Şimdi Ara

Android iso8859 Konusu (Mail Sorunları)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son 1 yıl içinde Lumia 920, Nexus 4, iphone 5 ve htc one kullanmış biri olarak Android de gördüğüm gariplikleri yazayım. En fazla dikkatimi çeken şeyler :

1 - Facebook ta scroll baya baya kasılıyor (tüm android telefonlarda)
    2 - Iso 8859 font sorunu, aquamail hariç tüm posta uygulamalarında eğer telefon dili türkçe ise gelen maillerde türkçe karakter sorunu yaşıyoruz (iş maillerini kastediyorum). Maili atanların outlook tan utf-8 i seçmeleri sorunu çözüyor ama kesinlikle asıl mesele mail programlarından kaynaklanıyor. Örnek olarak forumun bildirim maillerini outlook uygulamasından veya gmail uygulamasından bakarsam sorun yok ama androidin eposta veya htc nin posta uygulamasından bakarsam türkçe harfler sorunlu. Saf android romlarda telefon dilini ingilizceye çevirince problem kalmıyor. HTC ye attığım ticket a gelen cevap kendi kendinize mail atıp deneyin oldu. Halbuki başka forumda okuduğum bir yazıda sony nu sorunu çözmek için rom a türkçe yi eklemişti(yani font ayarlarını değiştirmiş)
    Bana genel olarak bu olayın çözümü için
    I - Telefonu ingilizce kullan
    II - Aquamail kullan
    III - Her mail için ayrı mail programı kullan
    IV - Mail atan kullanıcıları uyar
    V - Mail serverlarını uyar gibi saçma sapan çözümler söyleyen oldu
    İyi güzelde Iphone da 3gs den beri yok bu sorun, Lumia lar yeni çıktı onlardada yoktu bu sorun. Ne düşüneceğim bilmem. Sony bir telefon alıp denememi yapsam son romlarda durum nasıl Veya bu konunun basit çözümünü bilen birisi varsa Allah Rızası için yazsın şuraya. Beni soğutuyor bu kadar basit bi olayın sorun olması.
    Dipnot : Lumia 920 mi çok seviyordum ama sadece ve sadece gelen maillerin bazılarının eklerindeki pdf dosyaları açmıyor diye sattım. Mail benim için çok önemli. Buda çözülmezse ekran ufak ama Iphone a 5s le döneceğim sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedlam -- 16 Eylül 2013; 0:51:10 >

• bedlam kullanıcısına yanıt
    Android'in iOS ve WP8'e göre birçok eksikliği bulunduğu doğru..Bende gördüklerimi yazayım,
    Whatsapp gibi uygulamalarda mesaj geldiğinde kısayol simgesinde uyarı çıkmıyor sadece durum çubuğunda gözüküyor, bildirim konusunda iOS çok daha iyi.
    Telefonu sessize aldığımızda sadece aranma sesi kısılıyor, bir oyun/video v.s. açıldığında ses açık oluyor, iPhone'da yandaki düğmeyle telefonun tüm seslerini kapatabiliyoruz
    Telefon zil sesini tuşlarla değiştirmeyi iptal edemiyoruz, bu yüzden arada ses yüksekliğini ses açma/kısma tuşlarından kontrol ediyorum..
    Çok sık karşılaşılan bir durum olmasada hemen hemen tüm Android telefonlarda reset/kasma/yeniden başlama/kapanma gibi problemler var.

Böyle uzar gider..Tabi şimdilik bu böyle her sürümüyle biraz daha istikrarı yakalıyor Android, bu tür sorunların tek nedeni açık kaynak kodlu olması aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: bedlam

Son 1 yıl içinde Lumia 920, Nexus 4, iphone 5 ve htc one kullanmış biri olarak Android de gördüğüm gariplikleri yazayım. En fazla dikkatimi çeken şeyler :

1 - Facebook ta scroll baya baya kasılıyor (tüm android telefonlarda)
    2 - Iso 8859 font sorunu, aquamail hariç tüm posta uygulamalarında eğer telefon dili türkçe ise gelen maillerde türkçe karakter sorunu yaşıyoruz (iş maillerini kastediyorum). Maili atanların outlook tan utf-8 i seçmeleri sorunu çözüyor ama kesinlikle asıl mesele mail programlarından kaynaklanıyor. Örnek olarak forumun bildirim maillerini outlook uygulamasından veya gmail uygulamasından bakarsam sorun yok ama androidin eposta veya htc nin posta uygulamasından bakarsam türkçe harfler sorunlu. Saf android romlarda telefon dilini ingilizceye çevirince problem kalmıyor. HTC ye attığım ticket a gelen cevap kendi kendinize mail atıp deneyin oldu. Halbuki başka forumda okuduğum bir yazıda sony nu sorunu çözmek için rom a türkçe yi eklemişti(yani font ayarlarını değiştirmiş)
    Bana genel olarak bu olayın çözümü için
    I - Telefonu ingilizce kullan
    II - Aquamail kullan
    III - Her mail için ayrı mail programı kullan
    IV - Mail atan kullanıcıları uyar
    V - Mail serverlarını uyar gibi saçma sapan çözümler söyleyen oldu
    İyi güzelde Iphone da 3gs den beri yok bu sorun, Lumia lar yeni çıktı onlardada yoktu bu sorun. Ne düşüneceğim bilmem. Sony bir telefon alıp denememi yapsam son romlarda durum nasıl Veya bu konunun basit çözümünü bilen birisi varsa Allah Rızası için yazsın şuraya. Beni soğutuyor bu kadar basit bi olayın sorun olması.
    Dipnot : Lumia 920 mi çok seviyordum ama sadece ve sadece gelen maillerin bazılarının eklerindeki pdf dosyaları açmıyor diye sattım. Mail benim için çok önemli. Buda çözülmezse ekran ufak ama Iphone a 5s le döneceğim sanırım.

Arkadaşım aynı sorundan bende, mustaribim daha önceden blackberry kullanıcı olarak böyle bir sorunum yokken, maalesef şimdi Sony Xperia Z de böyle bir sorun ile karşılaşıyorsun.Bu konu marka ile alakalı olmayan bir durum, bu işletim sisteminden kaynaklı sorun çözümü ya telefonu sıfırlayıp ingilizce olarak kullancaksın veya aquamaili kuracaksın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.