Şimdi Ara

Android Tableti TvBox Yapma(Proje)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
3
Favori
10.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elimde ekranı kırık ama dokunmatiği sağlam bir Probook prbt120 Android tablet var. Ekran tamiri için 250TL istediler bende vazgeçtim yaptırmaktan.Zaten tamir parasına bir tablet daha alınır.
    Bende tabletin PCB'yi söktüm ve küçük bir kutu yapıp içine yerleştirmek istiyorum ve hdmi ile televizyona takacağım.Kontrolünü bluetooth android kumandası ile yapacağım.
    Ama bir sorunum var.Kamera modülü yerinden çıkmış ve nereye takacağımı bilmiyorum.
    PCB resimlerini inceleyip bana yardımcı olursanız sevinirim.
    Yapım aşamalarını fotoğraflayıp konuyu da güncel tutacağım.

Edit:03/07/2014
    Anakartı tabletin kendi kutusuna yerleştirdim.Kamera modülünü hala takamadım.
    HDMI ile TV bağlantısını yaptım ve cihaz sağlam :D.

Logitech K400 Kablosuz klavye aldım ve taktım.Tahminimden çok daha iyi çıktı klavye.Neredeyse her tuşu çalışıyor.
    Misal Sleep tuşuna basınca tablet uyku moduna giriyor,ses açma-kapama tuşları çalışıyor, müzik oynatıcısı başlatma tuşu ve kontrol tuşları çalışıyor(durdur-oynat-ileri-geri vb.), Search tuşu çalışıyor,home tuşu çalışıyor, ve daha birçok tuş çalışıyor.

Şarj kablosu takılı halde 20dk boyunca Real Racing 3 oynadım ve sıcaklığı manuel ölçtüğümde 45-48 derecelerde geziyordu.Acaba bu sıcaklıklar normal mi?
    Film izleme işlemi için XBMC player kuracağım ama Full HD de takılma yapar mı bilmiyorum.Mx Player'de FHD 8000bit film takılmadan oynatılıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DubSteq -- 3 Ağustos 2014; 21:17:58 >

• Konuya hiç merak edip yorum yapan olmamış .

Arkadaşlar sizin bildiğiniz bir launcher uygulaması var mı tv için kolay arayüzü olan? Şu TVboxlardaki launcherlar gibi olan?

Bir de RK3066 işlemciyi nasıl O.C yapabilirim? Isı sorunu olursa bir küçük fan yada heatsink ile çözerim.
    İşlemcinin standart frekansı 1.6Ghz, Mali400 Gpu 400mhz de çalışıyor.Acaba ben işlemciyi 1.8,GPU'yu da 533 mhz yapabilirmiyim?
  • Tabletin tam olarak modeli ne hocam yazarssniz oc icin yardimci olmaya calisiyim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Quaick kullanıcısına yanıt
    Tabletin modeli Probook PRBT120. Hocam bir de Wild Blood, N.O.V.A. 3 gibi oyunlar en yüksek grafikde açılıyor.Bunun bir çözümü var mı? Modern Combat4 de medium graphic apk sını bulmuştum ama bunlarda yok. Acaba apk dosyasını editleyerek grafik ayarlarını değiştirebilirmiyim?

• Oyun icinde degistirilmiyorsa yabanci forumlarda belki boyle birsey bulunabilir :) simdi bakayim oc isine yazarim birazdan :)

• http://www.tabletpiri.com/konu-probook-prbt120-root.html

Bu linkten root yaptiktan sonra cpu frekans ayarlayici uygulamalari deneyin hocam. Olmazsa biraz daha arastirayim.

Cihaz zaten 1 yıldır rootlu kullanıyorum.Birçok overclock uygulamasını denedim hepsinde üst sınır 1512mhz olarak gösteriyor.Bazı yabancı forumlarda rk3066 oc tweakleri anlatımış ama ingilizcem yok o yüzden nasıl bir olay bilmiyorum.Sizide yoruyorum kusuruma bakmayın.

• Hocam o tabletin kernelini tam bulamadim,
    http://www.tabletpiri.com/forum-probook-prbt120

Bu forumda biraz arastirin belki bulursunuz.

Hocam ben tabletin kernelini backup ile yedekleyip size göndersem editleyebilirmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

Hocam ben tabletin kernelini backup ile yedekleyip size göndersem editleyebilirmisiniz ?

hocam aman coderim ama androidi o kadar bilmiyorum :D şuan pcdeyim daha iyi araştırıp yazarım hocam :) Bu projeniz beni de heycanlandırdı :P

Nasıl yaptığınızı vs detaylı yazsanız iyi olur :)
  • http://www.freaktab.com/showthread.php?7789-rkpatchomatic-tool-overclock-binary-rk3066-kernels

bu konuya dayanarak yazıyorum hocam;

bu linkten activeperl'ü indirin ve kurun;http://www.activestate.com/activeperl/downloads

aşağıdaki linkteki 3066 kodlu dosyayı indirip, kurduğunuz program ile çalıştırın.. Gerisini biraz ingilizce ile yapabilirsiniz sanırım..

http://www.freaktab.com/showthread.php?7789-rkpatchomatic-tool-overclock-binary-rk3066-kernels

Kesinlikle bu işlemlerden önce yedek alın ve sorumluluğun size ait olduğunu unutmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quaick -- 4 Ağustos 2014; 20:53:00 >

Saolun hocam :D. Tabletimin ekranı kırılmıştı bende android tvbox gibi kullanayım dedim.Madem tvbox gibi olacak overclock yapıp daha hızlı kullanırım diye düşündüm.Zaten birçok işini hallettim.Tek eksiğim anakart'ı yerleştirebileceğim adam gibi bir plastik kutu :D. Şu dediğiniz olayıda halledip O.C yaparsam birde video tanıtım/anlatım yapıp projemi bitireceğim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

Saolun hocam :D. Tabletimin ekranı kırılmıştı bende android tvbox gibi kullanayım dedim.Madem tvbox gibi olacak overclock yapıp daha hızlı kullanırım diye düşündüm.Zaten birçok işini hallettim.Tek eksiğim anakart'ı yerleştirebileceğim adam gibi bir plastik kutu :D. Şu dediğiniz olayıda halledip O.C yaparsam birde video tanıtım/anlatım yapıp projemi bitireceğim :D

Basit bir soğutma bloğu ve küçük bi fan ile yakar ortalığı :D
    Kutu için pleksi den kutu yaptırabilirsin :) Bu arada tabletin kasasından ayırmayı düşünüyormusun anakartı vs? :D
    zaten şuan tabletin kendi ürün kutusunun içine yerleştirdim anarktı.Arka kapağıda wifi alıcısı olarak kullanıyorum :D
  • DubSteq kullanıcısına yanıt
    İyiymis :D

• DubSteq kullanıcısına yanıt
    Noldu hocam proje

• quote:

Orijinalden alıntı: sabah moonwalk keyfi

Noldu hocam proje

+1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekran olarak ne kullandınız
  • Projenin son durumu nedir acaba
    Gercekten cok merak ediyorum

• Slmlar benzer bir projem var. Ancak benim tablet hdmi cıkısına sahip degil. Modeli hometech mid 750. Bunu lvds yani lcd ekran cıkısından akıllı olmayan bi tv ye bağlamak mümkünmü acaba ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.