Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (105. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.079
Cevap
130
Favori
1.620.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de korkuyordum ameliyattan ama 3 sene neler çektim artık yeter dedim ani oldu 1 günde ameliyat olmaya karar verdim. Lazer ile ameliyat oldum ameliyattan sonra ağrı ve kanama oluyor şuan 2 gün oldu tuvalette kan ve ağrı devam ediyor. Doktor 1 ay içinde düzelmezsen gel dedi,lanet bir hastalık bekleyip acı çekmekten yapacak bir şey yok,tuvalete çıkınca her şey başa dönüyormuş gibi oluyor ama zaman geçmesini beklemek lazım ameliyatın etkisini göstermesi için. Ama insanın psikolojisini çok bozuyor hep böyle mi olacak ne zaman iyileşeceğim sürekli aklında başka bir şey düşünemiyorsun ve yapamıyorsun çok kötü bir durum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • leviosami L kullanıcısına yanıt
    2 gün önce lazer ile anal fissür ameliyatı oldum bende kanama ve ağrı var şuan bilmiyorum bazıları ağrı yok diyor.Galiba elden gelen tek şey beklemek...

• tavukum kullanıcısına yanıt
    dayanılmayacak bir ağrı mı peki? ve kanama durumu nasıl? çok geçmiş olsun çok korkuyorum ben de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkürler bütün hastalara acil şifalar.Acı bazen artıyor bazen azalıyor ama ne oluyorsa tuvaletten sonra oluyor.Yaşama sevicim sıfır şuan,ameliyat olsan ayrı dert olmasan ayrı bakalım zamanla ne olacak.

• tavukum kullanıcısına yanıt
    Gerçekten çok kötü bir hastalık şuan moralim çok bozuk depresyona girmiş durumdayım bende sizin gibi önür boyu böylemi devam edecek diye düşünüyorum sadece benim değil eşimi ve çocuğumu da etkiliyor bu durum hiç bir şeyden zevk alamıyorum sürekli bu hastalığı düşünüyorum bitkin bir durumdayım Allah hepimizin yardımcısı olsun beterin beteri var deyip şükür etmek lazım.

• Ameliyat olan arkadaşlar ameliyat sonrasinda kasıklarda bir gerginlik veya cekme hissi yasadiniz mi acaba?
    Ben amelyat olali 1 hafta oldu sol kasik tarafında bir gerginlik hissediyorum gecmedi hala.

• MAG M kullanıcısına yanıt
    Şuan onlar yok ama kan ve ağrı çok var, sizde de devam ediyor mu? 3 gün oldu lazer ile ameliyat olalı.
  • @tavukum lazer ameliyatini nerede oldunuz. Gecmis olsun tekrardan

• MR hastahanede yaptırılır.devlet hastanelerinde var.özel hastahanede de var. Belden aşağı ilaçlı MR dediğimiz işlem yapılması gerekir.randevuda, sonuçda yoğunluğa göre değişir.devlet hastahanesinde bedava. özelde fiyatlar değişir. Ben 2019 haziran ayında özelde 220 TL yaptırdım.şimdi MR meselesini anlayan doktor önemli. MR okumak bilgi ister.herkes doğru okuyamaz.sen işin ehlini araştır bulacaksın.sağlıcakla kal

Hemoroid için ameliyat olmana gerek yok.bir iğne ile ömür boyu kurtulursun.geçmiş olsun.
    Boşuna yorulmayın, uğraşmayın, canınızı yaktırmayın.paranızı çöpe atmayın.
    Ben 20 sene çektiğim dertten kurtuldum.
    https://www.doktortakvimi.com/yahya-celik-2/genel-cerrahi/gebze

• https://www.instagram.com/tv/B1oyclPAZel/?igshid=1t9wjt1cfq2id

• 2 ay boyunca anrecta kullandım şiddetli baş ağrısı yaptığından dolayı doğru düzgün kullanamadım ve geçmedi.

dün yine doktora gittim bu sefer 2 farklı krem yazdı anestol ve proctolog ikisini karıştırıp sürüyorum yan etkisi yok bol bol sürüyorum doktor günde 2 kere dedi ben 4 5 defa sürüyorum 2 ay sonra bakalım ne olacak.
  • Yunusm kullanıcısına yanıt
    Yakacak şekile yakın Sıcak su ile yıka .fıskıye tut.iltihap varsa boşaltmalısın.wc'den sonra ayrıntılı temizlemelisin.
    Kesinlikle popomuzu sabun ile yıkamayalım.
    Sabun sıkıntı yaratır.

• Yunusm kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Dediğiniz gibi anrecta şiddetli baş ağrısı yapar. Bunun yerine Locafen adlı kremi kullanabilirsiniz. Anüs çatlak ve yırtıklarını iyileştirmek için üretilen bir kremdir propektusünde direk okuyabilirsiniz. Bende Baş ağrısı yapmadı ve anrectaya göre iyileşme daha iyi, fiyatı reçetesiz olarak 20₺ direk eczaneden alınabilir. Buzdolabında saklanması lazım, yani aldığınızda da soğuk olmasına dikkat ediniz. En önemli nokta dışkılama sırasında ikinmaktan kaçınmalısınız ve alaturka tuvalete yapmaya özen göstermelisiniz.

• S.a arkaşlar dün başka bir doktora gittim önceki gittiğim doktordan çok daha iyi bir doktordu beni sandalyeye oturtup parmakla muayne etti küçük bir çatlağın olduğunu ve makattaki kasların sertleştiğini söyledi ve bunun için ekstra bir krem ve makatin içine sokmam için bir plastik parca verdi 1 günde ikiz sabah akşam bunu makatın içine yavaş ça sokmamı ve içinde yaklaşık iki dakika boyuncu durmasını ve bu sırada makatımımı sıkıp burakmamı söyledi bu sayade sertleşen kasların açılacağını ve kan dolaşımının hızlanacağını ve çatlak olan kısmın kapanacağını söyledi ve cremin ismi bu doloposterine n salbe mit analdehner anwendung 25g ve yeme içme konusunda istediğimi yiyip içmemi söyledi sadece acı yemememi söyledi birde sabahları içmem için bir toz verdi suyla karıştırıp aç karnına içecekmişim kendinden çok emin bir doktordu önceki doktorun söylediği herşeyin yanlış olduğunu söyledi burda dikkat edilmesi gereken konu kazaların seyrelmiş olaması ve bunun genişletilmesi ama plastik parçayı makattan içeri sokmak gerçekten çok zor kaslar çok sıkı durumda ben fitili zor kullandım bunu nasıl yaparım bilmiyorum tekrar bu hastalığı çeken bütün arkadaşlara çok geçmiş olsun Allah şifamızı versin sormak istediğiniz birşey olursa cevaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrCuN 66 -- 29 Ağustos 2019; 16:1:3 >
  • OrCuN 66 kullanıcısına yanıt
    İlk önce Sıcak sulu ile sfinkter kası gevşetebilirsin.derin nefes alarak yavaş yavaş popomuza (poponu düşünmeden) krem ya da fitil sürebilirsin. Çok acının olması iltihabı gösterir.çatlajta acı yapar fakat iltihablı daha çok yapar.yakacak şekildeki sıcak su iltihabı akıtır.

• Valla bilmiyorum ki kardeşim ben almanya-da yaşıyorum çatlağın küçük olduğunu ama kasların çok sert olduğunu söyledi bir plastik verdi huni şeklinde kremi onun üstüne sürüp makat içine yapmamı söyledi ve 2 dakika içinde durmasını söyledi 2 saniye poponu sıkacaksın ve 5 saniye bırakacaksın dedi ve onun dışında ekstra bir krem daha verdi onunda makatın dışına süreceksin dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrCuN 66 -- 29 Ağustos 2019; 20:41:13 >
  • OrCuN 66 kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde Makat kasının esnemesini sağlıyorsun.makat kası yani iç sfinkter kas (istemsiz olan) bu doğru çalıştırılamaz ise çatlağı sıkar.çatlakta iyileşme olmaz.fakat bu geçici çözümdür.kabız olunca gene çatlama olacaktır.deri deforme olduğu için düzelmez.kabız olmamak için bir sebeb yoktur.

Çözüm Anal Stenoz operasyonudur.

• Bende hem catlak hemde hemoroid var dedi doktor. Sali gunu lazer oldum. Bugun persembe tuvaletimi yapamdim. Bekunis yutacam birazdan sabah hersey cikacak icimden ve ins normale donerim. Bu arada agrilarim baya azaldi umarim iyilesirim. Sureci paylasmaya devam ederim...

• bios_m B kullanıcısına yanıt
    Kardeşim geçmiş olsun ameliyatın nasıl geçti biraz bahsedermisin ameliyattan sonra ağrın sızın nasıl biraz iyimi yoksa hala aynı mı.

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.