Şimdi Ara

Anakart öneri (model icerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
2
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Msi pro z690-p socket 1700 anakart hakkinda bilgisi olan var mı? Almayi planlıyorum.

• Gayet yeterli ve ucuz bir anakart. Aşırı o.c beklentisi yok ise alınıp kullanılabılır.

Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global

PRO Z690-P WIFI (msi.com)

PRO Z690-P DDR4 (msi.com)

• Aşırı o/c den kasıt ilerleyen zamanda normal olarak hız aşırtma ihtiyacını karşılasın kafi. Zaten 12400f ile kombine edeceğim şimdilik, ileride 13. nesile geçersem (13600k vb) alt yapı hazır olsun diye düşünüyorum. Yoksa şu anlık gereksiz bir harcama mı olur. daha basit bir anakart alıp geçeyim mi kararsız kaldım.

şu anda 3700e alabilme imkanım var düz wifi olmayan versiyonunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckaptan -- 11 Nisan 2023; 21:55:21 >
  • genckaptan kullanıcısına yanıt

ddr 4 destekleyen msi marka z690 kartların en kotu anakartı gerısını sız dusunun. O anakartın ddr 4 olarak 4 ustu daha var.

İtopyada 4900 tl senın sectıgın anakart. Hele 12400 f ile kullanıyorsan .O fiyata zaten gözü kapalı zaten alınmalı.

13600 k alırsın . ama orta ayar o.c çekersin o kadar anlıcağın.

Anakart Modelleri ve Fiyatlari - ITOPYA

Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global

• "Onun yerine şunu alın, şunu önerebilirim" diyebileceğiniz bir model var mı peki? yoksa bu fiyat çok iyi hiç kaçırmayın mı dersiniz?

MSI PRO Z790-P WIFI DDR4 SOKET 1700 DDR4 5333MHZ(OC) olanı da 5099 tl fiyatla satılıyor. bu daha mı mantılı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckaptan -- 11 Nisan 2023; 22:48:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: genckaptan

"Onun yerine şunu alın, şunu önerebilirim" diyebileceğiniz bir model var mı peki? yoksa bu fiyat çok iyi hiç kaçırmayın mı dersiniz?

MSI PRO Z790-P WIFI DDR4 SOKET 1700 DDR4 5333MHZ(OC) olanı da 5099 tl fiyatla satılıyor. bu daha mı mantılı olur?

Malesef o fiyata önerebileceğim anakart yok. Kaçırmayın hemen satın alın. o ilk bahsettiğiniz anakartı.

Aşırı fazla fark yok 2 sı arasında bence. Ama fiyat olarak var.

fakat şimdi baktım.

Msı Pro Z690-P Ddr4 Soket 1700 Ddr4 5200 (Oc) Pcı-E Gen 5 Fiyatı (hepsiburada.com)

satıcısı Sepetist diye biriymiş. ben olsam almazdım. ama son karar sizin.

Msı Pro Z690-P Ddr4 Soket 1700 Ddr4 5200 (Oc) Pcı-E Gen 5 Fiyatı (hepsiburada.com)

satıcısı hepsiburada.com

4.946,89 TL

aynı anakart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 12 Nisan 2023; 1:30:30 >

• Cevaplar için çok teşekkür ederim, lakin hesapta olmayan bir durumla karşılaştım. Z690 ddr4 modeli için anakart 2x8 pin güç bağlantısı istemekte. Benim PSU da ise 8+4 pin mevcut (600w 80+ Bronze HighPower). Dolayısıyla bu anakartı eleyip b760-p wifi chipsetli versiyonuna yöneldim. Şöyle bir durumda var cevirici ile bu durumu kurtarabilirim ama elimdeki wifi alıcılar eski nesil artık. Yenilerine baktım 500-1000 TL civarı. Bu maliyeti de eklersem zaten yine benzer bir kapıya çıkıyorum rakam olarak. En son şu anakartı alsam sanırım daha uygun olacaktır diye düşünüyorum. Yine de sizin fikrinizi de almak isterim.

Msı Pro B760-P Wıfı Ddr4 Soket 1700 Ddr4 5333(OC) Fiyat olarak puan vs ile daha aşağıda alabiliyorum.

Msı Pro B760M-A Wıfı Ddr4 Modeli biraz daha uygun fiyatlı arada 150 tl gibi bir fark var, bu da olabilir tabi.

herşeyi bırakıp şunu da alabilirim MSI PRO Z790-P WIFI DDR4 ama o zamanda 13400F ile kullanacağım için oc yapamayacağımdan dolayı (ilk etapta gerek yok) ölü yatırım olabilir. aradaki farka M2 SSD ya da ram takviyesi yapabilirim.

İlave olarak Sepetist satıcısı yetkili MSI satıcısıdır. MSI sitesinde bilgileri mevcut ve bana adresi çok yakın, İçerenköy`de.

kombinasyon şöyle olacak gibi duruyor;

13400F

msi pro b760-p

Asus Dual 3060ti gddr6X (mevcut)

Eski sistemim

i5 2500k

MSI Z68A gd55

asus HD 7950 DCU II TOP Bu sistemi O/C yaparak sorunsuz kullanıyordum O/c li halde toplam çekilen güç 350W ı geçmiyor. Dolayısıyla PSU değişimine gitmek istemiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.