Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (104. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.079
Cevap
130
Favori
1.620.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OrCuN 66

Şuan tam iki haftadır doktorun verdiği kremi kullanmaktayım ve gayet iyi gidiyor herşey arkadaşlar 1 ay daha kullandıktan sonra randevum var tekrar herhangi bir gelişme olursa burdan tekrar yazarım herkese çok geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    Malesef lanet olası hasatlık bugün yine ortaya çıktı tam 3 haftadır herşey iyi gidiyordu neden tekrarladığını anlamadım ağır işte çalışıyor acaba ondan olabilir mi çünkü 3 haftadır izindeydim herşey yolundaydı işe ilk başladığım gün yine başladı bir hafta sonra başka bir doktorla randevu var artık gerçekten bu acıya dayanacak gücüm kalmadı eğer ameliyat derse olacağım bugün gerçekten cok acı cekiyorum ve ağladım açısından Allah herkesin şifasını versin umarım bu hastalığı çeken herkes en kısa zamanda o eski mutlu günlerine tekrar döner.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OrCuN 66 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım yazılarını okudum. Bende ağır işte çalışıyorum. Yedigime hala dikkat edemiyorum çalışma koşullarından dolayı. Doktora görün ama tavsiyemi bı araştır ben iyileştim. Hemoclin jel. Hollanda üretimi bir urun. Tedavi etmesinin yanında ağrı ve acı azaltma özelliği de var. En azından doktora gidene kadar rahat edersin. Ekstra bişey yapmaya gerek yok krem tek başına bı kaç özellikli. Böyle yorumları okudukça eski günlerim aklıma geliyor. Allah şifa versin. Ben iyileştim ama yediğime dikkat edemediğinden dolayı hala kullanıyorum. Bı sure daha kullanacağım. HEMOCLİN jel mutlaka araştır. Kafana yatarsa al. Fiyatı da uygun

• quote:

Orijinalden alıntı: Gursel11

Arkadaşım yazılarını okudum. Bende ağır işte çalışıyorum. Yedigime hala dikkat edemiyorum çalışma koşullarından dolayı. Doktora görün ama tavsiyemi bı araştır ben iyileştim. Hemoclin jel. Hollanda üretimi bir urun. Tedavi etmesinin yanında ağrı ve acı azaltma özelliği de var. En azından doktora gidene kadar rahat edersin. Ekstra bişey yapmaya gerek yok krem tek başına bı kaç özellikli. Böyle yorumları okudukça eski günlerim aklıma geliyor. Allah şifa versin. Ben iyileştim ama yediğime dikkat edemediğinden dolayı hala kullanıyorum. Bı sure daha kullanacağım. HEMOCLİN jel mutlaka araştır. Kafana yatarsa al. Fiyatı da uygun
    Şunu da ekleyeyim bu kremi kullanmadan ameliyat falan olmayın. Her tavsiyeyi dinleyin uygulayın. Doğal olarak iyileşmeye çalışın. Hastaneler ticarethane gibi oldu maalesef. Bu kremi kullanın emin olun başka bir tedaviye ihtiyaç duymayacaksiniz. ameliyat veya botox son çareniz olsun. Ameliyatın sonrası daha sıkıntılı.

• 18li yaslarimdan beri benimle buyuyen ic ve dis hemoroid rahatsizligim vardi. Birkac yildir artik 3 gunde 1 tuvalete giriyordum ve tuvaletten sonra bir suru sislik oluyordu. Bu sisliklerin yerine oturmasi 7 saati buluyordu. Uzun sure bi yere gidip kalamiyordum. İgneden korkumave ameliyat sonrasinda yasanan sorunlari okuyunca hep ertelemistim tedavi olayini. İnternette baya reklami olan hemoroid spreyi de fayda etmeyince 2019 ocak ayinda ameliyat olmaya kadar verdim. Denizli’den İzmir’e gidip öglen tedavi aksamina dogru da ameliyat oldum. Sorunum o kadar buyuktuki ameliyatim 2 saat surdu. Yorumlari okudugum icin surekli agrinin olacagi zamani bekledim ama sabaha kadar acimadi. Sabah taburcu oldum Denizli’ye donduk yine acimadi. Anlatildigi kadar aci yasamadim hicbir zaman. Hatta doktorun verdigi agri kesici igneleri hic yaptirmadim. Agri kesici haplari da bitirmeden aci bitti. İlk hafta tuvalet esnasinda acidi o kadar. Simdiye kadar yaptirmadigima pisman oldum. İlerleyen hemoroidler ameliyat haricinde kesinlikle gecmiyor arkadaslar bosuna aci cekmeyin.
    Patlican sapiymis filan hepsi yalan.
    İlerleyen hemoroidlerde ameliyat sart.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gursel11 G kullanıcısına yanıt
    Gürsel kardeş çok tşk ederim bende almanyada yaşıyorum bugün inşallah eczaneyi arayıp soracagim varsa mutlaka alırım bend 3 hafta önce doktora gitmiştim bir krem verdi çok iyiydi 3 hafta rahattım ilk iş gününde yeniden tekrarladı dayanılmaz acılar içindeyim 2 gündür.Birde ağır iş dediğim ben kargoda çalışıyorum hergün değişik ağırlıkta paketkeri indirip kaldırmam gerekiyor bu indirip kaldırma esnasında zorlanmaya bağlı olarak çatlak tekrar nüks edebilirmi acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrCuN 66 -- 22 Ağustos 2019; 10:30:6 >
  • Gursel11 G kullanıcısına yanıt
    Gürsel kardeşim bu krem hemoroid için mi yoksa anal fissür için mi bendeki fissür biraz detaylı bilgi verirsen cok sevnirim Allah razı olsun ilğilendiğin için.

• 0635 0 kullanıcısına yanıt
    Sezai leventoğlu ne kadara yapıyor ameliyatı pahalı diyorlarda

Anal fissür ve basur memeleri için kullanılıyor. Web sitesinde bu şekilde yazıyor;

Hemoroıd ve anal kaşıntı, hassasiyet, irritasyon, yanma gibi şikayetlerden, rahatsızlıklardan hızla yatıştırıcı bir rahatlama sağlar.

Hemoroid ve fissür oluşumunu önler. Anal rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olur.

Anal cilt ortamını düzenler ve doğal iyileşme sürecinde destekler.

Hemoclin 37 gr.toksik olmayan doğal içeriğe sahiptir.

Hemoroid Nedir
    Hemoclin Nasıl Kullanılır HemoClin Türkiye Hemoclin Satın Al Hemoclin Yorumları Hemoclin Sıkça Sorulanlar

Hemoroıd ve anal kaşıntı, hassasiyet, irritasyon, yanma gibi şikayetlerden, rahatsızlıklardan hızla yatıştırıcı bir rahatlama sağlar.

Hemoroid ve fissür oluşumunu önler. Anal rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olur.

Anal cilt ortamını düzenler ve doğal iyileşme sürecinde destekler.

Hemoclin 37 gr.toksik olmayan doğal içeriğe sahiptir.

Aloe Barbadensis bitkisinden elde edilen bio-aktif patentli 2QR-komplex Jel yapısındadır.

Hemoclin hiçbir belirgin-toksik kimyasal içermez. Kortizol veya hormon içeriği yoktur.
    Hemoclin kullanımına bağlı herhangi biryan etki tespit edilmemiştir.

HemoClin Jel içerdiği, Aloe Barbadensis Ekstresi (Galactoarabinan Polyglucoronic Asit Crossploymer) içerir.

Bu içerik bakteriyel hücre duvarına bağlanarak bakterilerin rektum ve anal kanala penetre olmasını, yerleşmesini engeller.

Bu sayede anti-bakteriyel, anti-enfektif, anti-enflamatuar etkinlik sağlar. Hemoroid anal fissür ve anal rahatsızlıkların doğal iyileşme sürecini hızlandırır.

Polyethylene Glycol 8 (PEG-8) içeriği sayesinde büyük abdestin içeriğine daha fazla su çekilmesini, büyük abdestin yumuşamasını sağlar, rektum ve makat duvarına büyük abdestin yaptığı basıncı ve mekanik yüklenmeyi azaltarak daha kolay (ıkınma ve zorlanmadan) tuvaletin yapılmasını sağlar.

Xanthan Gum içeriği sayesinde büyük abdestin sulanmasını ve yumuşamasını sağlarken, makat kanalı ile duvarına gelen basıncı ve mekanik yüklenmeyi azaltır.

Betaine içeriği sayesinde büyük abdestin sulandırılma kapasitesini osmoprotectant etkinliğiyle güçlendirir. Bu sayede makatın irritasyon rahatsızlıklarını önler.

Laureth-9 içeriği sayesinde makata gelen büyük abdestin sıvı içeriğinin homojen dağılımını sağlayarak; kaşınma, yanma, ağrı gibi hemoroidin ve anal fissüre ait şikayetleri azalmasını sağlar.

• Çok tşkler kardeşim Allah razı olsun dün sipariş verdim bugün alacağın inşallah.

• 4 senedir süren anal fissür hastalığına bugün ameliyat olarak son verdim. 4 sene boyunca her türlü ilaç,bitkisel ilaç kullanıldı ve sonuç elde sıfır. Doktor botox ve lazer seçeneklerini önerdi, botox daha ağrısız ama yüzde 70 başarılır olur lazer ise ağrılı başarı yüzde 100 e yakın dedi ve lazeri seçtim. 10 dakika civarı sürdü operasyon iğneler vuruldu iç kısma ama belden aşağı uyuşma veya tamamen uyutma olmadı. Şuan hafif ağrı var ve galiba içinde tampon bez falan var, bakalım iyileşme süreci nasıl olacak 4 sene neler çektim nelet artık yeter dedim. Ameliyat olup da sonrasında nelere dikkat edilmeli tecrübeli arkadaşlar varsa yazabilirler.

• tavukum kullanıcısına yanıt
    Meriç geçmiş olsun bro, Allah şifa versin

Lazer ile hangi duruma ne yapıldı yazabilirmisiniz?

Daha fazla acı çekmeden doktora git.doktor harici alternatif tıp olarak geçer.
    Opr.Dr. Yahya ÇELİK e gidebilirsin.ilk önce muayene ol.sana anlatacaktır.
    Selam söyle indirim yapar.
    Opr.Dr. Yahya ÇELİK'e de ki ; makatını seven okusun sayfasında indirim yazıyor .

Bu işin uzmanı canın yanmayacak.ülkemizin Ender yetiştirdiği cerrahlardandır.
    https://www.doktortakvimi.com/yahya-celik-2/genel-cerrahi/gebze
    https://www.doktorsitesi.com/op-dr-yahya-celik/genel-cerrahi/kocaeli

• Firdevsözcn F kullanıcısına yanıt
    Lazer yakar.bağırsak esnektir.esnemesi gerekir.lazer ile yakarsan deri yapışır.
    Şöyle bahsedeyim, her cerrah bağırsağı bilmez. Lazerin gücü fazladır. 1 milim yakacakken, 3 mm yanar.Bu şekilde Bağırsak yanar ise sfinkter kas'a yapışır.bu sefer her dışkılama da burası esnek olmadığından çatlar.
    Ve düzeltme ameliyatı olmak gerekir hemde en uzman cerraha.
    Sonuç olarak canın yanacak, düzeltme için 10.000 TL'den fazla da ödenir.

Her zaman sağlık

Şöyle bahsedeyim, her cerrah bağırsağı bilmez. Lazerin gücü fazladır. 1 milim yakacakken, 3 mm yanar.Bu şekilde Bağırsak yanar ise sfinkter kas'a yapışır.bu sefer her dışkılama da burası esnek olmadığından çatlar.

Her zaman sağlık

sağlıcakla kalın.

• arkadaşlar 6 aydir bu hastalığıni ceken ve ameliyat olmamak icin direnen ben, size tavsiyem cay agaci melhemi kullanın hem basura hem makat catlagina iyi geliyor ben onla kurtuldum, hatta dikkat etmeyince tekrar edıor ve bu kremle tekrar düzene giriyor, tamamen dogal ameliyat son care olsun.

• Lazer ile ameliyattan sonra tam olarak ne zaman düzelme oluyor? 2 gün oldu ameliyat olalı kan ve ağrı da artış var, çorba,sebze,meyve ve bol su içiyorum sadece önerileriniz var mı? Doktor 1 aya yakın düzelme olur demişti?
  • Arkadaşlar merhaba. Bu hafta içinde lazerle hemoroid ameliyatı olacağım. Doktor yaşım küçük olduğu ve tüm ailemde -akrabalar dahil- bu sorun olduğu için önlemini almış olursun, büyük ihtimalle müdahele olmazsa ilerleyecek ilerde daha büyük sıkıntı çıkarır sana dedi. Lazerin daha az acılı olduğunu biliyorum ama doktor nedense klasik ameliyatla çok farkı olmadığını, kişiden kişiye değiştiğini söyledi ağrı seviyesinin.

Hemoroid ameliyatı olanlar, ameliyattan sonraki süreç nasıldı? Gerçekten çok mu ağrılı oluyor? Çok pişmanım, keşke hiç ameliyat olmasaydım diyenler de görüyorum, çok rahatladım keşke daha önce ameliyat olsaymışım diyenler de o yüzden çok endişeliyim. Siz kaç günde iyileştiniz ve neler yaşadınız bana bilgi verir misiniz?

Çok geçmiş olsun kardeşim umarım en kısa zamanda atlatırsın bende de anal fissür var yaklaşık iki aydır çekiyorum aralıklara düzeliyor sonra yine başlıyor son bir haftadır dayanılmaz hale geldi valla ağladım bile oldu çarşamba günü randevum var ne diyecek bakalım ameliyattan çok korkuyorum sizin ameliyat nasıl geçti biraz bilgisi verirmisiniz. Tekrar çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda eski güzel günlerinize dönersiniz.

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.