Şimdi Ara

Anakart Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 4.5 yıllık bilgisayarımın anakartı sıkıntı çıkardı ve değiştirmem gerekiyor. Bu sebeple piyasada bulabileceğim, idare edecek ve fiyat peformans oranı yüksek kart önerilerinizi bekliyorum. Eğer mümkünse Asus olmasın ama en son çare o da olabilir çünkü bozulan kartım Asus'du. Eski anakartın modeliyse Asus M4A88T - M / USB 3.

Sistemim şu şekilde;

İşlemci Amd Phenom II X6 1055T

Ekran kartı Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme

Ram Kingston HyperX 4 Gb(2×2) 1333 MHz CL7/9 ve tekli HyperX 4 Gb 1600 MHz CL9

Monitör Philips 170S - VGA

Harddisk Seagate Barracuda 500 GB - Sata 2/3

Şimdiden ilgilenen herkese çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eyilmaz93 kullanıcısına yanıt
    2.ellere bakmanı önerecektim ama sorunsuz anakart bulmakta baya dert.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-m5a78l-m-lx3-amd-760g-780lsb710-am3--ddr3-1866mhz-vga-anakart.html?srt=UP#genel-bakis

Olabilir.
  • Hocam ikinci ele hiç gerek yok. Bu anakartta eskisinden çok geride gibi sanki. Eskisinin 4 bellek yuvası, HDMI ve USB 3.0'ı vardı. Yeni alacağımda da en az USB 3 olsa iyi olur hocam. Bir de bu yonga seti eskisinde AMD 880G/SB710 olarak yazıyor önerdiğinizde ise böyle değil. Soket AM3+ olduktan sonra bu yonga seti çok farkeder mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyilmaz93

Hocam ikinci ele hiç gerek yok. Bu anakartta eskisinden çok geride gibi sanki. Eskisinin 4 bellek yuvası, HDMI ve USB 3.0'ı vardı. Yeni alacağımda da en az USB 3 olsa iyi olur hocam. Bir de bu yonga seti eskisinde AMD 880G/SB710 olarak yazıyor önerdiğinizde ise böyle değil. Soket AM3+ olduktan sonra bu yonga seti çok farkeder mi?

Olabildiğince ucuz olsun diye attım kardeşim.
  • *666* kullanıcısına yanıt
    Hocam bu biraz pahalı gibi. Daha uygununu bulamaz mıyız ve 4.5 senelik bir kasaya bu anakart fazla olmaz mı?

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Anladım Murat hocam. Dediğim şekilde 250 TL civarlarında bir ürün bulamaz mıyız bir de bahsettiğim yonga seti meselesini de cevaplarsanız çok sevinirim?

• quote:

Anladım Murat hocam. Dediğim şekilde 250 TL civarlarında bir ürün bulamaz mıyız bir de bahsettiğim yonga seti meselesini de cevaplarsanız çok sevinirim?

Evet ne kadar üst yongaseti o kadar daha yeni ve güncel.

http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?&uid=129376

http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-970a-ds3p-amd-970sb950-am3-ddr3-2000mhz-oc-anakart.html?srt=UP

Aaa bak diğerine bakarken bunu gördüm çok çok daha dolu ve kaliteli ürün Son Fırsat diye kampanya var alacaksan 30 lira daha ver al kesinlikle, 990X/SB950 chipset.

http://www.bimeks.com.tr/urun/136253/asus-m5a99x-evo-r2-0-990x-ddr3-anakart.aspx#photos

Gerçi sadece teşhir kalmış gözüküyor, anlaşıldı şimdi.

Normal fiyatı

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-m5a99x-evo-r20-amd-990xsb950-am3-ddr3-2133mhz-oc-anakart.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 6 Kasım 2015; 2:36:29 >

• Forumun ikinci el kısmına bakmanı öneririm temiz bir 970 yongalı anakart almanı öneririm.
  • @MühendisMurat

Hocam önerdiğiniz GIGABYTE 970A-DS3P R2.0 ile MSI 970A-G43 arasında kaldım. GIGABYTE olanı aldım ve şimdilik her şey çok güzel. Ancak kit halindeki (2x2) 4 Gb belleklerin sadece birisi çalıştı ve tekli olan 4 Gb da çalışmadı. Şuan 2 Gb ile idare ediyorum. Yani geriye bir tek bellek almak kaldı. Ben de 2+4 Gb şeklinde bellek almayı düşünüyorum. Anakartın kılavuzundan desteklenen bellek modellerine baktım ama içlerinden halen satışı devam eden bulamadım. Bu konuda da önerilerini bekliyorum. Ayrıca bu bellekler nasıl bozulmuş ve diğer 2 Gb bellek nasıl sağlam kalabilmiş bu konuda da yorumun varsa çok sevinirim. Önerilerin için de teşekkürler.

@tayfn1907

Hocam ikinci el almak istemedim. Bu sebeple yukarıda da belirttiğim GIGABYTE 970A-DS3P R2.0 ankartı aldım. Şimdilik her şey güzel gibi sadece bu anakart ile uyumlu 2+4 Gb şeklinde bellek arıyorum. Bu konuda da önerinize açığım. Öneriniz için de teşekkür ediyorum.

Biosu güncelledin mi ?

2x4 GB Gskill Ripjawsx bu akşam verdim başkasına haber etseydin kapardın tertemiz ramleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 7 Kasım 2015; 2:02:38 >
    Hayır hocam. Bios'u eskisininkine göre çok modern geldi, fareyi falan kullanabiliyoruz Bios'da.

Kısmet değilmiş demek ki hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyilmaz93 -- 7 Kasım 2015; 2:05:36 >
  • quote:

Hayır hocam. Bios'u eskisininkine göre çok modern geldi, fareyi falan kullanabiliyoruz Bios'da.

Kısmet değilmiş demek ki hocam.

Güncelle işte kardeşim uefi bios o kolay zaten yapması.

Farklı slotlarda dene ramleri.
    Tamamdır hocam onu halledeceğim. Bellekleri de çok denedim ama çalışmadılar. Yeni bellek almak şart oldu.

• Ram destek listesinde bunu bulabildim zaten en iyi ürünlerden biri kendi alanında öneririm bende
    http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-8gb-2x4gb-vengeance-ddr3-1600mhz-cl9-dual-kit-ram.html
  • Tamamdır hocam. Çok teşekkür ederim.

• Hocam önerdiğiniz bellekleri aldım. Ve şimdilik bilgisayardan çok memnunum. Hem size hem de MühendisMurat hocama tekrardan çok teşekkür ediyorum ilginiz için.

Sormak istediğim bir şey daha var; bu anakartın, enerji tasarruflu veya yüksek performanslı olarak çalışmasını seçebileceğimiz bir programı var mı?(Örnek Asus EPU-4 Engine) Ya da bunları otomatik olarak mı yapıyor?
    Hayırlı olsun dostum, onlara gerek yok çok sağlıklı çalışmıyorlar zaten çekeceği birşey yok sistemin.
    Eyvallah hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.