Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (108. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6.066
Cevap
129
Favori
1.618.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen dogru diyorsun. Salmamak lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • proctolog ve anestol krem kullanan var mı ?

ben 20 gündür kullanıyorum eski kullandığım anrecta kremine göre gayet iyi. bi iyileşme hissediyorum.
  • tavukum kullanıcısına yanıt
    Ben ameliyat olalı 22 gün oldu. Çatlak hala kapanmadı. Ağrım tuvaletten sonra artıyor. Kasılmalarım var. Sizde durum nedir ?

• Qklavye Q kullanıcısına yanıt
    Ameliyattan sonra iyileşmeniz ne kadar zaman aldı. Ben 22 gün önce LİS ameliyatı oldum. Çatlak hala kapanmadı. Tuvaletten sonra ağrım artıyor. Sizin şikayetiniz ne kadar sürede geçti

• marto1 kullanıcısına yanıt
    Ne kadar zamanda iyileştiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • darkseyyah D kullanıcısına yanıt
    Tam iyilesme 5-6 ay surebilir bunyeye gore degisir
    1 ayda 3 ayda asla iyilesmez
    Bubsurec isi benim amelyatimin uzerine 1.5 yil oldu ilk 3 ay cok onemli sonrasi asla kanama olmadi

• bios_m B kullanıcısına yanıt
    Hocam LİS ameliyatı mı oldun. Lazer mi ?

Hocam lis ameliyatı mı oldun lazer mi ? Benim ki lis ameliyatı. Kası kestiler yani

Lazer hocam
    Lis biraz sikintili Allah yardimciniz olsun
    Sakin sicarken stres yapmayin ayaklarinizi sicak tutun sabah aksam ac karniniza kuru kayisi sari.olandan atin ustune su rahats sicmanizi saglar
    Sunu unutmayin siz ameliyatta olsaniz bu illeton nuks etme ihtimali var sakin kabiz olmayin
    Baska soru sormak istersen cevaplarim
    Gecmis olsun

Sağol Hocam. Allah herkese şifa versin. Açıkçası ben bu kadar uzun süreli bir iyileşme dönemi beklemiyordum. Sanırım düşündüğümden de uzun sürecek. Lazer’inde nüksetme olasılığı çok yüksek diye lis ameliyatı oldum. Lis’te %5 diyorlar. Sizde durumlar nasıl ? Çatlak kapandı mı ?

• szmania kullanıcısına yanıt
    Üstad bende 22 gün önce lis ameliyatın oldum. Çatlak hala kapanmadı. Ağrılarım devam ediyor. Sizin ne kadar sürede kapsandı çatlak ? Ağrısız döneme ne zaman girdiniz

• hayallerde H kullanıcısına yanıt
    Hocam bende çatlak vardı lis ameliyatı oldum. 22 gün oldu çatlak iyileşmedi. Sizin çatlak ne kadar sürede kapandı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkseyyah

Sağol Hocam. Allah herkese şifa versin. Açıkçası ben bu kadar uzun süreli bir iyileşme dönemi beklemiyordum. Sanırım düşündüğümden de uzun sürecek. Lazer’inde nüksetme olasılığı çok yüksek diye lis ameliyatı oldum. Lis’te %5 diyorlar. Sizde durumlar nasıl ? Çatlak kapandı mı ?
    Amin diyelim
    Dusmanim basina vermesin diyorum berbat
    Kesinlikle sabir gerektiriyor
    Kas kesimi dedigim gibi cok sikintili olabiliyor.ama doktorunuz iyiyse bu konuda uzmansa sikinti yok
    Brn cok makale okudim cok insanla yazistim cogu yanlis kas kesimi yuzunden afedersin sictigi boku tutamiyor o riske girmemek adina lazer yakmak mantikli geldi
    Catlak kapandi agri sizi yok
    Cok agir seyler tasimamak.lazim
    Ayagi sicak tutmak lazim

• airport34 kullanıcısına yanıt
    Hocam ameliyat sonrası süreç hakkında bilgi verir misin ? Kaç ayda kapandı çatlak ?

Hocam ben de hem çatlak hem de fistül(iltihap) vardı. Doktorum dediğine göre 2 ameliyata bir arada yapıldı. Ben de den ölçerek kas kesimi yapıldı bildiğim kadarıyla. 12. Gündeyim. Akıntım devam ediyor. Dediğin gibi wc sonrası agrı sızlama dolgunluk hissi geçmedi. Doktor normal olduğunu söyledi. 3 hafta sonra kontrolüm var. Siz ameliyatı nerede oldunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: marto1

Tam iyilesme 5-6 ay surebilir bunyeye gore degisir
    1 ayda 3 ayda asla iyilesmez
    Bubsurec isi benim amelyatimin uzerine 1.5 yil oldu ilk 3 ay cok onemli sonrasi asla kanama olmadi
    Dediğinizin doğruluk ihtimali yüksek lazer ile ameliyat olalı 3 haftaya yakın oldu 10 gün çok ağrı ve kanama oldu sonra biraz düzelir gibi oldum bir gün yine hafif kan geldi ve ağrımaya başladı 3-4 gün yine hafif ağrı vardı kan yoktu 5. gün yine hafif kan geldi hala iyileşme sağlayamadım.Lazer yarası iyileşmedi hala hissediyorum.Bazı insanlar ameliyattan 1 hafta sonra hiçbir şeyim kalmadı çok rahatım yeniden doğdum diyorlar şaşırıyorum acaba bünye farklılıklarından dolayı iyileşme süreci azalıyor veya artıyor mu? Bende 3 hafta sonrasında herhangi bir iyileşme yok yine tuvalet ve sonrası sıkıntı.Doktor geçmezse 1 ay sonra gel dedi bakalım 1 hafta sonra giderim herhalde, çok berbat bir hal aldı ameliyat oluyorsun hala aynı şeyler aynı şeyler beziyor insan.Kuru kayısı,çorba,salata ile beslene beslene 3 haftada 3-4 kilo verdim zaten daha nasıl dikkat edeyim bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tavukum -- 16 Eylül 2019; 10:1:26 >
  • sakın haa 3 ayda 5 ayda iyileşirim sanmayın bu bir süreç %100 olarak iyileşmek için 6 ila 8 ay sürüyor
    bu süreçlerde karıncalanmalar olcak batmalar olcak bunlar normal
    bu olay tamamen boğazınızdan geçen lokmaları yerken dikkat edin sonra gtünüzden fazlasyla çıkar
    benim size nacizane tavsiyelerim

tuvalet alışkanlığı edinin günlük
    özellikle sabahları sıçmaya özen gösterin
    sabah akşam kuru kayısı sarı olandan 2-3 adet
    ayaklar sıcak olacak
    mümkünse hasta olmaya çalışmayın öksürmemeye çalısın
    eğer sabah sporu (koşusu yaparsanız asla kabız kalmazsınız imkansız)
    yeşil tonda tüm sebzeler serbets özellikle ıspanak(yara iyileştirici özelliği var özellikle makat çatlağında)
    sabah akşam saf sarı kantoran yağı sürün
    yanma hissi varsa viks krem,batma hissi varsa vazelin,sarı kantoran ya da saf lalolin sürmelisniz
    boş mideye katı yemekler girmemeli öncesi mutlaka çorba olmalı.
    hamburger kola tamamaen hayatınızdan çıkacak özellikle kola makat çatlağını derinleştiriyor
    bir diğer araştırmaya göre bira basur memesi oluşumunu destekliyormuş buna kola da dahil
    bu tip bilgileri makalelerden okuyarak öğrendim

ıkınmadan sıçmayı öğrenirseniz(yani karından ittirerek) makat ağrılarnızı %40 azaltmış olursunuz buna mütakip iyileşme oranınız artar

Şu 4 lü,

uygulamalısınız

Sarı kuru kayısı
    Ispanak(makat bölgesi iyileştirici özelliği var
    stres-sinir uzak duracaksınız
    kola bira tamamen hayatınızdan çıkacak

şarap içmenizde sakınca yok, çay dahil içebilirsiniz çok demli olmamak kaydı ile
    kahve içebilirsiniz

Bu iş bir de bitkisel olarak iyileşme sağlayamazsınız hatta ve hatta ilaç da dahil asla iyileşemezsniz tek çaresi lazer ile doğru beslenmede %99 İYİLEŞME var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukum

Dediğinizin doğruluk ihtimali yüksek lazer ile ameliyat olalı 3 haftaya yakın oldu 10 gün çok ağrı ve kanama oldu sonra biraz düzelir gibi oldum bir gün yine hafif kan geldi ve ağrımaya başladı 3-4 gün yine hafif ağrı vardı kan yoktu 5. gün yine hafif kan geldi hala iyileşme sağlayamadım.Lazer yarası iyileşmedi hala hissediyorum.Bazı insanlar ameliyattan 1 hafta sonra hiçbir şeyim kalmadı çok rahatım yeniden doğdum diyorlar şaşırıyorum acaba bünye farklılıklarından dolayı iyileşme süreci azalıyor veya artıyor mu? Bende 3 hafta sonrasında herhangi bir iyileşme yok yine tuvalet ve sonrası sıkıntı.Doktor geçmezse 1 ay sonra gel dedi bakalım 1 hafta sonra giderim herhalde, çok berbat bir hal aldı ameliyat oluyorsun hala aynı şeyler aynı şeyler beziyor insan.Kuru kayısı,çorba,salata ile beslene beslene 3 haftada 3-4 kilo verdim zaten daha nasıl dikkat edeyim bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    üstad ben tam 8 kg verdim benimde iyileşme sürecim uzun sürdü sizin durum gayet normal.

evet bazıları 10 ila 20 günde iyişebiliyor sanırım sizinkinin seviyesi 2-3 arası bir şey

menüye tavsiye menüsü olarak mercimek çorbası acısız pulsuz
    ana yemek ispanak bol yoğurt
    tatlı atıştırmalık petibör bisküvi ya da puding ekleyin

kahvaltı yulaflı yoğurt içine incir kuru kayısı atın kıvam haline getirin hatta marka vericem bunu kefirli danone ürünleri tahıl incir tam makat iyileştirici

sizin önceliğiniz dışkıyı yumaşatarak çıkarmanız olcak(puding kıvamı diyorum) ilk 3 gün bunu başarırsanız yaranız iyileşme sürecine girecektir.

bu süreçlerde kola bira domates acı biber pul biber kullanmayınız.

bana ara sıra yaz diğer arkadaşlarda yazabilir sorun yok gördükçe cevap atarım

edit; bol su günede en az belirli aralılarda 1,5 litre su içmeye bakınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 16 Eylül 2019; 10:35:6 >
  • karabye K kullanıcısına yanıt
    Ben ameliyat olalı 25 gün olmuş Hocam. Çatlak kapanmadı hâlâ.Çatlağın olduğu yerde ağrıyı,şişkinliği bende hissediyorum.Tuvalet sonrası ağrım artıyor. İzmir Başkent Hastanesinde ameliyat oldum. Hocam sizde kasılmalar var mı ? Mesela tuvalet esnasında kendi kendine açılıp kapanıyor mu ? Bu esnada canınız yanıyor mu ? Bende kasılmalar devam ediyor çünkü.

Ben de ameliyat olalı aşağı yukarı aynı gün oldu, benim de yaram iyileşmedi hala ve tuvalette bazen kan geliyor,ağrı oluyor.İyileşme süresi uzun gibi duruyor ameliyatla da iş bitmiyor gibi sürekli dikkat etmemiz gerekiyor galiba,bıktırdı artık. Neredeyse sadece su,çorba içeceğim korkudan.Haftaya kontrole gideceğim ben,bir şey yapacağı yok gibi ama işte biraz psikolojik olarak rahatlarım.
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.