Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (106. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.079
Cevap
130
Favori
1.620.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OrCuN 66

Kardeşim geçmiş olsun ameliyatın nasıl geçti biraz bahsedermisin ameliyattan sonra ağrın sızın nasıl biraz iyimi yoksa hala aynı mı.
    Tesekkur ederim. Ameliyat cok iyi gecti uyutuldugum icin hissetmedim hicbisey. Amelyattan sonra 2 saat yatip eve gectim. Her gecen gun agri azaliyor inan korkmana gerek yok. Evdeki tedavi ve beslenme onemli. Allahin izni ile ins kurtulurum su beladan tamamen. Merak ettigin ne varsa sorabilirsin
  • 1 ay önce botox olmuştum. Genel anlamda işe yaradı sanırım. 2 hafta sonra kontrol muanesine gittiğimde fissürlerin iyileşmiş dedi doktor. Dışkı esnasında hiç acı yok.Dışkıdan sonra batmada,yanma da olmuyor. Ara sıra dışkı sonrası hafif kaşınma oluyor, 1-2 saatlik ama o da geçiyor. Yediklerime de dikkat ediyorum. Umarım bir daha ne bu hastalık ne de başka bir hastalıkla karşı karşıyaya gelmem. Allah şifa versin herkese
  • bios_m B kullanıcısına yanıt
    İnşallah bir an önce sağlığına kavuşursun kardeşim birde merak ettiğim ameliyattan sonra tekrar nüks edermi doktorun bunun için birşeydedimi eskisi gibi yaşaya bilecekmiyiz ameliyattan sonra bunu cevaplarsan çok sevinirim çok korkuyorum çünkü eskisi gibi olmasa hayat çekilmez bir hale gelir zaten piskolojik olarak bitmiş durumdayım hiç bir şeyden zevk alamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukum

Şuan onlar yok ama kan ve ağrı çok var, sizde de devam ediyor mu? 3 gün oldu lazer ile ameliyat olalı.
    Ben de kanama sadece ilk tuvalette çok az oldu. Ağrı yok tuvalette cok şükür. Tam olarak iyileşmiş değilim yalnız. Uzun süre oturamıyorum, hafif de olsa anlık sızlamazlar oluyor. Tam olarak kendimi rahat hissedemiyorum. Tabi yarın 2 hafta olacak çok değil aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozer4151

Bence doktorunuzun anoplastiyi seçerek doğrusunu yaptığına inanmaktayım.evet iyileşme süreci uzun ama sonra için daha sağlıklı yaşam.
    Tavsiyem sıcak su banyosunu eksik etmeyin.fiskiyede tutabilirsiniz. kaşıntınız olduğu zamanda fiskiyeyi tercih edin.
    Benim 23. günüm geçen cuma kontrole gittim.
    Enfeksiyon kapma riskini atlattığımı, %90 iyileştiği mı söyledi.

Ben doktorum Opr.Dr. Yahya ÇELİK'e sordum peki enfeksiyon nasıl kapılır ?
    Ameliyat sonrası enfeksiyonu; poposunu güzelce temizlemeyenlerin kaptığını belirtti.

Bu tarif bir akademisyenin tarifidir:
    Her dışkılamadan sonra fiskiyeyle popomuzu yakmaya yakın (yakmadan) seviyede sıcak su ile temizlenmesi gerekir.
    Merhabalar. Ameliyat sonrasi herhangi bir krem kullandınız mı acaba? Bir de ameliyat yerinde basur memesi gibi şişlikler oluştu mu?
  • MAG M kullanıcısına yanıt
    Hiçbirşey Kullanmadım.sadece 3 gün kabız olmamaya dikkat ettim, ishal ilacı bile kullanmadım.
    Benim doktorum Türkiye'de en iyisiydi.yalan söylemiyorum.televizyona çıkmıyor yakında çıkar bu sefer çok pahalı derler.
    Bu işi bilen doktor diyorlar ya .
    opr.dr. yahyaçelik'e duam şudur : param sana helal olsun, çoluk çocuğunla ağız tadıyla ye .
  • quote:

Hiçbirşey Kullanmadım.sadece 3 gün kabız olmamaya dikkat ettim, ishal ilacı bile kullanmadım.
    Benim doktorum Türkiye'de en iyisiydi.yalan söylemiyorum.televizyona çıkmıyor yakında çıkar bu sefer çok pahalı derler.
    Bu işi bilen doktor diyorlar ya .
    opr.dr. yahyaçelik'e duam şudur : param sana helal olsun, çoluk çocuğunla ağız tadıyla ye .
    Bana da doktor hiç bir krem sürme dedi o yüzden sordum. Peki ameliyat yerinde dedigim gibi basur memesine benzeyen küçük şişlikler var mıydı? Doktor onlar sönecek dedi normal dedi. Tam dikiş yerinde sanırım bahsettiğim şeyler. Ödem falan galiba.
  • MAG M kullanıcısına yanıt
    Kural 1: heryere neşter vurulmaz.bana göre sizin doktorunuz her kimse kaliteli bir operatör.zamana ihtiyacınız var, tüm şişlikler inecektir.

En ufak bir kaşıntı, ağrı,sızı, WC den sonra da şunu yap; günde 4-5 kez 15 dakika sıcak suya tut.(fıskıye) hem rahatlatır hem de dikişlerin etrafında gaita kalıntısı temizler.
    Sağlıcakla kalın
  • quote:

Kural 1: heryere neşter vurulmaz.bana göre sizin doktorunuz her kimse kaliteli bir operatör.zamana ihtiyacınız var, tüm şişlikler inecektir.

En ufak bir kaşıntı, ağrı,sızı, WC den sonra da şunu yap; günde 4-5 kez 15 dakika sıcak suya tut.(fıskıye) hem rahatlatır hem de dikişlerin etrafında gaita kalıntısı temizler.
    Sağlıcakla kalın
    Çok teşekkür ederim. Sizede geçmiş olsun. Allah herkese sağlık versin.
  • Amiliyat olan arkadaşlar dan birisi whatsap numarasını verebilirimi acaba zamanları varsa biraz konuşmak isterim ameliyat konusunda biraz korkum ve merak ettiklerim var şimdiden çok tşkler.
  • Allah rızası için bir kişi numarasını versin ne olur piskolojim çok kötü durumda sadece birazcık konuşmak istiyorum ben almanyadım whatsapp tan ararım.
  • OrCuN 66 kullanıcısına yanıt
    kendini donanım haber olarak tanıt.bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozer4151 -- 9 Mart 2020; 23:10:12 >
  • Arkadaşlar Yasir Gözü’ye lazerle tedavi olan var mı? Yardımınıza ihtiyacım var.
  • Wc zorlu geciyor. Anladimki kabiz oluyorum. Cok dikkat etmem gerekecek. Ameliyat sonrasida zormus. Bir sure normal beslenmeye elveda :(
  • etrenjit E kullanıcısına yanıt
    Aynen varmi bende sordum daha once ama cvp veren olmadi bekliyorum eger var ise genel bilgilendirme yaparsa seviniriz
    Merhaba hala bir düzelme olmadımı hocam ağrılarınız biraz olsun geçmedimi wc sonrası ağrılarımız nasıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrCuN 66 -- 3 Eylül 2019; 13:57:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrCuN 66

Merhaba hala bir düzelme olmadımı hocam ağrılarınız biraz olsun geçmedimi wc sonrası ağrılarımız nasıl.
    Yarin kontrole gidecem. Tuvalette muazzam zorlaniyorum, kanimca makat darligi problemi yasiyorum. Allahim yardim et bu daha da zormus. Yarin belli olacak
    Allah yardımcın olsun inşallah senin için herşey yolunda gider te zamanda eski sağlığına kavuşmam dileği ile gelişmeleri burada paylaşırsam sevinirim.
  • tavukum kullanıcısına yanıt
    Şuan nasılsınız geçti mi ağrınız
  • Firdevsözcn F kullanıcısına yanıt
    2 hafta oldu yaklaşık ilk 1 hafta çok ağrım ve kanamam oldu şuan daha iyi sadece tuvaletten sonra çok az ağrı ve kaşınma oluyor(tabi dikkat ediyorum hala yediğime çok katı şeyler yemiyorum sabah kuru kayısı çorba öğlen akşam da salata hafif yemekler yiyorum,günde 3 kere sıcak suya oturuyorum) ama ameliyat olsan da yediğine dikkat edip kabız olmaman gerekiyor gibi öyle hissediyorum, ameliyat yarası hala duruyor hissediyorsun tam anlamıyla iyileşmesi için 1.5 2 ay beklemek lazım galiba, önceden ameliyat olanlar da hep bu sürede tam sonucu almış. Kısacası lazer ile ameliyatın ağrısı bende 1 haftaya yakın sürdü sonra azalıyor ama her an tetikteyim hala eski psikolojiden kurtulamadım tuvalet öncesi biraz stres oluyorsun yine,tam sonuç için biraz daha beklemek lazım.
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.