilesi görünmektedir.

• Sürekli bakıyorum sürekli fikir değişiyor.

Öncelikle google ürününü tercih edesim geliyor. Fİyat olarak mi stick daha uygun.

4K yayın + lisanslı + dolby vs. özellikler olması gerekir.

Öneriniz?

Google Chromecast TV 4K

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box

Xiaomi Mi TV Stick 4K Dolby Chromecast Android TV

Amazon Free TV Stick 4K

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_bozkurt -- 21 Ekim 2022; 20:57:4 >
  • Aşağıdaki cihazı satın aldım. Gümrük dahil 1934 TL.

Umarım üzmez.

• Samsung tizen 48mu8000 modeli olan TV de IPTV kullanmak için cihaz gerekli mi yoksa tavsiye edeceğiniz program vb var mı tşkler

• Konfor beklentinize göre değişir.

Yani internet akışı içinden gelen medyatik işlev ve içerikleri konforlu kullanmak istiyorsanız, cihaz gerekli.

Konfor beklentiniz yoksa, tv'ye ott player vb program kurarak internet akışı içinden gelen içerikleri izleyebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 12301231123212331234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.