Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26.701
Cevap
521
Favori
1.725.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12291230123112321233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba,

Macera istemiyorsanız;

Dongle: Chromecast 4k

Box: Mecool KM2 Plus

Birbirinin tıpatıp benzeri olan cihazlardan seçim yaparken zorlanıyorsanız read/write speed 'e bakılmalı. Bu çok önemli bir etken.

• Dostlar,

Genel olarak Android Tv Box 'ı en çok ne için kullanıyorsunuz. (Youtube, Netflix vb.)

İlk defa almayı düşünüyorum, oğlumun dersleri ve Youtube eğitici videolar için kullanacam.

Sizler en çok neler için kullanıyorsunuz paylaşırsanız sevinirim.

• Realme 4K Google TV Stick İncelemem .. Video açıklamasında ve ilk mesajda bulunan saatleri seçerek istediğiniz inceleme bölümüne geçebilirsiniz.

Mithat Kılıç youtube
    Satın aldığım link: https://bit.ly/3s4geLP Tüm fiyatlar: https://www.akakce.com/tv-box/en-ucuz-realme-4k-smart-google-tv-stick-fiyati,1604388118.html?gclid=CjwKCAjwtKmaBhBMEiwAyINuwBfheXgvB--EJZriwroF1KRqG1kBdotBLy93lk5lbcp3jvu6vk59LBoChkoQAvD_BwE REALME SMART 4K GOOGLE TV STICK SoC: Amlogic S905Y4 Dört Çekirdekli 4x ARM-A35 @ 2GHz (64bit) / GPU Mali-G31 MP2 / 12nm. Sistem: Android TV 11 (32bit). Bellek ve ağ: 2GB RAM LPDDR4 / 8GB eMMC / Wifi ac + Bluetooth 5.0. Bağlantı Noktaları: HDMI 2.1 / 1x mikro USB 2.0 OTG. Ekstralar: BT Remote / Manuel / HDMI kablosu / DC 5V 1A (5W) adaptör. Sertifikalar: Netflix / DRM Widevine L1 / HDR10+ / Dolby Digital+ Malzemeler ve ölçüler: Plastik 107 x 25 x 15 mm / 43 gr. REALME AKILLI 4K GOOGLE TV STICK TV İÇİN MEDYA OYNATICISI
    https://www.youtube.com/watch?v=Xmn4h399KAo&feature=youtu.be

REALME SMART 4K GOOGLE TV STICK

00:01 Ön tanıtım

01:25 Kutu Açılışı

04:10 İlk Açılış

04:25 Kumanda tanıtımı

04:38 Kurulum

05:10 Arayüz

05:27 Uygulamalar ve Yükleme

06:04 Sesle Arama

06:20 Ayarlar

08:11 AIDA64

08:53 DRM INFO

09:05 Root Check

09:12 Wifi Test

10:21 ANTUTU

10:51 Netflix 4K Test

11:08 Browser Test

11:24 Chromecast Yansıtma

12:00 Youtube 4K 60fps Test

12:45 AV1 Kodek Test

12:57 HDD Test

13:27 Oyun

13:33 SONUÇ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 15 Ekim 2022; 23:50:32 >

• Next 4k stick ile mi box 4k aynı fiyat hangisi tercih edilmeli beyler.

• mert1905x kullanıcısına yanıt

Hocam next stick şu an 1000 TL ,mi box ise en ucuz 1200 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnold34 -- 16 Ekim 2022; 17:17:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arnold34 kullanıcısına yanıt

200 tl fark için mi box almayıp kaybettimiz bir şey var mı acaba.

Hocam araştırdıgım kadarıyla mi box tavsiye edilmiyor.Bende alicamda botech wzone ile next stick arasında kaldım şu an aralarinda 350 TL gibi bir fark var

• arnold34 kullanıcısına yanıt

200-300 tl önemli değilde ne kazanıp ne kaybediyoruz o öenmli mi box 4k bende var 500tl iken almılştım bir sorun yaşamadım ama ram az cihaz yavaş çalışıyor .

Next 4k stick i mistick 4k ile kiyaslamaniz lazim
    Mi stick 4k da dolby atmos ve dolby vision var otg destekli.
    Bu arada mibox var canavar gibi calisiyor bende

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Şu anki çoğu cihazda ram 2 GB zaten

• vlkn0888 kullanıcısına yanıt

Hocam bahsettiğiniz read/write speed ile ilgili hangi cihazlar öne çıkıyor.

Dongle ve Box Farketmez sorunsuz uzun yıllar kullanacağım bir cihaz arıyorum.

Bilgiler için teşekkür ederim.

• dostcoffee kullanıcısına yanıt

Cihazların okuma / yazma hızını, inceleme yapıp ta video paylaşanların video'larından öğrenebiliyoruz ancak... Tabi cihaz okuma / yazma performansı yönünden incelendiyse...

Hatırladığım kadarıyla, Hiremco Matrix model cihazın okuma / yazma yönünden youtube 'da bir inceleme video'su paylaşılmıştı. Tavsiye değil. Sadece aklımda kaldığı için paylaşmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 17 Ekim 2022; 23:45:40 >
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Serkan Bey , videolar çok uzuyor , ortalama 3dk izleniyor , testler çok ilgi çekmiyor diye kısa tutmaya gayret ediyorum . Bundan sonra testlere okuma yazma hızını da ilave ederim

Ek: Reading/Writting testi için Özellikle bir uygulama tercihiniz varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 18 Ekim 2022; 19:47:12 >
  • miki kullanıcısına yanıt

Mithat bey merhaba, ilginiz için teşekkürler.

Uzun zaman önce Mecool KM6 Deluxe cihaz getirtip test etmiştim. 15 gün kadar kullandıktan sonra sattım. Sebebi; cihazda zaman zaman donma, komutlara geç tepki verme gibi sıkıntılar gözlemlemiştim.

Deneyimlerimi net'te okuduklarımla bir arada değerlendirdiğimde, cihazların akıcı çalışmasında, ROM ve RAM belleklerin okuma yazma hızının önemli olduğu anladım.

Üyelerden biri de sorunca, kısaca değinme gereği hissetmiştim.

Aida vb herhangi bir programla test edebilirsiniz.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Rica ederim ben teşekkür ederim..Yeni inceleyeceğim cihazlara w/r test eklenecektir.. Serkan Bey , videolarımda eksik gördüğünüz hususlar olursa lütfen belirtin , elimden geldiğince tamamlamaya çalışırım.

• miki kullanıcısına yanıt

Mithat bey incelemelerinizi takip ediyorum.

Okuma yazma hızlarını da ekleyip bir google sheet 'de tutarsanız kıyaslama tablosu kendiliğinden ortaya çıkmış olur :) (tv box, dongle, hybrid stb)

• dostcoffee kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Uzun yıllar kullanılacak bir cihaz arıyorsanız bence box olmalı. (Giriş çıkış portlarından ve termal nedenlerden dolayı performans kaybı yaşamamak için)

Uzunca süre mecool km2 ve birçok cihaz kullanmış biri olarak daha yeni olan MECOOL KM2 Plus öneririm. (s905x4, android 11)

• Alpha_Sarc kullanıcısına yanıt

Merhaba bu ürüne dışarıdan apk dosyası yüklenebiliyor mu acaba?

Çok teşekkür ederim, google sheet yaptım , ancak devamlı güncelleme istediği için , sonra yaparım acelesi yok zaten çok yapan var , kimse de sormuyor , derken bıraktım :)) Tekrar başlarım tabii..

botech wzone 4k,

mecool km2 plus

ikisi arasında kalmıştım.

Mecool km2 Plus fiyatından dolayı biraz düşündürüyordu ama herhalde onu alacam. Teşekkür ederim, sağolun

• 
Sayfa: önceki 12291230123112321233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.