Şimdi Ara

Anakarttan gelen cızırtı sesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Nedense son 3 aydır bilgisayarımın sorunlarıyla uğraşıyorum ve şimdi de MSI H&!M-p21 b3 anakartımdan gelen cızırtı sesiyle boğuşuyorum. Ses zaman zaman geliyor her zaman gelmiyor. Tahminim kart üzerindeki kondansetörlerle yahut bobinlerle alakalı. Sizce kullanmaya devam etmeli miyim? Sistemin geri kalanına zarrı var mıdır?

• Benim eski MSI kartta da buna benzer sorun vardı fareyi oynattigimda ses geliyordu yolladım servise hiçbir şey yapmadan geri yollamislardi daha sonradan biostan bir ayar vardı onu kapatınca duzelmisti, tahminim bir sorun olmaz ama garantisi varsa yollayıp şansını deneyebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garanti kalmadı ya. Elimde olsa değiştireceğim ama 1155 pin anakartlar artık üretilmiyor. :( Şu an ekstra harcamaya da girmek istemiyorum. Sorun olmayacaksa aynn kullanmaya devam edeceğim dediğin gibi.
  • slevinus S kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

anakarttan gelen bu ses cpu çevresindeki besleme bobinlerinden kaynaklanıyor. yüksek frekanstan ve aşırı akım dan dolayı ısınma oluyor, ısınma nedeniyle bobinlerin içindeki sargı gevşeme yapıyor. sesin sebebi bundandır...bob,nler değişirse bu ses büyük ihtimalle gidecektir..

saygılarımla
  • slevinus S kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

anakarttan gelen bu ses cpu çevresindeki besleme bobinlerinden kaynaklanıyor. yüksek frekanstan ve aşırı akım dan dolayı ısınma oluyor, ısınma nedeniyle bobinlerin içindeki sargı gevşeme yapıyor. sesin sebebi bundandır...bobinler değişirse bu ses büyük ihtimalle gidecektir..

saygılarımla
  • Aynı sorun bende de mevcut sanırım coil whine anakart bobinlerine kadar sicradi :) cok karsilasiyorum bu ara ama hicbir zararı yok kullanmaya devam edin

• Anladım. Peki arkadaşlar bu konudan farklı olacak ama i5 3330+ r9 285 8 gb kingston ddr 1333 mhz ram + 4 fanlı bir sistem için psu öneriniz var mı?

• Aslında imzam güncel değil 700 watt fsp hyper kullanıyorum ama tiz bir ses geliyor. Garantiden değiştirmişlerdi ama yerine gönderilen de aynı sesi yapıyor. Yeterli ve fiyat olarak da uygun bir psu bulursam güzel olur.

• Elinde ki power yeterli ses rahatsiz etmiyorsa degistirmene gerek yok ille degistiricem dersen butceni belirtebilirsin

• Maksimum 300 TL'ye kadar düşünüyorum.

• Corsair VS650 için çoğu kişi bir süre sonra aşırı ses yapıyor fanı diyorlar. Zalman olabilir ama high power bildiğim marka değil. Güvenilir midir sence?
  • İclerinden highpoweri tek geçerim kendi sistemlerimde bugune kadar hep highpower yada fsp urunleri kullandim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.