Şimdi Ara

ANAKARTIMIN İÇİNDE FARKLI ANAKARTIN BIOSU VAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gigabyANAKARTIMIN İÇİNDE FARKLI ANAKARTIN BIOSU VARANAKARTIMIN İÇİNDE FARKLI ANAKARTIN BIOSU VAR

Arkadaşlar bundan 2 sene önce sistem topladım ve sistemin içinde gigabyte ab350gaming 3 anakartı vardı.Ancak bios güncelleyeyim dedim ve içinde ax370 gaming 5 biosu oldugunu gördüm.Bu nasıl olabilir anakartın içine nasıl farklı bios yüklenebilir.Yardım eder misiniz bios ve driver yükleyemiyorum bu yüzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crybeek -- 26 Haziran 2020; 14:17:20 >

• cpuz ile mainboard kısmından gerçek biosu sürümünü görebilirsin.
  • hapocod kullanıcısına yanıt
    ANAKARTIMIN İÇİNDE FARKLI ANAKARTIN BIOSU VAR

sizin için onu da atayım ama aynı bios sürümü yine ax370 gaming 5 gözüküyor mantıklı bir açıklaması olmalı nasıl olabilir bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crybeek -- 26 Haziran 2020; 14:29:10 >
  • Gigabyte yazısının üstünde 2 tane kare chip var onlardan M_bios yazan main bios onu oradan söküp alıp bios programmer ile 40-50tl başka bir pc de olması gereken biosu üstüne yazarak düzeltebilirsin veya teknik serviste yaptırabilirsin. anakartı 2.el mi almıştın sanki o m_bios çipin oralardaki lehimler işlem görmüş kullanıcı tarafından lehimlenmiş gibi sonradan özellikle siyahla sarı kablonun arkasında kalan bacaklar

edit:
    şöyle bir cihazla

https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/ch341a-eeprom-flash-bios-programlayici-turkce-v1-34-yazilimi-as-programmer-yazilimi_pdp_496770522

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 26 Haziran 2020; 17:28:30 >

• Hayir sifir almıştım.Tam dediğinizi anlayamadım efendim.Neyi sokucem ve nasıl yapicam rica etsem birkez daha anlatabilir misiniz lütfen
  • eliniz lehim işlerine yatkınmı öncelikle? lehim havya setiniz varmı ?
  • Netten aratıp backup biostan sisteminizi nasıl başlatabileceğinizi öğrenip deneyin. Eğer backup biosta böyle bir sorun yoksa belki backup bios üzerinden ana biosu kurtarabilirsiniz.
  • WarSaw kullanıcısına yanıt
    Hiç yatkın değil açıkçası ya
  • Master_Sergeant kullanıcısına yanıt
    Hocam bunun için yine pek bsiey anlamadım cok özür dilerim.Simdi tam olarak ne yapacağim sizce duzelme şansı varmi detayli aciklayabilir misiniz.Kusura bakmayın yoruyorum sizi ama
  • crybeek kullanıcısına yanıt
    Hocam youtubeda gigabyte bios recovery diye aratın, orada birkaç video var ama çoğu ingilizce. Daha önce başıma gelmediği için şöyle yapın böyle yapın diyemem. Ama anlamıyorsanız hiç bulaşmayın, işin sonunda anakartınız hiç açılmayabilir.
  • Hocam driver çalışmıyor ya.Anakarti verimini alamıyorum zaten
    Biostan manuel olarak yükleyin biosu. Yani internetten indirip usb ye atip kurun. Garantisi devam ediyor ise garantiye verip de yaptirabilirsniz.
  • Biosu kurmaya calistigim zaman hata veriyor ve kabul etmiyor
  • Bu sorunu cozen biri olursa odul koyuyorum bir guzellik yapicam.Artik canima tak etti
  • Kart sifir alinfiysa en mantiklisis ervise yillamak.
  • sething S kullanıcısına yanıt
    Servisi gecti maalesef ya alali 2.5 sene oluyor maalesef
  • sething S kullanıcısına yanıt
    İsin kotu tarafi driverlar da doğru çalışmıyor.İnternete de bağlanıyorum lan driver kurmama rağmen.Pc kuzu kuzu yatıyor ya
    Biosu kurulu anakartin driverlarini yukle. Muhtemelen tamir gormus, bu biosu atmislar calisinca da oyle salmislar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 27 Haziran 2020; 16:44:3 >
    Hocam gigabyte anakartların 3 yıl garantisi var bildiğim kadarıyla. Aldığınız yerle görüşün isterseniz.
  • L.J kullanıcısına yanıt
    Efendim onu da yaptim ancak olmadı.Sizce neden olmuyor.Acaba duzelebilir mi ANAKARTIMIN İÇİNDE FARKLI ANAKARTIN BIOSU VAR
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.