Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1019. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.694
Cevap
519
Favori
1.724.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10171018101910201021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GuGuuuK

kargo 16 dolar.
    88.2 TL vergi ödemesi

Edit:

Hardkernel'den paypalsız alışverişe 30-40dolar banka masrafı çıkarıyor. bu yüzden paypal sız alış veriş yapmak mantıklı değil.
    Ben yabancı KK ile paypal kullandım.
    Yabancı kredi kartı derken?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burakgibiyim B kullanıcısına yanıt
    Yurt dışındaki bir bankadan alınan kredi kartı. Eşim yabancı onun ülkesindeki bankadan aldığı K.K ile paypal alışverişi yaptım.

Mutlu Bayramlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 31 Temmuz 2020; 12:6:53 >
  • TV'miz 2013 model bir Smart TV, fakat artık uygulamaların yeni sürümlerine dayanamadığı için bir TV Box almayı düşünüyorum.

Öncelikle bu TV Box ile yapmayı planladıklarımı yazayım:

• Youtube üzerinden video izleyebilmek.
    • Netflix üzerinden bir şeyler izleyebilmek.
    • Steam Link ile masaüstü bilgisayarımdaki oyunları TV'de oynayabilmek. (Sonradan okuyup konuya yabancı olan arkadaşlar için şöyle de bir bilgi yazmış olayım: Oyun aslında cihazda oynanmıyor bununla. Masaüstü bilgisayarda çalışan oyun H.264 video encode yapılıyor, yerel ağ üzerinden istemci cihaza gönderiliyor (örneğin TV Box'a), bu cihazdaki Steam Link uygulaması da bu H.264 videoyu canlı olarak, kabul edilebilir bir gecikme ile çözüyor.)
    • Çeşitli stream platformlarından film ve dizi izleyebilmek.
    • Türkiye'deki TV kanallarının web sitelerindeki dizileri izleyebilmek (şu anda TV'ye dizüstü bilgisayarı HDMI ile bağlayarak bilgisayar üzerinden yapıyorum bunu).
    • Tüm bunları uzaktan kumanda ile yapabilmek.

Koşullarım da şöyle:

• TV'miz 1080p. Daha bu ay iyi bir tamir parası verdim LED dizisi arızasına. O sebeple yakın zamanda TV değiştirmeyi planlamıyorum. Dolayısıyla hep 1080p kullanacağım.
    • TV'nin dahili ses sistemini kullanıyorum. Harici bir ses sistemim yok. Çok yüksek ihtimalle bu şekilde devam edeceğim. (Belki ileride Bluetooth kulaklık alırım.)
    • Evdeki Wi-Fi'nin 5 GHz desteği var. TV ile Wi-Fi cihazı da birbirine oldukça yakın (2-3 metre), fakat kablosuz iletişime çok güvenmiyorum performans olarak. Gigabit ethernet ile bağlamayı tercih ederim.

Bunlara göre bir veya birden fazla TV Box öneriniz olur mu? Fiyat olarak biraz zorlayarak 500-600 TL civarına kadar çıkabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: beawolf

TV'miz 2013 model bir Smart TV, fakat artık uygulamaların yeni sürümlerine dayanamadığı için bir TV Box almayı düşünüyorum.

Öncelikle bu TV Box ile yapmayı planladıklarımı yazayım:

• Youtube üzerinden video izleyebilmek.
    • Netflix üzerinden bir şeyler izleyebilmek.
    • Steam Link ile masaüstü bilgisayarımdaki oyunları TV'de oynayabilmek. (Sonradan okuyup konuya yabancı olan arkadaşlar için şöyle de bir bilgi yazmış olayım: Oyun aslında cihazda oynanmıyor bununla. Masaüstü bilgisayarda çalışan oyun H.264 video encode yapılıyor, yerel ağ üzerinden istemci cihaza gönderiliyor (örneğin TV Box'a), bu cihazdaki Steam Link uygulaması da bu H.264 videoyu canlı olarak, kabul edilebilir bir gecikme ile çözüyor.)
    • Çeşitli stream platformlarından film ve dizi izleyebilmek.
    • Türkiye'deki TV kanallarının web sitelerindeki dizileri izleyebilmek (şu anda TV'ye dizüstü bilgisayarı HDMI ile bağlayarak bilgisayar üzerinden yapıyorum bunu).
    • Tüm bunları uzaktan kumanda ile yapabilmek.

Koşullarım da şöyle:

• TV'miz 1080p. Daha bu ay iyi bir tamir parası verdim LED dizisi arızasına. O sebeple yakın zamanda TV değiştirmeyi planlamıyorum. Dolayısıyla hep 1080p kullanacağım.
    • TV'nin dahili ses sistemini kullanıyorum. Harici bir ses sistemim yok. Çok yüksek ihtimalle bu şekilde devam edeceğim. (Belki ileride Bluetooth kulaklık alırım.)
    • Evdeki Wi-Fi'nin 5 GHz desteği var. TV ile Wi-Fi cihazı da birbirine oldukça yakın (2-3 metre), fakat kablosuz iletişime çok güvenmiyorum performans olarak. Gigabit ethernet ile bağlamayı tercih ederim.

Bunlara göre bir veya birden fazla TV Box öneriniz olur mu? Fiyat olarak biraz zorlayarak 500-600 TL civarına kadar çıkabilirim.
    en başta 1080p ile netflix izlemek istiyorsanız seçenekler kısıtlı mibox s / mi stick yada fire stick olmalı bunlarda netflix lisansı mevcut diğer cihazlarda en fazla 540p izleyebilirsiniz,

mi ilede film/dizi siteleri problem olmaz, oyun konusuna gelince pek bilgim yok...

• beawolf kullanıcısına yanıt
    netflix sertifikalı mi box ya da mi stick sizi donanımsal olarak 1080p game stream de üzmez. Sizin karşınıza çıkacak 2 sorun
    1. bluetooth kontrolcü tanınması ya da gecikmesi - kaliteli kontrolcülerde sorun olmaz.
    2. ağ üzerinde olan sorunlar. ethernet ya da 5 ghz ağ oyun oynuyorsanız şart. dirt 4 de 2 oda ilerideki modemden çeken wifi üzerindeki gecikme yüzünden yoldan çıktığım oluyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Raspberry Pi ler popüler olmasına karşın, Hardkernel ODROID lerle iyi bir çıkış yakaladı.

Yeni ODROID-C4 oldukça iyi bir örnek. 2 GHz Amlogic S950X3 dört çekirdekli ARM Cortex-A55 işlemci, 4GB RAM, Gigabit Ethernet, HDMI 2.0, 4 USB 3.0 bağlantı noktası ve Raspberry Pi uyumlu 40 pinli bir başlığa sahip 50 dolarlık bir mini bilgisayar.

Başka bir deyişle, aynı miktarda RAM içeren bir Raspberry Pi 4'ten 5 $ daha ucuz ve Hardkernel'e göre en azından bazı kıyaslamalarda daha yüksek puan alıyor. Ancak bazı değişimler var.

Örneğin, en yeni Raspberry Pi bilgisayarlarda WiFi ve Bluetooth bulunur. Bu özellikleri bir ODROID-C4'e eklemek için isteğe bağlı bir USB adaptörü kullanmanız gerekir.

Raspberry Pi 4 iki mikro HDMI bağlantı noktasına ve bir USB-C bağlantı noktasına sahipken, ODROID-C4 yalnızca tek bir tam boyutlu HDMI bağlantı noktasına ve bir mikro USB bağlantı noktasına sahiptir.

Öte yandan, tüm USB Type-A bağlantı noktaları USB 3.0 hızlarını desteklerken, Raspberry Pi'nin iki bağlantı noktası USB 2.0'dır. ODROID-C4, eMMC depolama modülleri için isteğe bağlı desteğe sahipken, Raspberry Pi serisi bilgisayarlar birincil depolama için yalnızca microSD kartlar kullanır. Hardkernel'in panosunda ayrıca bir soğutucu vardır.

ODROID-C4 için ayrıntılı teknik özellikleri Hardkernel'in web sitesinde bulabilirsiniz, ancak bazı önemli noktalar şunlar ;

Boyutlar : 85mm x 56mm x 1mm
    Ağırlık : 59 gram (soğutucu dahil)
    İşlemci : Amlogic S905X3 12nm, 2 GHz ARM Cortex-A55
    Ekran Kartı: Mali-G31 MP2 @ 650 MHz
    RAM : 4 GB DDR4
    Depolama : eMMC (8GB - 64GB) ve / veya microSD kart (UHS-I'ye kadar)
    Ağ İletişimi : Gigabit Ethernet
    Video : HDMI 2.0 (HDR, CEC, EDID ile 60 Hz'de 4K'ya kadar)
    Ses : HDMI ve isteğe bağlı SPDIF
    USB : 4 x USB 3.0 + 1 mikro USB 2.0
    Diğer G / Ç : 40-pin başlık + 7-pin ses genişletme başlığı + IR alıcı
    Güç : DC jakı (12V / 2A güç adaptörleri önerilir)

ODROID-C4, Android ve Linux'u destekliyor ve şu anda ODROID Wiki'den indirilebilen Ubuntu 20.04 ve Android 9 Pie yapıları var . Ayrıca CoreElec gibi başka işletim sistemleri yüklenebiliyor.

İlgilenenler videoyu tam ekran izleyebilir.

ODROID C4 ile Raspberry Pi karşılaştırması

• C4 te ATv rom testi

• 1080p için Android TV box bakıyorum. Tak çıkar mantığı ile birden fazla TV de kullanılacak. TV nin biri 32 diğeri 40inch. Bu durumda 4k almak mantıksız geliyor. Babama alacağim içinde takip ciksrmasi, kullanımı kolay, stabil bir cihaz ariyorum.
    Mı stick ile Amazon fire TV stick arasında kaldım. Mi stickin Türkçe olması cezbediyor, firetv ninde daha stabil olması. Kullananlar var ise yaşlı kesimin kullanımına yönelik hangisi daha ideal olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: N3v3N

1080p için Android TV box bakıyorum. Tak çıkar mantığı ile birden fazla TV de kullanılacak. TV nin biri 32 diğeri 40inch. Bu durumda 4k almak mantıksız geliyor. Babama alacağim içinde takip ciksrmasi, kullanımı kolay, stabil bir cihaz ariyorum.
    Mı stick ile Amazon fire TV stick arasında kaldım. Mi stickin Türkçe olması cezbediyor, firetv ninde daha stabil olması. Kullananlar var ise yaşlı kesimin kullanımına yönelik hangisi daha ideal olur?
    Mi Stick ler bizim coğrafyamız için daha uygun.

1080p modeli biraz ağır çalışır. 4K modeli piyasaya girince UHD modelini almak daha mantıklı.

Gittikçe 4K paneller ucuzlayacak.

Yerleşik choremecast a sahip olmaları başlıbaşına bir avantaj.

Fire Stick te choremecast yok.
  • TOX-1

Amlogic S905X3 SoC, Dört Çekirdekli Mali-G31 MP2 GPU ya ve
    HDR Dolby Vision, HDR10 +, HDR10 ve HLG destekli bir Amlogic Video Engine 10 VPU ya sahip .

Bir kaynakta, 4 GB DDR4 RAM temel belleğe sahip olduğu bilgisi var. Kutu, bu donanımı mükemmel şekilde havalandıracak delik miktarıyla bizi şaşırtıyor.

Kablosuz bağlantı alanında bir Wifi aC 2R2T Dual Band G.bit WIFI, dahili ve harici antenli Bluetooth 4.2'ye entegre edilmiş.

Bir USB 2.0 bağlantı noktasına, başka bir USB 3.0'a, bir Gigabit Ethernet konektörüne ve bir HDMI 2.1 video çıkışına sahip .

Bu cihazda ses jakı ve SPDIF konektörü bulunmuyor .

Android 9 işletim sistemi bulunan TV-Box'da standart olarak yer alan ve bu kutuyu ilk andan itibaren kullanabileceğimiz temel bir IR uzaktan kumanda, programlanabilir renkli tuşlara sahip.

https://tr.aliexpress.com/item/4001308963762.html

Detaylı incelemesini ve Banggood da satışa sunulmasını beklemek uygun olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 7 Ağustos 2020; 16:32:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

TOX-1

Amlogic S905X3 SoC, Dört Çekirdekli Mali-G31 MP2 GPU ya ve
    HDR Dolby Vision, HDR10 +, HDR10 ve HLG destekli bir Amlogic Video Engine 10 VPU ya sahip .

Bir kaynakta, 4 GB DDR4 RAM temel belleğe sahip olduğu bilgisi var. Kutu, bu donanımı mükemmel şekilde havalandıracak delik miktarıyla bizi şaşırtıyor.

Kablosuz bağlantı alanında bir Wifi aC 2R2T Dual Band G.bit WIFI, dahili ve harici antenli Bluetooth 4.2'ye entegre edilmiş.

Bir USB 2.0 bağlantı noktasına, başka bir USB 3.0'a, bir Gigabit Ethernet konektörüne ve bir HDMI 2.1 video çıkışına sahip .

Bu cihazda ses jakı ve SPDIF konektörü bulunmuyor .

Android 9 işletim sistemi bulunan TV-Box'da standart olarak yer alan ve bu kutuyu ilk andan itibaren kullanabileceğimiz temel bir IR uzaktan kumanda, programlanabilir renkli tuşlara sahip.

https://tr.aliexpress.com/item/4001308963762.html

Detaylı incelemesini ve Banggood da satışa sunulmasını beklemek uygun olur.
    https://www.youtube.com/watch?v=wSLZ_rnyPFo
    Root varmı anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

https://www.youtube.com/watch?v=wSLZ_rnyPFo
    Root varmı anlamadım.

Alıntıları Göster
    Bu cihazlar rootlu gelir.

Bu fiyattaki bir kutuda DDR4 ram yoktur.

G.bit wıfı ve 1000 M LAN olması avantajlı.

Yeni nesil kutularda HDMI üzerinden ses geçişi düşünüldüğü için ses jakı ve SPDIF bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 8 Ağustos 2020; 2:7:43 >

• AI destekli s905X3 SOC lu cihazlarda

A95X F3
    X96 max+ dan sonra
    HK1 x3 tercih edilebilir.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 8 Ağustos 2020; 2:22:21 >

• 3 ay önce aldığım ve her defasında memnuniyetle kullandığım A95X F3 air 4 gb / 64 gb rom cihazımı gt king aldığımdan dolayı satıyorum ilgilenen forumdaşların özelden yazmasını rica ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhaba Arkadaşlar
    Forum sayfasında bir çok cihaz ve inceleme var ama kafam karıştı.

Bana yazlık evdeki 49" full HD HI-LEVEL tv de çalıştırabileceğim, Youtube ve Netflix çalıştırması yeterli olacak bir TV Box lazım.

Uygun fiyatlı ve bizi üzmeyecek ne önerirsiniz?
  • eXaLs E kullanıcısına yanıt
    yazdıktan sonra biraz baktım da Xiaomi Mini TV Stick işimi görecek gibi.

sizce?
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Mouse gecen ay elime ulasti. Hem telefonlarda hem de win yuklu pcde dongle sorunsuz calisti lakin a95 fx3 tvbox ta calismiyor. Baglanti saglaniyor diyor bu surede mause okunu hareket ettirip tiklama yapabiliyorsunuz sonra basarili olmadi diyor ve bir daha mouse okunu goremiyor hareket ettiremiyorsunuz. Lakin dongle ile tvbox a baglanti saglaniyor. Tv box ta android 9 var telefonlarda ise android 8.1 ve android 4.1. isteyen olursa link atmaya calisirim.
    Selamlar.

• gragos21 G kullanıcısına yanıt
    up

• 
Sayfa: önceki 10171018101910201021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.